Admini, ogarnąć d...
Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Admini, ogarnąć d...
02-04-2016, 17:01 (This post was last modified: 02-04-2016, 17:04 by Steve Stifler.)
Admini, ogarnąć d...
Post zawiera spore ilości wykropkowanych wulgaryzmów w celu wyrażenia irytacji.

RSHL umiera, wie to każdy z nas. Nic się nie dzieje, nic się nie zmienia, nic się nie rusza. Nie ukrywam, że za administrowanie oraz rozwijanie tego forum odpowiadają głównie Admini (Or(k)owie i modki), więc post jest skierowany głównie do nich.

Panowie, to co się tu ostatnio odpier...... jest żenujące. Poza banami i unbanani na SB - zero przejawów aktywności oraz przyczynek do rozwoju forum. Facebook wygląda jak wynik wyborczy KKW Stonogi, na forum wszystkie propozycje wyglądają tak, że userzy sobie pogadają na 2-3 strony a potem Admin przenosi po cichu do odrzuconych lub jest zbiorowa olewka. Efektem tej olewki jest fakt, że niektóre "oczekujące" propozycje czekają na pier..lony cud od stycznia 2015 (sic!).
Wyróżnienia - od września 2015 czekają, bo nikomu z Was się nie chce d...y ruszyć mimo miliona propozycji za co możecie je wręczać. Pomoc nowym? A skąd k...a. Propozycje 9 zawodnika, Ligi Dżentelmenów, podniesienia prestiżu Initial League (co się skończyło skasowaniem IL) poszły się j...ć/czekają na wprowadzenie bardzo długo.

Promocja forum nie istnieje. Ani nie wysłano maili przypominających do ludu, ani nikt nie współpracuje z żadnymi gamerskimi gazetkami (a można by ich przespamować o RSHL), ani nie ma organizowania streamów/meczów, ani nawet nasza gazetka nie funkcjonuje. Drogi są dwie - albo ruszacie d..ę, albo musicie coś dać userom aby to robili za Was (wyróżnienia, repki, dla niektórych skracanie banów - o hajsie nie mówię) i tym administrować.

Brak także atrakcji pozaRSowych dla ludu. Chociaż stworzenie jakiejś Fantasy Ligi (jak kiedyś Kandale), bukmacherki (jak kiedyś ja), czy zorganizowanie porządnego Zlotu (jak kiedyś chciał RC). Jak nie stworzycie możliwości siedzenia na RSHL i spędzania czasu (czy to dla gry, czy to dla społeczności), to dalej będziecie umierać.

Zaraz pewnie ktoś rzuci tekst, że Administracja ma mało czasu oraz powinienem dziękować za jakąkolwiek aktywność. Zapytam więc - co Wy macie niby do roboty? Jest Was 6 + 2 modów odpowiadających za porządek na forum. Komisji ostatnio mało (bo już k...a nie chce mi się szczempić ryja), połowa i tak jest na tyle oczywista, że chodzi jedynie o odliczenie 3, którzy się podpiszą pod wnioskiem. Za szukanie multi odpowiadać może jeden, TeamSpeak i tak ogarnia głównie bless, terminarz to jakieś 1,5h roboty raz na 3 miesiące (ewentualnie 30 minut co miesiąc), ogarnianie transferów co tydzień też nie jest jakoś przesadnie trudne i czasochłonne.
Jak Wam się nie chce, to zrezygnujcie i weźcie kogoś, komu się chce. Z Willianem na czele. Bo to jest dramat, to jest dramat k...a.

Poświęciłem 10 minut (w sobotę!) na ten post, prawdopodobnie więcej niż każdy z Was dziennie na forum, więc tego nie olejcie i się ogarnijcie. Zapraszam do dyskusji.

[Image: 7fXbY98.jpg]

WP NWO SMH ZM BR IN FCD FR LG PTHC VV North Korea Iceland

"Nabierz skilla albo zgiń"

"Haters gonna hate" & "Psy szczekają, karawana idzie dalej"
Gadu Gadu
Visit this user's website Find all posts by this user

Reklama
02-04-2016, 17:10
RE: Admini, ogarnąć d...
Wątpię żeby jeden post coś zmienił ale inicjatywa słuszna, pomysłów jest od groma, chętnych do ich realizacji jeszcze więcej i jeśli nic się nie zmieni na rshl to skończy się to albo małą ilością zespołów (przecież to jedyne forum rs w Polsce) albo wgl. forum upadnie, ponieważ nic nie oferujecie użytkownikom po za rsts od czasu do czasu. Wiele pomysłów w swoim cv na moderatora miał Andrzej Duda, lecz jak widać nie weszły one w życie. Uważajcie żebyście nie podzielili losu plhb...

Wspaniale jest świętować sukces, natomiast ważniejsze jest, aby wyciągnąć wnioski z porażki.
Gadu Gadu
Find all posts by this user

02-04-2016, 17:16
Zgadzam się w 100%, nie ma tu nic innego poza patrzeniem na SB i szukaniem czy ktoś spina czy nie. Może coś wreszcie zrobicie w kierunku żywota RSHL? Przepaść tego forum za czasów kiedy grałem ostatni raz czyli 3 lata temu a teraz jest ogromna. Nie wiem może za wiele, bo nie dawno wróciłem do haxballa, ale tyle co się robi na tym forum to room akatsukiego i to jest rozrywka hejże ho. Tak jak wspomniał Steve wszystko jest zlewane, gardner napisał propozycje która według wielu może być dobra to i tak nic nie zostało zrobione, totalna zlewka. Zamiast postarać się, wprowadzić coś nowego, coś co zrobi krok w rozwinięciu tego forum to NIE, wolimy patrzeć na chat i wyczekiwać spin, administratorka na tym nie polega. Moim zdaniem ktoś kto idzie na administratorkę powinien zdawać sobie sprawę, że będzie trzeba poświęcić swój czas na forum, zrobić coś w tym kierunku by to lepiej funkcjonowało. Tyle z mojej strony, narazie, część, pompa.

[Image: A3GPs4.jpg]
Gadu Gadu

02-04-2016, 17:24 (This post was last modified: 02-04-2016, 17:24 by Kaiser.)
Widzę, że i ja jako Weteran RSHL muszę się wypowiedzieć:

Jeśli chodzi od siebie to mam kilka pomysłów na reklamę forum. Obracałem się bowiem w sferze gier PBF i Mikronacji więc mógłbym tam conieco porozsyłać. Jeśli chodzi o gazetki gamingowe to mógłbym w wolnej chwili coś im przesłać. Sądze, że to by dało jakiś efekt. Napewno by nie powiedzieli "Gon się" bo właśnie dzięki graczom i interakcji z nimi w większości jeszcze istnieją. A skoro za darmo mogą wypromować forum i za darmo mogą przyciągnąć kolejnych graczy i mieć EXCLUSIVE'A (inicjatywy polskie wobec nieznanych gier są jednak mało popularne i takie info jest jak złoto) to napewno część by na to poszła - a jeśli nie to by coś doradziła.

Jak już mówiłem nie zamierzałem się angażować w forum bo wiele razy się na tym sparzyłem, nie tylko ja. To nam uzmysławia działalność niektórych ludzi. By hejtować, że głos piskliwy, grafiki nie takie, że ten nie powinien być tym a tamten tamtym, że po co to komu,że kto go wybrał - to wielu potrafi, wielu zrobiłoby lepiej. Jednak kiedy przychodzi do działania to szkoda, że chętnych są jednostki. Jednostki. Nie będę mówił kogo mam na myśli - kto się domyśli ten się domyśli. Tego są efekty : okazuje się, że administracja nie ma czasu/możliwości, część aktywnych (Mateo/Red) odeszła a części po prostu się NIE CHCE czegokolwiek robić jak za to nie ma nic poza garścią hejtów o rybach/wyglądzie/wykształceniu/mieście/cnocie matek (skreśl zbędne).

Dlatego Mercy - mam nadzieję, jako członek 1-wszej ekipy się zgodzisz - proponuję reaktywować Cafe RSHL w starej formie, czyli ciekawa pogadanka a nie pokazywanie wyników. Liczę, że Twoja propozycja jest dalej aktualna i razem coś zdziałamy. Willian ze swoimi umiejętnościami i chęciami na pewno też pomoże. Zgłaszam się również do komentowania spotkań.

Szacun dla Blessa za TS - że ma chęć do działań. Co powiecie na regularne cotygodniowe Karaoke czy 1 z 10 jak kiedyś? Wiem, ktoś powie - CO TO MA WSPÓLNEGO Z RS? Jednak buduje to atmosfere a i powygłupiać czasem się warto.

Możemy też reaktywować konkurs na Hymn RSHL - to też pole do inwencji!

Do Administracji pretensji nie mam bo rozumiem, że czasem się nie chce, czasem nie ma czasu bo to też ludzie i mają swoje sprawy. Jednak forum to nie tylko Administracja ale (i) przede wszystkim USERZY. To my winniśmy dbać o to forum bo ono umrze.

Także proponuję by Maggio (bo ma czas) został nowym naczelnym i zebrał ekipę. Niech ktoś zajmie się telewizją. Na początek to rozrusza forum. No i dajcie komuś admina na FB by ono ŻYŁO - bo wielu na takie coś też patrzy...

A gdy zrobimy atmosferę - wszystko ruszy z kopyta!

Bo RSHL to my i to nasze "internetowe dziedzictwo" - czy jesteś na banie, czy czysty, czy wróciłeś z bana.

[Image: comment_R2RZjGIoeT9tYw0eQejsgFDpDpdQ2C6T.gif]

02-04-2016, 17:32
Trzeba zadać tylko sobie pytanie - czego oczekujemy? To jest forum Real Soccera, więc podstawą powinien być zawsze i tylko RS.
Jeśli twierdzicie, że maleje liczba drużyn, to moim zdaniem to jest jedyny powód spadku renomy forum. Organizatorów możemy winić jedynie za stagnacje, a w efekcie regres, jeśli chodzi o użytkowników. O ile nie będzie nagłego napływu ludzi, to co sezon na forum będzie mniej drużyn, tak o jedną - dwie. Ostatecznie dalsze prowadzenie forum może okazać się bezsensowne, bo pozostanie zbyt mała ilość klubów. Strzelam, że na forum niezależnie od okoliczności zostaną jedynie starsi gracze, którzy pamiętają poprzednie sezony. Abstrahując, atrakcje wewnętrzne na forum nie wpłyną na jego reklamę, a tylko reklama może uratować dalsze losy tego miejsca.
W skrócie, nie będzie ludzi - nie będzie RSHL. Karaoke nie pomoże.

02-04-2016, 17:35
Ty tych czasów zapewne nie pamiętasz DDL ale kiedy "były karaoke i inne dodatki" wtedy była najlepsza atmosfera w historii. Były rzecz jasna spiny, wojny, wojenki ale każdy wiedział, że RSHL to wspólne forum i zawsze było to poczucie jedności. Kiedy nasze drużyny osiągały sukcesy to każdy się cieszył KAŻDY. Teraz to forum umiera i niewiele ludzi łączy. Wtedy wolą odejść zamiast coś dać od siebie. Założę się, że gdyby taka sytuacja miała miejsce rok (?)/dwa temu to każdy by zasuwał jak mały samochodzik by zmienić stan rzeczy.

[Image: comment_R2RZjGIoeT9tYw0eQejsgFDpDpdQ2C6T.gif]

02-04-2016, 17:35
(02-04-2016, 17:32)DDL Wrote: Trzeba zadać tylko sobie pytanie - czego oczekujemy? To jest forum Real Soccera, więc podstawą powinien być zawsze i tylko RS.
Jeśli twierdzicie, że maleje liczba drużyn, to moim zdaniem to jest jedyny powód spadku renomy forum. Organizatorów możemy winić jedynie za stagnacje, a w efekcie regres, jeśli chodzi o użytkowników. O ile nie będzie nagłego napływu ludzi, to co sezon na forum będzie mniej drużyn, tak o jedną - dwie. Ostatecznie dalsze prowadzenie forum może okazać się bezsensowne, bo pozostanie zbyt mała ilość klubów. Strzelam, że na forum niezależnie od okoliczności zostaną jedynie starsi gracze, którzy pamiętają poprzednie sezony. Abstrahując, atrakcje wewnętrzne na forum nie wpłyną na jego reklamę, a tylko reklama może uratować dalsze losy tego miejsca.
W skrócie, nie będzie ludzi - nie będzie RSHL. Karaoke nie pomoże.

Masz w dużej mierze rację. Ale przyciągnięcie ludzi przez reklamę to jedno, a ich utrzymanie i aktywizacja to drugie. Trzeba tu zbudować fajne miejsce, w którym dla każdego będzie coś miłego jeśli chcemy się rozwijać. Dla jednych sama liga, dla drugich TS, dla trzecich zlot i piwko, a czwarty chce sobie potypować coś lub poczytać o swoim teamie w gazetce.

Gadu Gadu

02-04-2016, 17:40 (This post was last modified: 03-04-2016, 15:55 by elCheetos.)
Bardzo spostrzegawczy jesteś Jakub, również doceniam twój czas poświęcony w ten sobotni piękny dzień, jednak mam kilka "ale"
Quote:RSHL umiera, wie to każdy z nas. Nic się nie dzieje, nic się nie zmienia, nic się nie rusza.

Bardzo słusznie zauważone, mniej więcej od paru tygodni tak jest. Prócz zabawy z multikontami nie ma żadnej rozrywki.

Quote:Pomoc nowym? A skąd k...a. Propozycje 9 zawodnika, Ligi Dżentelmenów, podniesienia prestiżu Initial League (co się skończyło skasowaniem IL) poszły się j...ć/czekają na wprowadzenie bardzo długo.

Bardzo chętnie, na 10 nowych zawodników w danej drużynie/lidze znajdzie się połowa multikont, tak jak ostatnio.

Quote:Promocja forum nie istnieje. Ani nie wysłano maili przypominających do ludu, ani nikt nie współpracuje z żadnymi gamerskimi gazetkami (a można by ich przespamować o RSHL), ani nie ma organizowania streamów/meczów, ani nawet nasza gazetka nie funkcjonuje.

Fakt jest taki, że obecnie obowiązkami Mateo zajmujemy się połowicznie. Co do streamów, gazetek, movie creatorów - Czy nie od tego są zgłoszenia?
Z łaski wielkiej każdy robił cokolwiek ostatnio, najlepszym przykładem jest Gala którą w zasadzie zrobił sam Willian z moją małą pomocą od strony filmików, a reszta movie creatorów obrzucała się k***a gównem w jedną i w drugą strone, kto się deklarował na zrobienie kompilacji a kto nie.
Streamer jest 1(?), ludzi od robienia filmików 4. Ostatnia aktywność na kanale? - Miesiąc temu.

Quote:Drogi są dwie - albo ruszacie d..ę, albo musicie coś dać userom aby to robili za Was (wyróżnienia, repki, dla niektórych skracanie banów - o hajsie nie mówię) i tym administrować.

Albo ruszymy dupe, i nagle każdy zoorganizuje sobie sprzęt do streamowania, badz nauczy się tworzyć filmiki, czy pisać w rzetelny sposób artykuły, albo nakłonimy użytkowników do robienia tego za nagrody, bo inaczej nie mamy na co liczyć. No cóż, do przemyślenia

Quote:Brak także atrakcji pozaRSowych dla ludu. Chociaż stworzenie jakiejś Fantasy Ligi (jak kiedyś Kandale), bukmacherki (jak kiedyś ja), czy zorganizowanie porządnego Zlotu (jak kiedyś chciał RC). Jak nie stworzycie możliwości siedzenia na RSHL i spędzania czasu (czy to dla gry, czy to dla społeczności), to dalej będziecie umierać.

Całą tą społeczność czy gry które wymieniłeś tworzyli userzy, teraz po prostu ich nie ma i problemu szuka się wsród administracji, może i słusznie, bo należymy również do tego grona.

Quote:Jak Wam się nie chce, to zrezygnujcie i weźcie kogoś, komu się chce. Z [s]Willianem na czele[s]. Bo to jest dramat, to jest dramat k...a.

Możemy tak zrobić, zostałby Willian któremu się cokolwiek chciało robić, może Maggio który odpowiada za gazetke i tyle. Przykre jest że nie wymieniłeś więcej użytkowników, a to dlatego że takich nie ma.

Jest wiele prawdy w tym co napisałeś Jakub i nie mam prawa odszczekiwać broniąc "czerwonej" ekipy, moge jedynie w ten sposób opisać Ci jak to wygląda w moich oczach.
Na wszystko potrzeba ludzi i czasu, nabór jest cały czas otwarty, a mimo tego w dziale widnieje to - http://screenshot.sh/n9n7MIzXAmhyO
Streamy? ekstra pomysł, szkoda że mamy jednego który nie jest aktywny.
Kompilacje, przykładowo co tydzien podsumowujące kolejki? Nie ma problemu, jeżeli ktoś chce się zgłosić do pomocy mi, mogę się tym zająć
Gazetki? - dział otwarty, Maggio chętnie przyjmie kolege do pracy.

Tyle z mojej strony, temat zostanie poruszony trochę głębiej niż opisane przez Ciebie oczekujące propozycje.
Pozdrawiam.

[Image: b479b06a4f4fe304.jpg]

Gadu Gadu

02-04-2016, 17:54 (This post was last modified: 02-04-2016, 17:55 by Steve Stifler.)
1. Nie wiem co mają multikonta do tego, że chcemy pomóc nowym. Multikonta w razie wykrycia i tak zostaną zbanowane (czy będą w 8, czy jako 9 zawodnik), a nowym byłoby łatwiej. Ba, nawet podejrzanych będzie Ci wtedy łatwiej zauważyć Wink2
2. Temat ze zgłoszeniami jest... martwy, jak sam zauważyłeś. Jest bo jest, żadnej podświetlonej informacji na forum, żadnej motywacji, nic. Trzeba go rozruszać, czyż nie? Smile
3. Masz rację - większość z tego robili userzy. Ale przestali głównie dlatego, że nikt tego dalej nie pociągnął oraz nie było wsparcia. Jeśli coś jest wartościowe dla forum i dotyczy dużej ilości ludzi, to może warto to pociągnąć lub jakoś zachęcić do przejęcia tego? Smile
4. Nie chcę Was oskarżać (mimo prowokacyjnej nazwy tematu), a jedynie nieco otrzeźwić. Bo tak dalej być nie może, jeśli chcemy wytrzymać z tym forum kolejne 3 lata. Streamy? Paru chętnych do nauki było, trzeba odświeżyć filmik RC. Kompilacje? Od czegoś mamy tą rangę - jak ktoś nie robi, usunąć. Jak robi - dać wyróżnienie/repkę.
Gazetka? A może konkurs na najlepszy artykuł z głosowaniem userów? Oczywiście wszystkie wpadną do gazetki, za najlepszy repka czy kompilacja o tym graczu od jednego z kompilatorów Smile

4 motywujące punkty i 4 uśmiechy, a co.

Gadu Gadu

02-04-2016, 18:04
Przed moim banem forum wyglądało lepiej, co chwilę były jakieś imprezy, konkursy czy coś. Czym to zostało spowodowane to nie wiem, być może przez obniżenie średniego wieku forum oraz podwyższenie poziomu gimbusiarstwa. W każdym razie wtedy były streamy bardzo często, nawet codziennie. Teraz jakikolwiek stream to rzadkość, cóż sam streamowałem po UB, ale ze względu na zmianę internetu słabo to wyglądało i sami zarządziliście, że lepiej nie mieć wogóle streamów niż na takim sprzęcie. Konkursów typu Hymn na RSHL nie było chyba od kilku lat, fajnie byłoby znów powtórzyć taki konkurs itp. No a co do poziomu gimbusiarstwa to ogarnąć szczekaczy na forum, oni na pewno odstraszają potencjalnych nowych zawodników Happy
Gadu Gadu

Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)