Challenge, czyli krok naprzód
Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Rating:
 • 1 Vote(s) - 5 Average
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Challenge, czyli krok naprzód
12-02-2016, 23:06
Post: #1
Challenge, czyli krok naprzód
Witam bardzo serdecznie.

Około trzech tygodni temu pojawił się wśród użytkowników pomysł na wprowadzenie wideoweryfikacji na forum RSHL.
Ta możliwość została niejako umożliwiona jeszcze bardziej dzięki wprowadzeniu nowej wersji RSHLTUBE.
Wśród Grona Organizatorów forum również pojawiał się przejaw wprowadzenia tego pomysłu w życie i oto nadszedł ten moment, kiedy pójdziemy krok w przód i my także będziemy korzystać z challenge'ów.

Wpierw, zanim owy challenge zostanie wprowadzony, pragnę przedstawić Wam zasady działania takiej weryfikacji za pomocą nagrania:
 • Każda ekipa uzyska możliwość wzięcia maksymalnie jednego challenge'u w trakcie danego spotkania. Nawet, jeśli okaże się on udany, nie będzie szansy na skorzystanie z tej opcji podczas jednego meczu po raz drugi.
 • Każdy zespół będzie miał do dyspozycji trzy challenge na przestrzeni całego sezonu.
 • Jeżeli challenge jest dobry, to drużyna go nie traci. Jeśli jednak okazuje się, że to sędzia miał rację, zespół ma o jeden challenge mniej do wykorzystania na przestrzeni całego sezonu.
 • Challenge może wziąć tylko i wyłącznie kapitan drużyny.
 • Aby wziąć możliwość weryfikacji za pomocą nagrania, należy zasygnalizować takie pragnienie sędziemu za pomocą napisania na chacie słowa "Challenge".

Aby objaśnić istotę challenge'ów w sposób bardziej wyrazisty, posłużę się dwoma prostymi przykładami:
 1. Drużyna A bierze challenge w starciu z Drużyną B. Okazuje się, że ekipa miała rację, że sędzia podjął błędną decyzję. Stan challenge'ów pozostaje taki sam jak przed spotkaniem, jednak ekipa nie będzie mogła z niego skorzystać po raz drugi podczas jednego spotkania.
 2. Drużyna B bierze challenge w starciu z Drużyną A. Okazuje się, że ekipa nie miała racji, decyzja sędziego była dobra. Drużynie B ubywa jeden challenge, a ponadto ekipa ta nie będzie mogła z niego skorzystać po raz drugi podczas jednego spotkania.

Mam nadzieję, że teraz już każdy zrozumiał. Systemu łatwo się nauczyć, ciężej jest go zaprezentować.
Jako, że do końca obecnego sezonu pozostały już tylko cztery kolejki, system ten w pełnej wersji będzie występował dopiero od sezonu trzynastego, natomiast na tą chwilę:


DO KOŃCA XII SEZONU KAŻDA EKIPA DOSTAJE MOŻLIWOŚĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE JEDNEGO CHALLENGE'A!


System obowiązywał będzie od 19. kolejki.

Pozdrawiam,
Mateo [Organizator RSHL]

Quote this message in a reply
Reklama


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)