Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball LeagueThread Closed
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drugie zespoły (Rezerwy) [Przeniesione przez Mercy]
30-08-2014, 22:50
Post: #1
Drugie zespoły (Rezerwy) [Przeniesione przez Mercy]
Witam. Wychodzę z propozycją mającą na celu usprawnienie zakładania rezerw klubów.
Jak widać na rshl powstał już drugi zespół UH, niedługo inne kluby pójdą tym śladem, a więc mam propozycję, która da prawa klubom macierzystym jak i rezerwom takie jak w prawdziwej piłce.
Pierwsza sprawa: skoro rezerwy jak i pierwszy zespół są tym samym klubem, któremu zależy głównie na interesach pierwszej drużyny, to poasuje wprowadzić zasadę (do regulaminu), aby zespół numer 2 nie był w tej samej lidze co głowny zespół. Jeśli ktoś nie wie czemu to prosta sytuacja: klub A ma swój główny zespół jak i rezerwy A II, klub A biję się o awans, więc w meczu z klubem A II, rezerwy odpuszczają.
Najlepszym rozwiązaniem zapobiegającym takim sytuacjom jest zasada, że gdy klub A znajduje się w ML i posiada rezerwy, to gdy spada rezerwy zostają rozwiązane oraz kiedy klub A posiadający rezerwy utzrymuje się w ML, a jego drugi zespół wygrywa IL nie awansuje do ML.
Jak ktoś chce rezerwy to niech je robi, nawet wygrywa IL, ale niech zostanei w tej IL.
Trudno to przedstawiłem, ale mam nadzieję, że pojmiecie o co mi chodzi Biggrin

Kolejna sprawa, skoro już są te rezerwy to można wprowadzić jakiś przywilej. Chodzi mi tu o wymiane zawodników między drużyną A a drużyną A II. Na czym miałoby to polegac? Już tłumaczę.Taka sytuacja: w pierwszej drużynie zawodnik mało gra, ma słabą formę, ale klub nie chce się go pozbywać, a samemu zawodnikowi nie chce się czekać 7 dni na dołaczenie do nowego klubu lub rezerw. Za to w rezerwach jakiś gracz się wyróżnia i przydałby się teraz do pierwszej drużyny, ale tu też trzeba czekać 7 dni na dołączenie (rozwiązanie kontraktu, odczekanie 7 dni i podpisanie kontraktu).
Wymiana miałaby polegać na tym, że zawodnik (dajmy na to ten ze słabszą formą) z klubu A jest wymieniany na zawodnika z rezerw (tego wyróżniającego się) i nie trzeba będzie czekać 7 dni na podpis zawodnika. Wymiany mogłyby zachodzić w każdy piątek (tak jak rozwiązywanie i zawieranie kontraktu) i można by było zrobić maksymalnie jedną wymianę na jedną kolejkę.

Ostatnią moją proponowaną zmianą jest to, aby trener głownego zespołu miał pełne prawa do kontrolowania rezerw. Klub A i A II to jeden klub, ale podzielony na 2 zespoły (kto gra/ grałw fm'a powinien załapać o co mi chodzi Biggrin ).
Rezerwy też powinny mieć swojego trenera, który zajmowałby się składem i całym zespołem, ale to coach głownego zespołu powinien decydować o transferach i o tym kto trenuje rezerwy.

Trochę te propozycje skomplikowane, ale po tym jak słyszę o kolejnych akademiach/ rezerwach czy jak to ktoś zwie jakoś mnie natchnęło.[Image: LOCAAAAAAAAAAA7asdsdsad6766482dece2.jpg]
Gadu Gadu
Find all posts by this user

Reklama
30-08-2014, 23:27
Post: #2
RE: Drugie zespoły (Rezerwy)
Raczej nie będziemy się bawić w rezerwy najbliższym czasie, chociaż jest to całkiem fajny pomysł to wykonanie tego co napisałeś będzie ciężkie i zarazem zbędne. A drużynę UH i UH2 należy traktować jako dwa różne zespoły, które mają swoich niezależnych trenerów i swoje własne składy, jedyne co mają wspólne to nazwę. A gdyby pojawiły się jakieś próby ustawienia meczu (w co przy Generale i elChito bardzo wątpie) gdy będą miedzy sobą grały zostaną wyciągnięte konsekwencje.


[Image: 24w53xt.jpg]
Gadu Gadu
Find all posts by this user

31-08-2014, 00:41
Post: #3
RE: Drugie zespoły (Rezerwy)
Wszystko byłoby cacy dopóki nie przyszedłby czas odpadnięcia pierwszej drużyny z ML. W teorii może to wyglądać czarno na białym, ale jak wyżej Mercy wspomniał za dużo przy tym zabawy i łatwo bałaganu można narobić. Dochodzą do tego tylko dwie klasy rozgrywkowe, gdyby byłoby ich minimum 3, wtedy sytuacja zupełnie inaczej wyglądałaby, po spadnięciu z ML - rezerwy nie musiałaby się rozpadać.
Według mnie zbyt mocno szarpnąłeś ten temat, który potrzebuje 101% wykonania teorii, aby miał ręce i nogi.
Cześć :p
Gadu Gadu
Find all posts by this user

31-08-2014, 07:26
Post: #4
RE: Drugie zespoły (Rezerwy)
I co Te rezerwy będą wygrywać cały czas tą słabszą ligę i nie zasmakują ML ?
Gadu Gadu
Find all posts by this user

31-08-2014, 08:01
Post: #5
RE: Drugie zespoły (Rezerwy)
Mógłbym zacytować post Mercy'ego, ale w sumie coś postaram się napisać we własnych słowach.

Drugie drużyny to tak naprawdę na ten moment totalny eksperyment samych trenerów, więc zmienianie regulaminu pod eksperymenty jest nielogiczne. To po piewsze. Po drugie, mimo podobieństwa nazwy, takie drużyny są zwyczajnie traktowane, jako dwa osobne teamy i szczerze powiedziawszy nie widzę powodów, dla których mielibyśmy je w jakiś sposób regulaminowo łączyć.

Zasady są proste - jeżeli obie drużyny będą w jakiś sposób ustawiać sobie mecze (gdy już byłyby w tej jednej klasie rozgrywkowej), to za to są duże kary, zresztą pamiętacie chyba Mercy'ego, który za samą PRÓBĘ ustawienia meczu dostał, o ile się nie mylę pół roku zawieszenia.

A co do transferów. Kto im broni rozwiązywać i zawierać kontrakty tylko i wyłącznie między swoimi klubami? Takiego zakazu nie ma. Jeżeli spełnione będą zasady regulaminowe, to mogą i wykorzystać swój limit transferów na sezon, tylko i wyłącznie na wymiany np. UH I <--> UH2.


[Image: py38lc.jpg]
Gadu Gadu
Find all posts by this user

31-08-2014, 08:39
Post: #6
RE: Drugie zespoły (Rezerwy)
Myślę, że na razie nie ma się co bawić w tego typu rzeczy. Zobaczymy najpierw, jak to wyjdzie w przypadku wspomnianego tutaj Undefeated Hussars pod wodzą Generała i Undefeated Hussars II pod moją wodzą. Potem można zastanawiać się nad rozszerzaniem Twojego pomysłu, aczkolwiek ciężko byłoby go zrealizować.


W razie jakichkolwiek pytań, piszcie GG: 41081443.

Gadu Gadu
Find all posts by this user

31-08-2014, 10:59
Post: #7
RE: Drugie zespoły (Rezerwy)
No pomysł fajny, ale trzeba z nim jeszcze poczekać. Ogólnie na tak, ale nie na ten moment. Na razie to eksperyment trenerów. Pionierka Generała. Czas pokaże co będzie i wtedy myślę, że temat się odkopie. ;]


<a href="http://images.tinypic.pl/i/00674/xmrejsbarpw6"><img src="http://images.tinypic.pl/i/00674/xmrejsbarpw6.gif" border=0></a>
Gadu Gadu
Find all posts by this user

31-08-2014, 12:20
Post: #8
RE: Drugie zespoły (Rezerwy)
Ok, wiem, że to skomplikowane, ale dla chcącego nic trudnego. Ciężkie do wykonania by to nie było, bo wystarczy dodatkowy dział ''Wymiany'' i nadzorowanie, który zespół spadł, awansował czy się utrzymał.
Mi tu nie chodzi tylko o UH, bo niedługo na pewno powstaną inne akademie.


Quote:I co Te rezerwy będą wygrywać cały czas tą słabszą ligę i nie zasmakują ML ?
Jeśli ''te rezerwy'' wygrają słabszą ligę, to na pewno większość zostanie przeniesiona do pierwszej drużyny, jako wzmocnienia lub przeniesie się do innych zespołów. Poprzez wygraną IL gracze w rezerwach mogą się wypromować, więc zmiana dużej ilości zaowdników nei pozwoliłaby na licencję w ML.

Quote:drużynę UH i UH2 należy traktować jako dwa różne zespoły, które mają swoich niezależnych trenerów i swoje własne składy
No właśnie nie do końca, bo to trener głównego zespołu jest pomysłodawcą i tak jakby założycielem rezerw. Trener w drugiej drużynie jest tylko jego zwierzchnikiem.

Mój pomysł wziął z tego, że skoro to liga real soccer'a i chcemy tu przenieść realia z prawdziwej piłki to aspekt rezerw też powinien mieć swoje odzworowanie.
Na razie jest tylko jedna akademia, ale ich będzie więcej można poważniej zastanowić się nad tymi zmianami.[Image: LOCAAAAAAAAAAA7asdsdsad6766482dece2.jpg]
Gadu Gadu
Find all posts by this user

31-08-2014, 12:22
Post: #9
RE: Drugie zespoły (Rezerwy)
Moim zdaniem pomysł jak najbardziej do wprowadzenia. Smile
Gadu Gadu
Find all posts by this user

31-08-2014, 12:41 (This post was last modified: 31-08-2014, 12:41 by Ma:DDDDDD.)
Post: #10
RE: Drugie zespoły (Rezerwy)
Sądzę, że mimo wszystko jest to na razie zbędne, gdyż dotychczas powstał tylko jeden klub-rezerwa, który nie będzie przecież traktowany jako 1.


[Image: tumblr_static_tumblr_static_eqcvjgy7p88w...8s_640.gif]
Gadu Gadu
Find all posts by this userThread Closed


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)