Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Poll: Które rozwiązanie powinno zostać Twoim zdaniem wprowadzona po reformie ligi (za kilka miesięcy)?
This poll is closed.
Budżety (stan obecny)
37.21%
16 37.21%
Kontrakty sezonowe
62.79%
27 62.79%
Total 43 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Closed
Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Generalna reforma ligi. (Przniesione przez Jakub Wawrzyniak)
25-09-2013, 10:51 (This post was last modified: 26-09-2013, 18:08 by Unquero.)
Generalna reforma ligi. (Przniesione przez Jakub Wawrzyniak)
Jako, że dostrzegamy pewne problemy i nieścisłości w obecnym systemie w jakim działa liga RSHL mam pewno ciekawą propozycję jej przebudowy.

Żeby dobrze to wyglądało przedstawię założenia w punktach:

1. Rezygnacja z budżetów drużyn i nagród pieniężnych

2. Nowy system transferowy - kontrakty:
- kontrakty zawodników ważne na okres jednego sezonu,
- kontrakt można rozwiązać co tydzień w ustalony dzień za porozumieniem zawodnika z klubem,
- po sezonie zawodnik lub klub może rozwiązać kontrakt bez potwierdzenia drugiej strony,
- jeśli po sezonie, przed zamknięciu okna transferowego klub ani zawodnik nie rozwiąże kontraktu zostaje on przedłużony o kolejny sezon,
- ilość rotacji w składzie w oknie transferowym po sezonie jest nieograniczona (można wymienić cały skład),
- zawodników bez kontraktu można poza okienkiem kontraktować co tydzień w ustalony dzień,
- do klubu w trakcie sezonu może dołączyć maksymalnie 4 graczy,
- zawodnika z ważnym kontraktem nie można zakontraktować (najpierw należy rozwiązać obecny kontrakt),
- dział "Transfery" zastąpiony przez "Kontrakty" - z podziałami "Zawarcia" i "Rozwiązania".
Podsumowując punkt - takie rozwiązanie zapobiega przetrzymywaniu zawodników na siłę, pozwala zawodnikom znaleźć optymalny klub dla siebie, a klubom optymalnych zawodników. Ograniczenie ilości wolnych transferów w sezonie pozwala utrzymać w miarę jednolity skład w danym sezonie.

3. Wprowadzenie Punktów Ratingowych dla klubów (System Ratingowy):
- w zamian za nagrody pieniężne wartość klubu oceniana jest ilością zgromadzonych punktów, które otrzymuje się za:
*rozegrany mecz
*zwycięstwo w meczu
*remis w meczu
*miejsca w lidze na koniec sezonu
*przejście do kolejnej fazy pucharu RSHL + ewentualne zajęte miejsce
*wygrane w różnych turniejach (punkty w zależności od renomy i miejsca w turniejach)
- punkty zostaną umieszczone w profilu klubu na forum i będą podstawą rankingu klubów.
Podsumowując punkt - taki system pozwoli na w miarę obiektywne ocenienie wartości boiskowych gracza, jak również renomy klubu. Wiadomo, że ilość punktów dla gracza z ataku będzie większa od np. bramkarza, aczkolwiek kupując zawodnika porównuje się go z innymi na tej samej pozycji.

4. Zmiana sposobu rozgrywania meczy:
- rozgrywanie 1 kolejki ligowej na tydzień (ilość sędziów, dyspozycyjność zawodników, inne turnieje),
- mecze oczywiście rozgrywane na rshl.eu/play/,
- obowiązkowe ładowanie koszulek podczas meczu przez sędziego (gospodarz pierwsza połowa w RED) - zostanie ułatwione kopiowanie kodu koszulek drużyn z nagłówka aplikacji do gry, dzięki bazie danych,
- wcześniejszy wybór meczy do streamowania - takie mecze należy rozpocząć zgodnie z ustalonym czasem (ikonka TV przy meczu w systemie ligi),
Podsumowując punkt - większość punktów powinna być zrozumiała, co do koszulek - jeśli zostały one wprowadzone należy z tego korzystać, gdyż ciekawie prezentują się na nagraniach. W trakcie meczu zawodnik i sędzia łatwo może je wyłączyć.

5. Unowocześnienia strony:
- wprowadzenie bazy danych dla ligi - całość otoczki związanej z ligą w jednym miejscu - rshl.eu,
- historia gracza (poprzednie kluby) oraz statystyki w profilu,
- być może własny serwer TeamSpeak3 + wejście z "passami" z forum,
- odświeżenie wyglądu strony oraz wszystkich działów.

6. Zmiana systemu osiągnięć:
- podział osiągnięć na osiągnięcia zawodnika i klubu:
a) klub:
*wiadomo, puchary i inne trofea za wygrane w lidze, pucharze, itd.
b) zawodnik:
*król strzelców, król asyst obu lig - PR za top 3 w obu kategoriach,
*złota rękawica dla gk i coś dla def'ów, żeby nie byli stratni w ratingu - tutaj dodatkowo mogą być PR dla top 10 obu kategorii, bo gracze z ataku jednak zbierają więcej punktów za bramki statystycznie,
*gracz NIE DOSTAJE osobno trofeów za obecność w klubie, który wygrał w lidze - można sprawdzić w historii gdzie grał w danym sezonie i jakie miejsce zajął klub,
-wszystkie trofea widoczne w profilu klubu i gracza.

Zmiany tutaj wypisane zostaną wprowadzone dopiero po wydaniu wersji 1.8 MyBB (skrypt forum) oraz ukończeniu tworzenia bazy danych. W związku z tym jeszcze +/- 4 sezony zostaną rozegrane na obecnych zasadach.

Temat ten umieszczam, gdyż jeszcze teraz można ewentualnie coś tutaj zmieniać, kiedy zaczniemy na poważnie tworzyć bazę nie będzie możliwości zmiany założeń. Proszę więc o dopisywanie zastrzeżeń, zmiany będę uwzględniał w tym poście, po tygodniu temat zamknę, a liga będzie działała po reformie na umieszczonych tu regułach.

Proszę o DOKŁADNE PRZEMYŚLENIE TEMATU i udział w ankiecie. Ankieta będzie dostępna do 30.09.2013r.
Gadu Gadu
Find all posts by this user

Reklama
25-09-2013, 11:44 (This post was last modified: 25-09-2013, 12:15 by Logan.)
RE: Generalna reforma ligi.
Kilka drobnych rzeczy, które już teraz rzuciły mi się w oczy:

Quote:b) zawodnik:
*udział w meczu - 10pkt
*strzelona bramka - 30pkt
*asysta - 15pkt
*za różne osiągnięcia (król asyst, strzelców, złota piłka itp.)
- punkty zostaną umieszczone w profilu zawodnika/klubu na forum
Podsumowując punkt - taki system pozwoli na w miarę obiektywne ocenienie wartości boiskowych gracza, jak również renomy klubu. Wiadomo, że ilość punktów dla gracza z ataku będzie większa od np. bramkarza, aczkolwiek kupując zawodnika porównuje się go z innymi na tej samej pozycji.
Właśnie a propos bramkarza i ludzi grających na "defie". Wiadomo jak trudno jest czasem uzyskać "0" z tyłu. Jestem za tym, żeby GK, który nie straci w meczu żadnej bramki dostawał np. 30pkt za czyste konto, a DEF/obrońca, w danym meczu np 5/10 pkt za czyste konto drużyny (z tym obrońcą nie do końca bo wymienność pozycji etc., ale DEFowi zawsze trudniej strzelić gola, a za dobrą postawę w defensywie mógłby dostać jakieś punkty)

Quote:2. Nowy system transferowy - kontrakty
Dla mnie przynajmniej to stąpanie trochę po cienkim lodzie, po drużyna może się rozsypać po sezonie, bo najlepsi zawodnicy mogą odejść dobrowolnie i wtedy drużyna na tym mocno ucierpi... Co do tego pktu, aż tak bardzo nie jestem przekonany, ale może to tylko moje obawy i zbyt pesymistycznie do tego podchodzę? W każdym razie przy istnieniu budżetow, zawsze klub mógł sporo zarobić przy odejściu dobrych zawodników i sprowadzić na miejsce 1 np. 2-3 trochę słabszych czy coś. A tak każdy zawodnik, nie zależnie od skilla będzie sobie równy, bo żaden nie będzie miał ceny. Ale o tym pktcie, niech wypowiedzą się inni, może ktoś mnie przekona co do jego słuszności Biggrin Wiem, że to mocno by komplikowało sprawę, byłoby z tym sporo roboty itd., ale ja bym po prostu klauzule zastąpił rocznymi/max dwuletnimi kontraktami. I wtedy jeśli zawodnik czuje się przetrzymywany, może bez porozumienia z trenerem rozw. kontrakt po jego wygaśnięciu, a np. trener który jest niezadowolony z zawodnika lub chce odświeżyć skład może go sprzedać za określoną kwotę. Ale tak jak pisałem, niech wypowiedzą się inni, może ktoś rozwieje moje obawy Smile (jak coś to zapraszam na GG żeby tu nie śmiecić Biggrin)

Obawiam się jeszcze tego że powstaną 2-3 drużyny złożone z maxskillerów RSHL, oraz reszta, tworząca drugą część tabeli ML i IL.

Quote:4. Zmiana sposobu rozgrywania meczy:
- rozgrywanie 1 kolejki ligowej na tydzień (ilość sędziów, dyspozycyjność zawodników, inne turnieje),
Ten pkt bardzo mi się podoba, gdyż strasznie dużo ostatnio przekładania tych meczów Wink2 Choć może po kilku rozmowach i przemyśleniach nie raz na tydzień, a raz na 5 dni Smile Teraz mecze rozgrywane są 2/1tydzień, czyli 4mecze/2tygodnie. Ja proponowałbym 3mecze/2tygodnie, czyli mecz co ok. 5 dni Wink2 Przy ogromie pucharów, turniejów i gry w innych ligach to i tak często Wink2 "a życie nie toczy się tylko wokół haxa" Wink2

Quote:5. Unowocześnienia strony:
Za to chciałbym pochwalić i wyrazić słowa podziwu dla Unqa i ludzi mu pomagających, bo ogarnięcie tego to wielka sprawa Wink2 OGROMNY SZACUN!!

P.S.
Jako mod pozwolę sobie od razu napisać, że wszystkie bzdurne wypowiedzi, typu: "super!", "nie podoba mi się", "jest ok" będą w pierwszej kolejności usuwane, a potem nagradzane ostem za spam. Jeśli chcesz się wypowiedzieć, napisz coś konstruktywnego, a nie zaśmiecaj wątku, bo zrobi się z tego >10 stron i kto to będzie potem czytał i szukał sensownych wypowiedzi? Tongue

Pozdrawiam, Pan Murzyn Smile

„I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice”
Gadu Gadu

25-09-2013, 11:51
Pochwalam Murzyna , a w szczególności do tego 1 punktu wobec GK za czyste konto + 30 czy coś Wink2

Logan edited 25-09-2013 12:06 this post because:

NEGRO TO JEST WŁAŚNIE SPAM O KTÓRYM PISAŁEM!! LUDZIE CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM ALBO CZYTAJCIE DO KOŃCA!! NIECH POST SAINT NEGRO BĘDZIE DLA WAS OSTRZEŻENIEM, BO ZA KAŻDY KOLEJNY WPIS TEGO TYPU BĘDĘ Z PRZYJEMNOŚCIĄ WRĘCZAŁ WARNY ZA SPAM.

NIE MASZ NIC KONSTRUKTYWNEGO DO NAPISANIA TO NIE PISZ! CHCESZ KOGOŚ POCHWALIĆ TO MU WYŚLIJ PW LUB DAJ PKT REPKI ZA POST Smile BARDZO PROSZĘ.

Gadu Gadu

25-09-2013, 12:03 (This post was last modified: 25-09-2013, 12:04 by Unquero.)
Co do zdania Pana Murzyna względem kontraktów dokładnie może napiszę jaki mam tok myślenia na ten temat:

Przypuśćmy, że zostają budżety a wprowadzamy kontrakty okresowe:
- stawki za podpisanie nowego kontraktu będą musiały być obniżone, bo po sezonie przy 5mln za kontrakt, gdy jakiemuś klubowi wygasa 6 kontraktów a nie jest "topowy" braknie funduszy na przedłużenie
- jeśli stawki będą obniżone to dobre kluby tak czy tak poczekają na zakończenie czyjegoś kontraktu i wtedy dopiero go po dogadaniu z wolnego wezmą zamiast kupować (w większości przypadków)
- co sezon większa przepaść między klubami ze względu na nagrody pieniężne, jeden będzie miał kasy jak szejk, inny świecił biedą

A teraz zalety odejścia od budżetów:
- klub dalej będzie mógł budować swój prestiż, z tym że nie przez ilość kasy a przez Rating
- jak klub odpowiada zawodnikowi, to też nie przejdzie do lepszego, żeby być tam podrzędnym graczem - z resztą w lidze nie ma przepaści olbrzymiej, żeby było tylko 8 dobrych graczy = 1 klub, a liczy się też zgranie
- no i tak jak już pisałem, gracz oceniany nie przez ile jest wart, ale ile zgromadził punktów do Ratingu
- niewątpliwa zaleta jest taka, że po prostu nie trzeba liczyć budżetów, co bardzo upraszcza sprawę, a dodanie skryptu dodającego punkty ratingowe to w porównaniu z budżetami żaden problem.

Oczywiście to są takie główne założenia, te liczby punktów itd. można już nawet po wprowadzeniu bazy bezproblemowo edytować, chodzi głównie o idee, żeby w takim kierunku robić bazę.

Logan edited 25-09-2013 12:09 this post because:

Ok Unq, przekonałeś mnie i uspokoiłeś Wink2 Już rozumiem idee kontraktów, zamiast budżetów Smile

Gadu Gadu

25-09-2013, 12:04 (This post was last modified: 25-09-2013, 12:15 by Gardner.)
Quote:Wiem, że to mocno by komplikowało sprawę, byłoby z tym sporo roboty itd., ale ja bym po prostu klauzule zastąpił rocznymi/max dwuletnimi kontraktami. I wtedy jeśli zawodnik czuje się przetrzymywany, może bez porozumienia z trenerem rozw. kontrakt po jego wygaśnięciu, a np. trener który jest niezadowolony z zawodnika lub chce odświeżyć skład może go sprzedać za określoną kwotę.

W moim odczuciu zdecydowanie lepszym jest rozwiązanie ze strony murzyna, niż to zaproponowane przez Unqa. Znając specyfikę ligi (systematyczne rozpadanie się zespołów co sezon) trzeba iść w kierunku takich rozwiązań by kluby nie mogły zmieniać zawodników jak rękawiczki ciągłą rotacją.

Quote:- niewątpliwa zaleta jest taka, że po prostu nie trzeba liczyć budżetów, co bardzo upraszcza sprawę, a dodanie skryptu dodającego punkty ratingowe to w porównaniu z budżetami żaden problem.

Rozumiem, że jednak chodzi tu głównie o wygode administracji do obsługi punktów ratingowych, niż babraniem się w budżetach?

Co do ligowców raz na tydzień to jest to przystępne rozwiązanie ze względu na różne inne zajęcia, jednak czy przez brak intensywności meczy liga nie straci na atrakcyjności? 2 mecze na 7 dni wydają się bardziej optymalne.

Unowocześnienie strony Smile HUm ja osobiście wolę IPB jako skrypt ale wiadomo, że jest to temat płatny i pewnie za dużo zachodu z przechodzeniem na ten temat. tak czy inaczej zapowiada się całkiem ciekawa modyfikacja.

[Image: 0fa9e0fcb9642.gif] [Image: 91e4336b228c8.jpg]
Ciężkie życie prosa ;]

Gadu Gadu

25-09-2013, 12:44 (This post was last modified: 25-09-2013, 12:44 by Unquero.)
Dodałem tam jeszcze poprawkę systemu osiągnięć na forum, oczywiście jakieś trofea czy konkursy można dodawać później Wink2.
Gadu Gadu

25-09-2013, 13:17 (This post was last modified: 25-09-2013, 13:17 by Green Tea.)
Jak dla mnie cała zmiana jest kompletnie bez sensu. Wszystko działa jak należy, więc po co kombinować z jakimiś pkt, kontraktami itp..No ale cóż twoja piaskownica, twoje zabawki, więc róbcie jak uważacie, ja jestem zdecydowanie na NIE
Gadu Gadu

25-09-2013, 14:15
Quote:1. Rezygnacja z budżetów drużyn i nagród pieniężnych

2. Nowy system transferowy - kontrakty:
- kontrakty zawodników ważne na okres jednego sezonu,
- kontrakt można rozwiązać co tydzień w ustalony dzień za porozumieniem zawodnika z klubem,
- po sezonie zawodnik lub klub może rozwiązać kontrakt bez potwierdzenia drugiej strony,
- jeśli po sezonie, przed zamknięciu okna transferowego klub ani zawodnik nie rozwiąże kontraktu zostaje on przedłużony o kolejny sezon,
- ilość rotacji w składzie w oknie transferowym po sezonie jest nieograniczona (można wymienić cały skład),
- zawodników bez kontraktu można poza okienkiem kontraktować co tydzień w ustalony dzień,
- do klubu w trakcie sezonu może dołączyć maksymalnie 4 graczy,
- zawodnika z ważnym kontraktem nie można zakontraktować (najpierw należy rozwiązać obecny kontrakt),
- dział "Transfery" zastąpiony przez "Kontrakty" - z podziałami "Zawarcia" i "Rozwiązania".
Podsumowując punkt - takie rozwiązanie zapobiega przetrzymywaniu zawodników na siłę, pozwala zawodnikom znaleźć optymalny klub dla siebie, a klubom optymalnych zawodników. Ograniczenie ilości wolnych transferów w sezonie pozwala utrzymać w miarę jednolity skład w danym sezonie.

Wydaje się, że zmiana na dobre, ogónie myślę, ze poprawi to grę klubów i atrakcyjnośćna forum i zmienność klubową. Oczywiścei, każdy tu ma swoje zdanie i myślę, że tu nikt nie ma racji, bo tak samo jak Unq ma rację aby usunąć budżety, żeby nie było później masowych rozwiązań klubów, tak samo i Murzyn ma rację, że to może być zbyt wielka rotacja w składach i poniektóre mogą się rozpaść, kazdy pomysł jest dobry i każdy ma w sobie coś lepszego od drugiego, nie możemy przewidzieć, który będzie lepszy i połączyć tego też myślę, że to nie możliwe. Jak trzymałem wcześniej się budżetów to teraz chyba jestem za kontraktami, można to sprawdzić, w razie czego, gdyby się nie udało, zawsze można wprowadzać inne reformy, prędzej czy póxniej na pewno dojdziemy do "doskonałości" Smile

Quote:3. Wprowadzenie Punktów Ratingowych dla klubów i graczy (System Ratingowy):
- w zamian za nagrody pieniężne wartość klubu oraz gracza oceniana jest ilością zgromadzonych punktów, które otrzymuje się za:
a) klub:
*rozegrany mecz - 5pkt
*zwycięstwo w meczu - 30pkt
*remis w meczu - 10pkt
*miejsca w lidze na koniec sezonu: (tu ustali się wartości)
*przejście do kolejnej fazy pucharu RSHL + ewentualne zajęte miejsce
*wygrane w różnych turniejach (punkty w zależności od renomy i miejsca w turniejach)
b) zawodnik:
*udział w meczu - 10pkt
*strzelona bramka - 30pkt
*asysta - 15pkt
*za różne osiągnięcia (król asyst, strzelców, złota piłka itp.)
- punkty zostaną umieszczone w profilu zawodnika/klubu na forum

O tak, ten pomysł bardzo mi przypadł do gustu. I tutaj wielkie brawa za taką innowację. To na 100% poprawi opinie o grze gracza, jak wszystko będzie napisane czarno na białym przy profilu gracza to myślę, że atrakcyjość gry wzrośnie, ja bym jedynie jak wyżej koledzy dał bramkarzowi za czyste konto 30 pkt, a sam od siebie dodam, aby po straceniu tylko jednej bramki gk zdobywał 15 pkt, a po straceniu 2 - 5 pkt. Za to obrońca, dlatego, że on także walnie przyczynia się do obrony bramki poprzez krycie, dobre ustawienie i wybicie w odpowiednie miejsce ma na pewno swój wkład w bronieniu bramki niegorszy od samego gk. Więc tu bym dał za czyste konto 15 pkt dla obrońcy, a za straconego tylko jednego gola 5 pkt. Oczywiście w takiej sytuacji przed meczem sędzia musiałby wiedzieć kto w klubie jest na pozycji obrońcy i następnie po meczu w protokole wszystko zapisać. Możliwe, że obrońca powinien dostawać więcej pkt za bramkę od 2 pozostałych, aby te punkty jakos się równoważyły, ale to do ocenienia przez wszystkich i dokładniejszych przemyśleń.

Quote:4. Zmiana sposobu rozgrywania meczy:
- mecze oczywiście rozgrywane na rshl.eu/play/,
- obowiązkowe ładowanie koszulek podczas meczu przez sędziego (gospodarz pierwsza połowa w RED) - zostanie ułatwione kopiowanie kodu koszulek drużyn z nagłówka aplikacji do gry, dzięki bazie danych,
- wcześniejszy wybór meczy do streamowania - takie mecze należy rozpocząć zgodnie z ustalonym czasem (ikonka TV przy meczu w systemie ligi),
Podsumowując punkt - większość punktów powinna być zrozumiała, co do koszulek - jeśli zostały one wprowadzone należy z tego korzystać, gdyż ciekawie prezentują się na nagraniach. W trakcie meczu zawodnik i sędzia łatwo może je wyłączyć.

Myślę, że tutaj poprę Murzyna za raniem meczy co 5 dni, ale jeśli mielibyśmy grać co tydzień też dobry pomysł.

Quote:5. Unowocześnienia strony:
- wprowadzenie bazy danych dla ligi - całość otoczki związanej z ligą w jednym miejscu - rshl.eu,
- historia gracza (poprzednie kluby) oraz statystyki w profilu,
- być może własny serwer TeamSpeak3 + wejście z "passami" z forum,
- odświeżenie wyglądu strony oraz wszystkich działów.

Tutaj wiadomo, nic dodać nic ująć, dobra idea i strona idzie w przód.

Quote:6. Zmiana systemu osiągnięć:
- podział osiągnięć na osiągnięcia zawodnika i klubu:
a) klub:
*wiadomo, puchary i inne trofea za wygrane w lidze, pucharze, itd.
b) zawodnik:
*król strzelców, król asyst obu lig - PR za top 3 w obu kategoriach,
*złota rękawica dla gk i coś dla def'ów, żeby nie byli stratni w ratingu - tutaj dodatkowo mogą być PR dla top 10 obu kategorii, bo gracze z ataku jednak zbierają więcej punktów za bramki statystycznie,
*gracz NIE DOSTAJE osobno trofeów za obecność w klubie, który wygrał w lidze - można sprawdzić w historii gdzie grał w danym sezonie i jakie miejsce zajął klub,
-wszystkie trofea widoczne w profilu klubu i gracza.

I ten pomysł także mi się bardzo podoba. Dodanie w profilu gracza jeszcze jego trofeów to świetny pomysł na dodanie mu kolejnych "pochwał", że tak powiem i wiadome będzie kto jak gra.

Trzeba tylko dogłębnie przemyśleć sprawę z obrońcami, coś by się przydało dla nich takiego co wyróżni obrońce lepszego od gorszego. Czekam na pomysły Smile

[Image: nkq3ng.jpg]

25-09-2013, 15:03
Czemu rezygnować z budżetów które właściwie nic złego nie zrobiły?

Co to za Klub co serce otwiera, sprawia że człowiek z uśmiechem umiera
Oddaje radość gdy ktoś go wspiera, zawsze wygrywa ma cechy lidera
Jeżeli nie wiesz to Ci odpowiem to Barcelona jest dla nas Bogiem...

Gadu Gadu

25-09-2013, 15:07 (This post was last modified: 25-09-2013, 15:10 by Gardner.)
Quote:Czemu rezygnować z budżetów które właściwie nic złego nie zrobiły?

Bo w skrócie budżety są mniej wygodne do prowadzenia/aktualizowania, niż rating, który może naliczać z automatu algorytm stworzony w planowanej bazie, która ma zastąpić ligspace. Mniej czasu na pierdzielenie się administracji z chałupnictwem w korygowaniu, więcej czasu na ciekawe zmiany/projekty na forum.

[Image: 0fa9e0fcb9642.gif] [Image: 91e4336b228c8.jpg]
Ciężkie życie prosa ;]

Gadu Gadu

Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)