Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Google SEO] Przyjazne linki [Przeniesione przez Stephan El Shaarawy♫]
02-10-2014, 22:11 (This post was last modified: 02-10-2014, 22:25 by brsrkr.)
Find  [Google SEO] Przyjazne linki [Przeniesione przez Stephan El Shaarawy♫]
O ile się nie mylę na forum funkcjonuje plugin Google SEO.

Jeśli mam rację, to...

ACP → Ustawienia → Google SEO URL

Punctuation characters - zabronione znaki
Code:
¡!"#$€%&'( )*+,-./:;<=>¿?@[\]^_`{|}–~—¬ºª

URL uniquifier - szablon adresu (url_idwatku) [np. http://rshl.eu/Thread-Google-SEO-Przyjazne-linki_99999]
Code:
{url}_{id}

URL uniquifier enforcer - każdy wątek powinien mieć dołączone ID
Code:
Tak

Character Translation - zmiana znaków
Code:
Ą = A
Ć = C
Ę = E
Ń = N
Ł = L
Ó = O
Ś = S
Ź = Z
Ż = Z
ą = a
ć = c
ę = e
ń = n
ł = l
ó = o
ś = s
ź = z
ż = z

lowercase words - wyłącznie małe litery
Code:
Tak

URL length soft limit - miękki limit znaków w adresie
Code:
20

URL length hard limit - twardy limit znaków w adresie
Code:
35

Forum URL scheme - schemat linku do działu
Code:
dzial-{url}

Thread URL scheme - schemat linku do wątku
Code:
watek-{url}

Thread Prefixes - schemat linku do wątku z prefiksem
Code:
{prefix}{separator}{url}

Announcement URL scheme - schemat linku do ogłoszenia
Code:
ogloszenie-{url}

User URL scheme - schemat linku do użytkownika
Code:
uzytkownik-{url}

Calendar URL scheme - schemat linku do kalendarza
Code:
kalendarz-{url}

Event URL scheme - schemat linku do wydarzenia
Code:
wydarzenie-{url}

WSZYSTKIE POWYŻSZE OPCJE TYCZĄ SIĘ JEDYNIE ADRESU I MAJĄ NA CELU LEPSZĄ OPTYMALIZACJĘ POD KĄTEM WYSZUKIWARKI ORAZ UŻYTKOWNIKA

Spolszczenie (tylko teksty widoczne dla użytkowników) testowane przy wersji 1.6.8 (ale raczej do starszych wersji też będzie pasowało).

.zip   GoogleSEO_PL.zip (Size: 993 bytes / Downloads: 0)

Resztę już chyba Unquero wie (czyli podmiana kodu w .htaccess i "Apply changes").

Gadu Gadu
Visit this user's website Find all posts by this user

Reklama
02-10-2014, 22:24 (This post was last modified: 02-10-2014, 22:27 by Unquero.)
RE: [Google SEO] Przyjazne linki
Najpierw mi wyjaśnij dlaczego nie mogą pozostać obecne ustawienia, gdzie pojawiają się błędy w obecnych regułach tłumaczenia adresu i czy podane przez Ciebie wskazówki będą miały jakikolwiek leszy wpływ na pracę robotów wyszukiwarek aniżeli obecne ustawienia. Po prostu nie mam ochoty tracić czasu na zmianę ustawień, które obecnie działają moim zdaniem odpowiednio. Samo spolszczenie akurat tego pluginu niezbyt mnie przekonuje, gdyż strona będzie indeksowana w ten sam sposób, z tym że może strony błędów pojawią się po polsku (obecnie też po części są w naszym języku).
Gadu Gadu
Find all posts by this user

02-10-2014, 22:54 (This post was last modified: 25-10-2014, 21:25 by brsrkr.)
Możemy poczytać o tym trochę tutaj:
http://www.forum.optymalizacja.com/topic...i-znakami/

(02-10-2014, 22:24)Unquero Wrote: Najpierw mi wyjaśnij dlaczego nie mogą pozostać obecne ustawienia

To nie nakaz, tylko propozycja.

Gadu Gadu
Visit this user's website Find all posts by this user

02-10-2014, 23:16
Wiem, że to propozycja, nie nakaz, też to tak traktuję Wink2 , chodziło mi o to, że propozycję daję się po to, żeby coś ulepszyć/poprawić, ogólnie żeby wprowadzić dany pomysł w życie (inaczej to bardziej spam).

Co do przywołanego tematu - każda osoba ma swoją opinię, mi się wydaje. że w obecnej formie rshl.eu indeksuje się odpowiednio, jakiś krzaczastych url'ów nie zauważyłem, małe czy duże litery dla wyszukiwarek (przynajmniej tych powszechnych) znaczenia większego nie mają, a z dużymi wyglądają linki "estetyczniej". Według tych ustawień które podałeś w 1 poście jedynie zmieniają się prefixy i dodatkowo podane jest id wątku na końcu adresu (nie do końca wiem w jakim celu), wszystkie znaki specjalne do zamiany mam obecnie ustawione tak samo. Spolszczenie nie wiem co tam dokładnie spolszcza, z tego co napisałeś jedynie to co widzą użytkownicy, a wydaje mi się, że większość z wgranego obecnie pluginu jest już po polsku, gdyż mam polską wersję - nawet ustawienia w ACP całkowicie w naszym języku.

Nie żebym od razu odrzucał na wstępie wprowadzenie tej propozycji, jednak musisz mnie rzeczowo przekonać i najlepiej jakimiś konkretami nie opiniami użytkowników forum tematycznego, bo na razie nie widzę różnicy większej między moimi obecnymi ustawieniami a proponowanymi przez Ciebie.
Gadu Gadu
Find all posts by this user

Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)