Gra "do dwóch zwycięstw" w play offach [Przeniesione przez Mateo]
Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem

Witajcie,

skoro skróciliśmy fazę zasadniczą i to dość znacznie (licząc brak potencjalnych 6 meczów - o około 3 tygodnie), uważam, że możemy część tego czasu zagospodarować na granie "do dwóch zwycięstw" w fazach 1/8, 1/4 i 1/2 finału.

Finał i mecz o 3 miejsce pozostałyby nadal pojedynczym meczem.

Nie będę się tu więcej rozpisywał, bo propozycja nie jest zbyt skomplikowana. Miałem wrzucić tę propozycję wcześniej, ale jakoś mi to wypadło z głowy, nie wiem, czy nie jest trochę za późno, choć do play offów jeszcze daleko, więc może jednak.

Gadu Gadu

12-07-2015, 12:19 (This post was last modified: 12-07-2015, 12:20 by Nha.)
Post: #3
Popieram, na pewno będzie ciekawiej.
Gadu Gadu

12-07-2015, 12:23 (This post was last modified: 12-07-2015, 12:26 by Logan.)
Post: #4
co w przypadku remisu w meczu? Dogrywka i karne? Czy mecz nieważny? Jeśli dogrywka i karne to na 1 rundzie będzie trzeba spędzić 3h, rozgrywając 3 mecze. Jeśli mecz nieważny to już wgl to nie ma sensu, bo jest możliwość rozgrywania meczów w nieskończoność.
Ja ogólnie jestem na nie. Po to była skracana rozgrywka, żeby była krótsza, a nie po to, żeby można było wymyślić coś innego w zastępstwo. Pozwoli to zmniejszyć częstotliwość rozgrywania meczów, co jak wiemy w wakacje jest bardzo ważne, bo daje większy wachlarz przy przekładaniu meczów.
3 sprawa - powinniśmy raczej odganiać dzieci od monitorów Red, a nie je przytrzymywać z nosem przed ekranem ;p

„I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice”
Gadu Gadu

12-07-2015, 12:26
Post: #5
Powiedzmy, że w przypadku remisu w jednym meczu zaliczamy jakby 1-1 (po jednym zwycięstwie), decyduje kolejny mecz na zasadzie takiej, jakby był pojedynczy. Czyli też, w przypadku remisu, jest dogrywka. I są karne.

Choć tą kwestię już zostawiłbym administracji. Jedno jest pewne, na pewno nie ma meczów unieważnionych.

Gadu Gadu

12-07-2015, 12:31
Post: #6
Ajj, myślę, że już w półfinale nie powinno być takiego czegoś, ale wcześniej jak najbardziej. Dobry pomysł, zawsze to większe emocje Smile

Gadu Gadu

12-07-2015, 12:36
Post: #7
Jak już wprowadzać dwa mecze to najlepiej tak jak w LM czy pucharach krajowych, mianowicie: 2 mecze z podziałem na gospodarzy i gości - bramki na wyjeździe w przypadku remisu liczą się podwójnie. Niby każdy gra na tym samym stadionie więc tu nie ma różnicy, ale można by było wprowadzić parę wersji mapy dozwolonych do gry (powiedzmy od 1.1 do 1.62) i gospodarz miałby prawo wyboru boiska. Biggrin

Gadu Gadu

12-07-2015, 12:39
Post: #8
W dalszym ciągu nie przemawia to do mnie. A pomysł SeSa to już za duże udziwnienie.

Gadu Gadu

12-07-2015, 12:42
Post: #9
Pomysł nie jest najgorszy ale i tak ja bym pozostawił tak jak jest Smile

W jednej rundzie mogłyby być aż 3 mecze ... moim zdaniem za dużo.
Co do pomysłu SeS to już w ogóle nie ma sensu jak dla mnie - jak napisał PM za duże udziwnianie ...
Gadu Gadu

12-07-2015, 13:11 (This post was last modified: 12-07-2015, 13:11 by Madd.)
Post: #10
Jedyne co by można było wprowadzić to bramki na wyjeździe liczą się podwójnie - ciekawy pomysł Smile