Haxball Academy, czyli wprowadzenie młodych w świat RS-a
Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
21-05-2016, 12:52 (This post was last modified: 21-05-2016, 12:57 by Camilos.)
Jak niektórzy pewnie zauważyli, od dłuższego czasu nowi użytkownicy mają wielkie kłopoty ze znalezieniem klubu i rozpoczęcia prawdziwej przygody z naszym forum. Problem był poruszany na forum administracji jednak zawsze brakowało konkretów. Doszliśmy do wniosku, że głównym problemem nie jest brak napływu nowych zawodników, bo przecież codziennie obserwujemy nowe rejestracje użytkowników. Na forum przebywa dziennie ponad 100 osób, a w klubach "zatrudnionych" jest ok. 70 graczy.

Co z resztą?

Pomijając kilka osób, które wchodzą na forum w celach towarzyskich, mamy do czynienia z dużą liczbą osób, które są po prostu zagubione lub zbyt słabe by od razu znaleźć klub. Tacy ludzie często przepadają i bezpowrotnie odchodzą. Może problemem nie jest brak zawodników, tylko brak miejsc do grania? Jeszcze rok temu było 16 klubów, teraz mamy jedynie 12 (jak łatwo policzyć ubyło 32 miejsca do gry).

Tak więc jak temu zaradzić?

Propozycją z naszej strony jest wprowadzenie do ligi (może już od SC?) klubu o roboczej nazwie HAXBALL ACADEMY. Co to takiego zapytacie? Pomysł jest do przedyskutowania, ale zrzeszałby nowych graczy i ich promował. Żeby pomysł wszedł w życie i nie skończył się klapą jak ma to miejsce w wielu przypadkach, potrzeba kilku doświadczonych osób, które uczyłyby młodych i dawały im wskazówki. Sam mogę prowadzić taki klub, to nie problem. Jeśli jednak chciałby ktoś dołączyć i pomagać lub tylko trenować młodych przychodząc np. na spary i grając jednocześnie w innym teamie to taka pomoc będzie też doceniona.

Klub na pewno miałby więcej slotów niż obecne "8+1" i mógłby przeprowadzać więcej transferów.

Kto wie, może ktoś z zasłużonych poświęciłby na sezon grę w swoim zabetonowanym towarzystwie i też zechciałby ruszyć z czymś podobnym, zakładając nowy klub? Smile

Ciekawi mnie jakie macie podejście do takiego pomysłu. Wiem, że w przeszłości były już takie plany i przymiarki, ale koniec końców i tak nic z tego nie było. Chcemy na poważnie zająć się problemem. Dlatego zapraszam do dyskusji.

[Image: 13530db194.gif]
                                 PT[Image: 46dance.gif]HC
Gadu Gadu
Find all posts by this user

Reklama
21-05-2016, 13:22
RE: Haxball Academy, czyli wprowadzenie młodych w świat RS-a
No pomóc w szukaniu sparow to nie problem. Chętnie pomogę ale chyba ktoś powinien tam być kto będzie ich faktycznie w każdym meczu ustawiał i warto się zastanowić czy każdy ma taką samą ilość rozegrać minut czy grają lepsi? 2 opcja jest chyba bezsensu bo przecież wszyscy mają mieć takie same szanse czyli raczej opcja pierwsza. Warto ustalić zasady, które wykluczają przyjęcie tzw. Trolla. Jeśli moja pomoc będzie potrzebna to oczywiście coś od siebie dołożę, pozdrawiam.

Wspaniale jest świętować sukces, natomiast ważniejsze jest, aby wyciągnąć wnioski z porażki.
Gadu Gadu

21-05-2016, 13:55
Ja mogę przemyśleć sprawę prowadzenia takiego klubki dla młodych Smile W końcu wprowadzę w życie moje autorskie trenerskie pomysły Biggrin
Gadu Gadu

21-05-2016, 14:36
Róbcie ten draft, a nie kombinujecie. Pomysł dobry, ale nie od SC (chyba że za jakąś wycofaną drużynę), a od sezonu 14.

[Image: 7fXbY98.jpg]

WP NWO SMH ZM BR IN FCD FR LG PTHC VV North Korea Iceland

"Nabierz skilla albo zgiń"

"Haters gonna hate" & "Psy szczekają, karawana idzie dalej"
Gadu Gadu
Visit this user's website Find all posts by this user

22-05-2016, 09:05
Kolejne pomysły wpadają do tego działu, ale mało konkretów, na początek dobry i staż oczywiście, ale działajcie dalej droga administracjo. Jak pokazuje dział Oczekujących propozycji - pomysły są, tylko trzeba je odpowiednio wyselekcjonować i wprowadzać w życie.

Swoją drogą, nie jestem pewien, czy dobrze ten problem jest rozeznany... Czy nowych na RSie jest rzeczywiście niby tak dużo? Zaglądałem wczoraj wieczorem na haxball.com i nie widziałem żadnego rooma Real Soccera, poza tym Makumby. Podobnie jest teraz rano, choć wiadomo, że na godziny poranne nie ma co patrzeć aż tak. Kwestia jest taka, że myślimy o ułatwieniu życia nowym, ale pojawia się pytanie, ilu tych 'nowych' tak realnie jest?

Bo wydaje mi się, że jeżeli już na przyjęcie na staż jest chętnych kilka klubów, a nie ma chętnych, żeby tymi stażystami w ogóle być (przecież teoretycznie nowi powinni lgnąć do tego programu, a tu na palcach jednej ręki można ich policzyć), to problem już nie jest w tym, że nie jesteśmy otwarci na napływ świeżej krwi... Tylko może w tym, że tej świeżej krwi po prostu nie ma. A to już dobrze nie wróży.

[Image: py38lc.jpg]
Gadu Gadu

22-05-2016, 13:21
Ja ostatnio się sporo obijam po publikach i z osób spoza forum to roomy regularnie robi tylko Donate, innych nie zauważyłem. Za to sporą popularnością cieszy się RS u Niemców, nierzadko stoją jednocześnie 2-3 niemieckie roomy na naprawdę niezłym poziomie (pomijając herezję boiska bez linii).
Gadu Gadu

22-05-2016, 16:52
(22-05-2016, 13:21)Akahoshi Wrote: Ja ostatnio się sporo obijam po publikach i z osób spoza forum to roomy regularnie robi tylko Donate, innych nie zauważyłem. Za to sporą popularnością cieszy się RS u Niemców, nierzadko stoją jednocześnie 2-3 niemieckie roomy na naprawdę niezłym poziomie (pomijając herezję boiska bez linii).

Tu akurat przyczyny mogą być różne. Zanim trafiłem na forum grałem dość nieregularnie, i dało się zauważyć wtedy pewną zależność - gdy były mistrzostwa w piłce ręcznej - królował na publikach hand. Gdy zaczynały się nadchodzące  mistrzostwa w piłce nożnej - większość stanowiły roomy RS (z tym, że było to po 3-4 z szyldem rshl.eu i do tego 1-2 zwykłe). A pomiędzy mistrzostwami - różnie. A piszę o tym, bo dla hosterów to dobra szansa. Na tych publikach większość zawsze stanowiły przypadkowe osoby, bo jak reprezentacja gra w piłkę to i ja sobie zagram w real soccera. Dalej chyba pisać nie trzeba.

A nawału użytkowników też nie ma się co spodziewać bo nie oszukujmy się - użytkowników haxballa jest znacznie mniej niż kiedyś, po prostu jak na obecny rozwój technologii ta gra jest mocno przestarzała... Ale jednak wygrywa ze wszystkimi podróbkami, które się nie przyjęły, więc chyba aż tak źle nie jest.
Gadu Gadu

22-05-2016, 17:19
Problem polega na tym, że młodzi grają w to co jest na fali, bo można na tym zarobić lub wystąpić nawet w telewizji (co dla mnie jest chore) i każdy chce być jak najlepszy, a tutaj co daje bycie najlepszym? Napisanie o nim w gazetce? Przeprowadzenie wywiadu, który może przeczyta 20 osób? Czy reputacja, która niewiele znaczy, po za tym że pokazuje rangę użytkownika na forum, która też nic nie wnosi. Silverhax próbował dając pieniądze i może to była jakaś motywacja ale przecież administracja nie będzie rozdawała własnych pieniędzy w imię... niczego/większej ilości drużyn. Niepotrzebne skreślić

Wspaniale jest świętować sukces, natomiast ważniejsze jest, aby wyciągnąć wnioski z porażki.
Gadu Gadu

22-05-2016, 18:10
(22-05-2016, 17:19)Olisadebe Wrote: Problem polega na tym, że młodzi grają w to co jest na fali, bo można na tym zarobić lub wystąpić nawet w telewizji (co dla mnie jest chore) i każdy chce być jak najlepszy, a tutaj co daje bycie najlepszym? Napisanie o nim w gazetce? Przeprowadzenie wywiadu, który może przeczyta 20 osób? Czy reputacja, która niewiele znaczy, po za tym że pokazuje rangę użytkownika na forum, która też nic nie wnosi. Silverhax próbował dając pieniądze i może to była jakaś motywacja ale przecież administracja nie będzie rozdawała własnych pieniędzy w imię... niczego/większej ilości drużyn. Niepotrzebne skreślić

No to trochę przesada, w końcu jakieś 3/4 tego forum gra w coś oprócz haxballa... Z resztą zapewne wiele osób tak wylądowało w tej grze, dzięki innym grom, a przynajmniej ja tak tu trafiłem (z pozdrowieniami dla wszystkich grających w stare dobre plemiona Biggrin). I jeśli grając w inną grę z kimś się zgadam zawsze zachęcam do gry, aczkolwiek ostatnio wiele okazji do tego nie ma. A ciekawe czy komuś jeszcze chce się zaprosić choćby na jeden meczyk, czy może gra w kulki to już wstyd... A mamy coraz mniej graczy w haxballu, bo wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie: kiedy ostatni raz widziałeś reklamę tej gry w jakiejkolwiek formie? (baner, artykuł, polecanie przez innych graczy, cokolwiek). Takie są efekty porzucenia gry przez twórców, haxball i tak całkiem nieźle się trzyma w porównaniu z innymi, ci nowi gracze może nie w wielkiej ilości, ale jednak wciąż się pojawiają, zatem nie jest to aż tak tragiczna sytuacja.
Gadu Gadu

15-07-2016, 23:59
Odrzucone.
Gadu Gadu

Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)