Kolejny mądry temat JW. (Przniesione przez elChito)
Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10-09-2016, 13:57 (This post was last modified: 10-09-2016, 14:25 by Steve Stifler.)
Nie chce mi się strzępić ryja, wszyscy widzą jak jest i że obecna polityka na RSHL jest skuteczna niczym program 500+ i przyjmowanie imigrantów do UE, więc walnę kilka tematów/postulatów do przedyskutowania.

1. Admini, ogarnąć d... vol.4

- Uprasza się o niezamykanie w trybie ekspresowym tematów, chyba że są na tyle dobre by je wprowadzić od razu bez dyskusji (to dotyczy też tego tematu).
- Uprasza się o ogarnięcie administracji. Połowa z Was nie robi nic, blokujecie wszelkie inicjatywy. Draft, Nagroda FP, Haxball Academy to tylko nieliczne z przykładów.
- Uprasza się o zrobienie w końcu tych wyróżnień, bo to już dawno przestało być śmieszne.
- Uprasza się o nowy nabór, bo chyba Was jest za mało.
- Uprasza się o mianowanie Williana na admina.

2. Mała ilość drużyn:
- Uprasza się o ogarnięcie problemu, który dawno przewidziałem - nowi (np. przykład jeża) nie mają po co zakładać klubów, a "wyjadacze" wolą grać w swoim gronie.
- Uprasza się o rozreklamowanie RSHL. Jakkolwiek.
- Uprasza się o reformę systemu ligowego - bo jak tak dalej pójdzie, będzie w sezonie 10-12 kolejek przy tylu teamach
- Uprasza się o danie DC/PV/PH osiągnięć i rozwiązanie ich na ten sezon (KS możecie dać mi tak jak na SC), bo to nie ma sensu Biggrin

3. Mała aktywność sędziów, redaktorów, MC:
- Uprasza się o rozwiązanie problemu sędziowskiego, i podjęcie jakichś zdecydowanych działań.
- Uprasza się o reformę RSHLNews (może powrót do zamordysty redaktora i gazetek? )
- Uprasza się o ogarnięcie Santosów, Gazów, FHA i wszystkich co potrafią robić filmiki
- Uprasza się o kontynuację streamów w takiej ilości i zrobienie lepszej IV Wielkiej Gali, niż trzecia (mało filmików, dłuuugie czytanie nominowanych, trochę nuda)

4. Wąski, urżnąłeś kurze złote jaja:
- Uprasza się o niemutowanie ewentualnych następców Mateo. On jedyny rozruszał to forum podczas SC.
- Uprasza się o więcej konkursów typu Hymn RSHL, Milionerzy itd. (chodzi o eventy pozahaxowe, nie IO i nie The Best of RSHL. To mamy, i powoli chyba sie już nudzi userom)
- Uprasza się o działania w celu aktywizacji uczestników i nagrody za to (repki, wyróżnienia, cokolwiek)

Pozdrawiam.

[Image: 7fXbY98.jpg]

WP NWO SMH ZM BR IN FCD FR LG PTHC VV North Korea Iceland

"Nabierz skilla albo zgiń"

"Haters gonna hate" & "Psy szczekają, karawana idzie dalej"
Gadu Gadu
Visit this user's website Find all posts by this user

Reklama
10-09-2016, 14:20 (This post was last modified: 10-09-2016, 14:31 by Alcazar.)
RE: Kolejny mądry temat JW.
- Uprasza się o ogarnięcie administracji. Połowa z Was nie robi nic, blokujecie wszelkie inicjatywy. Draft, Nagroda FP, Haxball Academy to tylko nieliczne z przykładów.

Propozycja z nagrodą za FP nie została jednoznacznie odrzucona, Haxball Academy próbował wcielić w życie ArnE z moją małą pomocą i okazało się, że prawie wszystkie potencjalne osoby które chciał/chcieliśmy wcielić do projektu okazały się... multikontami. Draftu nie skomentuję, bo było to wałkowane miliony razy.

- Uprasza się o mianowanie Williana na admina.

Willian zasługuje na czerwony kolorek, ale jest przecież moderatorem, a to niewielka różnica.

- Uprasza się o ogarnięcie problemu, który dawno przewidziałem - nowi (np. przykład jeża) nie mają po co zakładać klubów, a "wyjadacze" wolą grać w swoim gronie.

W tym celu został stworzony staż, który jak widać nie do końca się sprawdza - na przykładzie PH powiem, że na staż zgłosiła się tylko jedna osoba.
Poza tym...
Weteran woli wziąć do klubu kogoś kogo zna od dłuższego czasu (niekiedy nawet kilka lat) aniżeli gracza którego nick widzi pierwszy raz na oczy - no kto by się spodziewał, szok. Nic z tym nie zrobisz. Nikogo nie zmusisz do tego aby wziął do klubu kogoś, kogo nie zna kosztem znajomego.

- Uprasza się o reformę systemu ligowego - bo jak tak dalej pójdzie, będzie w sezonie 10-12 kolejek przy tylu teamach

Tu się zgadzam, jak będzie 8 klubów to proponuję zagrać nie 2 rundy a 3. 7x3 = 21 meczów w sezonie. Optymalna liczba.

- Uprasza się o danie DC/PV/PH osiągnięć i rozwiązanie ich na ten sezon (KS możecie dać mi tak jak na SC), bo to nie ma sensu Biggrin

Rozumiem że to jakiś nietrafiony joke, także pominę Biggrin

- Uprasza się o rozwiązanie problemu sędziowskiego, i podjęcie jakichś zdecydowanych działań.
- Uprasza się o reformę RSHLNews (może powrót do zamordysty redaktora i gazetek? )
- Uprasza się o ogarnięcie Santosów, Gazów, FHA i wszystkich co potrafią robić filmiki
- Uprasza się o kontynuację streamów w takiej ilości i zrobienie lepszej IV Wielkiej Gali, niż trzecia (mało filmików, dłuuugie czytanie nominowanych, trochę nuda)

Tutaj wystarczy tylko trochę chęci, a nie żadnych "reform". Jak chcesz to sędziuj, rób kompilacje, stawiaj publiki i streamuj, nikt Ci nie broni ;p

- Uprasza się o niemutowanie ewentualnych następców Mateo. On jedyny rozruszał to forum podczas SC.

Jak chcemy zachęcać nowych do rejestracji na forum i zakładania klubów to trzeba wyrywać takie chwasty, a nie jeszcze je podlewać.

- Uprasza się o więcej konkursów typu Hymn RSHL, Milionerzy itd.

Jeśli chodzi o eventy to były Igrzyska Olimpijskie by Red Cafe, liczba walkowerów mówi sama za siebie. Chociaż nowa edycja hymnu rshl byłaby spoko.

EDIT

- Uprasza się o zrobienie w końcu tych wyróżnień, bo to już dawno przestało być śmieszne.

Zapomniałem odpowiedzieć jeszcze na to. Moses ostatnio coś testował, także zapewne w najbliższym czasie wyróżnienia się pojawią. Cierpliwości.

Tyle z mojej strony, pozostałe podpunkty nie są warte odpowiedzi Biggrin

Trzeba sto razy przegrać, aby ten jeden raz wygrać

[Image: tumblr_msm702Ba8q1qh6h8bo1_250.gif]
Gadu Gadu
Find all posts by this user

10-09-2016, 14:53 (This post was last modified: 10-09-2016, 14:55 by 123.)
Złapałem zarzutkę.
Quote:- Uprasza się o niezamykanie w trybie ekspresowym tematów, chyba że są na tyle dobre by je wprowadzić od razu bez dyskusji (to dotyczy też tego tematu).

Zgoda

Quote:- Uprasza się o nowy nabór, bo chyba Was jest za mało.

Jeśli obecny skład ma mało czasu, to można kogoś dorzucić. A chyba ma mało. Byłbym za kimś od spraw technicznych. Protokoły są spoko, można więcej takich rzeczy robić.

Quote:- Uprasza się o mianowanie Williana na admina.

Nie mam zdania

Quote:- Uprasza się o ogarnięcie problemu, który dawno przewidziałem - nowi (np. przykład jeża) nie mają po co zakładać klubów, a "wyjadacze" wolą grać w swoim gronie.

Daj pomysł, bo że jest problem każdy widzi. Z tego co widziałem na sb, to problemem według większości są dobre drużyny i najlepiej jakby ich nie było albo się osłabiły. Drużyny, które są ciągle w topie to nie są nadludzie. Dużo ze sobą grają i potrafią wspólnie wycisnąć jak najwięcej. Z taką mentalnością, że nie ma po co zakładać klubu, bo i tak się przegra to i w pv się nie odnajdzie. Słabsi muszą zrozumieć, że są słabsi i tyle. A ich zadaniem jest stawać się lepszym i dokopać tym prosom za sezon czy dwa. No ale jak ktoś bez skilla robi drużynę i oczekuje, że wygra ligę to coś nie tak. Z takim podejściem nie istniałyby B klasa, czy jakieś amatorskie orlikowe ligi, w których jest kilka szczebli.

Quote:- Uprasza się o rozreklamowanie RSHL. Jakkolwiek.

To też każdy wie, ale nie wiadomo jak.

Quote:- Uprasza się o reformę systemu ligowego - bo jak tak dalej pójdzie, będzie w sezonie 10-12 kolejek przy tylu teamach

Zgoda. Przy obecnej liczbie drużyn można grac np. 3 rundy.

Quote:- Uprasza się o danie DC/PV/PH osiągnięć i rozwiązanie ich na ten sezon (KS możecie dać mi tak jak na SC), bo to nie ma sensu [Image: biggrin.gif]

Tu komentowanie nie ma sensu.

Quote:- Uprasza się o rozwiązanie problemu sędziowskiego, i podjęcie jakichś zdecydowanych działań.

Problem od początków forum.

Quote:- Uprasza się o reformę RSHLNews (może powrót do zamordysty redaktora i gazetek?)

Jak u sędziów. Nikt nie zmusi do robienia czegoś. Gazetka musi być ciekawa, a ludzie muszą pokazać, że to czytają, bo nawet jak ktoś zrobi fajny materiał, a widzi, że nikt nie komentuje czy coś to przestaje to robić. Kiedyś pamiętam chyba Fabregas z kimś robił jakieś kolorowe podsumowania kolejek. Można coś takiego robić z większą częstotliwością zamiast silić się na bezpłciowe artykuły o niczym.

Quote:- Uprasza się o ogarnięcie Santosów, Gazów, FHA i wszystkich co potrafią robić filmiki

Z jakimiś filmikami chyba sytuacja wygląda lepiej niż reszta.

Quote:- Uprasza się o kontynuację streamów w takiej ilości i zrobienie lepszej IV Wielkiej Gali, niż trzecia (mało filmików, dłuuugie czytanie nominowanych, trochę nuda)

Ludzie lubili jakieś gale, zawsze to jakaś promocja i może jakiś bigowiec czy ktoś z zagranicznego forum zakotwiczy na dłużej.

Quote:- Uprasza się o niemutowanie ewentualnych następców Mateo. On jedyny rozruszał to forum podczas SC.

Można chyba po prostu rozmawiać o ciekawych rzeczach zamiast puszczać jakiegoś pajaca, żeby spamował i irytował. Tu większość rozmów jest monotematyczna i nudna. Kulki, kto większe gówno real czy barca, la liga czy premier league.

Quote:- Uprasza się o więcej konkursów typu Hymn RSHL, Milionerzy itd.
- Uprasza się o działania w celu aktywizacji uczestników i nagrody za to (repki, wyróżnienia, cokolwiek)

Zgoda. Tu można się pokusić o więcej i napisać do jakichś firm, żeby w zamian za jakaś reklamę dali jakiś kubek czy coś. Z gówna bata się nie ukręci, bo forum nie ma wielkiego potencjału, ale można coś tam ugrać i zawsze lepiej coś wygrać zamiast dostać repkę, z której nic nie ma.

Można  coś działać i zmienić. Ryzyka prawie nie ma, bo i tak jest malutko drużyn na ten sezon. Może jakiś powrót do budżetów? My możemy sobie tylko gadać. Jest jeszcze jedna sprawa. Czy użytkownicy chcą zmian? Bo jeśli nikt nie chce się angażować to dlaczego ma to robić tylko admin.
Kutko i na temat elo benc
Gadu Gadu

10-09-2016, 19:25 (This post was last modified: 10-09-2016, 19:29 by ArnE.)
Quote:- Uprasza się o ogarnięcie administracji. Połowa z Was nie robi nic, blokujecie wszelkie inicjatywy. Draft, Nagroda FP, Haxball Academy to tylko nieliczne z przykładów.

Propozycja z nagrodą za FP nie została jednoznacznie odrzucona, Haxball Academy próbował wcielić w życie ArnE z moją małą pomocą i okazało się, że prawie wszystkie potencjalne osoby które chciał/chcieliśmy wcielić do projektu okazały się... multikontami. Draftu nie skomentuję, bo było to wałkowane miliony razy.
Jeżeli kilku gości ma ip z ameryki a na naszych hostach ma po 70-80 pingu... No panie daj pan spokój.
Problem z nagrodami jest taki że 
a) Repki to nie jest jakiś super towar 
b) Kolor zasłużony? niektórzy go już mają
Świetnym pomysłem było kiedyś żeby zwycięzca dostał pare mln do budżetu klubu za wygranie konkursu, tyle że nie mamy już budżetów, a wracać do czegoś co specjalnie zlikwidowaliśmy to trochę #dramat

KING OF NOTHING
Gadu Gadu

10-09-2016, 23:43
Hm... Steve pozwól że odniosę się do Twojego postu, tak samo jak poprzednicy, ale nie zacytuję.

1.1 - zależy, nie każdy jest tak szybko zamykany. Mam nadzieję, że ten też nie będzie.
1.2 w połączeniu z 1.4 - chyba wiadomo. Forum jest obecnie dosyć ospałe, zdałoby się je jakoś pobudzić do życia. A co do pomysłów - nie do końca są wystarczająco sprecyzowane i sformułowane, żeby je przyjąć. A nawet jeśli, to nie podobają się ludziom.

Połączenie z całym punktem 3. Ale opiszę po kolei.
3.1 - wiadomo, ale nie bardzo da się coś zrobić. Jak przez pół godziny piszesz r/b/ck/5 lub XXX ost/linia/żółta/czerwo/spec to chyba może być nudzące.
3.2 - dział prasowy aktualnie przeżywa kryzys. Przydałby się ktoś, kto by zajął się takimi rzeczami jak Mateo czy RC jakiś rok temu. Niech stworzy jakiś cotygodniowy felieton, który będzie pisał.
3.3 - owszem, kompili ostatnio nie pojawiło się za dużo. Ale też niedużo osób postarało się wyszukać fajne akcje do kompili. Najpierw akcje, potem się te akcje nagrywa, montuje ze sobą i dźwiękiem, obrabia i voilà!
3.4 - "Jak tak możesz?!" - a tak na serio to streamów jest dużo, ale może być mniej. Aktualnie trwają bigowe HCL i NC i dlatego Mikk jest trochę zajęty. Postaram się w miarę możliwości przejąć część jego pracy na RSHL. Ale nie zapewniam, że tak będzie - dla mnie szkoła > hax. Tym bardziej zważywszy na to, w jakiej szkole się uczę.
A IV Wielka Gala... Jeszcze masz cały kwartał i na pewno coś się do tego czasu wymyśli.

1.3 - wyróżnienia są, są wiadomości. Nie wiem dokładnie jak to wygląda, ale doprowadzić je do końca można i powinno.
1.5 - #Williannaadmina stało się faktem, dziękujemy! No chyba że to przykry żart Administracji i Willian nie ma praw admina, chociaż wydaje mi się inaczej.

2.2 - temat był już mniej więcej pół roku temu. I co? I nic, nie udało się. Znaczy... Udało się - sprowadzić boty na forum i teraz użytkowników jest ponad 3300. Z czego ponad 1000 to boty.
2.1 - tutaj musisz zmienić mentalność klubów. A Regulamin nie może niczego w tej kwestii narzucić. Narzucić może tylko tyle, że może być 5-8 graczy + stażysta. Co się niestety nie sprawdza w dzisiejszych czasach. A jeśli narzucić wymóg, żeby nawet 1 z graczy miał mniej niż 10 meczów na forum, to pewnie chętnych graczy nie starczy dla każdego. I będzie tyle klubów, ilu chętnych graczy.
2.3 - Jak będzie klubów 8, to 3 rundy, nie ma innej opcji. Jak 10 - można na 2 sposoby: albo 2 rundy i koniec, albo 2 rundy i podział tabeli przy podzieleniu punktów na 2 - wtedy mamy 23 kolejki / 22 mecze każdej drużyny. Ale widzę, że rejestrują się nowe kluby, może do 12 dobijemy.
2.4 - no Steve, serio nie chcesz rewanżu za finał SC? Nie jesteś ambitny Kwasny

"I w końcu coś, co lubię...":
4.1 - Islandia Heart No ale patrząc neutralnym okiem to niestety - Mateo trollował doskonale, a inni dali się nabierać i wyszło to, co wyszło. Niestety, takich trzeba karać zanim zarażą swoim "charakterem" innych.
4.3 - Konkursy! Ale jakie? Wymyślcie coś, ewentualnie ja to zrobię. Co do konkursów - szerzej niżej.
Można wprowadzić powiedzmy coś takiego: polecisz 10 ludzi - masz Zasłużonego - coś w tym stylu. Przy czym - nie liczą się polecenia ustanowione do dnia rozpoczęcia konkursu. Jak nie chcecie - OK, nie narzucam, nie musicie przyjmować. Można też zrobić bukmacherkę (ale taką oficjalną, że jeden z admów / modów będzie ją ogarniał). A wraz z tym wprowadzić system NewPoints. Jeśli ktoś podchwyci pomysł - można skonsultować ze mną, pomogę jeśli chodzi o propozycję całego systemu.

I ostatnie:
4.2 - coś, gdzie chyba rozpiszę się najbardziej. Otóż sprawa wygląda następująco:

Do sezonu 7 włącznie były budżety. Po tymże sezonie je zniesiono. I takie eventy idealnie nadawałyby się do tego, żeby zdobywać pieniądze dla drużyny. Niestety, tego już nie ma. Ale pomysł może też wyglądać tak:
Jak wprowadzi się system NewPoints, wtedy zyskujemy wartościową nagrodę, którą są oczywiście pieniądze. Pieniądze można stopniować, czyli powiedzmy za miejsce 1 otrzymujemy 1000, za 2 - 750, za 3 - 500. Powiedzmy. Przy okazji można wprowadzić "Member of the month" - plugin, w którym głosujemy na użytkownika, który był najbardziej lubiany w miesiącu i powinien zgarnąć nagrodę. Nagrodą może być ta właśnie waluta.
Jestem w trakcie prac nad jednym z projektów pozahaxowych, ale nie mogę się za niego w pełni zabrać. Wszakże roboty jest dużo - trzeba ułożyć pytania, scenki w OBS'ie i nie tylko. A dodatkową trudnością są nagrody, których nie ma za dużo, co najwyżej punkty reputacji lub (za pozwoleniem Administracji) jakieś dodatkowe dla klubów. Dlatego ten system przydałby się zawsze i wszędzie.

Oczywiście mój post nie jest jakimś żądaniem, ale ciekawą propozycją kilku zmian, które można wziąć pod uwagę w niedalekiej przyszłości.
Pozdrawiam

muzal_18 aka brejalis
Gadu Gadu

11-09-2016, 08:00
Wypowiem się w jednej kwestii, ponieważ o innych nie mam pojęcia ze względu na mój krótki staż na rshl.

(10-09-2016, 13:57)Steve Stifler Wrote: 2. Mała ilość drużyn:
[b]
Napiszę coś o początkach nowych zawodników na tym forum, które są ciężkie.
Dlaczego nowi nie zakładają klubów? Bo po prostu zwyczajnie nie wiedzą z czym to się je.W konsekwencji nie są w stanie załatwić wszystkich spraw związanych z prowadzeniem klubu, co kończy się rozwiązaniem drużyny po miesiącu.
Po takich niemiłych doświadczeniach młody spróbuję dołączyć do innego klubu by tam pograć bez presji.Tutaj też czeka go niezbyt miła niespodzianka, bo trenerzy (są oczywiście wyjątki) wolą wziąć do klubu średniaka, którego znają z forum, aniżeli młodego perspektywicznego zawodnika z publików.
Myśląc reklama rshl macie na myśli publiki z szyldem rshl.eu? Według mnie to raczej antyreklama tego forum.Dlaczego? Nieznani są zazwyczaj kickowani, bo miejsce (sam doświadczyłem tego kilka razy) ewentualnie kiedy już doczekają się gry to po jednym złym zagraniu są banowani.No i tu pojawia się pytanie - W jaki sposób chcecie nowych twarzy na forum skoro nie dajecie im się pokazać nawet na miejscu, które jest do tego stworzone, czyli na publikach?
Ot napisane na szybko grzechy rshl.
Pozdrawiam
Gadu Gadu

11-09-2016, 08:38 (This post was last modified: 11-09-2016, 08:38 by Unquero.)
(11-09-2016, 08:00)Vietto Wrote: Wypowiem się w jednej kwestii, ponieważ o innych nie mam pojęcia ze względu na mój krótki staż na rshl.

(10-09-2016, 13:57)Steve Stifler Wrote: 2. Mała ilość drużyn:
[b]
Dlaczego nowi nie zakładają klubów? Bo po prostu zwyczajnie nie wiedzą z czym to się je.W konsekwencji nie są w stanie załatwić wszystkich spraw związanych z prowadzeniem klubu, co kończy się rozwiązaniem drużyny po miesiącu.
Po takich niemiłych doświadczeniach młody spróbuję dołączyć do innego klubu by tam pograć bez presji.Tutaj też czeka go niezbyt miła niespodzianka, bo trenerzy (są oczywiście wyjątki) wolą wziąć do klubu średniaka, którego znają z forum, aniżeli młodego perspektywicznego zawodnika z publików.
Myśląc reklama rshl macie na myśli publiki z szyldem rshl.eu? Według mnie to raczej antyreklama tego forum.Dlaczego? Nieznani są zazwyczaj kickowani, bo miejsce (sam doświadczyłem tego kilka razy) ewentualnie kiedy już doczekają się gry to po jednym złym zagraniu są banowani.No i tu pojawia się pytanie - W jaki sposób chcecie nowych twarzy na forum skoro nie dajecie im się pokazać nawet na miejscu, które jest do tego stworzone, czyli na publikach?
Pozdrawiam

Trafione w sedno, nic dodać, nic ująć. Teraz RSHL to taka zamknięta grupa, nowi gracze na publicach oraz użytkownicy mają ogromny problem się zaadaptować. A skutek jest taki, że 90% opisanych problemów związany jest z brakiem nowych zaangażowanych użytkowników.
Gadu Gadu

11-09-2016, 09:07
(11-09-2016, 08:38)Unquero Wrote:
(11-09-2016, 08:00)Vietto Wrote: Wypowiem się w jednej kwestii, ponieważ o innych nie mam pojęcia ze względu na mój krótki staż na rshl.

(10-09-2016, 13:57)Steve Stifler Wrote: 2. Mała ilość drużyn:
[b]
Pozdrawiam

Trafione w sedno, nic dodać, nic ująć. Teraz RSHL to taka zamknięta grupa, nowi gracze na publicach oraz użytkownicy mają ogromny problem się zaadaptować. A skutek jest taki, że 90% opisanych problemów związany jest z brakiem nowych zaangażowanych użytkowników.

Na pewno będziemy działać w tym kierunku, aby poprawić trochę zainteresowanie gry na naszym forum, jest w planach druga edycja konkursu Unq'a. Jednak nie możemy być pewni, że przyniesie ona jakiś przyrost ludności do gry na forum, bo jak wiemy niestety to sam haxball powoli wygasa.
Gadu Gadu

12-09-2016, 14:32
Ok. godziny 21:00 na naszym TS zebranie trenerów/przedstawicieli, użytkowników i administracji w sprawie obgadania formuły sezonu 14! Dyskusji zostaną poddane również: mapa oraz propozycje/wizje użytkowników.

Wszystko stopniowo będziemy starać się poprawiać.

W razie jakichkolwiek pytań, piszcie GG: 41081443.

Gadu Gadu

Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)