Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kwestia gazetki [Przeniesione przez WillianCFC]
10-08-2017, 20:48
Kwestia gazetki [Przeniesione przez WillianCFC]
Panie Główny Adminie, Wysoka Izbo Adminów, Koleżanki i Koledzy Użytkownicy,

Nie ma co tu kryć, że skoro chcemy odbudować forum (bo z tego co zrozumiałem z poprzedniej komisji - po moim artykule - chęć jest lecz sprzeczamy się jak to zrobić) to chciałem poruszyć problem gazetki a de facto jej braku. Nie ma co tu kryć, że przez długi okres czasu gazetka była przez administratorów albo zostawiana sama sobie albo zwyczajnie olewana. Trochę głupio, że po raz kolejny ja próbuję ją reanimować (a będzie to trzeci raz), ale mniejsza. Dobro gazetki leży mi na sercu personalnie, bo to była pierwsza funkcja jaką pełniłem na forum (jeszcze w czasach bodajże Olega Shatova).

Od razu mówię, z miejsca zakładam, że ja nie chcę i nie zamierzam być redaktorem naczelnym. Powód jest prosty, u mnie z czasem po prostu ciężko i raz mam tydzień swobody gdy mogę wieczorkiem sobie posiedzieć i popisać a czasem mam taki zasuw że nie ma szans abym cokolwiek napisał. Nie chcę więc sytuacji, że bez mojej obecności gazetkę dosięgnie paraliż. Dlatego proponuję by Redaktorem Naczelnym był Administrator który by tego wszystkiego doglądał. Ewentualnie niech da pozwolenie jakiemuś redaktorowi na zmiany w stronie by ona była regularnie przeglądana, uaktualniania a komentarze zatwierdzane - by nie latać do admina z każdą bzdurą.

Mamy telewizję to czemu nie rozwinąć gazetki? Tym bardziej, że podejrzewamy iż nadejdą radykalne zmiany (albo śmierć forum) więc materiału do pisania nie zabraknie. No i też jest kwestia czysto wizualna, gazetka nie uaktualniana źle świadczy o forum. Bo co? Bo nic się nie dzieje, że nie ma o czym pisać?

Ten temat miał po prostu przypomnieć o tym problemie i nakreślić go. Są osoby chcące zostać redaktorami, można by im dać szansę. Do tego zapraszam do współpracy dawnych redaktorów, którym tak jak mnie realne życie puka do drzwi ale mogliby znaleźć raz w tygodniu czas by coś skrobnąć - dla dobra ogółu.

Oczywiście jeśli będzie to konieczne i potrzebne mnie może w owej redakcji nie być. Mi to lotto. Chciałem nakreślić problem - i chociaż wiem, że teraz są bardziej palące kwestie to pierwszym medium jakie było na forum też należałoby się zająć.

[Image: comment_R2RZjGIoeT9tYw0eQejsgFDpDpdQ2C6T.gif]

Find all posts by this user

Reklama
10-08-2017, 20:56
RE: Kwestia gazetki
Trochę offtop, ale chciałbym tylko wnioskować, aby nie odbierać mi uprawnień do gazetki. Mam w zasadzie tylko jeden dobry pomysł na artykuły, które dotyczą rozgrywek ligowych. Sezon się zakończył - stąd aktualnie moja absencja, jeśli chodzi o artykuły. Wraz ze startem nowego, wznowię serię. Mam sporo materiału, który został mi podesłany (miało być więcej artykułów, tu zawaliłem) i szkoda by mi było osób, które mi go przesłały.

[Image: 3b9ec8c5588f4e6c97505ea513d9b274.png]
Gadu Gadu

10-08-2017, 23:04
A ja mam jedną propozycję. Żeby uniknąć tego, co dzieje się praktycznie co sezon - ktoś daje znak, multum artykułów...i po 2 tygodniach znowu pusto.

1. Ogarnięty redaktor naczelny. Niekoniecznie ktoś z administracji, ale ktoś odpowiedzialny, kto będzie nadzorował całą pracę, sprawdzał artykuły pod różnymi względami(jeśli nie z administracji - w taki sposób, żeby pozostało tylko wrzucić na stronę). I właściwie do tego przy braku chętnych nawet sam mógłbym się zgłosić, na samo pisanie niestety mimo jako takich umiejętności czasu brak.
Ogólnie chodzi mi o to, żeby była to osoba, która pisać nie będzie, albo robić to od święta. Główne zadanie to nadzór. Ale jednocześnie ktoś, kto spełnia wymagania na redaktora (tzn zna odpowiednio język polski - na tyle, żeby wyłapywać błędy, literówki i dokonywać kosmetycznych korekt, ewentualnie udzielać wskazówek).

2. Planowany rozkład jazdy. Przypisana tematyka do konkretnych osób i konkretne terminy. Nie za często, bo w taki sposób po prostu wszyscy się wypalą maksymalnie w ciągu miesiąca. Ale niech wrzuca po jednym artykule 3 osoby i już mamy regularną gazetkę, dość często, a jednocześnie nie na tyle, żeby przy ograniczeniach życia prywatnego musieć całkowicie rezygnować z pisania.

Wtedy łatwo będzie wskazać osoby, które nie wywiązują się ze swoich obowiązków. I do naczelnego będzie należeć zadanie motywacji lub znalezienia zastępcy. Bo pisać zawsze jest o czym - wywiady, podsumowania, relacje z ciekawych wydarzeń, do tego współpraca z kompilatorami itd. Tematów nigdy nie brakowało. Brakuje systematyczności.
Gadu Gadu

11-08-2017, 08:14
Był okres na forum, gdzie gazeta była wyżej niż telewizja u nas na forum, teraz jest jednak trochę odwrotnie, od czasów kiedy jeszcze Red wydawał swoje artykuł, wywiady tygodnia itp - potem ani widu, ani słychu za nowymi redaktorami, oczywiście było kilka redaktorów na tydzień..

Sam portal RSHL NEWS został stworzony w takim zamiarze, żeby właśnie nie było żadnego naczelnego redaktora, tylko aby każdy miał swobodę własnego wpisu, czy wybór redaktora naczelnego jest potrzebny to zależy od ekipy redaktorów, jeśli w ogóle ona powstanie, bo nie wiadomo czy będą chętni. Kiedyś jak wiemy, redaktor naczelny zadawał reszcie parobków zadanie, na jaki temat mają pisać i potem to wszystko sklejał w jedność i wydawał na świat. Teraz każdy jak już wcześniej wspomniałem może sam publikować swoje teksty i za bardzo nie wiem czy redaktor naczelny jest potrzebny. Gdy jest dobra ekipa redaktorska, 4-5 gości co mają pojęcie i pomysł na gazetkę, to myślę że taki wybór jest zbędny.
Gadu Gadu

11-08-2017, 19:20 (This post was last modified: 11-08-2017, 19:22 by Akrobata.)
(11-08-2017, 08:14)WillianCFC Wrote: Był okres na forum, gdzie gazeta była wyżej niż telewizja u nas na forum, teraz jest jednak trochę odwrotnie, od czasów kiedy jeszcze Red wydawał swoje artykuł, wywiady tygodnia itp - potem ani widu, ani słychu za nowymi redaktorami, oczywiście było kilka redaktorów na tydzień..

Sam portal RSHL NEWS został stworzony w takim zamiarze, żeby właśnie nie było żadnego naczelnego redaktora, tylko aby każdy miał swobodę własnego wpisu, czy wybór redaktora naczelnego jest potrzebny to zależy od ekipy redaktorów, jeśli w ogóle ona powstanie, bo nie wiadomo czy będą chętni. Kiedyś jak wiemy, redaktor naczelny zadawał reszcie parobków zadanie, na jaki temat mają pisać i potem to wszystko sklejał w jedność i wydawał na świat. Teraz każdy jak już wcześniej wspomniałem może sam publikować swoje teksty i za bardzo nie wiem czy redaktor naczelny jest potrzebny. Gdy jest dobra ekipa redaktorska, 4-5 gości co mają pojęcie i pomysł na gazetkę, to myślę że taki wybór jest zbędny.

Ale nie pomysł jest potrzebny moim zdaniem, bo pomysły są. Brakuje odpowiedzialności, motywacji. Jeśli nie ma regularności, to w końcu ludziom przestaje się chcieć. Więc moja wizja redaktora naczelnego jest nieco inna. Nie skleja w całość, nie wybiera co zostanie opublikowane a co odrzucone. Nie ingeruje w treść ani formę (z wyjątkiem literówek itp - które autor sam może sprawdzić). Ale jego zadaniem jest trzymanie całej ekipy. Utrzymanie ciągłości, której obecnie nie ma. Motywacja autorów. W razie potrzeby pomoc, czy to natury stylistycznej, czy też podsuwanie ciekawych tematów, wprowadzanie urozmaiceń.
Powiem więcej - gdyby ta ciągłość została wprowadzona i utrzymana, pewnie co jakiś czas znalazłyby się osoby, ktore same z siebie zechciałyby coś napisać. Bo tak to jest, że każdy chętnie przyłącza się do dobrych projektów, ale nikt nie chce ich tworzyć od zera.

Tyle z mojej strony, bo jeśli administracja znów boi się wprowadzić jakiekolwiek zmiany i cokolwiek zdziałać dla tego forum, a jedynie dziwić się, że nic się nie dzieje i ludzie odchodzą zamiast przychodzić...dobra, nie będę kończył cytatem, sami sobie dopowiedzcie.

I żeby nie było, często was się czepiam, chociaż osobiście nic do was chłopaki nie mam. Po prostu stwierdzam fakty.
Gadu Gadu

11-08-2017, 19:31
Jako takie checi mam na prowadzenie tej gazetki, aczkolwiek zobacze jeszcze jak to bedzie wygladalo podczas startu sezonu ligowego, gdyz to wlasnie wtedy bym zaczal jak juz.

[Image: 5316677400_1326980696.jpg]
Gadu Gadu

11-08-2017, 19:34
(11-08-2017, 19:20)Akrobata Wrote:
(11-08-2017, 08:14)WillianCFC Wrote: Był okres na forum, gdzie gazeta była wyżej niż telewizja u nas na forum, teraz jest jednak trochę odwrotnie, od czasów kiedy jeszcze Red wydawał swoje artykuł, wywiady tygodnia itp - potem ani widu, ani słychu za nowymi redaktorami, oczywiście było kilka redaktorów na tydzień..

Ale nie pomysł jest potrzebny moim zdaniem, bo pomysły są. Brakuje odpowiedzialności, motywacji. Jeśli nie ma regularności, to w końcu ludziom przestaje się chcieć. Więc moja wizja redaktora naczelnego jest nieco inna. Nie skleja w całość, nie wybiera co zostanie opublikowane a co odrzucone. Nie ingeruje w treść ani formę (z wyjątkiem literówek itp - które autor sam może sprawdzić). Ale jego zadaniem jest trzymanie całej ekipy. Utrzymanie ciągłości, której obecnie nie ma. Motywacja autorów. W razie potrzeby pomoc, czy to natury stylistycznej, czy też podsuwanie ciekawych tematów, wprowadzanie urozmaiceń.
Powiem więcej - gdyby ta ciągłość została wprowadzona i utrzymana, pewnie co jakiś czas znalazłyby się osoby, ktore same z siebie zechciałyby coś napisać. Bo tak to jest, że każdy chętnie przyłącza się do dobrych projektów, ale nikt nie chce ich tworzyć od zera.

Tyle z mojej strony, bo jeśli administracja znów boi się wprowadzić jakiekolwiek zmiany i cokolwiek zdziałać dla tego forum, a jedynie dziwić się, że nic się nie dzieje i ludzie odchodzą zamiast przychodzić...dobra, nie będę kończył cytatem, sami sobie dopowiedzcie.

I żeby nie było, często was się czepiam, chociaż osobiście nic do was chłopaki nie mam. Po prostu stwierdzam fakty.

Tak jak przeważnie się z Tobą zgadzam, tak jako osoba która sporadycznie wrzuca artykuły - muszę tu zaprzeczyć. Problemem nie jest żadna motywacja, brak regularności ani nic takiego... Problem jest takiej samej natury jak z sędziami, streamerami, hosterami itd. Brakuje ludzi. Moje artykuły opierają się stricte na rozgrywkach ligowych, ale pod koniec sezonu aktywność na forum zniechęciła mnie do dalszej pracy. W skrócie - nie ma za bardzo dla kogo robić tych artykułów. Naprawdę są teraz ważniejsze problemy na RSHL niż ta gazetka.

[Image: 3b9ec8c5588f4e6c97505ea513d9b274.png]
Gadu Gadu

11-08-2017, 19:37 (This post was last modified: 11-08-2017, 19:41 by Gardner.)
Nadzór nad działem redaktorskim przerabiałem już na innym forum przez długi czas. Między innymi dzięki temu dostaliśmy 4 patronaty medialne nad premierami gier, którymi się zajmowaliśmy. Tak długo jak się goniło i trzymało za mordę wszystkich to funkcjonowało. Bez takiej osoby się wszystko rozłazi. Z 2 lata temu jeszcze bym się może w to pobawił. Dziś brak mi już czasu, chęci i motywacji. Zwłaszcza, że tam to miało jakiś konkretny wydźwięk (ekskluzywne materiały prasowe, zaproszenia na konferencje, wywiady w TV tematycznej, bycie w topce portali z branży, zainteresowanie zaczynające się od 10k) a tu to bardziej sztuka dla sztuki Smile

[Image: 0fa9e0fcb9642.gif] [Image: 91e4336b228c8.jpg]
Ciężkie życie prosa ;]

Gadu Gadu

11-08-2017, 21:29 (This post was last modified: 11-08-2017, 21:33 by Akrobata.)
(11-08-2017, 19:34)Movie Wrote: Tak jak przeważnie się z Tobą zgadzam, tak jako osoba która sporadycznie wrzuca artykuły - muszę tu zaprzeczyć. Problemem nie jest żadna motywacja, brak regularności ani nic takiego... Problem jest takiej samej natury jak z sędziami, streamerami, hosterami itd. Brakuje ludzi. Moje artykuły opierają się stricte na rozgrywkach ligowych, ale pod koniec sezonu aktywność na forum zniechęciła mnie do dalszej pracy. W skrócie - nie ma za bardzo dla kogo robić tych artykułów. Naprawdę są teraz ważniejsze problemy na RSHL niż ta gazetka.

Inne problemy były, są i będą. A tu jest temat gazetki, więc omawiamy temat gazetki.

No i tutaj niejako sam sobie zaprzeczasz. Otóż masz nadzór i motywację - swoje własne. I to się szanuje, z resztą jest przydatne przy niektórych zawodach (w tym właśnie w pisaniu). Ale większość ludzi tego nie ma. Jeśli nie utrzymuje regularności, to po prostu olewa temat. Wszystko się rozłazi. Na początku jest boom, wszyscy aktywni. Po chwili artykułów jest coraz mniej aż a wkońcu całkiem temat umiera.

To tak jak z odchudzaniem. Są osoby, które wezmą się za siebie i dojdą do celu. Ale większość zada sobie postanowienie noworoczne, będzie ostro ćwiczyć, a już w połowie stycznia wpierdzieli tort na urodazinach i po odchudzaniu zostanie tylko zmarnowany karnet na siłownię, na której więcej się nie pojawi (przynajmniej do następnego postanowienia).

Swoją drogą przydałoby się może wprowadzić jakiś przystępny system oceniania artykułów albo chociaż licznik wyświetleń? W końcu nawet gdy poczytność jest spora, to ogromu komentarzy nigdy nie było. A od strony technicznej to nie jest wielki wysiłek, o wiele trudniejsze rzeczy działają. A czy się komuś wpis spodoba czy nie to fakt, że ktoś go przeczytał, mocno zachęca do dalszej pracy.
Gadu Gadu

21-08-2017, 13:40
odbudowa forum = odbudowa gazetki
[Image: Hmm,Chlopaki-nie-placza,2741_600_h.png]

Gadu Gadu

Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)