"Na ratunek RSHL"
Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Na ratunek RSHL"
18-12-2016, 22:17
"Na ratunek RSHL"
Witajcie!

Dzień 18 grudnia 2016 roku na zawsze zapisze się na kartach historii Real Soccer Haxball League i to nie tylko ze względu na IV Wielką Galę RSHL. W tym dniu doszło również do przekazania władzy na forum. Ustępujący V. Moses oddał ją w ręce duetu Unquero & Mateo. Chyba nikt nie ma wątpliwości, ile dobrego zrobił dla forum ten Head Admin. Pod względem technicznym dokonywał cudów, a w dodatku świetnie zarządzał forum. Dziękujemy Ci za to Moses, to była wielka przyjemność pracować z Tobą. Czy to oznacza, że powracamy do korzeni? Może i połowicznie tak, ale nie do końca. Dlaczego? To już nie te czasy, gdy RSHL to było coś nowego, świeżego, miało w sobie coś magicznego i zaskakującego. Nastał zupełnie inny okres. Forum potrzebuje zmian i te zmiany niewątpliwie nadejdą, dlatego też została podjęta decyzja o przekazaniu władzy. Pracy jest wiele, oferta z naszej strony przebogata. Jest co robić, mamy określone cele do realizacji. Nie mogę nie podzielić się z Wami tym, co zaplanowaliśmy, ustaliliśmy do tej pory. Wyszliśmy naprzeciw obecnej sytuacji. Nasz plan zatytułowałem następująco: „Na ratunek RSHL”. Ciężko się patrzy, gdy forum o takim potencjale upada. Czasy są jakie są, ale można temu próbować zapobiec. Nie mamy nic do stracenia, dlatego spróbujemy czegoś, co do tej pory nie zostało wcielone w życie. O tym wszystkim dowiecie się poniżej.

Nie ukrywam, że wiąże się to z konkretną rewolucją. Forum jest już w takim stanie, że trzeba wykorzystać rzeczy, które do tej pory nie były wcielone w życie. Wiąże się to również z doborem nowej ekipy w gronie Organizatorów. Nie ukrywam, że ekipa została już wybrana i skonstruowana w ten sposób, by wiązała się między nami dobra współpraca, byśmy tworzyli zgrany kolektyw, który ma szansę zrealizować wybrane i określone przeze mnie cele. Dziękuję dotychczasowym Organizatorom za trud, jaki poświęcili przez całą swoją kadencję. Wiem, że podejmuję bardzo trudną decyzję i możecie mi mieć to za złe, ale posiadam własny plan na przywrócenie forum do pewnej stabilizacji i niestety, wiąże się to z pewnymi konsekwencjami. By coś takiego zrobić, trzeba zmienić bardzo wiele. Doceniam Wasze starania i wszystko, co daliście RSHL. Nikogo z Was nie skreślam – po prostu uznaję, że potrzebuję ekipy żywej i zgranej, która pomoże mi realizować stworzone przeze mnie projekty. Bardzo szanuję każdego z Was i liczę, że Wy również przyczynicie się do tego, że forum odbije się i rozwinie się na kilku, dotąd nieobsługiwanych płaszczyznach. Ciężko mi jest podejmować taką decyzję, ale wiedzcie, że wszystko robię z myślą o forum i jego użytkownikach. Przepraszam, że ta zmiana dotknęła Was. Obiecuję jednak, że nadal będziecie ważną częścią tej społeczności i dostaniecie możliwość na pokazanie Waszej chęci rozwoju forum. Dziękuję za wszystko, co do tej pory zrobiliście.

Skoro zmiany zaczną się od podstaw, czyli od szczebla administracji, to jak będzie ona wyglądać w najbliższym czasie? Do czasu, aż domena zostanie oficjalnie przejęta przez Unquero, co nastąpi w lutym, prawowitym Head Adminem będę ja, jednak od lutego/marca będą w sumie dwie osoby na tym stanowisku. Nastąpi podział na Head Admina ds. Technicznych, którym zostanie oczywiście Unquero oraz Head Admina ds. Organizacyjnych, którym zostanę ja. Oprócz naszej dwójki, w naszych szeregach znajdzie się również trzech adminów. Będą nimi obecni Organizatorzy, czyli WillianCFC i elChito oraz nowy w tej roli – Makumba. Dobór został dokonany z myślą o projektach, które przygotowaliśmy. Nie wykluczamy, że do tego grona dołączy jeszcze jedna osoba.

Co zamierzamy zrobić? Jest wiele pomysłów z naszej strony, które zechcemy wcielić w życie. Zacznę prezentować je od tego, czym zajmie się Unquero po przejęciu forum od strony technicznej. Jego zadaniem będzie praca nad nowym stylem na forum. Obecny ma już trochę lat, wypada go odświeżyć, by z spojrzeć na RSHL z nowego punktu i jakoś zaakcentować potężne zmiany. W dodatku popracuje nad udoskonaleniem angielskiej wersji strony dla zagranicznych użytkowników. Planem, który jest możliwy do realizacji, ale najwcześniej we wakacje będzie utworzenie systemu ligowego, który śni się administracji i użytkownikom forum od kilku lat, aczkolwiek jest to taki projekt z gwiazdką na tą chwilę. Na niego przyjdzie czas później. Oczywiście do tego dojdą codzienne obowiązki admina. Wszystko zostanie dostosowane do wolnego czasu, jaki będzie posiadać Unquero.

Moja lista pomysłów typowo skupia się na wątkach rozgrywkowych. Dzięki temu, że mamy na polskim podwórku kilka ciekawych lig, od razu rzuca się na myśl pomysł o organizacji gali międzyforumowej. Zapewne THEHAX, jak i Haxballerz również czekają na takowe widowisko. Jak wypali gala międzyforumowa, to czemu i nie zorganizować jej na poziomie międzynarodowym? Gala z We Are Haxball – uważam to za duży bonus, a z jej organizacją nie powinno być kłopotów. W dodatku przewidujemy, że zorganizujemy turnieje międzynarodowe pod egidą RSHL. Nie będzie to może RSCL, ale takie turnieje, gdzie pograją kluby z różnych państw, a wszystko będzie miało swoją siedzibę na naszym forum. Dzięki temu, chcemy rozwinąć ligę pod kątem międzynarodowym i ściągnąć nie tylko pojedynczych zawodników do nas, ale również i całe kluby, by umiędzynarodowić naszą ligę, by znalazło się w niej więcej klubów. Mamy przecież specjalnie przetłumaczone regulaminy rozgrywek ligowych, wystarczy ich modyfikacja i możemy śmiało podziałać w tym kierunku. Właśnie dlatego dobrany został taki, a nie inny skład administracji. Makumba – człowiek, który świetnie zna wszystko od strony zawodnika, a dodatku obeznany w międzynarodowych kontaktach, do tego elChito, który świetnie włada angielskim i ma doświadczenie i znajomości na arenie międzynarodowej. Mamy również Mikk’a, genialnego nadawcę, który daje nowe możliwości i reklamę w całej haxballowej Europie. Trzeba z tego korzystać. Wracając na polskie podwórko, chciałbym, aby cyklicznie organizowano turnieje RS-TS. Stałyby się one nieco bardziej oficjalne, pod większą kontrolą administracji. W dodatku bardzo interesującym pomysłem może okazać się organizacja mini turniejów – raz czy dwa w tygodniu, zamiast wieczornego publika, można by organizować takie turnieje, coś jak na ZaqHax dawniej albo obecnie na THEHAX, gdzie hoster zakłada room na 12 – 16 osób, tworzy się 3 – 4 drużyny, jest jedna osoba odpowiedzialna za tabelkę i każdy gra z każdym. Uważam to za bardzo fajny pomysł, warty wcielenia w realsoccerowe realia. Co do samych rozgrywek ligowych – uważam, że musimy się z tym chwilowo wstrzymać i trzeba poczekać na ewentualny rozwój sytuacji już po świętach. Cały czas zastanawiam się, co zrobić z nieco gorszymi ekipami, które dopiero zaczynają kariery na realsoccerowych boiskach. Przeszedł mi przez myśl pomysł o stworzeniu dla nich takiej wewnętrznej ligi, by tam się ogrywali, ale to wszystko jest jeszcze do przemyślenia. Chciałbym przeprowadzić dyskusję ze społecznością, taki dialog na TeamSpeak’u. Takie spotkanie, gdzie każdy użytkownik mógłby zabrać głos i przedstawić swoje pomysły. Taki meeting chcę przeprowadzić również w gronie kapitanów i ważnych osób, takich doradców, ludzi z doświadczeniem. Uważam, że jest to potrzebne, gdyż Organizatorzy powinni mieć dobry kontakt z ludźmi, a każdy z Was może mieć w zanadrzu ciekawy pomysł, który zostanie w późniejszym czasie wcielony w życie. Takie są wstępnie moje propozycje.

Swoje pomysły przedstawił również WillianCFC, który chciałby m.in. powrotu ery budżetów. Nie ukrywamy z Unquero, że będzie to projekt ciężki do realizacji, ze względu na ilość skryptów do napisania i ogólne działanie tego systemu, starsi wyjadacze wiedzą, jaki był z tym problem już w Excelu, więc na razie jest to taka propozycja z gwiazdką. Na pewno przyda się przeformowanie rang na forum. Niektóre z nich są zupełnie niepotrzebne, można niektóre grupy połączyć w jedną. W dodatku cały system ligspace zostanie przejęty przez Williana, przez co ranga Statystyka przejdzie do historii. Oprócz tego, Willian ma ochotę zorganizować konkurs bardzo podobny do Turbokozaka, jednak szczegóły zostaną dopiero przedstawione, pewnie już z jego strony. On dokładnie wytłumaczy Wam to, w jaki sposób to widzi.

Oczywiście oprócz tego, przewidujemy również stałe eventy organizowane przez naszych użytkowników, np. The Best Of RSHL w wykonaniu Camilosa, jeszcze częstsze transmisje przez Mikk’a. Wraz z galą weszła nowa dystrybucja Haxball Network. Od teraz, transmisje będą odbywały się również za pośrednictwem… Facebook’a! Uważam, że to duży krok. Każdy z Was będzie mógł udostępnić post z transmisją na Waszej tablicy lub zalajkować, dzięki temu Wasi znajomi usłyszą o RSHL i kto wie, może któryś z nich skusi się, by zaglądnąć do naszej społeczności. TeamSpeak nadal będzie zarządzany przez bless’a, jednak nie ma co się oszukiwać – potrzebne jest wsparcie materialne, by miesięcznie utrzymywać TS’a. Na pewno rozreklamujemy zbiórkę, by móc swobodnie korzystać z usług dostarczanych dzięki temu komunikatorowi. Co do gazetki… to jest bardzo ciężki orzech do zgryzienia, będę nad nią myślał. Być może ktoś z Was będzie mieć pomysł, co z tym fantem zrobić… Na razie jest w zawieszeniu. Szkoda, ale niestety takie są fakty. Wygląda na to, że ostatnimi czasy artykuły nie były zbyt chętnie czytane, dlatego na razie zajmiemy się priorytetowymi sprawami.

Podsumowując…. Jest co robić. Będzie się działo. Dużo, oby z powodzeniem. Jeżeli zrealizujemy nasze cele, to będzie naprawdę dobrze. I fajnie. Trzymajcie kciuki, jeszcze nie wszystko stracone! Pora zacząć nową kartę w historii RSHL! Do dzieła!

Reklama
Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)