Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe oficjalne mapy RSHL (boisko i karne) [Przeniesione przez Mercy]
29-04-2014, 14:43
Nowe oficjalne mapy RSHL (boisko i karne) [Przeniesione przez Mercy]
Witam, wczoraj zrobiłem room, na którym razem z niektórymi użytkownikami tego forum testowaliśmy nowe oficjalne mapki (tj. boisko i karne).

[Karne] Zauważyliśmy, że można podejść zbyt blisko z piłką (według nas), postanowiłem to edytować, a mapę udostępniam poniżej.
Link: http://www50.zippyshare.com/v/64885486/file.html

[Boisko] Jakiś czas później wpadłem na pomysł, aby dać pewne ograniczenia (tj. aby red nie mogło wykonywać 5 po stronie blue itp.).
Link: http://www50.zippyshare.com/v/1255118/file.html

Unquero napisał:
Quote:Co do karnych, to z tym nieco większym wybiegiem zostało to zrobione celowo, żeby strzelający miał nieco łatwiej mocno uderzyć, bo jednak w karnych strzelec musi mieć przewagę nad GK, a z bliskim ograniczeniem często może się zdarzyć, że strzeli za lekko, bądź w ogóle z rozbiegu nie trafi w x.

A wy, jakie są wasze odczucia względem tych map? Piszcie! Smile

Gadu Gadu
Visit this user's website Find all posts by this user

Reklama
29-04-2014, 16:06
RE: Nowe oficjalne mapy RSHL (boisko i karne)
Czy widziałes mapke Real Soccera ze specjalnymi liniami za liniami bocznymi, które piłkę zatrzymują?

Gadu Gadu
Find all posts by this user

29-04-2014, 16:40 (This post was last modified: 29-04-2014, 16:42 by brsrkr.)
Drobny pokaz: http://www.haxballtube.com/watch/2a733e3999

(29-04-2014, 16:06)Kandale Wrote: Czy widziałes mapke Real Soccera ze specjalnymi liniami za liniami bocznymi, które piłkę zatrzymują?

Nie rozumiem. xd

Gadu Gadu

29-04-2014, 17:14
Fajne mapki , z tymi zabezpieczeniami to był dobry pomysł

29-04-2014, 17:20
Czarni, nie baw się już na siłę (czy tam dla "funu") mapką, bo jest dobra, ta nowa, co ponoć jest mniej "pingożerna" jak i ta zwykła, na której już gramy długo.
Nie ma sensu dodawać już takich ograniczeń itp. Niepotrzebne dodatki, które pewnie też mają wpływ na samą płynność, a kto Ci w meczu blokuje wykonywanie 5 i rogów? Ewentualnie wykonuje za drużynę przeciwną. Nie ma takich sytuacji, a jak już by się znalazła, to sędzia wie co zrobić.
Tak jak pisałem wyżej, dodatki są zbędne.
Gadu Gadu

29-04-2014, 19:15
(29-04-2014, 17:41)Casper Wrote: Ja bym myślał raczej nad wyrównaniem linii, którą musi przekroczyć piłka aby był gol, bo zawsze zostaje ten "milimetr" w red i kilka "milimetrow" wiecej w blue. Takze, to chyba jedyne co wypadaloby zmienic, aby mapka była już perfekcyjna.

Tu bym raczej się nie zgodził. Jeśli ustawienia są takie jak w mapie v1.1 (a na 95% są), to ustawione jest zaliczanie bramek identycznie w obu bramkach (blue i red), w odległości równej średnicy piłki od lini bramkowej, czyli idealnie tak jak być powinno.

Co do karnych moje zdanie znacie, bo #Czarni przytoczył.

Quote:Czy widziałes mapke Real Soccera ze specjalnymi liniami za liniami bocznymi, które piłkę zatrzymują?

Widziałem, wiem o co chodzi, też tej mapki nie mam, ale zrobię jutro jak chwilę znajdę przykład, żeby rozjaśnić co to jest. Po prostu jak piłka leci "rocketem" czy z piątki na aucie, to ustawione są takie małe poprzeczki, które ją zatrzymują, żeby latać daleko nie trzeba było, jak dobrze się zrozumiałem Kandale.
Gadu Gadu

29-04-2014, 20:34
(29-04-2014, 17:41)Casper Wrote: Popieram Hitmana, te dodatki są zbędne.
Ja bym myślał raczej nad wyrównaniem linii, którą musi przekroczyć piłka aby był gol, bo zawsze zostaje ten "milimetr" w red i kilka "milimetrow" wiecej w blue. Takze, to chyba jedyne co wypadaloby zmienic, aby mapka była już perfekcyjna.

Hehe, linia bramkowa red jest położona tak samo jak linia blue, więc to było tylko złudzenie w Twoim wypadku. Biggrin

(29-04-2014, 19:15)Unquero Wrote: [...]
Po prostu jak piłka leci "rocketem" czy z piątki na aucie, to ustawione są takie małe poprzeczki, które ją zatrzymują, żeby latać daleko nie trzeba było
[...]

Hmm, to przywiało mi do głowy nowy pomysł. :P

Dziękuję za wszystkie opinie i pomysły, a zarazem proszę o więcej!

Gadu Gadu

29-04-2014, 20:41
W grze z randonami to się nie opłaca, bo jak piłka wyleci na róg choć jest, aut to nie poda ci. Druga sprawa, mapka bardzo laguje, przynajmniej mi

29-04-2014, 20:51 (This post was last modified: 29-04-2014, 20:53 by brsrkr.)
(29-04-2014, 20:46)Casper Wrote: http://www.haxballtube.com/watch/86900abe5d

To chyba ze mną jest coś nie tak, jak to jest równo Sad

Cały czas mówimy o mapie v1.3, a zresztą na tym nagraniu w 0:20 i 1:26 w tym samym miejscu został zaliczony gol (normalnie żem pixele liczył)!

Aby pobrać mapę v1.3 [kliknij tutaj!].

Gadu Gadu

22-05-2014, 07:37
(29-04-2014, 19:15)Unquero Wrote: Widziałem, wiem o co chodzi, też tej mapki nie mam, ale zrobię jutro jak chwilę znajdę przykład, żeby rozjaśnić co to jest. Po prostu jak piłka leci "rocketem" czy z piątki na aucie, to ustawione są takie małe poprzeczki, które ją zatrzymują, żeby latać daleko nie trzeba było, jak dobrze się zrozumiałem Kandale.

To jak? Ja nadal czekam. :P

Gadu Gadu

Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)