Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Numer 7
19-08-2013, 15:51 (This post was last modified: 19-08-2013, 17:23 by SAntos.)
Numer 7
[Image: 79960677.png]

Numer7/2013
19.08.2013

Haxball - Gra dla zabawy, czy jednak coś więcej?

Witam.

Nie raz, nie dwa, mogliśmy być świadkami jakiejś kłótni, sprzeczki, lub jak kto woli tzw "spiny" ,na forum.
Wiele z nas również mogło brać w niej czynny udział, z jakiegoś powodu. Dość często głównym powodem owych nieporozumień jest Haxball. No właśnie, Haxball, czym on jest?

Teoretycznie, jest to zwykła gra przeglądarkowa, w której zakłada się tzw "roomy" i gramy sami, czy też wspólnie ze znajomymi. Jednak, czy mając tyle lig, tyle rozgrywek, zawodów, forów, możemy powiedzieć, że haxball, to tylko gra? Wiele aspektów temu przeczy.
Głownym celem, jak i cechą wspólną prawie wszystkich gier, jest chęc bycia tym numerem 1, bycia najlepszym, w tym ,w co robimy. Nie tylko dotyczy to haxballa, są tez takie gry jak Tibia, Metin, Football Menager, w nich również możemy dostrzec, tą rywalizacje.
Zapominamy o bardzo ważnym elemencie tych rozgrywek - zabawie. Zapominamy o tym, że gramy dla rozrywki, dla zabicia czasu , i owe cechy, potęguje wspólzawodnictwo.

Może następnym razem, warto się zastanowić, czym na prawde jest haxball, niż tracić nerwy ,bo przecież to tylko kulki... Smile

Pisał dla was, Santos, bądz jak kto woli ,X-RayExpress.

Tak, wiem ,troche śmierdzi malizną ten artykuł, postanowiłem więc, poprosić o pomoc, tego, kto z rozpisywaniem ,chyba się urodził - RC

Haxball to tylko gra. To jedno zdanie mogłoby zakończyć tę wypowiedź. Fenomenem jest nieco jej prostota, która w porównaniu z różnymi innymi współczesnymi grami, dostarcza nam bardzo mizernych wrażeń estetycznych. Nie to jest jednak najważniejsze. Grywalność– to coś, czego wiele nowoczesnych produktów nie posiada, mimo świetnej oprawy graficznej. Haxball nie jest starą grą, ale ma w sobie pewnego ducha tych nieco oldschoolowych, dobrych rzeczy z gier telewizyjnych przykładowo. Takie nazwy jak Super Mario Bros, Contra, czy parę innych tytułów z Pegasusa, na stałe weszły do kanonu klasycznych gier.

W mojej opinii Haxball raczej do takiej klasyki się nie załapie, jednakże jak na grę przeglądarkową, cieszy się całkiem dużą popularnością na całym świecie. I powiem na własnym przykładzie – gdyby nie ligi i rywalizacja w nich, to wszelkiego rodzaju spięcia i kłótnie, jakie się przez Haxballa wywiązują – nie miałyby miejsca. Gra, w którą gramy, jest jednak pewnego rodzaju bardzo uproszczonym symulatorem najpopularniejszego w Polsce sportu, który wywołuje w naszym kraju wiele emocji. To naturalne, że zwykli kibice chcieliby też być w środku zainteresowania, uczestniczyć w grze i rywalizować z innymi, tak jak ich ulubieńcy z boisk piłkarskich. Dlatego właśnie wiele osób, grając w Haxballa wyobraża sobie, że jest takim piłkarzem, który krok po kroku zdobywa sławę i uznanie wśród innych, a chęć bycia najlepszym często powoduje napięcia i (jakże kochamy to słowo) popularne „spiny”. Ale zastanówmy się, czy w innych grach nie ma rywalizacji i kłótni pomiędzy graczami? Wiadomo, że są. Oczywistym jest więc fakt, że osoby, które się bardziej angażują w jakąś grę, zaczynają ją brać bardzo poważnie, co powoduje, że napięte stają się relacje z internetowymi znajomymi. Tak jest w każdej grze, również w Haxballu.

Podsumowując, mogę napisać to samo, co w pierwszym zdaniu – biorąc pod uwagę stopień zaangażowania graczy oraz ich relacje między sobą, Haxball nie różni się niczym od innych gier. W każdej z nich istnieje rywalizacja oraz kłótnie, niezależnie od tego, czy wojujemy mieczem, strzelamy do ludzi z broni palnej, czy iksujemy białą piłeczkę.

Tymi oto słowami, możemy zakończyć artykuł, ocene ,kto ujął cały temat w zdania, pozostawiamy wam.
Pozdrawiamy
Santos
Red

[Image: logo_rshl_ligspace.png]

PODSUMOWANIE CAŁEGO SEZONU
Wraz za zakończeniem całego sezonu, postanowiłem opisać dotychczasowe poczynania drużyn, oraz swoją wizje, jak sobie poradzą w nadchodzącym sezonie

Major League

1. Brave Hornets

Nie ulega wątpliwości, że owa drużyna zawsze starała się uplasować na podium, i walczyła o największe trofea.
Do pewnego czasu, Brave mogło liczyć jedynie na 2 miejsce, gdyby nie potknięcia nie istniejącej już druzyny PaintMasters,w tej chwili mielibyśmy innego mistrza, Major League. Od zawsze też grając przeciwko tej druzynie, każda ekipa czuła respekt, może i nawet strach, ponieważ przez większość czasu gry, to Brave stawiało warunki na boisku. W pucharze RSHL, niestety natrafili na wtedy jeszcze silnie zgraną ekipe Pride Hax, która zdeklasowała ich, aż 5:2. Co do LM, to uważam że tak mocno wierząca w zwycięstwo druzyna, jak Brave Hornets, poradzi sobie w Lidze Mistrzów, pomimo wielu transferów, i rozbicia w składzie ( Z podstawowych graczy, został tylko zizu, Green Tea, oraz Zagłębie Lubin)

Wizja przyszłego sezonu :

Wydaje mi się ,że w tym sezonie nie będzie tak prosto przebrnąć, na 1 miejsce w tabeli,
pomimo tego, że nie ma już drużyny PaintMasters, czyli ekipy, która była o włos, od mistrzostwa.
Bardzo umocniłi się takie teamy jak : Northside Rangers, którzy zainkasowali 3 wspaniałych zawodników, Zdziadziale Zebry, które cały czas pracują nad stalowym zgraniem,Executors Team, druzyna która od zawsze nas zaskakiwała, oraz Flame Team, beniaminek, który świetnie sobie poradził.

Jak wspomniałem BH przeszło sporo zmian, zobaczymy, czy wyjdzie im to na dobre, już w Lidze Mistrzów, i innych pucharach, o które z pewnością, nie będzie łatwo.

2. PaintMasters

PaintMasters, hm, druzyna która po połowie sezonu, widniała na 1 miejscu w tabeli, ze świetnymi wynikami, oraz pewnym mistrzostwem.
Każdy już widział pM jako mistrza, a jednak nie, co się takiego stało, że nagle drużyna pM, z 1 miejsca spada na drugie, oraz teoretycznie traci większośc zawodników?
Dokładnie tego nikt nie wie, każdy zawodnik Paintów widział siebie już w innej drużynie, w sezonie numer 4, brak podstawowego składu na ważne mecze, spowodowały że z mistrza RSHL, cieszy się teraz kto inny.
Niestety, jak już wcześniej wspomniałem, każdy szukał nowego klubu, nowego miejsca dla siebie, i to przyczyniło się do rozpadu pM. Szkoda, że takie drużyny, jak PaintMasters bądz inne się rozwiązują, jednak zawodnicy owych drużyn ,grają ,i będą z pewnością dużą pomocą, wraz ze startem nowego sezonu.

Bardzo chciałbym tu napisać pare słów, że będą się starać o mistrza, że będą w Lidze Mistrzów, etc. Nie moge tego jednak zrobić, z wiadomych względów. Miejmy nadzieję, że przynajmniej część pM, która obecnie jest w Northside Rangers, uniesie nie jedno trofeum.

3. Flame Team

Drużyna, która od pierwszej kolejk starała się pokazać, że to ona będzie stawiać warunki,w Major League.
Wraz z rozpoczęciem sezonu, Flame Team rozbroił ekipe pM aż 5:0, ekipe, na którą każdy stawiał, jako murowanego mistrza.
Ową ekipe ,nie ulega to wątpliwości stanowią Byku oraz szczypior. Są to dość nowi zawodnicy, a jednak pokazali, że oni też potrafią grać. Świetnie zgranie bramkarza drużyny, dobra technika szczypiora, oraz reszta drużyny, pozwoliło im umiejscowić się na 3 miejscu, w tabeli.
Jest to dobry wynik, jak na tak świezych zawodników, jak i ekipe. Drużyna ta walczyła do końca, i udało im się wyprzedzić drużyne Northside Rangers, w bilansie bramkowym, i tym samym zapewniając sobie miejsce w Lidze Mistrzów.
Co do LM, to grupy, a przynajmniej mi się tak wydaje ,nie mają ciężkiej. Widząć ich zgranie w lidze, możemy być pewni, że zaprezentują Polske i RSHL tak samo, jak nR.

Osobiście uważam, że 3 miejsce będzie adekwatne, dla tej druzyny. Mogę się jednak mylić, ta druzyna wielokrotkie nas zaskakiwała ,i zobaczymy, jak będzie teraz.
Charakterystyczne dla Flame jest to ,że prawie zawsze są oni przygotowani, na mecz, w 100%, Rzadko można było usłyszeć, że owa drużyna posiada problemy ze składem, a co za tym idzie, grając podstawowym składem, zdobywa świetne wyniki, w meczach.
Jeżeli chodzi o mistrzostwo, to myślę że za wcześnie, nie takie drużyny już próbowały, a jednak się nie udawało.
Druzyna Flame Team może mieć ciężką przeprawe ,wiele druzyn bardzo się umocniło, w zawodników, jak i w zgraniu. Sądzę, że potencjał jaki ma ta druzyna, zaprowadzi ich daleko.

4. Northside Rangers

Eh, ciężko być obiektywnym ,jak się pisze o własnej drużynie Happy.
A więc.

Wiele osób mogło być zaskoczonym wynikami jakie druzyna nR uzyskuje, w połowie sezonu.
Rozbijanie się o 4-5 miejsce, po takich transferach jak ściągnięcie Senshiego, haq'a ,oraz Red Cafe, z pewnością nie może zadowalać. Średnie początki, bo przegrana po ciężkim meczu z BH ,1:0, po dobre mecze, wizje 2-3 miejsca, aż do walkowerów, i posypania się składu.
No własnie, możemy się spytać, dlaczego tak się stało.
Otóz, jak wiemy, Red od początku pisał, że nie będzie dostępny prawie w ogóle, podczas wakacji, na rshl.
Ja, jako zawodnik nR miałem spore problemy z internetem, sporo mnie nie było, także nR pozostało bez zawodnika defensywnego. Na naszego podstawowego bramkarza, nie zawsze można było liczyć, jak i na reszte zawodników, jak wiadomo, każdy gracz to człowiek, może go nie być, a w druzynie zawodników jest 8. Niestety, to wszystko, braki składu, problemy, a w następstwie walkowery, albo wysoko przegrane mecze, złożyło się na to, że drużyna Northside Rangers znajdowała się tak nisko w tabeli. Owy sezon zakończyliśmy na 4 miejscu, gdzie można to nazwać "obudziliśmy się", na końcówke sezonu, i zaczeliśmy normalnie grać. Jednak, gra się cały sezon, i nie wystarczyło to na Lige Mistrzów, Puchar, oraz Lige. Drużyna Northside zakończyła ten sezon bez pucharów, jednak po udanych transferach, pewnych już zawodników, mamy szczerą nadzieje, na udany sezon.

Poprzednio, każdy myślał, że będziemy faworytami, że będziemy dominować lige, bo w końcu, 3 klasowych zawodników, to nie jest nic.
Po sezonie udało się zebrać z pM Quesidasa i konciaka, oraz sprowadzić spowrotem w szeregi nR - Tello.
Ci zawodnicy za sobą mają udany sezon, są doświadczeni, więc nie ma powodu, by nie sądzić, że nR będzie widniało wysoki w tabeli. Nic jednak nie wiadomo, sytuacja jest identyczna, 3 transfery, co z tego wyniknie? Zobaczymy już w praniu.
O Lige Mistrzów, z pewnością nR powalczy, ja, osobiście jako zawodnik tej ekipy, pokładam duże nadzieję, w nasz sukces.

5. PrideHax

Na wejściu musimy zauważyć, że po połowie sezonu, ta drużyna znajdowała się się na miejscu 8, z niezbyt dobrą koncepcją na dalszą gre, i utrzymanie się w Major League.
Transfer Zimela do pH, wszystkich zaskoczył, a w drużynie pH zapaliło się światełko, w ciemnym tunelu. Zimel nie wątpliwie pomógł ,i to w dużej mierze utrzymać się PrideHax, pomógł w zdobyciu Pucharu RSHL, oraz z pozycji 8, uklasować się na 5 miejscu, mijając takie druzyny jak eT, ZZ, czy BC.
pH pokazało, że pomimo fatalnej sytuacji, można jeszcze powalczyć o wiele. Ich ambicja, wiara w sukces, oraz zgranie, jakie nabyli w krótkim czasie ,jest godne podziwu, i naśladowania.
Duże brawa ,należą się też Merciemu, który nie mógł uczestniczyć w rozgrywkach cały sezon ,i na prawdę, nie każdy mógłby zachować spokój ,patrząć na wyniki drużyny, jakie prezentowało do połowy sezonu pH.
Chłodne rozpatrzenie sprawy, transfer Zimela, oraz zgranie druzyny, pozwoliło im osiągnąć najwięcej, ile mogli. Miejmy nadzieję, że tak zostanie.

Wizja przyszłego sezonu.

Po świetnym występie Zimela w Pride, niestety ze względu na reaktywowanie pV, musiał odejść, i obecnie PrideHax pozostaje, bez swojego czołowego zawodnika.
Z pewnością najtrudniejsza grupa w Lidze Mistrzów, bo aż 3 mistrzowskie drużyny, z innych krajów, nie dają im zbyt dużo do powiedzenia. W lidze , jeżeli utrzymają ten poziom ,już bez Zimela, mogą liczyć na środek w tabeli.
Jednak, nie można ich skazywać, na spadek do IL. W drużynie PrideHax są doświadczeni ludzie, mający chęć i zapał do gry, miejmy nadzieję, że to wystarczy.

6. Executors Team

Ekipa prowadzona przez Fabregasa, której chyba bardzo pasuje miejsce w środku, ze względu na 6 miejsce, poraz 4, z rzędu.
Executors Team niestety, nie pokazali zbyt dużo w tym sezonie.
Biorąc pod uwage zawodników, którzy reprezentują eT, to można śmiało stwierdzić, że powinni znajdować się na co najmniej 4 miejscu. Po odejściu takich graczy jak Moses, który kreował gre Executors, po głośnym odejściu Słonika, ,ta gra nie wyglądała już tak dobrze, jak wcześniej. Bardzo wysoko przegrana w Pucharze RSHL, duże problemy ze składem, oraz bliski rozpad klubu, spowodował, że Executors Team znajduje się obecnie na owym miejscu w tabeli ,i niestety nie zdołali powalczyć o Mistrzostwo RSHL, o Puchar,i co najważniejsze ,o miejsce w Lidze Mistrzów. Miejmy nadzieję, że tacy zawodnicy jak Amaimon, Rooney 10, Namigo, pomogą eT w walce o wyższe cele.

Wizja przyszłego sezonu.

Teoretycznie, biorąc pod uwage obecny skład eT, i pomijając ewentualne problemy ze składem, myślę,że spokojnie sobie poradzą, i może nie zdobędą 5 raz, szóstego miejsca ( Biggrin )
Osobiście uważam, że jest to zgrana drużyna, w meczu z Northside Rangers, ostatniej kolejki pokazali że walczą do końca ,i mecz zakończył się wynikiem 3:2, co ukazuje, że nawet w meczu o tzw "pietruche" eT nie odpuszcza, i walczy do końca.
Sezon 4 stawia duże warunki dla drużyny Fabregasa ,jednak sądze że uda im się przełamać tą "klątwe", i wreszcie pokazą to, na co ich stać ,bo nie ulega wątpliwości, że wszyscy zawodnicy mają potencjał i chęć do gry, oraz do wzniesienia trofeum

7. Zdziadziałe Zebry

Ekipa prowadzona przez Luisito przy pomocy Suriela w której widać wyraźne problemy kadrowe. Drużyna która sezon temu walczyła do ostatniej kolejki o mistrza ML w tym sezonie uplasowała się dopiero na miejscu 7 ... czyżby brak fluttershy czy Jurgena przyczynił się do słabego wyniku tego klubu ? A może myśl asystenta o nowym klubie, tego nikt nie wie, ale napewno tak odległe miejsce Zdziadziałych Zebr jest wielkim zaskoczeniem
Wraz z narastającymi problemami w drużynie, spadly wyniki.
Od wcześniej wspomniałego zawodnika Fluttershy, który stanowił mur na bramce, kłótnie trenera z asystentem, aż po odejście Suriela.
Pamiętajmy jednak, że ta drużyna cały czas się liczy na arenie RSHL, cały czas jest zagrożeniem, a zawodnicy jakich mają ,nie odbiegają wcale poziomem od pozostałych.
Miejmy nadzieję, że Zdziadziałe uporają się z problemami, zgrają się w drużynie, i powrócimy, do schematu z poprzedniego sezonu.

Wizja przyszłego sezonu

Po burzliwych odejściach, problemach, w końcu Zebry mogą zaczać budować drużyne, od nowa. Dojście Rashida z pewnością im w tym pomoże. Zawodnicy , tacy jak 123, Jurgen, czy chociażby Luisito, są z pewnością w dużej mierze podporą, i ratunkiem dla Zdziadziałych Zeber.
Słaby sezon w ich wykonaniu może jedynie ich zmotytować ,do dalszej pracy nad składem, druzyną, oraz zawodnikami, a pamiętajmy, że okienko transferowe,wciąż jest otwarte, i nie brakuje tam zawodników, którzy spokojnie mogliby zasilić szeregi ZZ.
W lidze dla nich, jak już pisałem wielokrotkie nie będzie łatwo, przewiduje, że to będzie miejsce w okolicach 5, ale tego wszystkiego, czy zawalczy o Lige Mistrzów, czy o Puchar RSHL, dowiemy się już wraz z rozpoczęciem sezonu 4.

8. Beer Consumers

Team, na którym najbardziej się zawiodłem.
Liczyłem na to, że tacy zawodnicy jak testo ,czy Kut-O będą stanowić tą drużyne,a jednak stało się inaczej
Początkowo w ekipie BC grali Moris, Lucek, testo ,DrogBa ,etc, jednak wiele się zmieniło, czy na dobre, tego dokładnie nie wiem.
Beer Consumers to drużyna która wielokrotnie nas zaskakiwała, zaczynając od wygranej z Brave Hornets 1:0, remis z Flame Team, 1:1, aż po pewną wygraną z pH.
Na prawde nie wiem, co złożyło się na to, że drużyna, która przez pewien czas stanowiła zagrożenie w Major League, zaczeła grać tak słabo, i trafiła na ostatnie możliwe miejsce - 8.
Było dużo okazji, gdzie mogli wygrać mecz, gdzie mieli szanse na zdobycie wyższego miejsca, niż na którym są obecnie, jednak nie wykorzystali tego ,nie wykorzystali swojej siły, i pomimo dużej przewagi w meczu, przegrywali.

Wizja przyszłego sezonu

Obecnie Beer Consumers nie istnieje, nazwa została zmieniona na LiverHax F.C
W owej drużynie, możemy się spodziewać takich zawodników jak Polak, tzR, Makumba, czy też Melikson.
Myślę, że jeżeli zgrają się jako drużyna, to mają szanse na wiele. Jak narazie to jest zlepek graczy z kilku innych drużyn, jednak grając z nimi sparing, można nabrać dużo respektu, bo to jest bardzo silna drużyna.
Co do jednego można mieć pewność, powalczą o jak najwyższe miejsce, i myślę ,że może im się udać, osiągnąc dobre wyniki. Na mistrzostwo jeszcze za wcześnie, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Statystyki
[Image: 1i9q.jpg]

1 Miejsce - Brave Hornets. Na 18 meczy zawodnicy BH zdobyli 41 pkt. Strzelili 38 bramek, w tym 11 gallard, a stracili ich 14.

2 Miejsce - PaintMasters. Na 18 meczy, zawodnicy pM zdobyli 39 pkt. Strzelili 37 bramek, w tym 13 konciak, a stracili ich 13.

3 Miejsce - Flame Team. Na 18 meczy, zawodnicy FT zdobyli 33 pkt. Strzelili 28 bramek , w tym m.in 6 Klapon, a stracili ich 9.

4 Miejsce - Northside Rangers. Na 18 meczy, zawodnicy nR zdobyli 33 pkt. Strzelili 31 bramek, w tym m.in haq 7, a Hitman 6. Natomiast bramek stracili 16.

5 Miejsce - PrideHax. Na 18 meczy ,zawodnicy pH zdobyli 26 pkt. Strzelili 27 bramek, w tym 11 Konfucjusz, a stracili 38.

6 Miejsce - Executors Team. Na 18 meczy, zawodnicy eT zdobyli 24 pkt. Strzelili 26 bramek, w tym m.in HTP 5, a Moses 4. Natomiast bramek stracili 21

7 Miejsce - Zdziadziałe Zebry. Na 18 meczy, zawodnicy ZZ zdobyli 24 pkt. Strzelili 22 bramki, w tym Suriel wraz z Luisito, po 3. Natomiast bramek stracili 22

8 Miejsce - Beer Consumers. Na 18 meczy, zawodnicy BC zdobyli 23 pkt. Strzelili 25 bramek, w tym testo 12, a stracili ich 21.

Zdobywcą mistrzostwa RSHL ,Major League jest drużyna - Brave Hornets

Zdobywcą Pucharu RSHL jest drużyna - PrideHax

Zdobywcą Króla strzelców Major League jest zawodnik - Konciak, zdobywając 13 bramek, na 11 meczy.

Zdobywcą Króla Asyst Major League jest zawodnik - Green Tea, zaliczając na 12 meczy, 13 asyst

No i najważniejsza nagroda.

Najwięcej swojaków, zaraz po Guarinie, zdobył - The Riddle.
Na 13 meczy, 2 razy władował piłkę do własnej bramki

Initial League

1. Kanonierzy F.C

Kanonierzy ,dawniej Royal Tigers, gdzie po rozpadzie rT własnie powstali, w prawie identycznym składzie.
Nikt z początku nie wierzył,że ta drużyna podbije Initial League,a tym bardziej, że dojdzie tak daleko w Pucharze RSHL, i będzie bić na głowe doświadczone drużyny z Major League. Niektórzy moglibyć w szoku, gdy po nieudanym transferze Tello do SS, dowiedzieliśmy się że owy gracz trafi własnie do Kanonierów. Drużyna bardzo mocno się zgrała, zdobywała bramki, wygrywała najtrudniejsze mecze, w drodze po mistrzostwo. W pucharze RSHL również dobrze im szło. Pokonując tak mocne drużyny jak Flame Team, Northside Rangers, aż po PrideHax, gdzie niestety nie udało im się wygrać z pH, i po bardzo wyrównanym meczu, polegli w finale 1:0. Z pewnością ta drużyna jest przykładem, że nawet po rozpadzie klubu, można coś osiągnąć. Tworząc nową drużyne, sprowadzając silnych i doświadczonych zawodników, oraz trenując zgranie.

Wizja przyszłego sezonu

Niestety, jak każdy klub, kiedyś się rozpada, tak jest z Kanonierami. Zawodnicy KFC rozpadli się po innych drużynach, w obu ligach, jednak sam klub KFC obecnie jest, pod inną nazwą, i innym składem.
Obecnie jest to Sam Marino HaxSport, w składzie jest m.in Moris, kebab oraz Oleg Shatov. Myślę, że to mocna drużyna, jeśli dobrze się zgrają, i sprowadzą jeszcze kogoś w swoje szeregi, mogą liczyć na utrzymanie w ML ,a może nawet, coś więcej. Widzieliśmy na co stać owych zawodników, kebab, kandydant do złotej piłki, Moris, były zawodnik BC, bardzo dobrze się tam prezentował, oraz Oleg Shatov, który gre w lidze, ma we krwi.

2. Dark Angels

Dark Angels, drużyna, która z przyjściem, liczyła na mistrzostwo Initial League, i na pewniejsze przejście do ML. Niestety, nawet tak silna drużyna jak Dark Angels ( Wcześniej Green Stars) musiała ulec Kanonierom ,wtedy w szczytowej formie. W lidze szło im bardzo dobrze, utrzymywali się na pewnie na 2 miejscu, a od 3 drużyny FC .Albatros, odbiegli na 9 punktów. W pucharze RSHL nie mieli od początku łatwo. Po ciężkiej przeprawie, przegrali z drużyną Northside Rangers pod dowodzą Unquero.
Podobną liczba punktów, bo i 8, tracili do 1 miejsca. Mistrzostwo IL było dla nich już nieosiągalne, drzwi do dalszego etapu pucharu RSHL zamknełi im zawodnicy z nR.
Jednak, Angelsi nie poddali się, i przyszły sezon, spędzi w Major League. Z pewnością ,będą chcieli zdobyć jak najwyższe miejsce, a jak im to wyjdzie, tego się dowiemy już niedługo.

Wizja przyszłego sezonu

Jak juz wspomniałem, Dark Angels będzie musiała zmierzyć się z potężną Major League. Nie powiem, bo będą mieli bardzo ciężko. Jedyną styczność z drużynami z ML jedynie w Pucharach, i nie wyszło im to na dobre. Możemy być pewni, że będą walczyć o każdy punkt, o każdy remis, zwycięstwo, i motywować siebie nawzajem, po każdej porażce.
Obecnie skład drużyny Dark Angels się nie zmienił, wychodzi na to, że stawiają na zgranie drużyny i rozumienie na boisku. Osobiście, nie jestem pewien ,czy owa drużyna sobie poradzi, uważam że spadek spowrotem do IL, jest najprawdopodobniejszy, jednak może nas czymś zaskoczą, i będzie inaczej.

3. F.C Albatros

Albatrosi, ekipa która w IL radziła sobie średnio, wygrane z walkowerów, bądz wysokie wygrane z słabszymi ekipami, dało im 3 miejsce. Myślę, że mogliby powalczyć o więcej, jednak wysokie przegrane z liderem ligi, i pozostałymi drużynami, zdeklasowały Albatrosów do obrony 3 miejsca.
Zawodnicy nie prezentowali jakiegoś powalającego poziomu, jednak sama wiara w wygraną, oraz to, że przetrwali jako drużyna, ten sezon można uznać za sukces, i silną wole walki.

Wizja przyszłego sezonu.

Kolejna drużyna która awansuje do Major League. Ciężko powiedzieć, czy mają szczęście, że awansowali do ML, dzięki temu że w Major rozpadły się niektóre drużyny, ponieważ poziom w Initial tego sezonu nie odbiega wcale, od Major, ze wzgledu na drużyny, ProVet3rans, FC Trampkarze, Deadly Arrows.. Czy też mają pecha, bo w ML również nie będą mieli gładko. Jest to dość ,może nie nowa, ale jednak mało doświadczona drużyna, przed którą jeszcze długa przeprawa, by zgrać się razem. Zawodnicy nie są zbytnio znani, jednak mają potencjał, chęć oraz zapał do gry. Moim zdaniem, jeżeli nie postarają się ,spadek do Initial jest murowany. Żadnej drużyny nie skreślam odrazu, wiele razy byliśmy świadkami przełomów, zaskoczeń, i niespodziewanych przewrotów akcji. Klasycznie, wszystkiego dowiemy się w praniu.

4. New World Order

Ekipa pod trenerką Daniela Sikorskiego, który zapragnął stworzenia własnej drużyny, w celu "zawalczenia o wyższe cele, niż puchar weszło". W skład ich drużyny, wchodzili tacy zawodnicy jak m.in Truskawa, Saluś, Arne, etc.
Obecnie skład jest bardzo przebudowany, prócz Daniela, który jest jedyną osobą ze starego składu, są też Halka, nicoo, Dembele.. Przebudowywanie składu ,ma swoje plusy, oraz jest też ryzykowne. Pozostanie w IL to dla ich przekleństwo. Drużyna, która powstała ze startem 3 sezonu potrzebuje czasu, na zgranie się, no a niestety, grająć z drużynami które przyjdą do IL, m.in pV, nie nabędą doświadczenia, dlatego może z tego powodu, rozwiązali klub.

5. Nighthawks

Ekipa która prócz kermita składała się głównie z naszych sąsiadów, słowaków. Drużyna która prezentowała nawet dobry poziom, biorąc pod uwage to, że komunikacja w drużynie, mogła stanowić problem, a o zrozumienie na boisku, również mogłobyć nie raz ciężko. Gdyby nie ich zachowanie, oraz temperament, to myślę że namieszali by w Initial, jednak ich zachowanie w pamiętnym meczu, który sędziował Tello, mogło pozostawić wiele do życzenia.
Szkoda, bo u nas nie ma zbyt wielu zagranicznych użytkowników, a tym bardziej drużyn, może kiedyś, się takowych doczekamy.

Pozostałych drużyn z IL ,nie opisywałem , ponieważ powstały podczas trwania sezonu, i nie ma to sensu.

Statystyki
[Image: 1i9q.jpg]

1 Miejsce - Kanonierzy F.C. Na 18 meczy zawodnicy KFC zdobyli 51 pkt. Strzelili 76 bramek, w tym 20 Rooney 10, a stracili ich 10.

2 Miejsce - Green Stars Na 18 meczy, zawodnicy gS zdobyli 43 pkt. Strzelili 43 bramek, w tym 6 xkosmos, a stracili ich 12.

3 Miejsce - F.C Albatros. Na 18 meczy, zawodnicy FCA zdobyli 32 pkt. Strzelili 40 bramek , w tym m.in 4 Gundogan, a stracili ich 20.

4 Miejsce - New World Order Na 18 meczy, zawodnicy nWo zdobyli 31 pkt. Strzelili 41 bramek, w tym m.in nicoo 5 ,natomiast bramek stracili 35.

5 Miejsce - Nighthawks. Na 18 meczy ,zawodnicy Nighthawks zdobyli 29 pkt. Strzelili 35 bramek, w tym 6 kermit, a stracili 23.

Zdobywcą Króla strzelców Initial League jest zawodnik - Rooney 10, zdobywając 20 bramek, na 14 meczy.

Zdobywcą Króla Asyst Initial League jest zawodnik - Tello, zaliczając na 10 meczy, 12 asyst

To na tyle jeżeli chodzi o podsumowanie sezonu, mam nadzieję, że dobrze przedstawiłem sytuacje wszystkich klubów, na tą chwile, i na przyszły sezon

[Image: io2v.jpg]
Maly wywiad by poznać troche lepiej, naszego kadrowicza - Hakaesa !

Legenda :

Santos [ Redaktor ]

Hakaes

No to zaczynamy !

Witam Hakaes

Cześć Santos

Może na sam początek, powiedz mi,jak masz na imie, ile masz lat, i gdzie mieszkasz?

No to ostry początek. Piotr, lat 21, Kraków

Dobrze, powiedz mi jak natrafiłeś na gre haxball mniej więcej kiedy to było.

Jeśli chodzi o haxball na bigu, to pewnie jakoś ponad dwa lata temu, poprzez forum klubu piłkarskiego, a z Real soccerem jestem związany od sezonu zero, gdy Zimel ściągnął mnie z jakiegoś publica i zaproponował grę w lidze.

Haxball, to teoretycznie classic, big, etc. Co było głównym powodem Twojego przyjścia, na Real Soccer?
Czemu akurat rs? A nie np handball?

RS mi się spodobał przede wszystkim z powodu dużego boiska. Gra była o wiele swobodniejsza niż na bigu, czy wspomnianym classicu. Traf chciał, że akurat w RS powstawała liga na dobrym poziomie, jeśli chodzi o organizację i dostałem konkretną ofertę, więc ją przyjąłem. W handball i inne tego typu rzeczy pogram okazjonalnie, ale nie zamierzam dołączać do kolejnych lig. Raczej aktualnie rezygnuję z kilku.

Hm, to może takie pytanie troche ode mnie, z mojej kategorii.
Jeżeli oglądałeś chociaż raz, któreś z kompilacji, to jak je oceniasz? Co można w nich zmienic, poprawić, zostawić? Podoba Ci się taka forma reklamowania forum?

Jak najbardziej jest to dobra forma reklamowania forum i lubię je sobie obejrzeć, ale wiadomo, że twórcy też muszą mieć na nie czas i dlatego nie pojawiają się zbyt często. Byłoby łatwiej gdyby np. co tydzień każda drużyna proponowała jedną lub dwie akcje, które jej zdaniem nadają się na kompilację. Wtedy osoba, która się tym zajmuje nie musiałaby siedzieć długo nad selekcją, bo miałaby gotowy materiał. Wystarczyłoby to ładnie połączyć w całość i wrzucić na YT. Przy okazji poruszę temat streamów. Tutaj jest jeszcze kilka rzeczy do dopracowania, przede wszystkim nie powinno się pokazywać czatu, ale o tym już każdy raczej wie. Po drugie, jeśli już ktoś streamuje, to dobrze by było, gdyby taka osoba miała stabilny ping. Jeśli widzę, że stream się non stop zacina, to po prostu nie mam ochoty go oglądać. No i na koniec komentarz. Głos nie jest aż tak ważny, jeśli komentator ma podstawową wiedzę na temat drużyn oraz ligi, to z miejsca zasługuję na szansę komentowania

Za wami pierwszy mecz, taki bardziej oficjalny z druzyną FT. Jak odczucia? Jesteś zadowolony, z gry drużyny, oraz swojej?

Ani drużyna, ani ja, nie zagraliśmy w tym meczu jakoś wybitnie, choć z przebiegu gry jestem w miarę zadowolony. Niestety straciliśmy bramkę po rzucie rożnym, nie udało się strzelić więcej niż jednego gola i spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1, który nas nie satysfakcjonuje, aczkolwiek jest to tylko turniej towarzyski i graliśmy z mocnym przeciwnikiem, także nie ma tragedii.

Rozumiem. Nie graliście ze sobą cały sezon, prócz sparingów, czy uważasz że ta przerwa miała wpływ na wynik meczu z FT albo czy będzie miała wpływ na wynik dalszych meczy? Graliście lepiej, gorzej, czy w swoim stylu?

Na pewno taka przerwa miała na nas jakiś wpływ, ale jesteśmy na tyle zgraną drużyną, że powinniśmy sobie z tym poradzić. Dzięki temu, że musimy szlifować formę, możemy sobie przećwiczyć nowe warianty gry, które mogą okazać się niezbędne w nadchodzących meczach, gdyż poziom na RSHL mocno wzrósł, a oprócz tego gramy w Lidze Mistrzów, w której także czekają nas ciężkie mecze.

Uhm. Nie ulega wątpliwości, że jesteś jednym z najlepszych graczy defensywnych, na forum. Czy jest jakiś sposób, złoty środek na to, by grać dobrze na tej pozycji? Co trzeba umieć, wiedzieć, by dobrze się tam odnajdywać?

Nie wiem czy jestem jednym z najlepszych, aczkolwiek na mojej pozycji nie napływa zbyt wielu nowych graczy. Początkujący zawodnicy zdecydowanie bardziej wolą grać w ataku, a DMC jest jednak pozycją wymagającą. Cieszy na pewno fakt, że podczas tych kilku sezonów na RSHL kilku graczy polubiło tę pozycję na tyle, że grają na niej do dziś i świetnie się tam spisują. Nie istnieje na pewno złoty środek, gdyż każdy ma swój styl gry, aczkolwiek trzeba zajmować się zarówno obroną, jak i atakiem. Dobry DMC powinien potrafić rozgrywać piłkę, ustawiać się w obronie, dyrygować grą całego zespołu. Dlatego, też uważam, że jest to najcięższa pozycja w Real Soccerze i zachęcam do tego, aby więcej osób próbowało się z nią zmierzyć Smile

Grasz obecnie jako defensor, ale zdarza się, że przechodziłeś na GK, ciężko jest przestawić się, w mgieniu oka, na bramkarza, tak ,jak to było np na Nations Cup?

Na GK aktualnie gram bardzo rzadko, aczkolwiek podobno jestem uniwersalny. Szczerze mówiąc przejście z pozycji DMC na pozycję GK nie sprawia mi wielkich trudności, ale wiadomo, że jest to opcja ofensywna i z wymagającym przeciwnikiem powinien jednak być nominalny, mocny gk. Na Nations Cup nie byliśmy przygotowani do ustawienia 2-2 i grałem jako bramkarz głównie z konieczności, aczkolwiek, jeśli będziemy ćwiczyć taki wariant, to na pewno przyda się on na defensywnych rywali. Wszystko zależy od obecnego trenera kadry, na pewno ma już w głowie kilka ustawień i będzie je trenował wraz ze świeżo powołanymi graczami.

Dziękuje serdecznie za wywiad, troche Cię wymęczyłem, ale myślę, że nie było zle.

Dziękuje bardzo za wywiad i polecam się na przyszłość, pozdrawiam czytelników gazetki RSHL oraz redaktora Santosa

To tyle jeżeli chodzi o te wydanie gazetki. Chciałem, żeby to wyszło jak najlepiej, nie patrzyłem, czy są jakieś błędy ortograficzne, czy coś zle wpisałem, wrazie czego ,możecie to wszystko ująć w poście, i oczywiście, wyrazić swoją opinie, w strefie krytyka.
Dziękuje osobom, które miały jakikolwiek wpływ na to, że owe wydanie powstało, Fabregasowi, Unquero, Red Cafe, itp.

Pozdrawiam, Santos.

[Image: b479b06a4f4fe304.jpg]

Gadu Gadu
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
Reklama

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)