Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odmieniona mapa Real Soccer (Przniesione przez Hannibal Lecter)
04-08-2014, 10:44 (This post was last modified: 15-08-2014, 21:48 by Unquero.)
Odmieniona mapa Real Soccer (Przniesione przez Hannibal Lecter)
Witam wszystkich,

Uznałem, że kod mapy używanej w naszej lidze napiszę całkowicie od nowa, gdyż stara była już wielokrotnie przerabiana i niektóre rzeczy mi nie pasowały.

Przy okazji pomyślałem, że na próbę zmienię trochę ustawienia, żeby było bardziej realistycznie, czyli fizyka gry bardziej zbliżona do prawdziwej piłki. Nie wiem czy się to przyjmie, ale nic mnie nie kosztuje zrobienie takiej wersji, a potem ewentualnie dopracowanie, czy przywrócenie starych ustawień.

Jesteśmy europejskimi pionierami w boiskach z zielonymi liniami, które niestety chyba nigdzie indziej się nie przyjęły, a może uda się polepszyć widowiskowość RS'a dodatkowo poprzez nowe zmiany na mapie.

Lista zmian:
- boisko minimalnie powiększone,
- chorągiewki w narożnikach spychają piłkę (wiadomo czy rożny/5, czy aut),
- zmieniony styl bramek,
- ulepszone wyrzutnie do piątek i rogów,
- zmieniona dynamiki zawodnika,
- zmniejszona piłka,
- łatwiej "wyciągnąć" piłkę z bocznej siatki,

Poprzez zmiany łatwiej jest zdobyć bramkę z dystansu, podać pomiędzy dwóch przeciwników, dryblować, a także łatwiej ustalać siłę strzału/podania przez odległość kulki od piłki i szybkość kulki. Poprzez te zmiany powinno padać dużo więcej bramek, więc też myślę w jakiś sposób pozwoli to ominąć dużą ilość w ostatnim czasie nudnych meczy z bezbramkowym remisem, czy rozstrzyganych po 1 akcji. Jedynym minusem jest konieczność przystosowania się do mapy, szczególne trudne może to być dla osób, które na co dzień korzystają z różnych map, a każda ma inne ustawienia.

Link do pobrania:
https://www.sendspace.com/file/nvrpll

Zapraszam do testowania, może w przyszłości uda się coś podobnego wprowadzić w lidze.

Edit - nowy link do zmienionej lekko mapy.
Edit2 - beta 3, ulepszone piątki.
Edit3 - beta 4 - https://www.sendspace.com/file/d4ry10 - ustawienia bardzo minimalnie zmienione względem mapy 1.1, zmniejszone bramki, ulepszone bariery chroniące przed wpadnięciem piłki z boku do wyrzutni piątek. PROSZĘ TESTOWAĆ I ZGŁASZAĆ BŁĘDY

AKTUALNE MAPY:
RSHL_OfficialMap_Set1.zip
Gadu Gadu
Find all posts by this user

Reklama
04-08-2014, 11:20
RE: Odmieniona mapa Real Soccer
3x nie.
To jest jedna wielka kupa robiona pod graczy typu Fabregas i inne ofermy rshl.

Na roomie mi unq zwróciłeś uwagę - "Kto gra na metrze?" A są takie kluby bądź będą jak Flame Team czy Zdziadziałe Zebry które lubią pograć na metrze czasami i świetnie to niektórym klubom wychodzi. Na mapie 1.1 można było i grać długą piłką i krótką i to było właśnie super w tej mapie.
A teraz chcesz wprowadzić tylko długą piłkę, bo z tego co widziałem to ani nie idzie skleić tej piłki, ani pograć więcej niż 2 podania na metrze, totalnie głupia mapa i nie wiem czy będą ludzie inni jeszcze oprócz mnie, ale mi ta mapa nie pasuje i nie zamierzam zmieniać stylu gry bo Unquero zachciało się robić mapę pod siebie.
Pomyśl czy warto, ja jedynie proponowałbym zmniejszyć piłkę taka jak była na mapie która była testowana u fabregasa.

04-08-2014, 11:24
Jak dla mnie zwiększona wersja mapki Handball z autami ;c

Co to za Klub co serce otwiera, sprawia że człowiek z uśmiechem umiera
Oddaje radość gdy ktoś go wspiera, zawsze wygrywa ma cechy lidera
Jeżeli nie wiesz to Ci odpowiem to Barcelona jest dla nas Bogiem...

Gadu Gadu

04-08-2014, 11:27
Jestem na nie. Tak jak wyżej pisał Polak, nie da się grać krótkimi podaniami "klepką". Na tej mapie w ogóle nie liczy się skill graczy. Długa piłka do sępa i strzał - tylko taką akcję można tu przeprowadzić (Fabregas się cieszy).

04-08-2014, 11:28
(04-08-2014, 11:27)OscaR Wrote: Jestem na nie. Tak jak wyżej pisał Polak, nie da się grać krótkimi podaniami "klepką". Na tej mapie w ogóle nie liczy się skill graczy. Długa piłka do sępa i strzał - tylko taką akcję można tu przeprowadzić (Fabregas się cieszy).

Chciałbym Ci przypomnieć, że jedyne zagrożenie jakie robiłeś w drużynie San Marino to gra właśnie na sępie ;o

Co to za Klub co serce otwiera, sprawia że człowiek z uśmiechem umiera
Oddaje radość gdy ktoś go wspiera, zawsze wygrywa ma cechy lidera
Jeżeli nie wiesz to Ci odpowiem to Barcelona jest dla nas Bogiem...

Gadu Gadu

04-08-2014, 11:31
(04-08-2014, 11:28)Rakitić Wrote:
(04-08-2014, 11:27)OscaR Wrote: Jestem na nie. Tak jak wyżej pisał Polak, nie da się grać krótkimi podaniami "klepką". Na tej mapie w ogóle nie liczy się skill graczy. Długa piłka do sępa i strzał - tylko taką akcję można tu przeprowadzić (Fabregas się cieszy).

Chciałbym Ci przypomnieć, że jedyne zagrożenie jakie robiłeś w drużynie San Marino to gra właśnie na sępie ;o

Teraz gra na gk i gra podaniami.

----------

Unquero, dużo graczy twierdzi, że dziwna ta mapa, porozmawiałem też z ludźmi z projektu i także im to się nie podoba. Jak tej mapy lepiej nie ustawisz to wielu graczy może być niezadowolonych i będę musiał też zamknąć swój projekt który oczywiście wiem, że was nie obchodzi, ale jednak dla mnie trochę znaczy.

04-08-2014, 11:35
Na plus: rozmiar piłki, rozmiar boiska, estetyka mapy.
Na minus: szybkość piłki jak i moc jej kopnięcia, piątki które są zbyt lekkie, oraz kilka mniej ważnych szczegółów.

Nie przekonuje mnie póki co aktualna wersja tej mapy, bo oznacza ona koniec klepki na małych odległościach, która moim zdaniem jest najlepszym wyznacznikiem umiejętności na Real Soccerze. Teraz nowicjusze będą grać na równi z starymi wygami, gdyż znacznie łatwiej jest przyswoić sobie tą mapę niż poprzednią. Poczekam na kolejne poprawki, może zmienię zdanie, ale póki co jestem na nie Smile

Trzeba sto razy przegrać, aby ten jeden raz wygrać

[Image: tumblr_msm702Ba8q1qh6h8bo1_250.gif]
Gadu Gadu

04-08-2014, 11:38
Nie bójcie się, bo to jest tylko luźna propozycja, nikt tego wprowadzał nie będzie póki co. Ustawienia można na tej mapce dać standardowe a piłka np. taka jak jest. W tej nowszej wersji już łatwiej pograć na małej przestrzeni. ale można jeszcze pokombinować bardziej. Chodziło mi w tym o to, że teraz ciężko było strzelić z dystansu, czy podać z dołu boiska do góry, bo po prostu piłka za wolno leciała. Siłę dalej można regulować momentem wciśnięcia x, więc na małej przestrzeni po przyzwyczajeniu da radę grać. RS to nie jest standardowa mapa jak Classic czy Big, że trzeba kombinować i strzelać rocketami żeby coś wpadło, tu moim zdaniem powinno się mieć możliwość mocnego strzały z lini pola karnego, a nie tak jak teraz że jak się z pierwszej nie strzeli, to piłka ledwo się toczy.
Gadu Gadu

04-08-2014, 11:41
(04-08-2014, 11:38)Unquero Wrote: Nie bójcie się, bo to jest tylko luźna propozycja, nikt tego wprowadzał nie będzie póki co. Ustawienia można na tej mapce dać standardowe a piłka np. taka jak jest. W tej nowszej wersji już łatwiej pograć na małej przestrzeni. ale można jeszcze pokombinować bardziej. Chodziło mi w tym o to, że teraz ciężko było strzelić z dystansu, czy podać z dołu boiska do góry, bo po prostu piłka za wolno leciała. Siłę dalej można regulować momentem wciśnięcia x, więc na małej przestrzeni po przyzwyczajeniu da radę grać. RS to nie jest standardowa mapa jak Classic czy Big, że trzeba kombinować i strzelać rocketami żeby coś wpadło, tu moim zdaniem powinno się mieć możliwość mocnego strzały z lini pola karnego, a nie tak jak teraz że jak się z pierwszej nie strzeli, to piłka ledwo się toczy.

W pełni zrozumiałem to co chcesz przekazać, chyba chodzi ci o to, żeby np można było strzelać mocniej z lini pola karnego czy coś.
Ogólnie ok, ale ja jednak przystałbym na tę wymienność podań między zawodnikami i wymienność pozycji.
Gole można strzelać z daleka tylko trzeba umieć, to, że fabregasowi często nie wychodzi to po prostu brak umiejętności.
Gracze typu konfucjuszu czy dede potrafią po podaniu za autu strzelić.

04-08-2014, 11:45
Wiadomo, że można strzelić, tylko jak się samemu leci to ciężko raczej, trzeba odgrywać i potem strzelać z 1 (trafić z x). Poczekam jeszcze na resztę opinii i w razie czego dam stare ustawienia. Polak nie sugeruj, że mapa pod Fabre i inne osoby grające jego stylem robiona, bo akurat o to mi nie chodziło Tongue. Wydaje mi się też, że w nowej wersji można już łatwiej grać na małej przestrzeni, kwestia wyczucia i wczucia.
Gadu Gadu

Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)