Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje "Reforma Tracza" (Przniesione przez elChito)
10-09-2016, 16:54
Propozycje "Reforma Tracza" (Przniesione przez elChito)
Generalna Reforma Ligi by Janusz Tracz

Nie ma co bowiem ukrywać, że ten sezon będzie jakimś, jakby to ujął wybitny poliglota Zbigniew Stonoga, jakimś nieporozumieniem. Frekwencja drużyn będzie gorsza niż widzów na zawodach szachowych koła gospodyń wiejskich Olecka. 8 drużyn to jest istny regres. Dlatego proponuję, by powrócić do początków forum. Wtedy też była nie wiem czy nie ta sama liczba drużyn, więc tak oszczędzilibyśmy roboty adminom i dostosowali się do obecnej sytuacji.

1. System trójmeczowy. Czyli 3 mecze między drużynami w trakcie sezonu. 3 x 7 = 21. To jest opcjonalna liczba, która zabezpieczy ew. braki w meczach.

2. Powrót budżetów. Zważywszy, że drużyn jest mniej to i mniejsza ilość organizacyjnych spraw. Dlatego sądzę, że administrator/moderator/zasłużony mógłby się zająć aktualizacją budżetów. Wprowadziłoby to pewien realizm, i jak wiele razy mówiłem, wymagałoby to od trenerów nie tylko wieku, czy znajomości taktyki, ale i zmysłu ekonomicznego

3. Zmniejszenie liczby zawodników. Ośmiu + stażysta to zdecydowanie za dużo. Dzięki temu będzie więcej klubów, bo jakiś znany gracz, który nie załapał się do jakiejś drużyny, prędzej czy później założy własną. 6 + stażysta to odpowiednia liczba.

4. Dwie ligi po sezonie. Nowe drużyny nie zostaną dodane do obecnych rozgrywek. Będą grały w IL. Dzięki temu nowi gracze się ograją i nie będą od razu wystawieni przeciwko DC czy PH, tylko grać będą między sobą, oraz - uwaga,uwaga - ze spadkowiczem. To zmobilizuje drużyny dołu ML do gry, a nie do postawy pod koniec sezonu w stylu "obijania gruch kijem".

5. Sędziowie. Moje pomysły już przedstawiłem w innym wątku.

6. Redaktorzy. Wprowadzić redaktora naczelnego. Osobiście proponuję Eneko, gdyż widać, że ma chęci, czas i nie jest zrezygnowany obojętnością części forum. Wprowadzi on powiew świeżości.

7. Moderator-statystykiem. Moderatorzy i tak, moim zdaniem, mają dość mało funkcji w porównaniu z adminami, a uważam, że Willian mógłby dzięki temu się wykazać i pokazać, że żądania by on został adminem nie były traktowane jako "smaczek" ale poważny postulat.

8. Wymagania do kolorków. Jesteś sędzią, musisz posędziować co najmniej ileś meczów. Redaktorem? Tyle i tyle artykułów. Streamer/Grafik? To samo. Jeśli nie wypełniasz swoich obowiązków, tracisz kolorek. Nie ma świętych krów. Kolorek ma być wyróżnieniem za wkład.

Po raz pierwszy mamy sezon, gdzie jest tak mało drużyn. Więc jak nie teraz próbować takich rozwiązań, to kiedy?

Za inspirację i przekonanie mnie do napisania tego wątku dziękuję dyskutantom na Shotuboxie.

[Image: comment_R2RZjGIoeT9tYw0eQejsgFDpDpdQ2C6T.gif]

Find all posts by this user

Reklama
10-09-2016, 16:59
RE: Propozycje "Reforma Tracza"
1. System trójmeczowy. Czyli 3 mecze między drużynami w trakcie sezonu. 3 x 7 = 21. To jest opcjonalna liczba, która zabezpieczy ew. braki w meczach.

Jestem za.

2. Powrót budżetów. Zważywszy, że drużyn jest mniej to i mniejsza ilość organizacyjnych spraw. Dlatego sądzę, że administrator/moderator/zasłużony mógłby się zająć aktualizacją budżetów. Wprowadziłoby to pewien realizm, i jak wiele razy mówiłem, wymagałoby to od trenerów nie tylko wieku, czy znajomości taktyki, ale i zmysłu ekonomicznego

Jestem na nie, kontrakty dobrze się sprawdzają, nie widzę sensu zmieniać czegoś, co dobrze funkcjonuje.

3. Zmniejszenie liczby zawodników. Ośmiu + stażysta to zdecydowanie za dużo. Dzięki temu będzie więcej klubów, bo jakiś znany gracz, który nie załapał się do jakiejś drużyny, prędzej czy później założy własną. 6 + stażysta to odpowiednia liczba.

Wszystko jedno, ale jeżeli będzie zmniejszenie, to lepiej do 7 + stażysta.

4. Dwie ligi po sezonie. Nowe drużyny nie zostaną dodane do obecnych rozgrywek. Będą grały w IL. Dzięki temu nowi gracze się ograją i nie będą od razu wystawieni przeciwko DC czy PH, tylko grać będą między sobą, oraz - uwaga,uwaga - ze spadkowiczem. To zmobilizuje drużyny dołu ML do gry, a nie do postawy pod koniec sezonu w stylu "obijania gruch kijem".

Jeżeli nie będzie chociaż tych 14 drużyn, to podział na 2 ligi nie ma sensu.

Jestem przeciwko, sam kiedy zgłaszałem się na sędziego, to pisałem Czito, że będę sędziował sporadycznie, żeby nieco odciążyć pozostałych sędziów. Kiedy nie ma sędziego, zawsze można wziąć bezrangowego za zgodą obu kapitanów i według mnie to wystarczy.

6. Redaktorzy. Wprowadzić redaktora naczelnego. Osobiście proponuję Eneko, gdyż widać, że ma chęci, czas i nie jest zrezygnowany obojętnością części forum. Wprowadzi on powiew świeżości.

Nie mam zdania.

7. Moderator-statystykiem. Moderatorzy i tak, moim zdaniem, mają dość mało funkcji w porównaniu z adminami, a uważam, że Willian mógłby dzięki temu się wykazać i pokazać, że żądania by on został adminem nie były traktowane jako "smaczek" ale poważny postulat.

Nie mam zdania, jeżeli moderatorzy będą chcieli, to można to wprowadzić.

8. Wymagania do kolorków. Jesteś sędzią, musisz posędziować co najmniej ileś meczów. Redaktorem? Tyle i tyle artykułów. Streamer/Grafik? To samo. Jeśli nie wypełniasz swoich obowiązków, tracisz kolorek. Nie ma świętych krów. Kolorek ma być wyróżnieniem za wkład.

Przeciwko, mniej więcej wyjaśniłem wszystko w punkcie 5.

[Image: 9776707_nowasygnaturka.jpg]

[Image: 25532171_1912104808804207_20218288138867...e=5AC7A4CB]
Gadu Gadu

10-09-2016, 17:05
(10-09-2016, 16:54)Janusz Tracz Wrote: 1. System trójmeczowy. Czyli 3 mecze między drużynami w trakcie sezonu. 3 x 7 = 21. To jest opcjonalna liczba, która zabezpieczy ew. braki w meczach.

jestem na tak

(10-09-2016, 16:54)Janusz Tracz Wrote: 2. Powrót budżetów. Zważywszy, że drużyn jest mniej to i mniejsza ilość organizacyjnych spraw. Dlatego sądzę, że administrator/moderator/zasłużony mógłby się zająć aktualizacją budżetów. Wprowadziłoby to pewien realizm, i jak wiele razy mówiłem, wymagałoby to od trenerów nie tylko wieku, czy znajomości taktyki, ale i zmysłu ekonomicznego.

jestem na tak

reszta to mi lotto

[Image: 1btjph.gif]
Gadu Gadu

10-09-2016, 17:50

Jedyna opcja w tej chwili,12 czy 14 kolejek to zdecydowanie za mało.

2. Powrót budżetów. Zważywszy, że drużyn jest mniej to i mniejsza ilość organizacyjnych spraw. Dlatego sądzę, że administrator/moderator/zasłużony mógłby się zająć aktualizacją budżetów. Wprowadziłoby to pewien realizm, i jak wiele razy mówiłem, wymagałoby to od trenerów nie tylko wieku, czy znajomości taktyki, ale i zmysłu ekonomicznego

Nie mam zdania.

Ta zmiana nie uderzy w doświadczonych,bo ci sie utrzymają.Uderzy w nowych którzy zostali dobrani jako uzupełnienie.A tacy niekoniecznie polecą założyć drużynę.

Zdecydowanie ok.Dla mnie było błędem zlikwidowanie IL.IL było jakie było,ale wszelcy nowi mogli tam się spokojnie rozwijać bo nie byli rzucani od razu na mecze z NA czy DC a mogli pograć z kimś na swoim poziomie.

Z pozostałymi kwestiami zgodzę się z Traczem,jak ktoś ma kolor to niech wykonuje swoje zadania.Dużo osób które miały rangę sedziego wypełniało swoje zadania od święta.
Gadu Gadu

10-09-2016, 18:09
1. Zdecydowanie tak.
2. Nie mam zdanie
3. Myślę, że to dobra opcja, jednak 7+stażysta było by wystarczające.
4. Tak.
5. Na tak.
6. Nie mam zdania.
7. Może być.
8. Tak

Ogólnie to jestem na tak za wszelakimi formami zmiany czegoś na RSHL, po tym co zobaczyłem na tegorocznym SC oraz po poziomie zainteresowania IO, myślę, że trzeba cos zrobić.

[Image: zpM.png]
Gadu Gadu

10-09-2016, 18:23
1. Jeżeli będzie tylko 8 drużyn, to jestem na tak
2. Nie, budżety są zbędne
3. Nie, nie i jeszcze raz nie. Chcecie żeby było więcej graczy a jednocześnie mniej miejsc w klubach? Przecież jedno wyklucza drugie. Bezsensowny pomysł.
4. Nie
5. Nie widzę tego problemu z sędziamio którym wszyscy piszą, zawsze ktoś się znajdzie do sędziowania, a jak nie to za zgodą kapitana drużyny przeciwnej sędziować może osoba bez rangi.
6. Tak
7. Tak
8. Zdecydowanie tak

Trzeba sto razy przegrać, aby ten jeden raz wygrać

[Image: tumblr_msm702Ba8q1qh6h8bo1_250.gif]
Gadu Gadu

11-09-2016, 12:37

> Sam o tym pisałem na SB, więc jak najbardziej jestem za Smile

2. Powrót budżetów. Zważywszy, że drużyn jest mniej to i mniejsza ilość organizacyjnych spraw. Dlatego sądzę, że administrator/moderator/zasłużony mógłby się zająć aktualizacją budżetów. Wprowadziłoby to pewien realizm, i jak wiele razy mówiłem, wymagałoby to od trenerów nie tylko wieku, czy znajomości taktyki, ale i zmysłu ekonomicznego

> Budżety były całkiem spoko ale o wiele więcej roboty z nimi było, ale w sumie jest mniej drużyn to jeżeli się tym ktoś zajmie to jestem za.

> Osobiście jestem na nie.

> Teraz problem jest z zebraniem 10 klubów a tu mowa o dwóch ligach. Jak by od początku w IL były rozdawane osiągnięcia jak w ML to by drużyny się nie zniechęcały i ten argument, że pierwsza drużyna z IL gra z ostatnią z ML do mnie nie przemawia bo zapewne ktoś i tak się rozwiąże i do takiego meczu nie dojdzie - tu nie problem mobilizacji a brak nagród za grę w niższej lidze przez 2/3 miesiące. Niby gra się dla zabawy ale jednak jak już się zapisują do ligi to chcieliby mieć szanse coś ugrać Smile

> Z tym zawsze był problem i to się raczej nie zmieni/

> Wydaje mi się, że lepiej i tak nie będzie ... ale na pewno nie zaszkodzi.

> No nie wiem czym Willian miałby się wykazać pełniąc role Statystyka którego już kiedyś miał. Niech zostanie jak jest.

> Dla mnie ranga sędziego a tym bardziej grafika jest bez sensu. Większość meczów sędziuje osoba bez kolorka a grafik jest potrzebny dwa razy do roku a i tak jak do czegoś dojdzie robi osoba bez kolorku. Lepiej zrezygnować z rang i sędziować może każdy za zgoda obu, jak ktoś się nie zgadza to szuka na własną rękę i gitara Smile
Gadu Gadu

11-09-2016, 15:05 (This post was last modified: 11-09-2016, 15:08 by Gardner.)
Quote: Zmniejszenie liczby zawodników. Ośmiu + stażysta to zdecydowanie za dużo. Dzięki temu będzie więcej klubów, bo jakiś znany gracz, który nie załapał się do jakiejś drużyny, prędzej czy później założy własną. 6 + stażysta to odpowiednia liczba.
Nadal jestem zdania, iż lepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie ograniczenia ilości zawodników w jednym klubie ze stażem meczowym powyżej powiedzmy 120 meczów. To jest jedyny pomysł, który pozwoli na rozbicie monopolu klubów, które zbierają zawodników wyłącznie z doświadczeniem. To będzie złe dla celów indywidualnych danej drużyny, ale będzie to dobre dla żywotności ligi, która zaczyna dostawać poważnej zadyszki. Obawiam się, że w takiej formule bliżej nam do smutnego końca niż świetlanej przyszłości. Osłabienie najmocniejszych i wrzucenie ich do innych drużyn sprawi, że liga stanie się mniej przewidywalna i bardziej atrakcyjna.

Również obowiązek posiadania w klubie jednego/2 zawodników (chyba, że masz stażystę) ze stażem poniżej 50 meczów na przykład.

Zachęcenie zagraniczniaków do grania u nas. Ogarnięcie forum na english. Można założyć temat u Niemców, że zapraszamy do udziału w sezonie na rshl. Ktoś wie czy Where is the Rosik będą grali w tym sezonie czy nie?

[Image: giphy.gif]
Sit and spinSmoke
Gadu Gadu

11-09-2016, 16:10

Zbędny dodatek uderzający w tych, których nam brakuje czyli trenerów i adminów. Kolejna rzecz którą będzie się musiała martwić ta garstka ludzi którym chce się poświęcać nieco więcej czasu niż zwykłym szarakom ku ciesze RSHL. Trzeba to w końcu zacząć nagradzać a nie gonić i nadawać nowych obowiązków.

Tu widzę pewien potencjał lecz układ 6+1 to zdecydowanie za mało, stażystom zawsze może się nie spodobać nasza mapa i po 2 spotkaniach oleją sprawę, 6+3 wydaję się sensowniejsze, ponieważ zachowamy proporcje 9 graczy. Lecz powiedzmy sobie szczerze - stażystów NIE MA! Samie do nas nie przyjdą a tzw. ,, prosów'' nie brakuje w dziale ,,szukam klubu''. Brakuje nam ludzi którym zachce się ich pokierować czyli TRENERÓW! I to jest największa bolączka. 

Jestem na TAK ale musi być te 10 drużyn MINIMUM. 5 ML i minimum 5 IL, najlepiej aby to w IL było więcej klubów np. 5 ML + 7 IL. Inaczej nikt z nami nie zostanie dłużej niż sezon bo za szybko zostaną sprowadzone na ziemie. A dla ,,topki'' to dużego znaczenia nie będzie miało bo i tak niespodzianki - chociaż fajne - wprowadzają tylko 1 dniowe zainteresowanie na forum a mecze o mistrza rozgrywane są tak na prawdę miedzy tymi paroma drużynami.

Nie czytałem ale wg. mnie niech zostanie jak jest tzn. użytkownik z rangą sędzia podlega pod regulaminy, kodeksy itp - można się od jego decyzji łatwo odwoła, jak i złożyć na niego skargę. Natomiast zwykły użytkownik jest brany za zgodą obu kapitanów na ich odpowiedzialność.

Popieram, ktoś musi MOTYWOWAĆ i kierować inych. Oby to nie wyglądało tak, że siedzi boss i tylko wymaga...

Popieram, przeglądanie postów to za mało - bo ktoś kto zostaje moderatorem i tak to robi będąc zwykłym użytkownikiem - jedyne co musi to kliknąć 2x PPM i wpisać 20% za... , a rola statystyka nie jest ciężka natomiast wymaga sporej odpowiedzialności i byle kto nie może nim zostać.

[Image: 24w53xt.jpg]
Gadu Gadu

12-09-2016, 14:30
Ok. godziny 21:00 na naszym TS zebranie trenerów/przedstawicieli, użytkowników i administracji w sprawie obgadania formuły sezonu 14! Dyskusji zostaną poddane również: mapa oraz propozycje/wizje użytkowników.

W razie jakichkolwiek pytań, piszcie GG: 41081443.

Gadu Gadu

Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)