Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przegląd RS VOL 9
17-06-2014, 20:46
Przegląd RS VOL 9
[Image: 79960677.png]

24.06.2013
Słowem wstępu chciałbym zaznaczyć, że dopóki Aventador jest nieosiągalny na forum, gazetka będzie wyglądać mniej profesjonalnie. Mam nadzieję, że nam to wybaczycie.Wink2
Co słychać na forum?

Ostatnimi czasy na naszym forum podziało się dość dużo. Niektóre wydarzenia przyjęto normalnie, ze spokojem. Niektóre jednak wywołały burze dyskusji.

I. Summer Cup zamiast Sezonu 8
Już od dłuższego czasu ekipa forum zastanawiała się jak mają wyglądać rozgrywki w okresie wakacyjnym. Wiadomo, że w tym letnim okresie dużo osób wyjeżdża w różne zakątki naszego świata, ostatnimi czasy dość popularne stały się również prace wakacyjne. Dla niektórych drużyn kolejny sezon oznaczałby rozwiązanie, gdyż większość zawodników byłaby w wyjazdach(przykładowo drużyna Zdziadziałych Zebr). Po przeprowadzeniu ankiety wśród użytkowników oraz po burzliwych dyskusjach zapewne zakrapianych w gronie admnistracji i moderacji postanowiono utworzyć Summer Cup. Zamiast klubów występujących na boiskach ML oraz IL pojawią sie drużyny narodowe(w tej chwili, kiedy pisze ten artykuł zapisanych jest 12 ekip), nie będzie żadnych budżetów, kontraktów itp. Moim zdaniem jest to dość dobry pomysł. Niektóre teamy mają składy podobne do niektórych drużyn ML/IL, jednakże część to nowa mieszanka graczy. Summer Cup to właśnie odpowiedni okres czasu, by potrenować zgranie w nowych/starych składach, czy wyłapać nowe gwiazdy RS-a. Zgłosić swoją ekipę można do 28 czerwca, włącznie.
Na potrzeby turnieju został utworzony osobny dział na wszystkie sprawy z nim związane oraz specjalny regulamin, w większości jest on jednak podobny do pierwowzoru: http://rshl.eu/Thread-Regulamin-RSHL-Summer-Cup

II. Pierwszy Zlot RSHL
Po długich rozmowach postanowiono w końcu zorganizować pierwszy Zlot RSHL! Dyskutowano na temat miejsca organizacji tego spotkania oraz o atrakcjach, jakie miałyby uświetnić ów zlot. W końcu zdecydowano się na Kraków, na 26 lipca. Zaplanowano długie rozmówki przy piwku, meczyk na boisku ORLIK, paintball, aquapark, grill itp. Kilku użytkowników forum m.in. Aventador i Pan Murzyn zajęło się organizacją noclegów dla rshlowej bandy.

Skoro Serbom udało się takie coś zorganizować, to czemu nam miałoby to nie wyjść?

III. Powrót wielkiego gangstera oraz sprytnego multikonciarza
W ostatnich dniach na nasze forum powróciła dwójka najsławniejszych użytkowników: Dx2 oraz ter Stegen(I gdzie są hejterzy? nie jestem Stegenem!). Jak na razie obyło się bez jakichkolwiek incydentów, osobiście widziałem ter Stegena na paru roomach, gdzie zachowywał się dość przyzwoicie. Pytanie, czy taka sielanka utrzyma sie już na dobre, czy znowu nasi gwiazdorzy skończą z banami.

IV. Konkurs na hymn RSHL
Trzeciego czerwca moderator Jakub Wawrzyniak ogłosił konkurs na hymn naszego forum. Jako pierwsi swój hymn stworzyli Mario Balotelli oraz Kamelen.

Po 4 dniach Red Cafe oraz SamoSmok Bard Baks77 stanęli w konkury i wystawili swój utwór.

Swoim hymnem zdominowali poprzedników zyskując poparcie dużej ilości użytkowników.
Jak na razie więcej hymnów nie ma, termin zgłaszania swoich dzieł mija 23 czerwca o godzinie 19:00.

V. LUCYFER oraz Kamelen Tuki Okoń [*]
LUCYFER aka SALAKE oraz Kamelen Tuki Okoń mieli już na swoim koncie 80% ostrzeżeń i dobrze o tym wiedzieli. Jednakże po pewnym czasie dali się ponieść emocjom.
Wszystko zaczęło się od konkursu na hymn RSHL. LUCYFER w temacie wstawił post wraz z hymnem ligi ZAQHAX twierdzą, że jest on dużo lepszy od naszych propozycji. Od razu został jednak obrzucony falą hejtów. Do dyskusji włączył się również Kamelen, jeden z współautorów pierwszego proponowanego hymnu.
Obaj użytkownicy pomimo ostrzeżeń moderacji dalej spamowali w owym temacie, co skończyło się 20% ostrzeżeń dla każdego z nich i równocześnie banem.

elChito

Wywiad z...Panem Murzynem

Multikonciarz : Witam Cię Panie Murzynie.

Pan Murzyn : Dzień Dobry Smile

Multikonciarz : Na początek takie pytanie, co sądzisz o nadchodzącym Summer
Cup czy jest to trafny wybór?

Pan Murzyn : Tak. Uważam, że ten wybór jest bardzo trafiony. Jak wiemy nadchodzą wakacje, a więc czas relaksu, wyjazdów, generalnie okres gdy warto odejść od komputera na dłużej. Czas, w którym sporo użytkowników naszego forum zniknie na tydzień, dwa, może miesiąc. Wiele klubów miałoby problemy kadrowe, inne, jak ZZ, musiałyby się rozpaść z powodu braków w składzie i potem znów zaczynać w IL. Dzięki pomysłowi z SummerCup kilka klubów przetrwa w nienaruszonym stanie, poza tym będzie okazja pograc z innymi osobami w klubie. No i nowi, bezklubowi może w końcu coś sobie pograją w lidze. Poza tym bardzo mi się podoba pomysł z reprezentacjami zamiast nazw klubów. To bodajże pomysł Unquero, którego serdecznie w tym miejscu pozdrawiam Biggrin. Podsumowując: SummerCup to świetny pomysł, oderwanie od rutyny i bardzo ciekawa opcja na wakacje.

Multikonciarz : Również uważam, że to doskonały pomysł i krok do przodu z rozwojem ligi. Jak wiadomo od niedawna funkcjonuje nowa administracja. Jak według Ciebie się spisują, chciałbyś wprowadzić jakieś zmiany?

Pan Murzyn : Sam pomysł nowej administracji z pewnością trochę oczyścił atmosferę na forum. Za tą decyzję trzeba pochwalić Unqa (znowu?). Nowa administracja jako całość spisuje się całkiem nieźle. Zastrzeżeń do niej nie mam. Jednak jeśli się ma za administratorów świetnego headadmina RedCafe, dojrzałego i obiektywnego paladyna oraz spokojnego Gera i Fabsa (choć ten ostatni ma czasem dziwne zachowania) to ciężko, żeby administracja nie działa dobrze. Do nowej moderacji (bo pozwolę to sobie rozdzielić) również zastrzeżeń mieć nie można, uważam, że wybór pewnych osób na moderatorów był bardzo trafiony. Na plus zasługuje również złagodzenie systemu kar i ostrzeżeń. Użytkownicy forum na pewno mogą teraz odetchnąć głębiej niż to było w przypadku starej administracji. Zmiany są potrzebne, i tak jak SummerCup jest dobrym pomysłem, tak i nowa administracja to był/jest dobry pomysł.

Multikonciarz : Jak najbardziej popieram Twoją wypowiedź, mnie jako szarego użytkownika forum bardzo pozytywnie zaskoczyła ta zmiana, można zauważyć zmiany na plus chociażby po mniejszej liczbie odwołań.No to przejdźmy dalej. Masz jakieś swoje typy co do mistrza IL oraz ML? Kto awansuje a kto spadnie?

Pan Murzyn : Zacznę od IL bo tutaj sytuacja jest prostsza. Mistrzem IL zostanie LP. Dlaczego? Bo LP zostały 4 mecze, w tym tylko 1 z bardziej wymagającym rywalem oraz 1 w/o. A BH osłabione brakiem GreenTea, po niesłusznie długiej karze, może stracić punkty z LPH i z HHHHandball. Dodajmy do tego, że LP już ma 2 pkty przewagi nad BH. Ale BH spokojnie awansuje z 2 miejsca.
Co do ML, tutaj sytuacja wydaje się ciekawsza. Pierwszym kandydatem do mistrza jest PH, prowadzą w tabeli, mają 2 pkty przewagi nad nR... ale właśnie.. nR. Jedna z najlepszych drużyn RSHL, ostatnio wydaje się, że złapali niezłą formę, co pokazali w meczu z The Reds. Ostatnią drużyną, która mogłaby namieszać są złoci bracia - Golden Brothers, jednak czekają ich 2 piekielnie ciężkie mecze - z PH i z nR w ostatniej kolejce. Jeśli przegrają z PH to będą tracić już 7 pktów i raczej mistrzostwa nie wygrają. Jeśli wygrają z PH, to uskrzydleni nadzieją na mistrza, mogą sprawić sporo kłopotów nR w ostatniej kolejce i rzutem na taśmę zaskoczyc wszystkich. Mam nadzieję, że końcówka sezonu w ML będzie przynajmniej tak samo emocjonująca co w poprzedniej odsłonie ligi.
Spadkowiczów nie będzie. Rozpad pV i GP oraz LiverHax spowoduje, że nikt nie spadnie.

Multikonciarz : Zapowiada się ciekawie i emocjonująco. Zespół PrideHax wydaje się pewnym mistrzem, ale póki piłka w grze wszystko jest możliwe. Ostatnio słychać coraz częściej o rozpadach drużyn, jak myślisz co może być tego powodem?

Pan Murzyn : Oj. To jest temat na długi felieton. Powodów może być naprawdę wiele. Odejście kilku podstawowych zawodników i do tego zbyt mały budżet, nieogarnięty trener i zawodnicy, różne afery (podszywki, kupowanie meczów, oj sporo tego już było na RSHL), bany dla trenerów, piłkarzy (przykład pV). Nie ma jednego konkretnego powodu. Pytanie jak zrobić drużynę, która przetrwa dłużej? Ale o to najlepiej spytać zawodników DA lub ZZ

Multikonciarz : No to na koniec może podzielisz się z nami swoimi typami na Mundial? Kto wróci z pucharem, a kto zostanie wielkim przegranym?

Pan Murzyn : Oczywiście jako wielki fan piłki mam swoich faworytów, czarne konie :d i tych, którym przegranej wręcz życzę Wink2 No to tak: chciałbym finału Brazylia - Argentyna i wygranej w karnych Argentyny. Będę również kibicował Hiszpanii, ale nie chciałbym, by znów wygrała La Roja. Zaskoczyć może silna Belgia, choć im stawiałbym w sumie na pograniczu czarnego konia i faworyta. Sądzę, że WKS w składzie z genialnym Yaya Toure również będzie groźne oraz fajnie, jakby Chile pokazały Holandii figę z tulipanem... tzn makiem Biggrin. Co do przegranych, na pewno nie będę za Niemcami, Francuzami, Anglikami i Portugalczykami. Nigdy nie darzyłem tych nacji szczególnym uczuciem.

Multikonciarz : Miejmy nadzieję, że się nie zawiedziemy i obejrzymy wiele pięknych bramek jak i fantastycznch interwencji. Bardzo dziękuje za poświęcenie swojego wolnego czasu na wywiad. Do zobaczenia.

Pan Murzyn : Również wielkie dzięki Wink2 Jeśli mogę, to na koniec pozdrawiam całe LPH oraz pewnego ryżego młodzieńca Biggrin

Multikonciarz

11 pytań do...123 i elChito

123

1.Jak trafiłeś na forum?
Nie miałem w planach grać w żadnej lidze. Znalazłem się na RSHL przez przypadek. Wszedłem na jakiś room z naborem do klubu, ponieważ nie było nic innego, a grywałem tylko RS. Pech chciał, że komuś spodobała się moja gra i zapisał mnie do Sport Extreme. Tym kimś był Ronaldo7. Zebrał fajną pakę.

2. Skąd wziął się Twój nick?
Z moim nickiem wiąże się niesamowicie ciekawa historia. Kogo ja chce oszukać. Kliknęły się pierwsze 3 cyfry na klawiaturze i tyle.

3. Co zmieniłbyś na forum?
Forum funkcjonuje sprawnie i nie ma dużo rzeczy do zmiany. Jednak wymieniłbym spinających celebrytów na wartościowych użytkowników.

4. Gra na zwykłym haxball'u czy na rshl.play?
Wolałbym, żeby mecze ligowe rozgrywane były na forumowej platformie. Część graczy jednak skarży się na niestabilny ping.

5. Zwycięstwo w ML i w Pucharze czy zwycięstwo w LM?
To zwykła gra przeglądarkowa i jakoś nie nastawiam się na zdobywanie tytułów. Jeśli mam do wyboru mistrzostwo lub zgrana, lubiąca się drużyna, wybieram opcję drugą.

6. TS czy GG?
GG. TS tylko na mecze ligowe.

7. Ulubiony styl gry: długa wymiana piłki czy gra z kontry?
Rozgrywanie piłki wykorzystując wszystkich czterech zawodników. Zamknięcie rywala na jego połowie i szukanie dziur w defensywie. Czasem trzeba jednak grać defensywnie i czekać na błąd przeciwnika.

8. Co ważniejsze: bramkostrzelny atak czy szczelna obrona?
Dobrze grająca obrona gwarantuje mało straconych goli i pozwala swoim napastnikom na rozgrywanie więcej akcji. Solidny atak nie zdziała dużo bez dobrych zawodników defensywnych.

9. Kto zdobędzie Mistrzostwo Świata w Brazylii?
Chciałbym, aby to była Brazylia. Od dziecka uwielbiam brazylijską piłkę. Nie obraziłbym się też jeśli mundial wygrałaby Anglia.

10. Ulubiony film?
Skazani na Shawshank

11. Fanta czy Pepsi?
Cola Original!

elChito:

1.Jak trafiłeś na forum?
Grałem na różnych roomach, słyszałem trochę o RSHL. W końcu postanowiłem dołączyć do forum, linka dostałem od któregoś z użytkowników.

2. Skąd wziął się Twój nick?
Sam nie wiem do końca, jak wymyśliłem mój obecny nick. Początek, czyli el wziąłem od innych nicków typu: El Minek, El Rm, czy elBigosinho. Cząstka Chito jakoś sama mi tak wpadła do głowy.

3. Co zmieniłbyś na forum?
Na razie na forum nic bym nie zmieniał, według mnie funkcjonuje dobrze i sprawnie.

4. Gra na zwykłym haxball'u czy na rshl.play?
Patrząc jako gracz nie robi mi to żadnej różnicy. Patrząc jako sędzia wolę grę na rshl.eu/play, nie muszę wtedy sprawdzać na Shoutboxie tożsamości zawodników.

5. Zwycięstwo w ML i w Pucharze czy zwycięstwo w LM?
Niby zwycięstwo w Champions League to większy prestiż, bo to międzynarodowy turniej. Jednakże wolałbym wygrać puchar RSHL i ML, gdyż nasze forum prezentuje wyższy poziom. W Major League trzeba się dużo natrudzić, by zająć wysokie miejsce.

6. TS czy GG?
Oba komunikatory są bardzo przydatne, stawiam jednak na TS. Szczególnie w trakcie meczów szybciej można się porozumieć gadając, niż pisząć na GG.

7. Ulubiony styl gry: długa wymiana piłki czy gra z kontry?
Szczerze wolę grę z kontry, nie jestem wielbicielem długiej klepy, jeżeli uda mi się w ogóle ładnie dograć zawodnikom z drużyny, to jest to już dość duży sukces

8. Co ważniejsze: bramkostrzelny atak czy szczelna obrona?
Oba czynniki są ważne i ciężko wyznaczyć ten, który odgrywa większą rolę. Postawiłbym jednak na szczelną obronę.

9. Kto zdobędzie Mistrzostwo Świata w Brazylii?
Anglia

10. Ulubiony film?
Cała trylogia "Władcy Pierścieni"

11. Pepsi czy Fanta?
Fanta > Pepsi

WillianCFC

Powrót do redakcji Garibaldiego.

Powrót do redakcji, można powiedzieć – na stare śmieci. Jesteście już na forum dość długo i znacie mnie, więc zapewne wiecie, że tylko pisanie mi dobrze wychodzi. Jestem jak typowy internetowy pieniacz, tylko, że zamiast gadać, jak to pozjadałem wszystkie rozumy, to piszę w felietonach. A w rzeczywistości – sami rozumiecie. Sędzią dobrym nie byłem (chyba jedyny co miał kolorek i nie sędziował ani jednego meczu ), zaś jeśli chodzi o Haxballa, jestem jak tabletka antykoncepcyjna – z reguły wystarczam, by było stabilnie, ale czasem potrafię negatywnie zaskoczyć. Rozumiecie chyba metaforę. Potwierdzę teorię, że do redakcji trafiłem tylko przez danie w łapę Gerowi i paladynowi, bo przecież normalnie za Chiny ludowe nie dostałbym tej roboty. Przy okazji Chin ludowych, dodam pewną anegdotkę z mojego ostatniego wypadu do Warszawy, gdzie zahaczyłem o Wólkę Kossowską (tam gdzie są te hale – mekka podróbek ). Siedzieli i rozmawiali na jednym z korytarzy – Polak, Cygan i Chińczyk. Ten ostatni widać nowy, bo mało co po polsku rozumiał. Polak więc go chciał nauczyć:

„Ej wiesz jak się mówi, przepraszam jestem zajęty zaraz przyjdę, tylko tak krótko i normalnie, by każdy zrozumiał?”

Ten Chińczyk z pytającym wyrazem twarzy zapytał łamaną polszczyzną „jak”

„Czekajcie idę sobie zwalić konia. Zaraz wrócę – to każdy zrozumie”

Widzicie, ucząc się, musimy oddziaływać na kreatywność. Tak jak ja w moim felietonie. A przynajmniej się staram.

* * * * * * * * * * * *

Potwierdzam plotkę, którą ostatnio każdy żyje. Executors Team wraca. Jedyna drużyna, która doczekała się hymnu, przeróbek, memów i w ogóle najbardziej znana drużyna RSHL. ET są jak Hannah Montana swojego czasu – większość ma z tego bekę, ale każdy to zna. Jak są wszędzie artykuły z Miley Cyrus (zeszyty, znaczki, długopisy ), tak z ET jest masa anegdotek i żartów. Pozwólcie, że przytoczę pierwszy z brzegu:

„Jaki jest ulubiony znak ET? - Uwaga spadek.”

Oczywiście jest tego jeszcze więcej, ale to wystarczy spojrzeć czy to na memy pewnej byłej (choć może wróci?) bramkarki ET czy też posłuchać tego hymnu. Jednak tak już zupełnie szczerze i bez szydery – ET ma spore szanse, by w przyszłym sezonie z tego IL wyjść. Mają porządny skład, a sytuacja w IL na razie różowo się nie rysuje. Brave Hornets, Los Perros, Los Pollos Hermanos – wchodzą do ML. Jeśli dobrze liczę dzięki zawirowaniom w ML wejdą jeszcze Handballowcy, Inter Net i Cannabis F.C. Kto więc tam zostanie? A no nikt. Jura Park? Fejki. W sumie i tak swoją grą bardziej wywoływali uśmiech politowania niż strach. Ranger Regiment – rozwiązali się. Drzewce – aż z litości przemilczę. Nowe kluby? Obecnie tylko klub Gera (jeśli powstanie) miałby szansę nie skompromitować się w ML. Reszta? Przemilczę. Chyba, że ktoś odpali, jak Breakers Rulers w ML i zaskoczy całą tabelę – ale to jest rzadkie, jak dostanie pięciu punktów w teście z podstawówki – pozdrawiam Kamelena.

* * * * * * * * * * * *
O ML mógłbym coś więcej powiedzieć, chociaż na usta cisną mi się dwa zespoły. NR – które i tak ponoć ma zakończyć działalność – takie plotki oraz ZZ, które przegrało z jakimś słowackim klubem 0-5. O Zebrach można powiedzieć, że to klub bardzo nieprzewidywalny. Z jednej strony mogą przegrać z klubem ze Słowacji, gdzie dopiero co mają komputery i 90% Polaków nie wie, gdzie to leży, by potem jak rasowy zespół odesłać Cannabis z kwitkiem z pucharu. Są niestabilni jak nerwy kobiety podczas tych dni. Ja bym ich widział w Lidze Mistrzów. Szczerze. Chciałbym zobaczyć jak grają. Jednak mając wizję, że ZZ są ostatni w grupie + przegrali z jakimś zespołem z Bośni, Serbii czy inną republiką na Bałkanach, która ma rozmiar kawalerki, od razu oblewa mnie zimny pot. A bigowcy się śmieją. Zresztą z nimi to inna historia, gdyż wiedzą, że do większości z nich sympatią nie pałamy. Choć i tak w sumie to głupi spór. To tak jakby wsadzać do gett ludzi, którzy jedzą chleb czarny, bo inni jedzą biały. Także hejt na biga jest bez sensu. Jednak na graczy, którzy zachowują się jak uciekinierzy z Tworek – owszem. Pozdrawiam tu niejakiego Łukasza. Zaś co do NR – przegrali z LPH i na tym spuszczę zasłonę milczenia. Nie dobija się leżącego.

* * * * * * * * * * * *

Teraz oczywiście temat ostatnich dni czyli Quatro i Jura Park. Na początku jak zobaczyłem tą sytuację to pomyślałem – niezły teatrzyk. Popierałem po części Quatro – bo chciał nie chciał – postąpił uczciwie. Jednak później niczym w „Modzie na Sukces” zmieniała się nasza wiedza o tej sytuacji. Okazało się, że Quatro zrobił to zgodnie z zasadą pięciolatków w piaskownicy. „Nie mogę się bawić, to nikt się nie będzie bawił” i rozdeptał babkę piaskową kolegi. Tylko zamiast piaskownicy mamy klub i ludzi – którzy coś w ten klub włożyli i coś mu dali. A to, że dali mu tylko fejki i łatkę oszustów – to inna sprawa.

Jeśli by porównywać RSHL do polityki, to Marsindor przypominał Leppera (Świętej Pamięci), który przekonywał, że jego poseł nie był gwałcicielem bo „Jak można zgwałcić prostytutkę”. Kłamał i mącił nieustannie. W ostateczności jednak przyznał się i to moim zdaniem było najgłupsze. Tak – przyznanie się. Skoro nie chciał się przyznać z miejsca, to mógł iść w zaparte. Przynajmniej byłoby śmieszniej, a i ten kabaret potrwałby trochę dłużej.

W takich momentach przypomina mi się stwierdzenie RIFT-a o doborze drużyn. Jeśli ma to tak wyglądać, to nie dziwmy się, że jak w tym sezonie – parafrazując piosenkę Kamelena – mamy trzy drużyny potem długo długo nic..

* * * * * * * * * * * *

Na koniec pragnę pozdrowić nestora – ponieważ znowu odchodzi. Wiem, powiecie – że ja też wracałem szybciej niż bumerang czy Lindsay Lohan do narkotyków, jednak – zawsze miałem ten tydzień, dwa przerwy, oraz śmiech był większy. Co do nestora, to bardziej znudzenie i czysta radość – w końcu według niektórych jednego spamera mniej. Większość zbudowałaby najchętniej taką wielką galerę – wsadziła na nią ludzi pokroju Xavinho, nestora czy mojego i odesłała w siną dal – najlepiej na biga, by go zniszczyć. Życzę jednak szybkiego powrotu – i niech pamięta o antykoncepcji bo w końcu wpadnie z tą swoją koleżanką.

A na forum zarejestruje się nowy użytkownik.

Imperator Garibaldi

Rewolucja przed ewolucją.

To, że witryna RSHL.EU ma przejść gruntowną przemianę, nazywaną w naszym gronie „reformą”, wiemy od miesięcy. Do niedawna pomysł, dziś to już raczej pewnik przedyskutowany na forum. Jednak konia z rzędem temu, kto przewidziałby rychły upadek poprzedniego zespołu administracja - moderacja. Wydawało się wszak, że spokojnie czasów reformy doczekają w niezmiennym składzie.
Ale coś pękło, nastąpił gwałtowny zwrot wydarzeń. W zasadzie winni są sami rządzący, ich polityka. Nie ma akcji bez reakcji. Nadużywanie otrzymanych praw, także w celach osobistych nie mogło obejść się bez echa, ba – bez potężnego NIE z piersi większość użytkowników.

Opisywane przeze mnie bany dla Zimela i Schlesta – choć słuszne moim zdaniem – rozpoczęły lawinę protestów, skarg. Dalej było już tylko gorzej, popisy niekonsekwencji, uginanie się też pod presją pokazało z jednej strony, że władza chce rozmawiać z użytkownikami, z drugiej zaś, że jest słaba. I to wykorzystano. Wprowadzony przez zwykłych userów zamęt spowodował, że niektórzy stracili kontrolę… i to nie tylko nad tym, co dzieje się na forum, ale przede wszystkim nad samym sobą. Co z tego, że to jednostki, skoro cierpi ogół. Wpadka jednego ministra rzutuje na cały rząd.
W połowie maja Unquero zdecydował się na radykalny krok. Desperacki? Nie do końca. Śmiały? Z pewnością. Dotychczasowi rządzący tracą wszelkie przywileje zielonych i czerwonych. Jednak, by podtrzymać funkcjonowanie forum do czasu reformy rozpisuje dwie ankiety, które pomóc mają przy wyborze nowego składu. Tak ma być sprawiedliwie. Niech lud się wypowie.
17 maja powstała nowa konferencja administratorów i moderatorów. Red Cafe – jako nowy Head Admin (przy czasowej mniejszej aktywności Unquero) – szybko dobiera sobie kandydatów na stanowiska. Posiłkuje się przy tym wynikami z ankiety. Wszystko książkowo, bez perturbacji i niezadowoleń społecznych. Z małymi wyjątkami, chociaż Dexter też ma prawo do wyrażania własnej opinii.
Nowa ekipa stara się trzymać dyscyplinę na forum, jednak używa do tego łagodniejszych środków. Przynajmniej jak do tej pory. Wgląda na to, że po majowej burzy nastały czasy spokoju. Admini i modzi dmuchają na zimne. Zniesiono prowokację jako występek karalny punktami, wprowadzono więcej swobody, chociażby przez złagodzenie systemu ostrzeżeń, przeprowadzono korektę regulaminu RSHL. Wszystko, by zapewnić ludziom więcej przestrzeni, a relacje utrzymać na przyjacielskiej stopie. Czas pokaże, czy obrano słuszną drogę. Zweryfikuje życie na forum.

Paladyn

10 najgorszych wiadomości...

10 najgorszych wiadomości jakie możesz otrzymać na forum.

1. „Witaj, użytkowniku! Otrzymujesz ostrzeżenie od moderatora na Real Soccer Haxball League” - SAY WHAT?
2. „Hej stary pamiętasz jak wczoraj na TS'ie mówiłeś, że przychodzi do Ciebie koleżanka? - No pamiętam. - Nie wyłączyłeś mikro.”
3. Godzina 21:50, wykakuje wiadomość: „Hej stary, dziś gramy o 20 ważny mecz. Bądź, bo jak nie to będziesz szukał nowego klubu”
4. „ Komisja w składzie Ced Rafe, Reg i Wakub Jawrzyniak postanawia odrzucić skargę. YOLO.”
5. „Hej widzieliście nowe zdjęcie naszej dziewczyny z forum? Brałbym jak LPH Zimela!”
6. „Przyłapaliśmy kogoś na fejku. Tak – ciebie”
7. „ Konto XYZ IP. 111.222.xx.33 i konto ZYX 111.222.xx.33 – na wyjaśnienia czekam do jutra godzina 20:00. - Ku*** wiedziałem by użyć innej bramki proxy..”
8. „ - Transfer do PH? - Jasne potrzebujemy Cię! - Serio to spełnienie moich marzeń! - Żartowałem, prima aprilis leszczu.”
9. Wiadomość od Dx2: „Wyjrzyj przez okno. Czekam na Ciebie i bez żadnych sztuczek, bo inaczej twoja rodzina gorzko tego pożałuje”
10. „ Słuchaj stary nie grasz u nas za wiele to postanowiłem cię wypożyczyć – Jasne, rozumiem, do kogo? - Do ET – NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE"
Gadu Gadu
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
Reklama

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)