Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przegląd RS Vol 1
16-02-2014, 16:41
Przegląd RS Vol 1
[font=Times New Roman]
Major League

Pierwsza kolejka Major League przyniosła nam wiele emocji, ciekawych meczy i sensacji.

1: Deadly Arrows 0-0 Executors Team,
2: Flame Team 0-0 Breakers Rulers,
3: Zdziadziałe Zebry F.C. 0-3 ProVet3rans,
4: Northside Rangers 2-0 Papieskie Kremówki
F.C., 5: LiverHax F.C 3-1 Street Team.

1: Ten mecz rozpoczął nasze rozgrywki w najwyższej lidze, mecz był wyrównany, aczkolwiek bardziej przeważało Executors Team. Jednak obie drużyny zawiodła skuteczność w ofensywie.

2: Spotkanie, które miało być spacerkiem dla Flame Team, zakończyło się dość niespodziewanie, gdyż zremisowali z beniaminkiem Breakers Rulers 0-0. Mimo tego to Flame Team dyktowało tempo tego meczu.

3: To już zdecydowany hit pierwszej kolejki, spotkały się dwie bardzo doświadczone ekipy. Jednak lepsi okazali się gracze Zimela, mowa o ProVet3rans, którzy wygrali po trzech bramkach debiutującego w ekipie Carstena Janckera.

4: Mistrzowie ubiegłego sezonu rozpoczęli sezon od meczu z Papieskimi Kremówkami, można rzecz, że Northside Rangers wygrali ten mecz po wielkiej walce, gracze Morisa niestety przegrali ten mecz 2-0.

5: Drużyna prowadzona przez tzR, szósty sezon może uważać za pozytywnie rozpoczęty. Street Team przegrało 3-1 po dwóch bramkach pixela69 i samobójczej bramce proxego. Honor dla przyjezdnych uratował Rinho.

Druga kolejka, także owocowała nam emocjami i ciekawymi spotkaniami oraz niespodziankami.

1: Deadly Arrows 0-0 Breakers Rulers,
2: Executors Team 1-5 ProVet3rans,
3: Flame Team 4-0 Papieskie Kremówki F.C.,
4: Zdziadziałe Zebry F.C 1-2 LiverHax F.C,
5: Northside Rangers 5-0 Street Team.

1: Mecz otwierający drugą kolejkę, można rzec, że mecz był wyrównany. Obie drużyny skonstruowały akcje, z których mogły się pokusić o bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

2: Patrząc na sam wynik tego meczu, nie trzeba nic opowiadać. Gracze Zimela zdominowali to widowisko, sam trener popisał się czterema bramkami. Honor Executors uratował Laki. Przyjezdni pewnie wywieźli trzy punkty.

3: Pierwsza połowa tego meczu to gra w środku pola, okazje miały dwa zespoły, lecz żadnej nie wykorzystali. Druga połowa to bardzo estetyczna gra Flame Team, gdzie strzeli, aż cztery bramki.

4: Hit drugiej kolejki Major League, spotkały się dwie utytułowane zespoły. Jednak nie grające w optymalnym składzie gracze Zebr, ostatecznie przegrali z LiverHax po bardzo ładnym i ciekawym meczu 2-1.

5: Zawodnicy prowadzeni przez Tello z pewnością ograli na własnym terenie beniaminka- Street Team. Gra prawie cały czas toczyła się pod polem karnym gości. Warto dodać, że pięknymi interwencjami popisał się gracz przyjezdnych- Frimpong. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Tabela strzelców (po 2 kolejkach):
1. Zimel-4 bramki
2. Carsten Jancker- 3 bramki
2. Pixel69- 3 bramki
2. Red Cafe- 3 bramki

Tabela asystentów(po 2 kolejkach):
1. Konciak- 4 asysty
2. Szczypior- 2 asysty
2. Konfucjusz- 2 asysty

Sezon 6 możemy śmiało nazwać już sezonem otwartym, za nami już dwie kolejki, które przyniosły wiele emocji i ciekawych zdarzeń. Najbardziej zaskakująca jest pozycja Zdziadziałych Zebr F.C, które w tym sezonie nie wygrały, ani nie zdobyły żadnego punktu. Na pewno jest to spowodowane brakiem kadry meczowej, Zebry na razie nie mogą wystawić swojego optymalnego składu. Breakers Rulers zaskakuje cały świat RSHL, w dwóch pierwszych meczach zremisowała z takimi ekipami jak: Flame Team i Deadly Arrows. Miejmy nadzieję, że ten sezon przyniesie nam wiele emocji, świetną atmosferę i ogromną ilość niespodzianek.

WillianCFC.

Initial League

Sezon 6 czas zacząć! Pierwsze kolejki Initial League uformowały już szyk tabeli. Faworyci jak na razie nie zawodzą. Jeszcze mocniejsi Kanonierzy oraz zdobywca Pucharu RSHL przed 3 sezonami-PrideHax liczą na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej

Spinathinaikos Mewy-Platinum Squad 3:0

Mewy posiadały przewagę na papierze i bez większych kłopotów uporali się z ekipą Gepardziorka. Wynik spotkania otworzył 123. Przez kolejne 10 min na boisku zarysowywała się coraz większa dominacja gospodarzy co przypieczętował El Devan. Zawodnik ten zanotował również asystę przy trafieniu 123.

FC Predators- Ha Ha Ha Handball 1:1

Zaskakujący rezultat. Warto podkreślić fakt, że Predatorzy zgłaszają aspiracje do awansu. Cavan(i) zdobył bramkę na 1:0 jednak defensywa HHHH nie wytrzymała ataków i pękła nieco ponad 2 minuty później po strzale TomassoNa.

Kanonierzy FC- Do Nauki 8:0

Całkowita deklasacja. Xav dobrze rozpoczął batalię o koronę króla strzelców notując aż 4 trafienia. Mecz można uznać jako rozgrzewkę przed ważniejszymi starciami dla Kanonierów.

PrideHax - Cały Czas Tłukło 10:2

Gwóźdź do trumny CCT. 2 czerwone kartoniki i ogromne zamieszanie spowodowały późniejszy rozpad drużyny. Zaczęło się dość zaskakująco, gdyż Ei zdobył gola na 1:0. pH rozpoczęło odrabianie strat i uczyniło to z nawiązką.

Undefeated Hussars- Golden Brothers 0:7

Zgodnie z oczekiwaniami „Husarze” otrzymali lekcję haxballa. Zasłużona gloria GB i 5 trafień Proffesora.

FC Predators- Do Nauki 3:0 (w/o)

Ha ha ha handball- Platinum Squad 6:0

Kolejne punkty dla HHHH. 2 bramki w odstępie 30 sec rozstrzygnęły mecz. Wyjątkowo jednostronne widowisko

Spinathinaikos Mewy- Cały Czas Tłukło 3:0 (w/o)

Kanonierzy FC- Undefeated Hussars 4:0

Kalendarz nie sprzyja gościom. Ponownie trafili na wyżej notowanego rywala i polegli. 2 trafienia zanotował Xav czym potwierdził swoje aspiracje do tytułu króla strzelców

PrideHax- Golden Brothers 2:1

Hit kolejki. Świetnie usposobione ofensywnie teamy. Katem „Złotych Braci” stał się były zawodnik Zdziadziałych Zebr-Suriel.Pokonał on golkipera rywali dwukrotnie. Mecz jednak ponownie nie rozpoczął się dla PrideHax korzystnie. Znów jako pierwsi stracili bramkę i musieli odrabiać straty

STRZELCY:

Xav-6 goli

Isco-5 goli

The Professor-5 goli

Tomson

Wywiad z Aventadorem

Ger:
Witam Cię Aventador!

Aventador:
Witaj Ger.

Ger:
Zacznę od pytania, jak zaczęła się Twoja przygoda z haxball'em i jak trafiłeś na RSHL?

Aventador:
Początku kariery z haxballem nie pamiętam za dobrze. Po prostu grałem czasem z kolegami z klasy 1vs1 lub wygłupialiśmy się na różnych mapkach. Na poważnie zacząłem grać gdy odkryłem mapę Real Soccer. To było jakoś we wrześniu może w październiku 2012r. Robiłem roomy RS przez kilka miesięcy, wielu graczy pytało mnie czy chcę do klubu, ale jakoś gra w lidze mnie nie kręciła. Zdanie zmieniłem gdy o to samo na roomie, 3 lutego 2013r. spytał Angel10. Wtedy przekonałem się do ligi i zarejestrowałem tego samego dnia na RSHL.

Ger:
Cóż za wyczerpująca odpowiedź. Nic dodać, nic ująć. Przejdźmy dalej. Jak raczej każdy wie, na forum byłeś już: Technicznym, Moderatorem i obecnie jesteś Administratorem. Czy mógłbyś powiedzieć która rola według Ciebie była najcięższa?

Aventador:
Trudne pytanie. Na pewno nie techniczny, bo że tak powiem bawienie się na stronach internetowych sprawia mi frajdę. Moderator też nie, bo moderowałem kilka innych stron więc byłem przyzwyczajony. Zostaje nam administrator i myślę, że to jest najcięższa posada na forum mimo że pełnię tę rolę niespełna miesiąc. Zdecydowanie administrator ma najwięcej roboty.

Ger:
Mógłbyś powiedzieć nam, jak wygląda zwyczajny dzień Administratora?

Aventador:
Mój cykl opiera się głównie na przeglądaniu nieprzeczytanych postów. Zawsze gdy jakieś są to je czytam. Dowiaduje się dzięki temu co nowego słychać na forum, a przy okazji wyłapuje posty niezgodne z regulaminem. I tak przez cały dzień. Przeglądam również transfery które będzie można zaakceptować w piątek czy zmiany terminów. Do moich obowiązku należy także zajmowanie się sprawami drużyn jak np. udzielenie pożyczki. Czasem się trafi jakaś sprawa wymagająca zebrania się kilku osób z ekipy forum na konferencji GG i wydania werdyktu.

Ger:
Czy jako administrator, jesteś zadowolony z dość szybkiego rozwoju ligi?

Aventador:
Tak, liga jest już bardzo dobrze rozwinięta i teraz można ją tylko ulepszać. Wiemy, że planowana jest reforma ligi (ligi oraz forum) i to co się szykuję to na prawdę coś wielkiego, ale nic więcej nie zdradzę

Ger:
To teraz pytanie łatwiejsze od poprzednich. Czy masz może, ulubionego Moderatora i Administratora, z którym najbardziej lubisz pracować?

Aventador:
Ulubionego Moderatora nie, ale ze wszystkimi spokojnie się dogadam.To dzięki temu, że ze wszystkimi byłem i jestem razem w klubie. Po za tym kiedyś byłem moderatorem razem ze Słonikiem.
Sprawa z Administratorem wygląda tak samo. Ulubionego nie mam, ale lubię porozmawiać z Unquero na tematy techniczne związane z ligą.

Ger:
Jak wiemy, niedawno drugą szansę dostał Liverbird. Dosłownie po kilkudziesięciu minutach pojawiła się prośba słynnego Dx2, o drugą szansę. Jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie? Powinien dostać szansę czy nie?

Aventador:
Dawno, dawno temu, gdy Dx2 się zarejestrował na forum uważałem, że jest całkiem normalnym człowiekiem. Nie wiem co się stało, ale zaczął się zmieniać na gorszę. Nie będę tutaj używał dokładnych określeń bo stracę kolor . Już nawet nie pamiętam za co dostał bana, ale chyba za multikonto. Od tego czasu jak wiemy tworzy i tworzy coraz to nowsze, a ja sam już nie wiem kto jest kim. Prosił kiedyś o drugą szansę, nie dostał jej, trudno. Chłopak się zdenerwował i nie przestał nękać forum dalej tworząc multikonta. Po tym wszystkim mam mieszane uczucia co do niego. Czytając jego kolejne odwołanie od bana i patrząc na jego przeszłość ciężko mi powiedzieć co bym zrobił, ale na szczęście nie ja jeden będę o tym decydował.

Ger:
Jeżeli decyzja byłaby w Twoich rękach, Dx2 zostaje z banem czy może jednak dostaje unbana?

Aventador:
Tak jak mówiłem, ciężko byłoby mi samemu podjąć decyzję. Myślę jednak, spytałbym o zdanie użytkowników. Jak widzimy w temacie odwołania użytkownicy chcą aby bana zdjąć i myślę, że bym to zrobił. Na pewno okres warunkowy byłby surowszy niż Liverbirda, a od następnego bana odwołać by już się nie mógł. Nawet jakby to zrobił, nawet jakby całe forum by go poparło, 2 raz bym go nie odbanował.

Ger:
Czy nie sądzisz, że użytkownicy mogą wywrzeć presję na Administracji, odnośnie tej decyzji?

Aventador
Głos użytkowników też się liczy i bierzemy go pod uwagę, ale ostatnie słowo należy do komisji. Jeśli komisja stwierdzi, że nie odbanowujemy to nie odbanujemy.

Ger:
To teraz pytanie całkiem z innej beczki. Jakie są Twoje przypuszczenia co do seonu 6? Kto zostanie mistrzem, kto spadnie?

Aventador:
Myślę, że nR będzie się biło z pV o 1 miejsce. Do spadku typuje Papieskie Kremówki.

Ger:
Dziękuję Ci za wywiad. Życzę samych sukcesów i wytrwałości w pracy Administratora!

Aventador:
Również dziękuję.

Ger

Dlaczego Drużyny szybko się rozpadają

Dnia 4 lutego zaczął się na naszym forum sezon VI. Wszystkich uradował fakt, że zebrano komplet drużyn biorących udział w rozgrywkach ligowych. Padało wiele pytań, m.in.: czy po raz kolejny w trakcie sezonu któraś z drużyn zostanie rozwiązana. W poprzednich sezonach już nie raz mieliśmy do czynienia z rozpadem klubów. Zdarza się jednak, że niektóre ekipy nie wytrzymują nawet kilku kolejek. Rodzi się więć pytanie, które nurtuje mnie już od jakiegoś czasu: dlaczego dochodzi do takich sytuacji?

Dobrym przykładem, zarazem aktualnym jest drużyna Cały Czas Tłukło: w 1 kolejce ekipa przegrała aż 2:7 + walkower, gdyż dwoje graczy otrzymało czerwone kartki m.in. za wulgarne i chamskie słownictwo w stronę sędziego. Drugi mecz miałem sędziować osobiście, lecz skończyło się to na przyznaniu walkoweru drużynie Spinathinaikos Mewy, gdyż z klubu CCT na mecz stawił się jedynie gracz loo. Moim zdaniem takie szybkie rozpady są wynikiem złej organizacji klubu lub braku ogarniętych zawodników. Chyba nikt nie powie, że dwie czerwone kartki w PIERWSZYM meczu w sezonie dobrze świadcza o takiej drużynie. Może się też zdarzyć tak, że akurat większości zawodników odechce się grać, w co jednak szczerze wątpię.

Według mnie dobrym pomysłem, by zapobiec takim sytuacjom jest sprawdzanie nowych drużyn poprzez rozegranie z nimi kilku sparingów oraz kontrola zachowania graczy. Jeżeli członkowie tych drużyn grają w innych ligach(big, czy handball)można spróbować ściągnać o nich opinie. Jednakże nawet w przypadku dobrej rekomendacji i ogarniętego zachowania mogą zdarzyć się kluby, których zawodnicy będą udawać swoją normalność, podczas gdy na lidze zaczną po prostu rozwalać mecz. Uważam jednak, że takie przypadki są wyjątkowo rzadkie i nie trzeba się tego obawiać.

Podsumowując moje rozważania jestem zdania, iż kontrola nowozałożonych drużyn powinna wyeliminować przypadki takie jak wspomniana wcześniej drużyna Cały Czas Tłukło i zapewnić więcej emocji w czasie rozgrywek, gdyż co to za fun wygrywać walkowerem Smile

El Chito

Gole(sezon/ogl):0/54
Asysty(sezon/ogl):0/24

Kolekcja Klasyki. Zapraszam i Polecam. Piotr Fronczewski.

Gadu Gadu
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
Reklama

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)