Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem

Major League

Za nami już 1/3 sezonu, w trakcie V i VI kolejki odbyło się wiele ciekawych, zaciętych meczów, które nie obfitowały w dużą ilość bramek.

KOLEJKA V

1. Papieskie Kremówki F.C. 1:2 LiverHax F.C.

Gracze Kremówek po czterech porażkach mieli nadzieję na pierwsze punkty w tym sezonie. Wynik otworzył gol tzRa pod koniec 6 minuty. Na początku drugiej połowy kolejnego gola dorzucił pixel69. Po trochę przypadkowej akcji w 13 minucie padła bramka dla graczy Kremówek, którzy nagle dostali wiatru w żagle i zaczęli cisnąć przeciwników. Mimo to nie udało im się doprowadzić do wyrówniania.

2. ProVet3rans 1:1 Northside Rangers

Mecz okrzyknięty "pojedynkiem o mistrza" dostarczył nam wielu emocji. W 8 minucie po rzucie rożnym oraz krótkiej kopaninie Zimelowi udało się strzelić gola na 1:0. Pod koniec 13 po podaniu Martina piłka trafiła do schlesta, który po chwili chcąc wybić piłkę nabił przeciwnika, przez co piłka wpadła od słupka do bramki. Pełen emocji mecz zakończył sie wynikiem remisowym.

3. Breakers Rulers 0:0 Zdziadziałe Zebry

Nieoczekiwany beniaminek Major League ponownie zremisował 0:0 zyskując 1 punkt, tym razem z drużyną Zdziadziałych Zeber. Mecz był dość wyrównany, obfitował w groźne akcje dla obu ekip.

4. Deadly Arrows 1:0 Flame Team

Kolejny wyrównany mecz, pełen wrażeń i emocji. Gol gallarda w 5 minucie meczu ustawił wynik, który nie zmienił się już do końca spotkania.

5. Executors Team 0:2 Street Team

Pojedynek drużyn z zaplecza Major League zakończył sie pewnym zwycięstwem Street Team. Pomimo remisu w pierwszej połowie graczom udało się strzelić 2 ładne bramki. Zasłużone zwycięstwo.

KOLEJKA VI

1. LiverHax F.C. 0:0 Northside Rangers

Kolejny z meczów na szczycie zakończył sie wynikiem remisowym. Obie strony atakowały przeciwnika, lecz nie udało się przeprowadzić akcji, która zakonczyłaby się bramką.

2. Papieskie Kremówki 1:3 Zdziadziałe Zebry

Kremówki zakończyły 1/3 sezonu bez żadnego punktu. Po pierwszej połowie wydawało się, że są duże szanse na zwycięstwo, gdyż w 9 minucie kosmos strzelił gola dla PK. Wszystko było w porządku do 18 minuty meczu, kiedy to nastąpiło rozprężenie "Papieży", przez co Zebry w ciągu 2 minut strzeliły 3 bramki i wygrały mecz.

3. ProVet3rans 0:1 Flame Team

ProVet3rani byli typowani do zwycięstwa przez większość użytkowników, jednakże to ekipa Flame Team wygrała ten mecz. Mecz był bardzo zacięty, pełen emocji, dopiero w 19 minucie graczom FT udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

4. Breakers Rulers 2:1 Executors Team

Mecz, który przyciągnął bardzo dużą uwagę - beniaminek ML wygrał swój pierwszy mecz w sezonie! Już po pół minucie gry graczom BR udało się objąć prowadzenie, później drużyna eT wyrównała, jednakże w w 16 minucie Breakersi strzelili bramkę i wygrali ten zacięty pojedynek!

5. Deadly Arrows 2:0 Street Team

Pojedynek dwóch beniaminków zakończył się wygraną "Zabójczych Strzał". Street Team walczyło dzielnie, ale gracze DA strzelili 2 gole i pewnie wygrali to spotkanie.

ElChito

Initial League

V kolejka :

Columbus Bulider 2:1 Undefeated Hussars
Spotkanie drużyn raczej z dołu tabeli. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, bramkę zdobył TomSon, po podaniu Cracka. Druga połowa
rozpoczęła się od ataków gości. W 14 minucie błąd popełnił strzelec pierwszej bramki, mianowicie skierował piłkę do własnej siatki. Niespełna dwie minuty później SriK
ustalił wynik meczu na 2:1.

Ha ha ha handball 0-0 Spinathinaikos Mewy
Zdecydowanie faworyzowane Mewy, nie sprostały wyzwaniu. Zawodnicy gości nie potrafili pokonać dobrze broniącego Magika. Zdecydowanie bardziej z tego remisu cieszą się
zawodnicy Ha Ha Ha Handball.

F.C. Predators 0:2 Golden Brothers
Pewne zwycięsto faworytów tego spotkania - Złotych Braci. Pierwszą bramkę w spotkniu zdobył trener Braci - TitiAFC w 9minucie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem
0:1. Już minutę po rozpoczęciu drugiej połowy, kolejną bramkę w tym sezonie zanotował The Professor.

Platinum Squad 0:11 Kanonierzy F.C.
Mecz bez historii. Kanonierzy nie oszczędzili zespołu Platium. Po pierwszych dwóch minutach było już 0:2. Do przerwy Kanonierzy schodzili prowadząc 0:5. Podczas
drugiej połowy dorzucili 6 bramek. Ciekawostką z tego meczu jest, że Zagłębie Lubin zdobył 4 bramki, Xav 3. Oboje potwierdzili, że zamierzają walczyć o koronę króla
strzelców.

Do Nauki 0:0 PrideHax
Przed meczem każdy skazywał drużynę Do Nauki na pożarcie. Jednak jak się okazało zawodnicy z boisk handballowych postawili twarde warunki i zawodnicy Merciego nie
potrafili zdobyć bramki. Ten wynik zdecydowanie jest największą niespodzianką V kolejki.

VI kolejka :

Columbus Builder 2-3 Kanonierzy F.C.
Na początku spotkania zapachniało sensacją bowiem Runaway w pierwszej minucie pokonał bramkarza Kanonierów. Jednak niezawodni napastnicy w tym sezonie - Xav i Zagłębie
Lubin, zdobyli po bramce i do przerwy Kanonierzy prowadzili 2:1. Na początku drugiej połowy Ronaldo7, zdobył gola na 3:1, uspokajając grę. Jednak w końcówce meczu ten
sam który cieszył się z gola - Ronaldo7, zanotował samobója, wprowadzając lekki nie pokój w szeregi swojego zespołu.

Platinum Squad 8-0 F.C. Predators
Wielka jak nie największa sensacja VI kolejki IL. Predatorsi, klub który miał namieszać w czołówce, zostaje znokautowany przez klub z którym nikt zbytnio się nie
liczył. Początkowo mecz był wyrównany ale nadeszła końcówka pierwszej połowy. Folis w trzydzieści sekund, zdobył dwie bramki i do przerwy Platinium prowadziło 2:0.
Podczas drugiej połowy zawodnicy El Rm'a w pięć minut stracili sześć bramek. Warto dodać, że Folis popisał się hat-trickiem.

Undefeated Hussars 3:2 PrideHax
Największa niespodzianka podczas tego sezonu. Faworyzowani gracze PrideHaxu, polegają z wydawołby się dużo gorszą drużyną. Wszystko rozpoczęło się po myśli PrideHaxu.
Już w pierwszej minucie bramkę zdobył Suriel. Dokładnie po czterech minutach Suriel...wyrównał. Przed przerwą bramkę zdobył jeszcze Folti, ustalając wynik pierwszej
połowy na 2:1. Druga połowa rozpoczęła się od ataków podrażnionych graczy Merciego. Przewagę udokumentowali w 14 minucie, zdobywając gola. Gdy wydawało się, że
PrideHax, strzeli gola, Generał zawodnik Undefeated Hussars zdobywa bramkę na wagę zwycięstwa.

Ha ha ha handball 0:4 Golden Brothers
Pewne zwycięstwo złotych braci, którzy potwierdzają swoje aspiracje do awansu. The Professor zdobył dwie bramki potwierdzając swoje aspiracje do tytułu króla
strzelców.

Ger

Wywiad z Fabregasem

WillianCFC: Witam Cię Fabregas.

Fabregas: Witam

WillianCFC: Na początek takie pytanko, jak odczuwacie porażkę z Breakers Rulers ?

Fabregas: Hmmmm, na pewno źle przyjęliśmy porażkę, możliwe że taki wynik spowodowały moje braki kadrowe ale na takim poziomie jakim jest ML trzeba być gotowym na różne zawieszenia, my niestety nie byliśmy. Chciałbym pogratulować bR za pierwszą wygraną w ML i życzę powodzenia dalej.

WillianCFC: W imieniu bR dziękuję, a co do eT, jak sądzisz jaka będzie przyszłość tego klubu ?

Fabregas: Sądzę, że klub pozostanie, przynajmniej takie są plany, niewątpliwie ja opuszczę klub i pogram trochę w niższej klasie rozgrywkowej (IL). Nie wykluczam w przyszłości powrotu do ML i mojego macierzystego klubu ale czas pokaże co postanowi nowy trener Executors Team.

WillianCFC: Okey, a więc już wiesz kto będzie Twoim następcą, który będzie prowadził Executors w dalszej części rozgrywek ? Masz już jakieś oferty od klubów, coś jest pewne ?

Fabregas: Mam kilka ofert ale jedną praktycznie pewną ciesze się, że mam w ogóle jakieś oferty (z moim skillem XD). Przyszły klub już wybrałem i dogadałem się z trenerem tamtejszego klubu ale nie chciałbym nic zdradzać bo jeszcze zapeszę

WillianCFC: No to dobra, przechodzimy do drugiej części wywiadu. Co sądzisz o odwołaniach Twojej osoby z pozycji Administratora ?

Fabregas: Spodziewałem się takiego pytania. W sumie nie ukrywam od dłuższego czasu na forum wydawało się jakbym zniknął ale to tylko pozory. Do odwołania głównie przywiązały się moje wybryki na TS i do tego się przyznaje odbyłem pewną rozmowę z ekipą forum i liczę, że nie będzie na mnie więcej skarg. Co do osób które złożyły na mnie skargę chciałem w pewnym stopniu podziękować, pokazali mi co nie pasuje im w mojej pracy administratora i postaram się to poprawić o ile dacie mi do tego szanse i możliwości

WillianCFC: Tutaj się z Tobą zgadzam, większości chodziło o Twoje "skakanie" po kanałach na Team Speaku. Czy ta rozmowa z ekipą forum zmieniła już coś, ma zmienić w twoim "życiu" jako administrator na forum ?

Fabregas: W "twoim życiu" jakie to prawdziwe hehe ... a co do tematu myślę, że tak. Na pewno to odwołanie spowoduje większą kontrole nad moją pracą jako administratora co zmusi mnie do jeszcze większej pracy a tym bardziej "ogarnięcia" na TSie i każdemu wyjdzie to na plus

WillianCFC: Liczymy na Ciebie Fabregas, no to chyba tyle, miło mi się z tobą rozmawiało, cóż dziękuję za wywiad

Fabregas: Dzięki za wywiad Pozdrawiam czytelników !!!

WillianCFC: Do zobaczenia

WillianCFC.

Sędziowie a raczej ich brak

W ostatnim czasie zauważalna była zniżkowa forma naszych sędziów. Na pierwszy plan rzuca się ich niedyspozycyjność. Zarzuca się im również pełnienie stanowiska wyłącznie dla koloru odbębniającego grupy użytkowników. W moim felietonie przyjrzę się zaistniałej sytuacji i postaram się znaleźć jej podłoże.

Szukanie sędziego przybiera różne oblicza. Niektórzy trenerzy starają się dokonać tego wcześniej, inni tuż przed rozpoczęciem spotkania ligowego. Zdecydowana większość znajduję się jednak w drugiej grupie. Wielokroć byłem świadkiem desperackiego szukania arbitra na ChatBoxie. Spoglądając na suche liczby wniosek jest omylny. Dwudziestu dwóch sędziów na dziesięć konfrontacji w przeciągu kolejki. Warto mieć na względzie bardzo istotny fakt. Co najmniej połowa z wspomnianych dwudziestu dwóch sędziów rozgrywa mecze dla swojej drużyny klubowej. Tak więc liczba dostępnych arbitrów zdecydowanie maleje. Haxballa nie można uznawać za całe życie. Niekiedy trafiają się przypadki losowe, przez które obecność jest niemożliwa. Szkoleniowcy nie pozostają bez winy, kurczowo trzymając się grupy sędziów którzy mogą sędziować ich mecze. Powoduje to zerową aktywność reszty sędziów.

Znamy już przyczyny analizowanego problemu. Czy zarysowują się opcje zadowalające obie strony? Rzecz jasna użytkownicy do spółki z moderacją zaproponowali szereg rozwiązań i usprawnień. Najrozsądniejszym z nich jest zmniejszenie ilości starć rozgrywanych jednego dnia. Możliwy również jest wzmożony nabór na stanowisko sędziego w przerwie międzysezonowej. Miejmy nadzieję, że konflikt zostanie załagodzony, a my nadal będziemy czerpać przyjemność z wspólnej rozgrywki na arenach RS’a.