Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przejście na HTML5 i nowe alternatywy
20-01-2018, 22:44
Post: #1
Przejście na HTML5 i nowe alternatywy
Witajcie,

Nadszedł moment, kiedy na dobre porzucimy Haxball w wersji flash. Wszystko dzięki nowoczesnemu wydaniu w postaci HTML5, na które udało nam się już przygotować i przy okazji - znaleźć kilka alternatyw. Na pierwszy ogień, a więc chrzest bojowy, pójdzie nasz Draft - RSHL Winter Cup, bo to on będzie tym pierwszym, historycznym turniejem rozgrywanym na HTML5. Postaram się rozwinąć kilka punktów, które rozwieją Wasze wątpliwości co do płynnego przejścia na nową technologię.

1. Przerobione przepustki

Obecne przepustki zostały przerobione tak, by funkcjonowały na HTML5. Nie jest to jeszcze perfekcyjnie dopracowane, gdyż nie posiadam pełnego dostępu do bazy danych naszego forum, ale jest to na tyle funkcjonalne, że działa bez zarzutu. Pierwszy raz nowe przepustki użyjemy podczas Draftu, gdzie w liście z zespołami pojawią się nazwy teamów, które wezmą udział w Drafcie. Oczywiście zarówno Haxball, jak i RSHLplay staną się wówczas bezużyteczne.

2. RSHLreplay

Niestety, ale takie wynalazki, jak RSHLtube i RSHLtube2 również odejdą w niepamięć. Nadchodzi era RSHLreplay. W górnym pasku Menu macie dostęp do tej zakładki (RSHL Center -> RSHLreplay). Jak to będzie funkcjonować? RSHLreplay to miejsce, gdzie będziemy przechowywać wszelkie nagrania. Powstało z myślą, by trzymać wszystko w jednym miejscu, na naszym serwerze. Jak wiemy, Basro dodał własny odtwarzacz do przeglądania nagrań, dlatego my również z niego skorzystamy. Na RSHLreplay będzie można nie tylko wrzucać nagrania, ale również i pobierać:
  • Wrzucanie nagrań -> wybieramy nagranie z naszego dysku lokalnego na laptopie/komputerze i wrzucamy plik na serwer. Nagranie zostanie dodane tylko i wyłącznie wtedy, gdy wybierzemy plik, a nazwa naszego pliku będzie unikalna, czyli nie będzie nagrania o takiej nazwie na serwerze. Jeśli będzie już istniało nagranie o takiej nazwie, wówczas należy zmienić jego nazwę i dodać ponownie. Dodałem to zabezpieczenie, by nie nadpisywały się nagrania, np. ktoś doda nagranie o takiej samej nazwie, a będą to zupełnie inne mecze i wówczas nagrania się nadpiszą i zostanie tylko jedno z nich. W celu uniknięcia takiej sytuacji zostało dodane właśnie to zabezpieczenie.
  • Pobieranie nagrań -> by pobrać nagranie z serwera, należy wpisać wyłącznie jego nazwę, bez rozszerzenia! Nazwy nagrań będą podawane w protokołach przez sędziów. Po pobraniu nagrania powtórkę można odtworzyć na stronie http://www.html5.haxball.com w zakładce Replays.

Osobiście widzę same plusy przejścia na HTML5. Uważam, że jesteśmy na to gotowi, udało się wymyślić kilka alternatyw, które ułatwią nam, jako społeczności, życie. Dzięki temu zmiana wersji Haxball'a powinna przebiec płynnie.

Pozdrawiam,
Mateo


Reklama
Thread Closed


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)