Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RSHL MAX - Wydanie 2
21-10-2013, 17:23 (This post was last modified: 21-10-2013, 17:24 by Fabregas.)
RSHL MAX - Wydanie 2
[Image: 95994497821839953422.png]

Numer 2
21.10.2013

Bardzo długo czekaliście na wydanie nr. 2 za co przepraszam Smile I liczę, że oto wydanie przypadnie Wam do gustu i chociaż trochę zrekompensuje oczekiwanie. Największe podziękowania kieruje do redaktorów z Zdziadziałych Zebr oraz Garibaldiego bez których tego wydania po prostu by nie było ...

Red. nacz. Fabregas [4]

Pierwszym Zdziadziałbym który naprawdę przyłożył się do swojego artykułu jest Dexter. Poruszył on tematy kadry RSHL jak i PZPN oraz kilka słów o zbanowanym Trójkącie, sami zobaczcie Smile

Nasze kadry obydwie

W tym artykule chciałbym omówić sprawy dotyczące naszej kadry Polskiej w Real Soccer, prowadzonej przez Zimela jak i naszej jakże kochanej odnoszącej niezliczone sukcesy Reprezentacji Polski w piłce nożnej, którą nazywamy PZPN prowadzonej przez pana Waldemara Fornalika. Na końcu do gazetki chciałbym dodać trochę o sprawie jednego z naszych forumowiczów, na pewno słusznie oskarżonego i zbanowanego, jednakże czy każdy nie zasługuje na drugą szansę? Lecz zacznijmy od naszej kadry w RSHL.

Kadra RSHL

[Image: logo_rshl_ligspace.png]

Jak dobrze wiemy mamy wielu utalentowanych graczy na naszym forum a dochodzą coraz to nowi i każdy by chciał ich do klubu. Jednakże w tym wszystkim musimy pamiętać o rywalizacji narodowej. Istnieje parę forum Real Soccera, w różnych krajach (Serbia, Francja, Włochy, itd.). Dla urozmaicenia rozgrywek postanowiliśmy rozgrywać mecze pomiędzy krajami, najlepsi gracze ze swoich narodów pokazują swoje umiejętności na boiskach rywala spoza granic swoich narodowości. Polska kadra, może się chwalić zawodnikami – ich jakościom, stylem i ilością. No właśnie ilością, żeby w pełni ten wyraz wydobyć musimy mieć odpowiedniego trenera – sprawdzonego, z sukcesami i oczywiście orientacją wśród graczy. Dobry trener u każdego zauważy pewien talent i będzie umiał go kształcić. Każdy wie, że wszystkich zawodników sprawdzić po prostu się nie da. Dlategóż selekcjoner powinien mieć już mniej więcej obeznanie wśród większości zawodników i znać ich style gry. Powinien pamiętać o powoływaniach dla wielu, nie tylko dla ulubieńców miejsce w składzie i kropka, bo ich zna, kojarzy, lubi najbardziej. Ktoś być może nie jest najlepszy i najsławniejszy, ale wchodzi w nieprzeczytaną zakładkę „kadra”, zgadnijcie co widzi – swój jakże twórczy nick. Poprzez takie działanie umiejętności zawodnika wzrastają, od razu wierzy, że może coś osiągnąć. I tak no-name (być może) zamienia się w nową gwiazdę kadry, w nową gwiazdę forum, a reputacja podwyższona o 100 Wink2 . Trener się cieszy widząc jak się rozwinął pod jego skrzydłami zwykły użytkownik i gracz, sam zostaje nagradzany za swoje niebywałe umiejętności trenerskie dalszym zaufaniem i popularnością wśród forumowiczów.
Omówiliśmy już aspekty dobrego trenera, teraz wejdźmy trochę konkretniej w świat naszej „Repki”. Chodzi tu o Zimela. Tak, to ten użytkownik został ponownie powołany jako trener reprezentacji. Cóż, jeśli mielibyśmy patrzeć na osiągnięcia to na pewno znaleźliśmy odpowiedniego człowieka na odpowiednim miejscu, ale czy dzięki Niemu rozwiną się nowe talenty?
Tak, Zimel – świetny gracz, świetny trener, ma umiejętności, spokojnie wystarczające by sam grał w kadrze. Ale opinie na jego temat są różne, niektórzy mówią, że to odpowiednia osoba mimo wcześniejszych błędów, inni, że sam Zimel jest dobrym graczem, ale zbyt dużo „spina” i ma swoich ulubieńców przez co wielu nie powącha kadry na boisku. Zdania są podzielone i każdy może mieć rację, każdy może wyrazić swoją opinie, która przecież jest brana pod uwagę za każdym razem, przez ludzi takich jak my jednak z trochę większą władzą – czerwonych, ale decyzja została już podjęta i Ci którzy uważają naszego selekcjonera za niewypał już na starcie, po paru meczach, albo będą mieli radoche, i jednocześnie będą drwili z Zimela, albo będą zgrzytać zębami z powodu jego sukcesu i jakże się pomylili stracając Jego kandydature. Sam jestem za tą drugą opcją i mimo, że wiem jaki jest zbyt często wymieniany w zbyt małych odległościach od siebie jak na razie główny bohater gazetki, jak lubi sobie pospinać i wiem już jak będzie wyglądać kadra na początku, wierze, albo raczej jestem zmuszony wierzyć(bo co mi pozostało), w zmianę Zimela na(hmm, ciężko przytoczyć tutaj odpowiednie słowo, ale zaryzykuje) bardziej odpowiedzialnego za swoje działanie, nie będę tutaj opisywał, chodzi dokładnie o to co pisałem jako o roli trenera. Szczerze, to mam wrażenie, jakoby miał On w sobie geny dobrego przywódcy w stadzie(proszę bez skojarzeń), który już teraz nie boi się podejmować trudnych decyzji i co najważniejsze potrafi wygrywać. Do tego trzeba tylko dołożyć parę aspektów, a chodzi tu najbardziej o ogólną obiektywną orientację (w skrócie OOO, możecie to sobie zapisać Biggrin) i zachowanie względem innych.
Pozwoliłem sobie zadać parę pytań użytkownikom naszego forum.

1. Czy uważasz, obsadzenie w roli trenera Zimela za dobry ruch?
- Gardner - Głosowałem na niego ze względu na fakt, iż nikt na RSHL nie ma lepszych argumentów by dowodzić kadrą. Doświadczenie i sukcesy Zimela powinny zaprocentować. O ile jego krnąbrny charakter nie będą wpływały na zepsucie atmosfery w kadrze.
- Konfucjusz - Osobiście zagłosowałem na Zimela, bo uważam Go za najlepszego trenera na naszym forum. Dlaczego? Gdy grał w PrideHax podczas meczy na TS'ie tylko on coś mówił i nam podpowiadał czułem się jakby mną kierował prawdziwy trener.
- Kut-O - Hmm, sam na Niego głosowałem, gram z nim połowę sezonu i uważam, że jest dobrym kandydatem. Wiele osób wiąże go ze spinaniem, ale w sprawach swojej drużyny stara się utrzymywać wewnętrzny spokój. Co prawda nie zawsze mu to wychodzi idealnie, często potrafi "spiąć" się na shoutoboxie, ale żaden inny trener nie posiada tylu osiągnięć co On, podwójna zdobycz CL, kilka mistrzów ML, a wszystko to w roli trenera. A więc, uważam że wybranie Zimela na selekcjonera kadry to bardzo dobre posunięcie.
- tzR - Ciężko powiedzieć. Za swojej 1 kadencji spisywał całkiem dobrze. Myślę, że to odpowiedni ruch.
- Red Cafe - Dla mnie jest to zły wybór, chociaż nie chodzi mi o kompetencje Zimela, bo są wystarczające i bardzo dobre, ale nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Zimel sam rezygnował z tej funkcji, zachowywał się ostatnimi czasy bardzo bardzo źle, irytująco i trochę średnio mi się widzi obiektywizm przy powołaniach. Jeżeli chodzi o aspekt czysto sportowy, myślę, że będzie dobrze. Rozliczymy z wyników, nie ma co za wczasu wydawać opinii.
- Luisito - Oczywista sprawa. Zimel to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.
- Pootie tang - Moim zdaniem Zimel to kiepski wybór. Nie chodzi tu o sprawy prywatne czy brak sympatii. Po prostu w moim odczuciu trener reprezentacji to osoba, która swoim zachowaniem, taktem i szacunkiem sprawia, że inne osoby chcą za Nią kroczyć. Jest spoiwem, które łączy wszystko w całość. Człowiek, który nie będzie bał się posadzić jakąś gwiazdę na ławie ale i zarazem swoją osobą będzie sprawiał, że ta gwiazda się o to nie obrazi. Ktoś kto okiełzna każdy temperament. Innymi słowy człowiek, który będzie budził autorytet. Kadra to zlepek najlepszych graczy na forum, indywidualności wyróżniających się unikalnymi umiejętnościami. Potrzeba czasu i dużo pracy zanim się ze sobą zgrają. Niestety w większości za umiejętnościami idzie również cięty charakter. Myślę, że na forum jest wielu świetnych graczy ale niewielu takich u których skill idzie w parze z dystansem do tej całej otoczki. Spina za spiną, foszki o brak gry, afery forumowe to u nas codzienność. Kto obojętnie do tego podchodzi i dalej robi swoje ? prawie nikt. Tu widzę problem. Myślę, że Zimel sobie nie poradzi, bo zamiast szacunku budzi śmiech. Kiedy nie wbijałem na forum to widziałem jakąś aferę albo szczeniackie zachowanie na chacie w jego wykonaniu. Taka osoba nie może budzić szacunku, a przynajmniej nie mojego. Oczywiście nie każdy jak ja do tego podchodzi, stąd też jest to całkowicie subiektywna opinia i możecie mnie za nią znienawidzić ale moim zdaniem na Nations Cup z Zimelem nic nie ugramy.
2. Typy na nową gwiazdę kadry?
- Gardner - Nie szukałbym szczególnej gwiazdy kadry. Wolałbym by zawodnicy stworzyli zgrany kolektyw, którym wypracują ładny styl gry i kolejne zwycięstwa.
- Konfucjusz - Ciężko mi wybrać, bo mamy wielu świetnych graczy, lecz wydaję mi się, że Quesidas pokaże na co Go stać i stanie się czołową postacią naszej reprezentacji.
- Kut-O - Trochę dziwne pytanie, bo nie mam porównania. Gdy trwały poprzednie mistrzostwa świata w Real Soccerze, byłem jeszcze dosyć zielony na RSHL i nie łapałem się jeszcze w zawodnikach. Przy Zimelu ciężko będzie któremuś z zawodników stać się "gwiazdą", Zimel daje grać każdemu po równo, sprawdzi dokładnie każdego, a więc teoretycznie tylko jakieś przebłyski geniuszu mogą kogoś wyróżnić bo w sumie poziom kadry jest bardzo równy. Ale, jeżeli już miałbym wybierać, to stawiałbym na konciaka lub Xaviego, ten drugi zawsze zaskakuje jakimiś paradami w ważnych meczach, natomiast pierwszy strzela gole na zawołanie, może być ciekawie... pod aspektem gwiazdora kadry.
- Pootie tang - Ciekawą opcją wydaje się szczypior. Bardzo techniczny zawodnik i przede wszystkim myślący na boisku. Myślę, że będzie w stanie jedną akcją przesądzić losy meczu. Po cichu liczę, że spożytkuje optymalnie daną mu szansę
3. Kogo Ty byś powołał do kadry z zawodników niepowołanych?
- Gardner - Dużym nieobecnym jest Zagłębie, który jest doskonałym zawodnikiem. Jednak najwyraźniej nie pasował do stylu gry jaki będzie prowadzony przez aktualnego trenera. Mimo wszystko ja bym go powołał, bo może występować nawet jako joker z ławki.
- Konfucjusz - Brakuje mi w powołanych Luisito, a także Zagłebie Lubin, ale przynajmniej będę miał łatwiej :P .
- Kut-O - Powołania są bardzo dobre, nie ma jakiś większych kontrowersji. Brakuje mi na pewno Zimela, który sam przy zgłaszaniu powiedział, że nie będzie grał. Kogo by tu jeszcze, ano tak... PROpaganda aka Skiller, wydaje mi się, że brak powołania tego znakomitego sępa, zależy tylko i wyłącznie od jego słabej dostępności ostatnimi czasy, ciężko u niego ze znalezieniem czasu, wiec może stąd ten brak powołania, no i pozostaje jeszcze dwójka, której brak w kadrze nieco mnie zaskoczył. Mianowicie Zagłębie Lubin oraz trener Zebr Luisito. ZL rozgrywa naprawdę ciekawy sezon, może jego drużynie nie układa się "idealnie", ale drugie miejsce to też coś, w dodatku aktualnie jest na drugim miejscu w tabeli strzelców, zaraz za konciakiem. Luisito natomiast to świetny gracz, najjaśniejszy punkt Zebr, bez niego ta drużyna to nie to samo, dziwie się, że nie znalazł miejsca w kadrze. No, więc to jest 'czwórka' którą ja bym dowołał gdybym tylko mógł i gdyby nie mieli żadnych problemów czasowych.
- tzR - Makumba z LH to na pewno, kapitalny DMC, dziwi mnie brak powołania dla niego. Hmm, nie wiem kogo jeszcze wymienić. Możliwe, że do kadry przydaliby się chociażby Gardner czy Polak (jedni powiedzą, że dziwne, ale to na prawdę doskonały gracz).
- Red Cafe - Mam po typie na każdą pozycję - Szuwar na bramce to podstawa jak dla mnie, nie ma na RSHL pewniejszego GK na linii, ja chciałbym mieć kogoś takiego do dyspozycji w sytuacjach kryzysowych, kiedy się bronimy. Luisito lub Casper na DMC - ta dwójka robi dla mnie dużo lepsze wrażenie, niż przykładowo Carsten Jancker. W ataku brakuje mi Zagłębia Lubin, vicelidera klasyfikacji strzelców obecnego sezonu, jednego z lepszych sępów naszej ligi.
- xXxXxXxXx - Postawił bym może jeszcze na Luisito bo jest on bardzo niedoceniany a jest to jednak dobry gracz, myślał bym jeszcze o Uniwersalnym na gk bo dobrze gra na linii jednak przy 3 gk można to zrozumieć, i jeszcze może Baks bo potrafi on przeciw przypuszczeniom nadal doskonale przysępić, a także rozegrać doskonale atak pozycyjny.

Jak widać zdania są podzielone, każdy uważa coś innego, ale jednak większość wierzy, w obsadzenie Zimela za dobry ruch, zawsze znajdą się małe haczyki, które można dodać od Siebie, o to tu chodziło, paru użytkowników wypisuje parę zdań, aby sam trener czytając to miał w pewnym stopniu ułatwienie swojej pracy. Jeśli chodzi o dodatkowe powołania, ludzie najbardziej się dziwią brakiem powołań dla Zagłębie Lubin i Luisito. Trenerze, czy Ci zawodnicy powinni znaleźć się w kadrze? Dla użytkowników na pewno, należy tych 2 zawodników bacznie obserwować, ich poczynania w lidze, jak i ich grę na zwykłych roomach. Czy doczekają się powołania na najbliższe mecze reprezentacji? Tego dowiemy się w niedługim czasie.

[Image: pzpn.png]

Nasza kochana reprezentacja, nasza ojczyzna, za której wyniki nie musimy się wstydzić – możemy tak powiedzieć o Polsce 30 lat temu. Wygrana za wygraną, puchary, trofea, podium, to wszystko kiedyś było nasze, problem polega w Nas samych, bo czemu nie urodziliśmy się wcześniej?
No niestety, było nam dane wyjść na świat w ciężkim okresie dla Polskiej piłki, nauczyliśmy się patrzeć jak nasza reprezentacja godnie nosi orła na piersi, ale jeszcze godniej schyla głowę po porażce. Nie dziwmy się więc kibicom hejtującym grę Polaków, nie ma się co dziwić, gramy fatalnie, gramy słabo, nie gramy za szybko i od początku meczu możemy się czuć przegrani patrząc jak gramy. Oj, ależ boli serce widząc Polaka w koszulce jednego z Niemieckich klubów, zdobywającego bramkę za bramką, tak jakby był klasowym grzybiarzem, a każda bramka to jeden mały świecący się grzybek, którego bardzo łatwo znaleźć. Jak Polak zostaje wybierany pierw do 1 składu drużyny, następnie zostaje wybrany najlepszym graczem zespołu, najlepszym zawodnikiem ligi(kochane Germany a jakże), po czym być może najlepszym zawodnikiem świata. Hmm, ciekawy paradox: na świecie – Najlepszy piłkarz, w Polsce – Piłkarz. Taka to jest nasza reprezentacja i gra tak jak im trener karze. To, że zarabiają o parenaście milionów za dużo to jedna sprawa, ale to, jeżeli trener nie potrafi zmusić zawodnika do grania na poziomie klubowym(lub jak kto woli – na poziomie Niemieckim) to już coś innego. Cały czas wierzący i próbujący wytłumaczyć nasza słabą grę ludzie powtarzają o danym zawodniku: ale w reprezentacji to on nie ma z kim grać. No, może w tym być trochę racji, jednakże tak się mówi już chyba o 11 zawodnikach, tak naprawdę to ostro szwankuje nam obrona… Naszym trenerem jest pan Waldemar Fornalik, Jego poprzednicy nie mieli lekko, On także nie ma… już skazany na potępienie trener chyba nie zbyt boi się o swoją posadę, bo mimo wszystko Polska jak grała tak gra, nic się nie zmieniło – przegrywamy. Przychodzą nowe talenty, dają nowe możliwości, przychodzą nowi trenerzy – nic się nie zmienia. Jeśli patrzeć mądrą głową to jeżeli zmienimy nazwę na Niemiecką, damy obcokrajowca na posade trenera i założymy niemieckie koszulki czy zaczniemy wygrywać? Jeśli dobrze rozumuje to tak! Jak najbardziej!
Ale odsuńmy na bok spekulacje na temat wygranej(nie) czy przegranej(!!!), skupmy się na tym jaki trener by Nam się przydał, z jaką wizją jaką taktyką i jaki powinniśmy obrać plan gry. Zobaczmy co myślą o tym użytkownicy Forum RSHL.

1. Jaki trener według Ciebie pasowałby na stanowisko trenera Reprezentacji Polski w piłce nożnej?
- Gardner - Z Polskiego podwórka chętnie zobaczyłbym Kasperczaka w akcji. Z zagranicznego Franka Rijkaarda, van Bastena, Advokata.
- Konfucjusz - Ja zawsze byłem, jestem i będę za tym, żeby powrócił do nas Leo Beenhakker, za Jego czasów graliśmy na prawdę dobrą piłkę z Smolarkiem i Krzynówkiem na czele.
- Słonik - Ja chętnie bym zobaczył jak sobie Jose Murinho poradziłby z Polakami. Wiem żę ma większe ambicje niż trenerwanie kadry Polski, ale myślę że byłoby by to dla niego trudne wyzwanie.
- Red Cafe - Zagraniczna myśl szkoleniowa bardzo przydałaby się naszej reprezentacji. Na rynku jest kilku fachowców, ale zapewne nie zostaną zatrudnieni, z powodu wysokich kosztów...
2. Jaką masz wizje naszej Reprezentacji.
- Gardner - Poprawa motoryki i nauka płynnego przechodzenia z obrony do ataku, kombinacyjna gra, zmienność pozycji. Mecz z Anglikami pokazał jak beznadziejnie to robimy, kiedy do kontrataków wychodziło 3 polskich piłkarzy na 6 angielskich. Naszą domeną zawsze była gra z kontrataku. Za kadencji Fornalika repra grała bojaźliwie, nie angażując zawodników do gry ofensywnej. Tak dalej to nie może wyglądać.
- Konfucjusz - Musimy przede wszystkim ustabilizować naszą grę w obronie i poprawić znacznie skuteczność, bo co z tego, że mamy dobrych bramkarzy, pomocników i napastników, skoro co mecz tracimy gola.
- tzR - Ciężko powiedzieć. Na pewno stawiałbym na młodych zawodników i testowaniu coraz większej ilości młodych talentów (zwłaszcza obrońców).
- Red Cafe - Przede wszystkim trzeba zacząć od podstaw - dobre szkolenie młodzieży, które coraz bardziej procentuje w Belgii, czy Szwajcarii, a czego w Polsce nie widać. Przez najbliższe kilka lat niestety wieszczę posuchę i nieciekawe czasy dla nas, jako kibiców, bo skład nam się starzeje, a młodzieży nie widać. Być może trzeba całkowicie odmłodzić skład, kosztem nawet wyników w trakcie 5-10 lat, jednak po tym czasie to powinno zaprocentować.
3. Dlaczego mając dobrą kadrę cały czas nie osiągamy dobrych wyników?
- Gardner - Może i mamy ciekawych zawodników, ale nie mamy zespołu. Brak zgrania, ciągła rotacja nie wpływa na poprawę sytuacji. Dlatego trzeba nam trenera odważnego z konkretną wizją gry. Dlatego obawiam się, że na polskim podwórku będzie z tym ciężko. Swoja droga ogromną prace do wykonania powinni mieć psychologowie, ponieważ nasza reprezentacja jest słaba psychicznie. Przygniata ją presja. Co większa impreza z naszymi w grze to przekłada się na wyniki. Nie mamy mentalności zwycięzców.
- Konfucjusz - Bo nasza gra w obronie pozostawia dużo do życzenia i przez to, że przez ostatnie 3 lata mieliśmy 3 różnych trenerów.
- tzR - Najlepsze przykłady, to były niedawne mecze, czyli:
- brak skuteczności w ataku;
- 0 gry obronnej, zbyt częste błędy indywidualne.
- Słonik - Brakuje zgrania, brakuje zrozumienia, nie wykorzystujemy przez ustawieni piłkarzy ich największych atutów. RL np. próbuje rozgrywać piłkę a on powinien być egzekutorem. Często się cofa bo widzi, że w środku boiska nie idzie i brakuje go z przodu.
Ja bym szukał inspiracji z BVB, tam wyśmienicie to wspołpracuje wszystkko. U nas Lewy tak hejtowany przez Polaków, niestety traci w repce ustawienie, sam nic nie poczyni w polu jak reszta Polaków potyka się o piłkę lub własne nogi.

Tak jak myślałem, wszyscy o PZPN myślą to samo. Za dużo zmian trenerów na coraz to większe za przeproszeniem „pipy”. Brak taktyki, brak szybkości, brak zgrania, czyli wszystko to co mają nasi gracze w swoich klubach. Być może to tylko wina trenera, dla niektórych, to dokładnie tylko i wyłącznie Jego wina, bo czemu w końcu nie postawimy na dobrego, sprawdzonego trenera, w czymś większym niż Polski, średniak, ktoś z wizją i temperamentem, ktoś nie bojący się wyzwań, kto umie operować zawodnikami na boisku, umie ich potrenować, może i trzeba do tego trochę rygoru, ale tak to już jest, trener powinien być stanowczy!
Kadra a kadra

Niech każdy zada sobie szczerze pytanie - co w tej chwili wolisz oglądać? Kadrę PZPN, czy kadrę RSHL? Noo, mi też ciężko wybrać, na pewno nie miałbym problemu pomiędzy wybraniem oglądania meczów Reprezentacji czy granie w kadrze RSHL, tutaj każdy by chciał spróbować swoich sił, o to się walczy, ale nie zawsze trener daje szanse, tak jest i u nas na forum i w świecie rzeczywistym. Można powiedzieć na pewno, że gramy szybszą piłkę od naszych biało-czerwonych ? , my nie pobieramy za grę pieniędzy, nie mamy profesjonalnych trenerów, a jednak widać, że to tak naprawdę to samo, głownie przez zachowania trenerów, kim by nie był, czego by nie dokonał, ma prawo mu się nie udać to normalne, ale dać szansę komuś nowemu, przyjrzeć się tak dokładnie kto co potrafi, rozejrzeć się po klubach, tych gorszych także i patrzeć na Jego grę, na Jego styl, nie na osiągnięcia, wyniki i reputacje wśród innych, takich ludzi wybiera tłum, trener ogląda każdego, SPRAWDZA, ocenia. Tego powinno się oczekiwać od trenera, od każdego trenera, który chce zostać obdarzony zaufaniem.

Trójkąt

Kto ma już pewien staż jako zwykły użytkownik na forum zna tego zawodnika. Wiemy jak się zachowywał i dlaczego go ukarano banem. No nie powiem, takie zachowanie na forum jest nie dopuszczalne, i sam nie wiem co Jemu w głowie siedziało, przy robieniu 21 kont i obrażaniu administracji, samemu się prosząc o kolejnego już bana… Tego nie popieram, ale zrozumiał(można w to uwierzyć lub nie), jak postąpił, wie doskonale co robił i tego nie cofniemy, ale, jeśli ktokolwiek się choćby zastanawia nad tą sprawą to nie dowiemy się na pewno jeżeli ban nie zostanie zdjęty. To nic nie kosztuje, nikt przez to zginąć nie powinien, a możemy tylko zyskać kolejnym graczem z najwyższej półki. Dajmy mu szansę, pierwszą szansę na której Jemu samemu zależy…

Dexter

[Image: pilka-nozna.png]

Kolejny artykuł został napisany przez Jurgena, zapraszamy do lektury:

Okienko transferowy trwało w dniach od 27 września do 4 października, ale że gazetka wychodzi tak późno więc opisze transfery nie do ostatniego dnia okienka lecz do wydania gazetki. Na początku przeanalizuję transfery poszczególnych klubów, a na końcu będzie małe podsumowanie.
Zaczynamy.

INITIAL LEAGUE

1.HKS BAŁTYK
Przedostatna drużyna Initial League kupiła w trakcie okienka dwóch zawodników: Frimponga i Grzecha i po okienku gracza ark. Osoby jak dla mnie mało znane na forum RSHL, ale miejmy nadzieję, że wspomogą swój klub w awansowaniu na wyższe miejsca.

WYKONANE TRANSFERY:
>Frimpong - 5mln
>Grzechu - 5mln
>ark 5mln

Odeszli:

Obecny stan konta: 2.7mln

2. BLACK PARADE
Ostatnia drużyna IL wzmocniła się o dwóch przyzwoitych zawodników: Aventadora i El Matadora. Łącznie za dwa trasnfery zapłacili 17mln lecz póki co wciąż zamykają tabele.

WYKONANE TRANSFERY:
>Aventador- 11mln
>El Matador- 6mln

Obecny stan konta: 7.2mln

3.NIGHT AVENGERS
Piąta drużyna IL podczas trwania okienka transferowego zakupiła trzech zawodników:
El Minek, Halka, VdS. Jeden z nich, a dokładnie Minek pokazuje, że był wart wydanych pieniędzy i w czterech meczach strzelił cztery bramki.

WYKONANE TRANSFERY:
>El Minek - 5mln
>Halka- 5mln
>VdS- 5mln

Odeszli:

Obecny stan konta: 10.5mln

4.ZRASZACZE MURAW
Drużyna ta kupiła jednego zawodnika: Daniela Sikorskiego, który jak na razie w pięciu występach tylko raz asystował. Niestety na więcej trasnferów budżet nie pozwalał.

WYKONANE TRANSFERY:
>Daniel Sikorski- 5mln

Odszedł:

Obecny stan konta: 4.5mln

5.DEADLY ARROWS
Drużyna ta podczas ostatniego okienka nie zakupiła żadnego zawodnika. Jednak myślę, że posiadając taki skład nie potrzebują żadnych wzmocnień.

Obecny stan konta: 2.350mln

6.FC TRAMPKARZE
Podobnie jak poprzednicy ekipa ta nie kupiła nikogo w trakcie okienka.

Obecny stan konta: 3.2mln

7.PROVET3RANS
Lider IL podczas okna transferowego umocnił się w dwóch przyzwoitych zawodników:
Namigo oraz proxy. Łącznie zapłacili za obydwu 16mln.

WYKONANE TRANSFERY:
>Namigo- 11mln -
>proxy- 5mln

Obecny stan konta: 800tyś.

MAJOR LEAGUE

1. F.C ALBATROS
Najsłabsza drużyna Major League nie robi furory na boisku jak i na rynku. Kamilos podczas okienka nie kupił żadnego zawodnika. Głównym powodem był budżet.

ODSZEDŁ:
Obecny stan konta: 2.750mln

2.PARADISE TEAM
Dziewiąta ekipa ML w tym oknie transferowym zakupiła trzech zawodników, a sprzedała dwóch. Po dłuższych obliczeniach można stwierdzić, że wyszli na plus pod względem pieniężnym i zarobili 3mln.

WYKONANE TRANSFERY:
>Chojrak- 8mln
>wiechu- 5mln
>Alvaro- 5mln

Odeszli:

Obecny stan konta: 12.850mln

3.San Marino HaxSport
Drużyna walcząca o utrzymanie z najwyższej klasie rozgrywkowwej umocniła się o dwóch zawodników: lewonożnego Fresha i grającego dobrze główką- Gazowane Mleko. Jak na razie obaj zawodnicy nie trafili ani razu do siatki rywala w nowym klubie.

WYKONANE TRANSFERY:
>Fresh- 5mln
>Gazowane Mleko- 5mln

Obecny stan konta: 6.5mln

4.Zdziadziałe Zebry
Podczas tego okienka do klubu prowadzonego przez Luisito przybył tylko jeden gracz: Polak.
Mógłbym się rozpisać na ten temat, ale krótko powiem, że w szatnia, a dokładniej konferencja bardzo ożyła...w bezużyteczny spam. Ale poznajemy wiele nowych piosenek dzięki niemu.

WYKONANE TRANSFERY:
>Polak- 5mln

Obecny stan konta: 13.5mln

5.Executors Team
Szósta drużyna ML musiała zasątpić Mercelowską więc w tym okienku skupili się bardziej na zakupie GK. Do klubu przyszedł Unquero.

WYKONANE TRANSFERY:
>Unquero- 5mln

ODSZEDŁ:

Obecny stan konta: 30.5mln

6.PrideHax
Drużyna ta podczas okna transferowego kupiła trzech zawodników sprzedając przy tym jednego Najbardziej mnie tu dziwi wydana kwota na gracza XAVINHO, który jak dotąd rozegrał tylko dwa mecze.

WYKONANE TRANSFERY:
>paladyn - 5mln
>elChito- 5mln
>XAVINHO- 14mln

Odeszli:

Obecny stan konta: 19.7mln

7.LiverHax F.C
Drużyna walcząca w tym sezonie o podium ML podczas okna transferowego kupiła trzech graczy. Tymczasem z klubu odszedł podstawowy gracz zespołu- Polak.

WYKONANE TRANSFERY:
>Clou- 5mln
>loo- 5mln
>SALAKE- 5mln

Odeszli:

Obecny stan konta: 11.2mln

8.Flame Team
Trzecia ekipa ML nie zaszalała podczas tego okienka, ale też nie miała powodu do kupywania bądź sprzedawania zawodników.W lidze dobrze sobie radzą, mają świetny zespół. Do klubu doszedł jedynie Gerard Deulofeu.

WYKONANE TRANSFERY:
>Gerard Deulofeu- 10mln

Obecny stan konta: 18.9mln

9.Brave Hornets
Walcząca o mistrzostwo ML ekipa BH wyszła na plus pod względem finansowym podczas tego okienka. Kupując zawodnika za 5mln, sprzedała XAVINHO za 14mln i otrzymała dodatkowo dwie rekompensaty za nieaktywność graczy.

WYKONANE TRANSFERY:
>wERSALKAInQ- 5mln

ODSZEDŁ:

Obecny stan konta: 55.1mln

10.Northside Rangers
Najlepsza drużyna ML jest najbogatszą ekipą na RSHL. Jej budżet jest równy 61.7mln.
Nie potrzebują zmian w składzie więc nie marnują niepotrzebnie pieniędzy. Podczas okienka sprzedali tylko Unquero do eT zarabiając na transferze 5mln.

WYKONANE TRANSFERY:
ODSZEDŁ:

Obecny stan konta: 61.7mln

.........................................................................................................................................
*Wszystkie podane informacje są ważne na dzień 16 października 2013roku.
.........................................................................................................................................

CIEKAWOSTKI:
-Najdroższym transferem było przejście XAVINHA z BH do pH, które kosztowało tych drugich aż 14mln,
-Najwięcej zarobiła na transferach drużyna BH- 9mln,
-Najwięcej pieniędzy wydała drużyna Black Parade- 17mln
-Najbogatszym zespołem jest drużyna nR- 61.7mln
-Najbiedniejszym zespołem pod względem finansowym jest drużyna pV- 800tyś.
-Najwyższą klauzule ma Carsten Jancker- 21mln

PLOTKI TRANSFEROWE:
WAŻNE. Są to usłyszane przeze mnie informacje dotyczące transferów do jakich ma dojść po zakończeniu sezonu. Osoby od jakich usłyszałem daną plotkę pozostaną anonimowe.Mogą to być największe bzdury, a mogą się one okazać prawdą...Czas pokaże.

*Według niektórych źródeł pod sezonie gracz nR- Red Cafe ma przejść do ekipy pV.
*ZZ po sezonie chce umocnić się w " Pana X". Nick gracza znają tylko trzy osoby.
*Z drużyny nR ma odejść większość zawodników pierwszego składu.
*Z eT w skutek sprzeczki z trenerem ma odejść w najbliższym oknie transferowym joka.

Reasumując, podczas tego okienka transferowego nie doszło do żadnych wielkich transferów, ale w końcu trwało ono w trakcie sezonu i kluby nie chciały aż tak zmieniać swoich składów. Głównie były do transfery zmienników.

...............................................................................................................

Jurgen

[Image: 93335843787916527408.png]

Znowu felieton. Znowu mojego autorstwa. Czasem zastanawiam się, czy to co piszę ma sens? Pewnie ma skoro ludzie czytają i mówią, że to jest dobre. Cieszy mnie to. W końcu jak ktoś nie gra w haxa „zawodowo”, spinać już nie chce/nie umie , to tylko pisanie mu zostało. Ave Ja (zapożyczone od Ave Gimby).

Paradise Team na 99,9% żegna się z ligą. Jeśli ono się utrzyma (nie mówię że tak się nie stanie, ale szanse są tak wielkie, jak skill Venerosa), to przyrzekam tutaj ,teraz, że napiszę na SB, że kocham Administrację i dodatkowo pośpiewam publicznie na streamie.

To się wkopałem..teraz znając PT to oni specjalnie się utrzymają by mi dojebać.

Polska kadra zagrała świetny mecz, ba! Ponoć tak świetny, że sam Guardiola jest pod wrażeniem naszej tiki-taki. Posty na forum ociekają lukrem..

Fajnie tylko, że dużo osób, które mówił, że ta kadra będzie do bani i w ogóle ból anusa..teraz przyłączają się do tych głosów..

Można powiedzieć, że ci ludzie to...a nie..nie napiszę tego..Powiem tylko, że zaczyna się to słowo na S. i bynajmniej nie chodzi o Sportomena.

Dodatkowo szum, że ET się rozpada. Oni się nie rozpadają. Zawieszają tylko działalność. A i nie myślcie, że będzie wolne miejsce w ML. W ich miejsce powstaną Kanonierzy FC, także jeśli ktoś myślał o darmowym utrzymaniu, bądź darmowy awansie, musi zrobić to co napalony mąż feministki, która wróciła z wiecu..

..czyli obejść się smakiem.

Zastanawiam się, co by było z nami gdyby nie było RSHL. Gdyby to wszystko się nie zdarzyło..pomyślmy..

Martin El Maestro: Paliłby blanty pod szkołą. Nie wchodziłby na forum, nie miałby co robić, popadłby w nałóg.

Minek: Dorobiłby się fortuny, zakładając firmę usług sąsiedzkich.

Unquero: Hmm..pewnie by miał więcej czasu na swoje sprawy, niż na ogarnianie tego syfu..

A ja...hm..pewnie bym robił z siebie idiotę na innym forum, ale o tym już wszyscy wiecie.

A na koniec taki żarcik – Co to jest – Młode, zapłakane i nie zagra w ML? - Ronaldo7

I tym hejterskim akcentem kończymy kolejny felieton..Ave RSHL, Ave Gimby, no i po troszku, Ave Ja.

Gari Boski Alvaro
Gadu Gadu
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
Reklama

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)