Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RSHL Summer Cup w wakacje (Przniesione przez Mercy)
23-05-2014, 14:02 (This post was last modified: 23-05-2014, 14:07 by Red Cafe.)
RSHL Summer Cup w wakacje (Przniesione przez Mercy)
Witam i od razu na wstępie zapraszam do wnikliwego zapoznania się z tematem.

Sezony płyną jeden po drugim bardzo szybko, liga staje się dość monotonna, jednak przychodzi w roku taki czas, a mianowicie wakacje, gdzie powinniśmy pomyśleć, żeby trochę zwolnić, zrobić coś innego, niż zwykle, poeksperymentować, wyjść z tej monotonii. Nauczeni doświadczeniem z zeszłego roku, myślę, że będziemy mądrzejsi przy ponownym rozpatrywaniu wprowadzenia na okres wakacyjny, zamiast kolejnego sezonu ligowego – osobnego turnieju o nazwie RSHL Summer Cup.

W zeszłym roku pomysł nie spotkał się początkowo z uznaniem większości użytkowników, jednak po fakcie, kiedy było już za późno na zmiany, zacząłem otrzymywać informacje, że jednak organizacja takiego turnieju, byłaby lepsza, niż kolejny sezon. Dlaczego? Wakacje to okres bardzo newralgiczny, wiele osób poświęca mniej czasu na grę, wyjeżdżamy na długie urlopy i taka liga nie jest do końca obiektywna. Otrzymałem informacje, że pewne zasłużone kluby dla RSHL, tj. chociażby Zdziadziałe Zebry, będące w tej lidze już bardzo długo, zostaną zmuszone do samorozwiązania z powodu wakacji, by potem ewentualnie ponownie powrócić do ligi, tak jak uczyniło to w zeszłym roku ProVet3rans. Czy jednak jest sens kazać tym zespołom ponownie zakładać klub, tracić cały ich dotychczasowy dorobek i zaczynać ponownie od Initial League? Mam duże wątpliwości. Liga w wakacje była dużo uboższa i cięższa do zarządzania, niż w zwykłym okresie, powstała nawet pamiętna afera roku, pomiędzy Klepło!, a administracją. Chcielibyśmy uniknąć ponownie tego typu konfliktów.

Dodatkowo argumentem za jest również spojrzenie na inne duże, haxballowe ligi w Polsce. Przykładowo, administratorzy ZAQHAX na czas wakacyjny również organizują zupełnie osobne turnieje, niezwiązane z ligą, a dopiero od września wracają z nowym sezonem. Myślę, że z największej ligi haxballowej w Polsce w tym przypadku naprawdę warto wziąć przykład.

Jakby ten cały RSHL Summer Cup miał wyglądać?
- oficjalny turniej , organizowany i zarządzany przez ekipę administracji
- statystyki prowadzone na tej samej stronie ligspace
- osobne, niezwiązane z ligą zapisy drużyn do udziału w turnieju
- za wygranie – normalne przyznane osiągnięcia do profilu, to samo tyczy się króla strzelców i asyst
- zmniejszenie intensywności gry (1 kolejka / tydzień, terminy do swobodnego ustalenia przez trenerów)
- dla urozmaicenia – zamiast polskiej mapki, mapka niemiecka (luźna sugestia)
- system dodawania/odejmowania zawodników, wzorowany na ligach bigowych. Przykład: http://hsc.y0.pl/Watek-SilverHax-I_444
Przyspieszy to „transfery” zawodników, zapobiegnie rozpadom teamów w trakcie trwania turnieju, trenerzy uzyskają swobodę, a administratorzy będą mieli łatwiejszą pracę.

Osobnym turniejem, który chcielibyśmy zorganizować w wakacje (w zamian za Puchar RSHL) jest oficjalny turniej Mini RSa 2v2. Myślę, że byłoby to duże urozmaicenie i fajna okazja do sprawdzenia sił na nieco mniejszej mapie, w innym systemie gry, zachowując nasze "korzenie", czyli brak band.

Przypomnę Wam, że po ewentualnym odbyciu się RSHL Summer Cup, automatycznie potem odbędzie się reforma ligi RSHL, czyli tak, czy tak będą nieco zmodyfikowane zapisy przed wrześniowym sezonem, więc argumenty, dotyczące braku zainteresowania ze strony użytkowników i upadku forum, raczej wkładamy między bajki, a opowieści sci-fi.

Zrobienie takiej przerwy na owy turniej pozwoli utrzymać się drużynom, które miałyby problem z normalną grą w okresie wakacyjnym, a jednocześnie dla tych drużyn/zawodników, którzy będą chcieli grać zostaną zorganizowane normalne, oficjalne rozgrywki. Dodatkowo, będzie to oderwanie od monotonii, jaka ostatnimi czasy wkradła się na RSHL. Nie ograniczajmy się, idźmy naprzód, zróbmy coś innego, niż zwykle!

Zapraszam do burzliwej dyskusji, szczególnie trenerów obecnych drużyn.

Pozdrawiamy, ekipa forum.

[Image: py38lc.jpg]
Gadu Gadu
Find all posts by this user

Reklama
23-05-2014, 15:01 (This post was last modified: 23-05-2014, 15:02 by Zimel.)
RE: RSHL Summer Cup w wakacje
Mi tam raczej wszystko odpowiada do tego co by miało być, ale byłbym za wprowadzeniem jednak 2 meczy tygodniowo. Czemu? Mamy 8 osób w zespole, to co da jeden mecz tygodniowo który trwa zaledwie 20min? Jedni to nawet nie pograją, a jeśli już będą te 2 mecze to byłoby więcej możliwości gry... Przecież i tak trenerzy mogą ustawić termin spotkania na ten co obu zespołom pasuje więc to nie problem, a tak 1 mecz to wiałoby nudą....

EDIT. Co do mapki - pozostałbym przy naszej, za dużo spin by było o auty znając nasze forum.
Gadu Gadu

23-05-2014, 15:40
Ja osobiście jestem przeciw Summer Cup i za rozegraniem normalnego sezonu ligowego, najwyżej z większą tolerancją przekładania terminów. Ostatnio dało się jakoś zapełnić dwie ligi, do tego powiększone (z 8 do 10 zespołów), a teraz mamy większą ilość zawodników...

Z całym szacunkiem dla Zebr, które bardzo szanuję i lubię... ale jeśli zechcą - to dadzą spokojnie radę zebrać przynajmniej 4 z 8 zawodników na każdą wakacyjną kolejkę. A jeśli nie... no cóż, ProVeterans i Trampkarze (czyli absolutna topka w sezonie przedwakacyjnym 2013) dali radę wrócić szybko do ML, Zebry mogą powtórzyć ich ścieżkę.

[Image: 7fXbY98.jpg]

WP NWO SMH ZM BR IN FCD FR LG PTHC VV North Korea Iceland

"Nabierz skilla albo zgiń"

"Haters gonna hate" & "Psy szczekają, karawana idzie dalej"
Gadu Gadu
Visit this user's website Find all posts by this user

23-05-2014, 15:52
Oczywiście jestem tez za Summer Cup, ludzie słońce świeci, 40 stopni i będziecie przed kompem? xD Nie lepiej wyjść na dwór? Dobrze byłoby sobie pograć tylko dla dobrej zabawy nie martwiąc się o wyniki Biggrin Powiem więcej, by było to bardziej ''rozrywkowe'' wprowadziłbym ( jeżeli to możliwe do zorganizowania) coś w stylu Draftu ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Draft - dla tych którzy nie wiedza co to) Biggrin

Pozdrawiam

[Image: giphy.gif]  
Gadu Gadu

23-05-2014, 15:57
Zdecydowanie Summer Cup z wiadomo jakich względów. Liga coraz to bardziej staje się monotonna, trzeba od tego odpocząć, zrobić jakaś przerwę i to jest dobry moment, aby zorganizować coś nowego (czyt. Summer Cup). Mapa niemiecka, 2 mecze w tygodniu (aby turniej nie trwał nie wiadomo ile), a przede wszystkim w miarę swobodny terminarz bo wszyscy wiemy jak wygląda aktywność w czasie 'wakacji' - jestem na tak!

Myślę, że nie tylko zebrom pasowało by takie rozwiązanie.
Gadu Gadu

23-05-2014, 16:18
Jeśli ma być urozmaicenie to lepiej w innej formie niż zapisujące się teamy. Może by tak losowaniem przydzielić użytkowników do drużyny? Więcej zabawy i mniej monotoniczności, jeśli o to wam chodzi.

Gadu Gadu

23-05-2014, 16:20
Bardzo zdecydowanie SummerCup Wink2 pasują mi też warunki rozgrywania takiego turnieju Wink2 Sam przez pierwszy miesiąć będę mało osiągalny, potem praca, a potem wyjazd na zasłużone wakacje, ale chętnie bym coś jednak pograł nei tylko towarzysko, ale i z nutką adrenaliny Wink2 Więc jedno krótkie TAK!

„I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice”
Gadu Gadu

23-05-2014, 16:22
Jeżeli macie oczywiście jakieś inne propozycje, czy udoskonalenia, jak Zimel, czy Kandal, to piszcie! Potem ewentualnie zrobimy ankietę i coś wybierzemy, żeby jak najwięcej użytkowników było zadowolonych Smile

[Image: py38lc.jpg]
Gadu Gadu

23-05-2014, 16:55
Osobiście jestem za zorganizowaniem Summer Cup. Ligę gramy, gramy i jeszcze raz gramy i tak od 7 sezonów, uważam, że raz na rok można zmienić system gry. Sądzę, że warto spróbować z Summer Cup.

Quote:- dla urozmaicenia – zamiast polskiej mapki, mapka niemiecka (luźna sugestia)
Bardzo dobry pomysł. Można powiedzieć 'oderwanie od rzeczywistości'. Jeżeli pamięć mnie nie myli, to gdy była ankieta, czy chcemy grać z liniami czy bez - różnica głosów była bardzo niewielka. Teraz będzie można sprawdzić jak to wyjdzie w praniu.

Co do samej gry, uważam, że 2 kolejki na tydzień, byłyby dobrą opcją. Oczywiście jeżeli będą 'elastyczne' terminy. Pozwolić na zmiany nawet przed samym spotkaniem. W moim odczuciu, będzie to lepsza opcja niż jedno spotkanie na tydzień. Turniej dłużyłby się wtedy niemiłosiernie. Moim zdaniem, każdy przed tydzień znajdzie przynajmniej 40min, aby zagrać dwa mecze.

Jeszcze jednym plusem będzie, że w moim odczuciu turniej ten, uchroni wiele zespołów przed rozpadem, przedwczesnym zakończeniem gry w lidze, a chyba wszyscy chcemy aby do ligi przybywały zespoły niż żeby ich ubywało.

Kandale Wrote:Jeśli ma być urozmaicenie to lepiej w innej formie niż zapisujące się teamy. Może by tak losowaniem przydzielić użytkowników do drużyny? Więcej zabawy i mniej monotoniczności, jeśli o to wam chodzi.
Moim zdaniem mogłoby spowodować to kilka spięć pomiędzy zawodnikami, bo temu wylosowali lepszy skład, bo ja chciałem z tamtym, bo ja go nie lubię, itp. Oczywiście nie mówię, że musiałoby to tak wyglądać, ale w moim odczuciu byłoby to bardzo prawdopodobne.

Można by z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata, grać państwami zamiast normalnymi klubami.

Podsumowując, urozmaicenie w lidze się przyda i dlatego jestem za Summer Cup.
Gadu Gadu

23-05-2014, 17:01 (This post was last modified: 23-05-2014, 17:02 by Angel.)
Propsuję wypowiedź Gera, a dokładnie moment - "Można by z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata, grać państwami zamiast normalnymi klubami." Jestem zdecydowanie za SC!
Gadu Gadu

Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)