Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RSHL upgrade
22-06-2018, 22:26 (This post was last modified: 22-06-2018, 22:45 by Unquero.)
RSHL upgrade
Czas zakończyć moją dłuższą nieaktywność na forum i napisać krótki informacyjny post.

Zapewne zastanawiacie się, co robę z czerwonym nickiem w administracji od jakiegoś czasu, nie udzielając się na forum, ani nie zajmując rozgrywkami ligowymi. Na to pytanie znajdziecie konkretną odpowiedź niżej. Wstępnie mogę powiedzieć, ze potrzebuje dostępu do "zaplecza" strony.

Jak pewnie część starszych stażem użytkowników pamięta, dawno, dawno temu pracowaliśmy nad bardziej dopasowanym systemem wspomagającym prowadzenie rozgrywek zintegrowanym z forum, mającym zastąpić Ligspace. Prace niestety musieliśmy wstrzymać z uwagi na mocno ograniczoną ilość czasu, jaki była ekipa mogła poświęcić dla RSHL, ale coś zostało wstępnie zaprojektowane. Ostatnim czasem pojawiła się inicjatywa obecnej administracji, abym nieco pomógł im od strony technicznej w organizacji ligi. Prawda jest taka, że ktoś mi trochę za przeproszeniem zdupił RSHL, bo wygląd i ergonomiczność strony ciężko określić jako dobrą (za mojej kadencji wydaje mi się, że lepiej w tym aspekcie sprawy się miały, aczkolwiek doskonale nie było). Także mając naszkicowany plan nowego forum z systemem ligowym, a także trochę wolnego czasu, jakim w chwili obecnej dysponuje, podjąłem się dokonania lekkiego udoskonalenia strony.

Pierwsza sprawa to system, który niebawem powinien zostać skończony (zostały mi do przerobienia obecnie używane narzędzie napisane przez Mosesa + trochę pracy przy front-endzie, czyli wyświetlaniu w odpowiedniej aranżacji danych, statystyk, terminarzy itp.). Kolejna to styl forum i podstron, nad którym równolegle pracuję. Następnie zajmę się integracją TeamSpeaka z forum - tak by jedynie posiadacze konta mieli pełne prawa na serwerze oraz byli jednoznacznie identyfikowani. Wielkie możliwości daję headless haxballa udostępniony przez basro, dzięki któremu mam nadzieję możliwe będzie hostowanie meczów ligowych na serwerze VPS z ogromnymi udogodnieniami dla sędziów.

Ważną kwestią jest otwarcie się na zawodników z zagranicy, a zatem forum będzie głównie anglojęzyczne. Komunikacja prowadzona będzie praktycznie całościowo na ligowym serwerze TeamSpeak, tak by nie było wymagane posiadanie konta na gg przez użytkowników.

Statystyki z poprzednich sezonów będą dalej dostępne w systemie ligspace, natomiast statystyki z powodów czysto technicznych od kolejnych sezonów będą naliczane od "0". Oprócz tego konta nieaktywnych użytkowników nie będą przenoszone na nowe forum (rozumiemy pod tym użytkowników nie posiadających w profilu Ligspace ID lub nieaktywnych od minimum 6 miesięcy na forum). Reszta kont w celu uniknięcia kradzieży nicków zostanie przeniesiona (bez postów, statystyk, punktów reputacji itp.).

Na zachętę wrzucę kilka screenów przedstawiających obecne prace i zdradzające nieco wygląd nowej strony. Planujemy wprowadzenie zmian po wakacjach, tj. po zakończeniu Summer Cup. Przewidujemy również możliwość prowadzenie ligi handball'a, oczywiście pobocznie z osobnym "Handball Zone" na forum.

[Image: Hr7Vdez.png]

[Image: Hr7VB0yc.png]

[Image: Hr7VLOL.png]
Pozdrawiam.
Gadu Gadu
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
Reklama

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)