Reforma ligi (Przniesione przez Mateo)
Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
31-10-2016, 18:40 (This post was last modified: 31-10-2016, 18:42 by 123.)
Quote:Co jest źle a co zrobić, by było lepiej?

Chyba dużo osób się ze mną zgodzi - obecne rozgrywki są nudne i pozbawione jakiejkolwiek ciekawej otoczki. Gramy mecz i do widzenia, a potem sprawdzamy wyniki w tabeli. To efekt wprowadzenia kontraktów, które za bardzo uprościły całe rozgrywki. W tym formacie widać, że większości się już znudziło, a grają z sentymentu. Jeszcze kilka sezonów i może być problem złożyć choć ze 4 drużyny.

Czy to kwestia wyłącznie zdominowania ligi przez kilka drużyn? Nie do końca. Obecny sezon pokazał, że świeża krew wciąż napływa na forum (grają dwa kluby złożone w większości ze świeżych graczy, kolejne czekają na dodanie). To zainteresowanie należy wykorzystać i przekuć je w ożywienie i uatrakcyjnienie ligowych rozgrywek. I jednocześnie sprawić, by zarządzanie klubem było bardziej złożone i realistyczne. Jak to zrobić? Moja propozycja to trzy najważniejsze punkty:

Zmniejszenie liczby drużyn do 8

Oparcie rozgrywek na budżetach i transferach (wymianach)

Wprowadzenie rozgrywek tzw. „zaplecza ligi”

Quote:Jak będzie to działać?

Liga składająca się z 8 zespołów pozwoli wyeliminować mecze z wynikami po 15-0, a także „naprawi” statystyki indywidualne.

Kontrakty zastąpione są transferami (wymianami). Wprowadzone są limitowane budżety.
Pozwoli to uniknąć sytuacji przesadnie wysokich budżetów jak to było kiedyś i doda fajna otoczkę do tematu transferów.
Zwykłe kontrakty są nudne. Samo potwierdzanie zabija cały proces szukania zawodników, negocjowania z nimi oraz z trenerami. Jest większa satysfakcja z fajnej transakcji, niż suchego napisania "potwierdzam".

Każdy zawodnik będzie miał swoją wartość.
W pierwszym sezonie wykorzystane będą wartości z Fantasy prowadzonego przez Tello. Na podstawie tego będzie wyliczony limit budżetu.
Co pół sezonu byłyby aktualizowane ceny zawodników.

http://screenshot.sh/n7X6mbI2syphs
Średnia wartość ośmioosobowej drużyny to około 56mln według fantasy. Dodając do tego 5% mamy około 59mln na cały skład

Zrobiłem też w Excelu takiego potworka do wymian między drużynami, mogą być błędy.
http://screenshot.sh/m7uj5MSzHyen6

A tak się prezentuje po wpisaniu danych
http://screenshot.sh/ofofWPipsAI6C

Zostaje obecna liczba zawodników: 8
W pierwszym sezonie oczywiście zostałyby składy takie jak na koniec obecnego, mimo przekroczenia budżetu.

Quote:A co poza czołową 8? Zaplecze rozgrywek.

Z ligi spadać będzie 1, a z zaplecza awansuje 1 drużyna. Nie ważne czy w kolejce do gry są 2 drużyny czy 10. Wszystkie, jeśli chcą mieć możliwość gry w Top8, grają systemem każdy z każdym. Drużyny zaplecza mają formę rozgrywek, jaka jest obecnie na forum, a wiec zwykłe kontrakty. Jednak każdy zawodnik ma przypisaną wartość, by było od razu po awansie jasne jak wygląda sytuacja z budżetem.
Warto grać do końca. Jeśli ktoś z czołówki się rozpadnie, wtedy wskakuje następna drużyna i dochodzimy do stażystów.

Quote:Czy w takim razie gracze z zaplecza będą mogli dostać się do głównej ligi? Oczywiście!

Przed każdym sezonem moglibyśmy spełniać mokry sen Warzywniaka i robić draft. Według cen zrobionych przez Tello, ci słabsi mają ceny po 3, 4mln i np. 4 miliony to mogłaby być maksymalna cena zawodnika który chce wziąć udział w drafcie.
Każdy z Top8 będzie mógł wziąć do siebie jednego zawodnika z draftu w formie stażu. Przez 1 sezon zawodnik może grać bez wpisywania go do budżetu drużyny, co oznacza, że nie będzie można go wymieniać ze zwykłymi zawodnikami.
Zawodnicy z zaplecza będą mieli wybór czy chcą dalej walczyć z własną drużyna o awans czy jednak spróbować swoich sił jako ten dziewiąty u lepszych.
Dzięki temu, że słabsze drużyny będą się ogrywać na zapleczu, będzie można mieć rozeznanie kto jak gra i ekipy z czołówki będą miały ułatwione zadanie z wyborem. Kolejność wyboru stażysty: od najsłabszej, niespadającej drużyny z Top8 z danego sezonu do najlepszej.

Jak wszystko ma to swoje wady, ale i zalety.
Zapraszam do dojrzałej dyskusji.
Dziękuję za pomoc Akahoshiemu.
Gadu Gadu
Find all posts by this user

Reklama
31-10-2016, 18:46
RE: Reforma ligi
mocno propsuje, oby to przeszlo, duzy plus dla was papaje

Gadu Gadu

31-10-2016, 19:36 (This post was last modified: 31-10-2016, 19:53 by Iga Świątek.)
Na pierwszy rzut oka, pomysł fajnie się prezentuje, na pewno można go jeszcze udoskonalić w pewien sposób.
Powrót do ML(8 zespołów, 1 spada i jedna z IL awansuje), może trochę nie poskutkować, gdyż pewnie większość drużyn po spadnięciu z ML wycofałaby się z rozgrywek, bo gra w IL byłaby dla nich za "łatwa" i jeśli by jednak grali po spadku to tam też pewno widzielibyśmy wyniki po 10-0. Tylko też trzeba pomyśleć nad tym czy będzie tyle chętnych drużyn do drugiej ligi, ten sezon jest najsłabszy od lat - 10 zespołów, miejmy nadzieję, że po sezonie ich trochę przybędzie na nowo. Bo jeśli by miało być 2 zespoły na tak zwanym "zapleczu" to też trochę bez sensu. No ale tak
jak pisałeś wszystko ma swoje plusy i minusy.

Co do powrotu budżetów, to zdecydowanie jestem na tak. Kontrakty mogą obowiązywać nas na Summer Cup, gdyż jest to po części trochę turniej na zabicie czasu w wakacje - turniej towarzyski. A w lidze mimo wszystko powinny obowiązywać transfery, budżety. Nadaję to trochę otoczki forum, jest ciekawiej ~ tak jak to pisał 123. Co do budżetów jestem zdecydowanie na TAK. Nie wiem jak reszta administracji, bo już proponowałem, aby po tym sezonie powrócić do budżetów, jednak dostałem lekką falę zagłady na ten pomysł i po prostu zrezygnowałem.

Na razie tyle ode mnie, propozycja jest mega ciekawa, jeśli ją dopracujemy to będzie bomba, poczekam też wypowiedź innych z administracji, zobaczymy co mają do powiedzenia.
Gadu Gadu

31-10-2016, 20:46
Dobra inicjatywa.
Gadu Gadu

31-10-2016, 21:57
(SPAM) dajcie perma, wyjebawszy na to forum i ludzi

edited 31-10-2016 22:07 this post because:

Ziomuś teraz nic nie ma za darmo, nawet banów... spam 20%

Gablota wspomnień:
Undefeated Hussars(Season 9) - Mistrzostwo
Summer Cup 2016(Islandia) - 2 miejsce.
Gadu Gadu

01-11-2016, 10:44
Jak dla mnie świetna inicjatywa, jako kapitan świeżego zespołu jestem na tak i nie widzę problemów, by zacząć poziom niżej.

Budżety ? Obłędna sprawa :Biggrin Odpowiednio to stuningować i jestem na tak Biggrin
Gadu Gadu

01-11-2016, 11:29
Propsuje, oby wypaliło Wink2

[Image: tumblr_static_tumblr_static_eqcvjgy7p88w...8s_640.gif]
Gadu Gadu

01-11-2016, 13:02
Dobry pomysł, oby wypaliło Wink2
Gadu Gadu