Reformy - nitka pomysłów. [Przeniesione przez elChito]
Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
31-05-2016, 21:26
Witam. Wielu z Was mówiło o potrzebie zmian. Bowiem mamy sytuację, że liga popada w marazm. Dlatego mam kilka pomysłów do skonfrontowania.

1. Podział ligi - grupa mistrzowska i (spadkowa)?

Wzorem ekstraklasy by uatrakcyjnić rozgrywki proponuję podział tabeli i punktow po 2 seriach meczów. Po pierwsze w tabeli mistrzowskiej będzie "ciaśniej" i kalkulacja - idziemy na remis - się skończy. Teraz trzeba będzie wygrywać mecze a to zmusi do bardziej agresywnej gry, zarówno w fazie zasadniczej (by wyrobić sobie przewagę) jak i grupowej (bo Ci za nami mogą nas dogonić). Grupa spadkowa (nazwana w teorii, bo spadków jak wiemy nie ma i narazie się na to nie zanosi) będzie mogła swoją fazę grupową przeznaczyć na testowanie zawodników, rotowanie składem, bo nie będą musiały się martwić, że dostaną od tych lepszych drużyn 8/10 - 0. To pozwoli się pokazać tym nowym zawodnikom, kto wie, może kogoś odkryjemy?

2. Powrót Transferów i budżetów.

Mówiłem o tym już wcześniej, ale według mnie warto przypomnieć. System budżetowy wprowadzał realizm i przede wszystkim wymagał od trenera nie tylko kontaktów i zdolności negocjacyjnych, ale także logicznego myślenia. Do tego rynek zweryfikuje niestałych graczy, gdyż kto będzie chciał wydać pieniądze na zawodnika, który zaraz zmieni klub?

System byłby stary, czyli zespół dostawałby 50 mln, za wolny transfer 5 mln. Do tego system wypożyczeń, ale z zastrzeżeniem, że liczba wypożyczeń może być ograniczona na przestrzeni sezonu (max 5) i może to być jeden gracz w meczu, by nie było tak, że ludzie zaraz się zawodnikami z innych klubów osadzą.

Oczywiście do tego dochodziłyby bonifikaty za miejsce plus nagrody za najwięcej strzelonych, najmniej straconych bramek w lidze i nagroda fair play- to by zachęciło do częstszego atakowania bramki i bardziej koleżeńskiej gry. Bowiem takie 10 mln piechotą nie chodzi.

3. Zmiana mapy, bardziej dynamiczna.

Tutaj można zrozumieć wiele rzeczy, ale ja bym przyspieszył reakcje piłki i zawodnika. Dzięki temu znikną wyczekajki a i murowanie umrze śmiercią naturalną, bowiem zanim taki mur się postawi to przeciwnik może przeprowadzić atak i wtedy stanie w miejscu będzie równoznaczne z samobójstwem. Można również zwiększyć zasięg pola objętego linią autową, wtedy możliwości rozegrania będą większe.

4. Punkty ratingowe wyznacznikiem możliwości.

Obecnie punkty ratingowe pełnią funkcję czysto teoretyczną. Dlatego też myślałem nad tym, by były one czymś w rodzaju wyznacznika możliwości. Dla przykładu jeśli wprowadzimy system draftu to teamy z większym ratingiem mogłyby wziąć pod opiekę więcej stażystów, przez co mogliby więcej ludzi wyuczyć, zaś uczący się mogliby zobaczyć jak to wygląda w "wielkim" klubie. Do tego klub miałby opcję pierwokupu, dzięki czemu stażysta bardziej by się starał.

5. Angielski dział na forum

O tym mówiłem na Cafe, czyli przedstawienie zasad, regulaminu i innych najważniejszych spraw po angielsku, dzięki czemu zniknęłyby częściowo problemy komunikacyjne, które są niekiedy powodem dla którego zagraniczni gracze nie zaglądają na nasze forum.

Zapytam wprost - Rak czy RiGCz? A może macie własne propozycje? To pole do dyskusji.

Nitko idź!

[Image: comment_R2RZjGIoeT9tYw0eQejsgFDpDpdQ2C6T.gif]

Find all posts by this user

Reklama
31-05-2016, 21:32
RE: Reformy - nitka pomysłów.
1 Rak 2,3,4 RiGCZ 5 bez większego znaczenia

Ucze się, więc nie będe się TERAZ rozpisywał. Edytuję.

[Image: 7fXbY98.jpg]

WP NWO SMH ZM BR IN FCD FR LG PTHC VV North Korea Iceland

"Nabierz skilla albo zgiń"

"Haters gonna hate" & "Psy szczekają, karawana idzie dalej"
Gadu Gadu
Visit this user's website Find all posts by this user

31-05-2016, 21:37
Jak dla mnie to trzeba przygotować jakąś wersję mapy, żeby gracze ją zobaczyli, bo samym gadaniem niektórzy nie dadzą się przekonać. Przyśpieszmy piłkę, powiększmy bramki, boisko, zwiększmy dystans przy autach.

Kto tam ogarnia przerabianie map? Niech ktoś to przerobi nieco, według naszych wskazówek i się zestawi je i sprawdzi, która lepsza, ew. udoskonali nowszą wersję.

31-05-2016, 21:43
1 i 2 - jestem przeciwko.
3 - zmiana mapy na 1.1 by RawR byłaby spoko.
4 - to by miało przynieść jakieś większe korzyści dla forum?
5 - może być, tylko musi się ktoś znaleźć do zrobienia tego.

[Image: 9776707_nowasygnaturka.jpg]

[Image: 25532171_1912104808804207_20218288138867...e=5AC7A4CB]
Gadu Gadu

31-05-2016, 21:43
1. Podział ligi - grupa mistrzowska i (spadkowa) TAK to jest świetny pomysł propsuje
2. Powrót Transferów i budżetów. też jestem za
3. Zmiana mapy, bardziej dynamiczna. nie... aktualna mapa jest ok
5. Angielski dział na forum Nie, nie wiadomo czy by to wypaliło, trzeba wszystko przetłumaczyć.

KING OF NOTHING
Gadu Gadu

31-05-2016, 21:48
6. Limit przekładania meczów.

Wiele meczów się przekłada i to nie byłoby złe i ogólnie nie przeszkadzałoby to, ale to robi po 1. organizacyjny burdel, a po drugie czasem jest to wykorzystywane inaczej niż z przeznaczeniem - pozdrawiam trenera pewnego klubu, który zażądał zmiany terminu na inny, bo "nie było zawodników" a sie okazało, że nie było tylko jednego "ważnego" gracza.

[Image: comment_R2RZjGIoeT9tYw0eQejsgFDpDpdQ2C6T.gif]

31-05-2016, 22:02
Super pomysły, proponowałbym jeszcze po prawej stronie miejsce dla tabeli z klubami gdzie byłyby pokazane właśnie te pkt. Raitingowe lub budżety (niepotrzebne skreślić) Proponowałbym, aby 2 wypożyczonych mogło grać w jednym meczu zamiast jednego. Reszta pomysłów dobra, ciesze się że zrezygnowales z wyrzucania zespołów. Dodam tylko, że fajny byłby handicap dla nowych klubów w postaci: większej ilości ruchów transferowych, przez pierwszą rundę nowe zespoły grają jako gość (czyli nie muszą szukać hosterow i sędziów, zawsze to jakieś ułatwienie). Administracja mogłaby pomyśleć nad ubarwnieniem tabeli, dodanie herbów obok i może jakieś mniej dolujace kolory? Na dodatek co do terminarzu proponowałbym takie rozwiązanie jak na np. Fballzone gdzie mamy terminarz na cały tydzień napisany nad Sb. Nazwy zespołów można by wtedy pisać skrótami. Wiem że troche chaotycznie napisałem ale piszę z telefonu i z piaskiem pod powiekami. Działać, działać i jeszcze raz działać!

Wspaniale jest świętować sukces, natomiast ważniejsze jest, aby wyciągnąć wnioski z porażki.
Gadu Gadu

31-05-2016, 22:07 (This post was last modified: 01-06-2016, 14:10 by Fabregas.)
1 - Jak najbardziej jestem za, napewno będzie większa rywalizacja w grupie mistrzowskiej a drużyny z grupy 'spadkowej' będą mieli kilka meczyków testowych/kontrolnych i może wynajdzie się nowa przyszła gwiazda Rolleyes 

2 - Niby spoko ale moim zdaniem nie jest to bardzo potrzebne ... jednak na pewno nie będzie to złe jeśli administracja postanowi wrócić do budżetów.

3 - Jeżeli tą mapką będzie testowana na pubach/sparach 1.1 lub 1.1B RawRa to jak najbardziej jestem za ... mapka ta jest bardziej dynamiczna i warto sprawdzić tą lub podobną mapke na SC.

4 - NIE MAM ZDANIA!

5 - Nie wiem czy jest to tak bardzo potrzebne ale napewno nie zaszkodzi.

6 - Można! Tylko ich ilość i tak powinna być moim zdaniem minimum 4/5.
Gadu Gadu

31-05-2016, 23:06 (This post was last modified: 31-05-2016, 23:11 by Red Cafe.)
Pomysłów jest ostatnio całe mnóstwo, zobaczymy ile z nich uda się wprowadzić z sukcesem w życie.

Większość z tego, co wypisałeś jest z Cafe RSHL, więc dobrze, że zebrałeś te wszystkie rzeczy w jednym miejscu, pewnie o czymś tam jeszcze mówiliśmy, ale takie najistotniejsze sprawy są już w tym wątku.

Osobiście jestem przeciwnikiem powrotu budżetów - wypowiadałem się na ten temat już nie raz. Punkty ratingowe to bardzo dobra rzecz zastępcza, ale niestety mój projekt przeszedł bez echa. Może jednak ktoś go kiedyś odgrzebie, albo ruszy w tym temacie.

Co do reszty, jak najbardziej za. Deklaruję też swoją pomoc w ewentualnym tłumaczeniu.

[Image: py38lc.jpg]
Gadu Gadu

31-05-2016, 23:12 (This post was last modified: 31-05-2016, 23:12 by Gardner.)
1. TAK
2. NIE - nie po to były całe starania, by od budżetów odejść, by teraz do tego znowu wracać.
3. Zdecydowanie TAK
5. TAK
6. TAK

[Image: giphy.gif]
Sit and spinSmoke
Gadu Gadu

Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)