Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sparta Jeżowe vs Hasztagi
07-12-2017, 00:23
RE: Sparta Jeżowe vs Hasztagi
Quote:Masz gościu pół strony konstruktywnej krytyki. Uciekasz od głównego problemu, kierujesz się dziwną logiką i zastraszasz komisje. Jedyne co potrafisz to prowokować i wchodzić w wycieczki personalne. Weź w końcu na klate to, że w pewnych kwestiach zawaliłeś, przeproś i będzie po problemie. Heh, wyzywasz kogoś od świeżaków, żeby było śmieszniej - rejestrując się na forum rok po nim.

Dobrze, za co mam przeprosić? Smile Jedyne co zawaliłem w tym meczu to kartka dla marO (piłka była w boisku). Inne decyzje podjąłbym rak samo.

Jeszcze słowo co do autów. Skoro co drugi był źle wykonany, to uznałem że nie ma już co przedłużać i tak opóźnionego meczu. Sędziowanie było sprawiedliwe w 2 strony, tak jak i myliłem się w 2 strony.

[Image: 13530db194.gif]
                                 PT[Image: 46dance.gif]HC
Gadu Gadu
Find all posts by this user

Reklama
07-12-2017, 00:30
(06-12-2017, 23:17)Marco Asensio Wrote: Drogi Makumbo, jeśli miałbym brać challenge za każdym razem, gdy mam wątpliwości, co do decyzji sędziego, to ten mecz trwałby jeszcze dłużej. Dlaczego zawsze bronicie się tekstem "mogłeś wziąć challenge", kiedy niektóre sytuacje są tak ewidentne, że mi jako gościowi, który zarządza sędziami i podejmuje decyzje w komisji byłoby po prostu głupio tak napisać.

Co do sytuacji z autem, to faktycznie, pomyliłem się. Chodzi o 26:29.

Co do znalezienia sędziego, to inny temat. Nie dość, że pomagałem Vildirowi szukać, to aktualna dyspozycyjność sędziów, to jakiś dramat. I niech to nie będzie żadnym wytłumaczeniem. Po prostu Camilos nie posędziuje już nam żadnego meczu, nawet kosztem przełożenia i tyle. Ponadto raz jeszcze napiszę, domagam się zdjęcia żółtej kartki pony'emu i marO. Dziękuję za uwagę, EOT z mojej strony.

https://iv.pl/images/26910172742022056620.png - piłka 1 pikselem w boisku (to drugie, to już jej cień)

Nie pisz mi więc proszę, że to jest "ewidentna sytuacja".

Jeśli chodzi o ten aut, to jak najbardziej, aut źle wykonany - błąd sędziego.
Gadu Gadu

07-12-2017, 00:39
@Makumba, no to tym bardziej. Skoro nie miał pewności czy wyszła czy nie, to ta żółta wydaje się jeszcze bardziej wątpliwa. Zobacz ile tu było sytuacji do wzięcia challenge'a. Pisaliście o szanowaniu czasu sędziego. Czy ja go nie szanuję? Napisałem konstruktywną komisję, która tutaj jest ostatnio rzadkością. Właśnie m.in. przez całokształt przedłużanego meczu nie sprawdzałem stykowych sytuacji. Zresztą Vildir i Akro zrobili to samo po sytuacji, w której kartkę ujrzał marO.

[Image: yM5MTsW.gif]

07-12-2017, 00:45
(07-12-2017, 00:39)Marco Asensio Wrote: @Makumba, no to tym bardziej. Skoro nie miał pewności czy wyszła czy nie, to ta żółta wydaje się jeszcze bardziej wątpliwa. Zobacz ile tu było sytuacji do wzięcia challenge'a. Pisaliście o szanowaniu czasu sędziego. Czy ja go nie szanuję? Napisałem konstruktywną komisję, która tutaj jest ostatnio rzadkością. Właśnie m.in. przez całokształt przedłużanego meczu nie sprawdzałem stykowych sytuacji. Zresztą Vildir i Akro zrobili to samo po sytuacji, w której kartkę ujrzał marO.

No to nie do końca tak wygląda, z mojej perspektywy to wygląda tak:
Sędzia źle podyktował aut bez żadnych konsekwencji - mam wy***ane i gram dalej
Sędzia popełnił jakiś błąd przez co mój zawodnik dostał żółtą/przeciwnicy strzelili gola czy coś w ten deseń - biorę chall

Po prostu gdybyś wziął chall w trakcie spotkania, to pony nie dostał by 2 minut speca i mecz nie byłby wypaczony, a pisząc komisje po meczu jedyne co możesz zdziałać, to zdjęcie tej żółtej kartki, ale czasu nie cofniesz i wyniku tego meczu nie zmienisz.
Gadu Gadu

07-12-2017, 01:05
Uwierz mi, że wziąłbym challenge i to niejeden, gdyby nie fakt że tego czasu, o którego szanowaniu się tutaj pisze nie miałem ani ja, ani zawodnicy mojej drużyny. Nie chcę cofnąć czasu, chcę tylko sprawiedliwości. Sparta wygrała bo jej zawodnicy byli lepiej dysponowani. Mieliśmy swoje sytuacje, nie wykorzystaliśmy ich, trudno. Jednak wyrzucanie zawodnika po sytuacjach, które Camillo podjął pochopnie mi się nie spodobało, a pozostałe błędy tylko dolały oliwy do ognia. Jeszcze pół biedy, gdyby moi piłkarze dali radę utrzymać wynik remisowy grając 3v4, ale tak się niestało. Twierdzicie, że mogliśmy brać challenge, mogliśmy. Camilos miał problemy z pingiem, napisał mi też to na GG kilkanaście minut temu. Mógł nas o tym poinformować. Nie siedziałem obok niego, nie widziałem jaki ma drugi ping. Wystarczyło, że by napisał w trakcie meczu, że nie jest w stanie sędziować na odpowiednim poziomie. Zrozumiałbym to i też moje spojrzenie byłoby inne lub znaleźlibyśmy innego sędziego. Miałem jednego w zanadrzu, nieoficjalnego, ale Vildir stwierdził, że już znalazł, to temat uznałem za nieważny. Zdejmijcie kartki i to moja jedyna prośba, a że przy okazji zastosowałem konstruktywną krytykę, bo błędów było za dużo, to chyba dobrze? No nic, od tej pory postaram się tak rezerwować czas sobie, a także moim partnerom z drużyny, żebyśmy mieli jeszcze dodatkowe 10 min. na czelendże. Dobrej nocy.

[Image: yM5MTsW.gif]

07-12-2017, 01:47
Ja tu czegoś nie rozumiem:
Camilos poświęca swój prywatny czas na sędziowanie - nie ważne czy jest dobry czy zły, traci na WASZ mecz "20 minut" (a bardzo często więcej) a clue komisji jest takie, że nie mieliśmy "czasu na chall". Marco, no kurde.. sami sobie wbijacie nóż w plecy, bo ustawiacie sobie mecze tak, że nie możecie korzystać ze swoich przywilejów.

Co do sędziowania: wszystko byłoby łatwiejsze gdyby przy oczywistych sytuacjach nie było chamskiego wymuszania autów czy rogów. Każdy chcę wymusić aut dla siebie, szczególnie podatni są na to sędziowie, którzy sędziują pierwsze mecze i "boją sie" karać zawodników. Ja sam się nie pchałem na sędziego, ludzie sami do mnie pisali a zgłoszenie wysłałem tylko dlatego, bo inni robili "za mnie" protokoły.

Szanujcie czas sędziów i innych ludzi, którzy robią "cokolwiek" poza przychodzeniem na ligówki.

07-12-2017, 03:13
Swojego czasu miałem okazję sędziować kilka spotkań przez pełnioną funkcję, i uwierzcie mi jest to chyba najbardziej niewdzięczna robota jaką można  wykonywać na RSHL (no poza adminką, ale to każdy wie Biggrin).
Jednakże nauka którą wyciągnąłem poprzez sędziowanie pozwala mi trzeźwo spojrzeć na pracę sędziów i być obiektywnym kiedy zostanę wyznaczony do jej oceny.
Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę ze Haxball jest grą kontaktową i czasem sędzia po prostu musi na "czuja" podjąć decyzję, zresztą tak jak w prawdziwym życiu, to raz, a dwa, Panowie nie ma możliwości fizycznej, psychicznej, technicznej itp by sędzia był nieomylny, po prostu błędy muszą się trafiać prędzej czy później, taka jest po prostu specyfika zawodu i nieważne czy jest to Roman, Camilos czy Szymon Marciniak i z tego właśnie powodu wymyślono challenge.
Oczywiście nie neguję tworzenia komisji, to też jest potrzebne by od czasu do czasu przyjrzeć się bardziej pracy sędziego.
Gadu Gadu

07-12-2017, 16:49
Też miałem okazję sędziować kilka spotkań i powiem jedno - polecam przed napisaniem komisji przynajmniej jeden mecz posędziować. Gwarantuję, że w większości przypadków pogląd na temat sędziów zmieni się radykalnie.

Z kłótniami o auty jest jak z analizowaniem spalonych w TV. Po prostu to jest śmieszne. Każdy jest mądry jak sobie zatrzyma i popatrzy. Trochę inaczej wygląda ta sytuacja kiedy gapisz się w ekran przez pół godziny. Nie grasz, tylko się gapisz. Musisz być skoncentrowany przez calutki czas, na każdym jednym zagraniu. Pamiętać kto ostatni dotknął piłkę, która przeleciała pół boiska zanim wypadła na aut.
Różnica jest tylko taka, że przed napisaniem masz nieograniczony czas do namysłu. Zatrzymasz sobie, popatrzysz - albo stwierdzisz "kurczę, tym razem sędzia miał rację", albo napiszesz komisję. Trochę inaczej jest w trakcie meczu. Tu decyzje musisz podejmować szybko. Jak przez 2 sekundy będziesz się namyślał to poleci komisja, bo za wolno piszesz. Jak w pośpiechu źle ocenisz - komisja, bo źle oceniłeś. A czasem gra się zwyczajnie zetnie - i domyśl się sędzio, dla kogo był ten aut.
Z resztą samo pisanie też nie ułatwia, mi osobiście nieraz zwyczajnie literki się już zaczynały mieszać.
NIE, WY W CZASIE MECZU TEŻ NIE WIDZICIE WSZYSTKIEGO DOKŁADNIE.
A sędziowie to jednocześnie zawodnicy, tacy sami jak wy. Z tą różnicą, że frajerzy poświęcają swój czas, żebyście to wy mogli sobie zagrać. To nie boty, które automatycznie piszą i wychwycą każdy pixel, nawet przy ogromnej prędkości. To ludzie.

I tak jak uważam, że w realnej piłce powtórki video zabijają emocje - bo błędy sędziów są częścią piłki nożnej, tak samo i tutaj - błędy są po prostu częścią tej gry. I dopóki to błędy, a nie celowe działanie, można się z tym pogodzić.

Osobiście nie znam ani jednego sędziego - tak w haxballu, jak i w realnej piłce - który by nigdy błędu nie popełnił.
Gadu Gadu

07-12-2017, 17:10
Ale w Skokach Narciarskich żadna decyzja nie jest błędnaBiggrin

Yesterday, 23:13
Komisja w składzie WillianCFC, 19Matias99, Matuidi postanawia:

- ukarać sędziego Camilos'a w postaci upomnienia.

- zdjąć żółtą kartkę graczowi marO.
- wynik spotkania pozostawić bez zmian

Jesteśmy tylko ludźmi, błędy zdarzają się każdemu, jednakże administracja ma nadzieje ze upomnienie dla Camilos'a będzie odpowiednią motywacją do lepszej pracy, natomiast jak już tu było kilkakrotnie przytoczone, pamiętajcie o tym, że jeżeli nie zgadzacie się z decyzją sędziego to jest taki przywilej co nazywa się challenge.
Gadu Gadu

Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)