Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League
Server Teamspeak aktywny do: 24-04-2018 20:26

Portfel znajdziesz w panelu Wspomóż TeamSpeak po prawej stronie forum!

Pomoc pod numerem gg: 59372634

Poll: Czy chciałbyś żeby pomysł Summer Cup 2016 - Draft wszedł w życie?
This poll is closed.
Tak.
48.61%
35 48.61%
Nie.
51.39%
37 51.39%
Total 72 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Closed
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Summer Cup 2016 - Draft. [Przeniesione przez elChito]
24-04-2016, 19:34 (This post was last modified: 30-05-2016, 16:45 by Laki..)
Summer Cup 2016 - Draft. [Przeniesione przez elChito]
Ostatnio zastanawiałem się nad tym, jak odświeżyć nieco smutny obraz klubów na RSHL. Mamy tutaj kilku potentatów, którzy grają najcześciej ze sobą od dawna, a nawet jeśli nie - to są z małymi wyjątkami obecni tutaj +2 lata... oraz zlepki graczy słabszych oraz nowych, którzy tak naprawdę nie mają szans na jakieś laury. Oczywiście, mogą czasem zamurować i wyciągnąć 0:0 lub 1:0 - lecz nie przedrą się łatwo do tych "lepszych teamów", oraz nie mają szans nawet na indywidualne nagrody.

Najlepiej obecną sytuację pokaże nam... bilans bramkowy.

[Image: 5HRNgn9.jpg]

Widać OGROMNĄ przepaść między teamami z miejsc 1-6, które strzelają po kilka goli na mecz, tracąc najwyżej 0,75 (eT) - a tymi słabszymi teamami, które tracą wiele bramek, zdobywając ich naprawdę mało. A jakbyśmy odliczyli walkowery i grające na początku eK... to byłby dramat, jak to ujmie Zbigniew Stonoga.

Nie można zakazać w regularnych sezonach lepszym teamom zbrojenia się i tworzenia "paki"... ale można zrobić coś, co było planowane już 2 lata temu i za czym była największa ilość graczy. Rozwalić towarzystwa wzajemnej adoracji, dać szanse młodym oraz sprawić, by Summer Cup był zupełnie nieprzewidywalny. Draft!

[Image: RZiRnD2.jpg]

Na czym to się opierało? Przywołam swój stary post, którym proponowałem draft. Był jeszcze jeden rozwijający moją myśl, ale widocznie umknął w którejś czystce postów, albo go nie znalazłem.

Quote:Jeśli nie zagramy sezonu 8, jak wg mnie proponowany draft powinien wyglądać:

1. Mamy wiele czasu, więc załóżmy że do 23 czerwca (koniec sezonu 7) uruchamiamy zgłoszenia graczy do draftu, w zgłoszeniach trzeba także preferowaną/e pozycję oraz wyrazić chęć (lub jej brak) zostania kapitanem zespołu - bo trzeba wiedzieć, kto jest aktywny i kto będzie grał.
2. Po zobaczeniu ilu userów się zgłosiło, planujemy ilość teamów tak, by w każdym było około 6 lub 7 graczy. (do uzgodnienia)
3. Administracja spośród chętnych userów wybiera określoną ilość kapitanów - dbając aby byli możliwie równi skillem (ankieta byłaby chyba zbyt długa) i upewnia się, że wybrani kapitanowie dalej chcą być kapitanami. (te dwa punkty potrwają pewnie z 2-3 dni)
4. 27-28 czerwca robimy draft, chyba wszyscy wiedzą o co chodzi?
5. 1 lipca startujemy ligę (dajmy 2-3 dni na spary i zgranie)
6. Transfery graczy, którzy nie zgłosili się do draftu będą możliwe jedynie w piątkowych okienkach transferowych co tydzień, jednak z zastrzeżeniem, że pierwsze okienko będzie dopiero w piątek 23 lipca (aby uniknąć kombinowania pt. "nie zgłoszę się do draftu, a potem dołącze do teamu który mi się podoba". Transfery (w formie wymian) graczy między klubami w każdy piątek (nawet 2 lipca).
Zmienić terminy, zmienić sezon 7 na 13... i wszystko gra. Show must go on!

Zachęcam do dyskusji.

[Image: 7fXbY98.jpg]

WP NWO SMH ZM BR IN FCD FR LG PTHC VV North Korea Iceland

"Nabierz skilla albo zgiń"

"Haters gonna hate" & "Psy szczekają, karawana idzie dalej"
Gadu Gadu
Visit this user's website Find all posts by this user

Reklama
24-04-2016, 19:37
RE: Summer Cup 2016 - Draft.
Jestem za, na pewno urozmaici to rozgrywki podczas Summer Cup King
Gadu Gadu

24-04-2016, 19:44
Propsy JW za pomysł.

[Image: 2ew34lc.jpg]

Gadu Gadu
Find all posts by this user

24-04-2016, 21:36
Jak dla mnie słabe. Nie zmuszajmy kogoś do gry z kimś. Dotychczasowe Summer Cup jest spoko i niepotrzebne są zmiany.

[Image: 31359p0.jpg]
"Jeśli gralibyście w niebie, umarłbym, żeby tam Wam kibicować" iHALA MADRID!
Gadu Gadu

24-04-2016, 21:38
Czemu nie,w sumie to Summer Cup więc mogłoby być ciekawiej
Gadu Gadu

24-04-2016, 21:38
(24-04-2016, 21:36)Kordi Wrote: Jak dla mnie słabe. Nie zmuszajmy kogoś do gry z kimś. Dotychczasowe Summer Cup jest spoko i niepotrzebne są zmiany.

Dokładnie. Trafi jeden gówniarz na drugiego, pospinają się, nastąpi rozpad i już jeden team z głowy. Summer Cup powinien być luźnym turniejem z lekko towarzyską atmosferą, a nie zmuszanie kogoś do gry z kimś z kim się nie chce.

Trzeba sto razy przegrać, aby ten jeden raz wygrać

[Image: tumblr_msm702Ba8q1qh6h8bo1_250.gif]
Gadu Gadu

24-04-2016, 21:47
Jestem tego samego zdania. Jednodniowy draft w przypadku RS-TS się sprawdza, ale nie zmuszajmy ludzi do gry dwumiesięcznej w zestawieniu nie wiadomo jakim. Dajmy na to taki Kamelen trafi do mojego zespolu i co myslisz, że ten zespol przetrwałby dwa miesiące? Myślę, że nie.  Można wprowadzać jakieś stałe turnieje jednodniowe w draftach ale nie caly sezon, bo i tak myślę takie Zebry (bez spiny) by sparowały ciągle w swoim gronie a nie ze swoimi dobranymi ludzmi. Pozdro, ZIMELNATRENERA
Gadu Gadu

24-04-2016, 21:49
(24-04-2016, 21:38)Master Wrote:
(24-04-2016, 21:36)Kordi Wrote: Jak dla mnie słabe. Nie zmuszajmy kogoś do gry z kimś. Dotychczasowe Summer Cup jest spoko i niepotrzebne są zmiany.

Dokładnie. Trafi jeden gówniarz na drugiego, pospinają się, nastąpi rozpad i już jeden team z głowy. Summer Cup powinien być luźnym turniejem z lekko towarzyską atmosferą, a nie zmuszanie kogoś do gry z kimś z kim się nie chce.

Nie "trafi", tylko zostanie wybrany. A raczej każdy pomyśli czy marnować pierwsze sloty na takich graczy.

Zresztą... sugerowanie, że w regularnych sezonach lub poprzednich SC teamy się przez to nie rozpadały jest zabawne. Tak samo będzie można wymienić gracza i tyle.

[Image: 7fXbY98.jpg]

WP NWO SMH ZM BR IN FCD FR LG PTHC VV North Korea Iceland

"Nabierz skilla albo zgiń"

"Haters gonna hate" & "Psy szczekają, karawana idzie dalej"
Gadu Gadu

24-04-2016, 21:53
No faktycznie, torpedujmy pomysły wprowadzenia nowych graczy, bo "sie pospinają gówniarze" a potem będzie płacz, bo nikogo nowego na forum, nie ma kto grać/sędziować/streamować.

[Image: comment_R2RZjGIoeT9tYw0eQejsgFDpDpdQ2C6T.gif]

24-04-2016, 22:41
Pomysł draftu nigdy nie wypali na jakimkolwiek haxballowym forum. Ta gra, to forum i te rozgrywki mają być przyjemnością, nie możemy komuś nakazać grać w danym zespole wbrew jego woli.
Myślę, że w przypadku draftu stabilność drużyn dość szybko by upadła.

Panikujecie tak z tymi bramkami/ wynikami/ bilansami/ murowaniem, a dawniej było tak samo, tylko że było jeszcze il.

[Image: LOCAAAAAAAAAAA7asdsdsad6766482dece2.jpg]
Gadu Gadu

Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)