Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Summer Cup - coś nowego? [Przeniesione przez marO]
23-05-2018, 14:45 (This post was last modified: 23-05-2018, 14:51 by Steve Stifler.)
Summer Cup - coś nowego? [Przeniesione przez marO]
Witam, ponieważ za miesiąc rozpoczyna się wakacyjny Summer Cup (a to na dobrą sprawę jedyny okres, w którym mogę regularnie sparować - a rozmawiając z kilkoma osobami wiem, że nie dotyczy to jedynie mnie) - chciałbym uprzejmie zaproponować Administracji jakieś nowości, gdyż już od 4 edycji Summer Cup jest prowadzony w tym samym systemie (1/2 grupy + pucharowy)

Zacznę od propozycji w temacie systemu rozgrywek:

1. Klasyczny turniej "mundialowy". Dzielimy na grupy po 4 zespoły (w miarę możliwości), póżniej drabinka zwykła - w razie potrzeby możemy wydłużyć turniej poprzez wprowadzenie dwumeczów (w grupie lub pucharowej), ew. wyjście wszystkich z grupy - wówczas np. 1A-4B, 2A-3B, 3A-2B oraz 4A-1B. Trochę nuda, ale lepszy rydz niż nic.

2. Ekstraklasa Style - czyli po rozegraniu pełnej rundy podział na grupę mistrzowską i spadkową oraz dzielenie punktów. Może być problem z czasem rozgrywek, ale nikt nie zaprzeczy iż emocje trwają do ostatnich kolejek. Jednak o co mają grać drużyny ze spadkowej? Ee... no.... y... ech, wtedy chyba trzeba sobie odpuścić spadkową.

3. Zmieniony turniej "mundialowy". W grupy bawimy się tak samo, ale komplikujemy awans do kolejnej rundy. Jak? Pierwsze drużyny awansują bezpośrednio do ćwierćfinałów, lecz kolejne grają odpowiednio w 1/8 i 1/16 finałów.

Przykładowo dla 16 drużyn i 4 grup po 4 teamy:
mecze w 1/16 - 3A-4B, 3B-4A, 3C-4D, 3D-4C
mecze w 1/8 - 2A vs 3C-4D, 2B vs 3D-4C, 2C vs 3A-4B, 2D vs 3B-4A
mecze w ćwierćfinale - pierwsze drużyny z grup kontra zwycięzcy 1/8 (losowane lub ustawione drabinką)

Moim zdaniem ten system może być najciekawszy, bo:
1. Eliminuje przewagę związaną z siłą lub słabością określonych grup - bo w pucharowej i tak musisz stanąć przeciw rywalom z innych grup.
2. Daje podstawę do walki o jak najlepsze miejsce w grupie, więc do ostatniej kolejki będzie walka nie tylko o awans - ale nawet o 3 miejsce i losowanie teoretycznie słabszego rywala z innej grupy.

4. POLSKI SYSTEM ROZGRYWEK

http://weszlo.com/Trybuna/a-moze-polski-...rozgrywek/ - Musiałem wrzucić to legendarne dzieło XD

[Image: dok%C5%82adna-punktacja.png]

5. (nie wykluczająca się z tymi 1-4) Ograniczenie nazw drużyn do reprezentacji występujących na Mundialu. Mała, klimatyczna zmiana Wink2

Przejdźmy teraz do rzeczy ważniejszej, czyli opcjom dobierania zawodników. Priorytetem jest tutaj rozbicie zastałych paczek, oraz umożliwienie mniej aktywnym lub nowym graczom możliwości rywalizowania o najwyższe cele (co w sezonie "normalnym" jest niemożliwe tak jak pokazało Riotmakers).

Oczywiście proponuję Draft... dobra, żartowałem. Draft wyszedł całkiem dobrze, emocje były większe niż w kilku ostatnich sezonach, kilku młodych się wybiło - ale trzeci Draft w ciągu bodajże roku to byłoby zbyt wiele. Poczekam z kolejną propozycją Draftu jeszcze parę miesięcy XD

Co w takim razie proponuję? Rzucam propozycje (od najbardziej radykalnych), zapraszam do dyskusji.

1. Losowanie - czyli pełna dowolność. Wszyscy zgłoszeni gracze są automatycznie rozlosowywani do drużyn (można wprowadzić podział na pozycje). Z pewnością dałoby to ciekawy i nieprzewidywalny sezon... ale jest niemal pewne, że powstaną teamy słabsze i mocniejsze, już pomijając fakt iż można trafić do teamu, w którym będą nieodpowiadający Ci gracze. Generalnie raczej nie polecam.

2. Ograniczenie ze względu na ilość graczy w jednej drużynie z drużyn ostatniego sezonu (max. 2-3) - Radykalna opcja zmiany sił na Summer Cup. Prawdopodobnie skillerzy dobiorą się z innymi skillerami przy zmienionej konfiguracji... ale zawsze brak zgrania utrudni regularne zdobywanie zwycięstw. Co umożliwi wyrównany turniej do końca.

3. Ograniczenie ze względu na osiągnięcia "piłkarskie" gracza - Przykładowo: maksymalnie 3 graczy w drużynie, którzy posiadają 3 (lub więcej) osiągnięcia za grę na RSHL. Dość skuteczne, doprowadzi siłą rzeczy do rozbicia "towarzystw wzajemnej adoracji" oraz skillerów na większą ilość drużyn. Mniej doświadczeni będą mieli szansę na podszkolenie się u lepszych graczy.

4. Ograniczenie ze względu na ilość meczów gracza - Proponowane bodajże przez Gardnera. Dla mnie lepszą opcją jest ta nr 3, gdyż opcja nr 4 odetnie drogę tym, którzy mimo dużej ilości meczów nie mają dużego skilla przez np. brak czasu na spary i wpadają na ligówkę dwa razy na tydzień. Jednak ponieważ przewijał już się ten temat, to propozycję wrzucam.

5. Zmniejszenie/zwiększenie ilości graczy w teamie - W przypadku zmniejszonej ilości graczy dostaniemy więcej drużyn, ale większe problemy z aktywnością i walkowerami. Zwiększona ilość graczy pozwoli na większą rekrutację młodych talentów do lepszych teamów - ale analogicznie zmniejszy ilość drużyn. Osobiście jakby miało już do tego dojść, jestem bliżej opcji odchudzenia - jednak może ktoś mnie przekona do tego, że zwiększenie da lepsze efekty [Image: wink2.gif]

6. Nie robić nic - i zdychać pod płotem dalej. Czyli "same old shit".

Na koniec możemy przetestować kilka zmian wymuszających większą aktywność użytkowników - zgodnie z tematem, który kiedyś stworzyłem. Nie wiem, czy Summer Cup to odpowiedni czas na tak rewolucyjne zmiany... ale może Admini uznają, że tak.

Quote:1. Żadna drużyna nie ma na start następnego sezonu żadnych Wild Cardów, challenge'ów, ew. można ograniczyć ilość zmian na połowę do jednej.

2. Wild Cardy, challenge i dodatkowe zmiany można zdobyć przez - i tu przykładowe wartości:
- 1 WC/challenge lub 2 dodatkowe zmiany w meczu za hostnięcie publiców pod szyldem RSHL na określonych zasadach przez 5h
- 1 WC/challenge lub 2 dodatkowe zmiany w meczu za posędziowanie 5 meczów
- 1 WC/challenge lub 2 dodatkowe zmiany w meczu za streamowanie 2 meczów/eventów RSHL lub za komentowanie 5 meczów/eventów RSHL
- 1 WC/challenge lub 2 dodatkowe zmiany w meczu za artykuł powyżej 300 słów w gazetce zaakceptowany przez admina (lub redaktora naczelnego gdy taki będzie)
- 2 WC/challenge lub 4 dodatkowe zmiany w meczu za stworzony filmik nt. RSHL zaakceptowany przez admina

3. Oczywiście niewykorzystane WC/challenge lub zmiany z danego sezonu mogą przejść na następne sezony, w przypadku gdy drużyna rzecz jasna przetrwa.

4. W ostateczności można także uzależnić miejsce drużyny w danym sezonie przy równej ilości punktów od tego, który z zainteresowanych teamów był bardziej aktywny.

5. Oczywiście w.w udogodnienia będzie można też wygrać w jakichś konkursach, o ile takie będą tworzone.

Zapraszam do kulturalnej dyskusji i dorzucania się ze swoimi racjonalnymi pomysłami. Mam nadzieję, że teksty w stylu "jesteś kretynem/pasterzem/warszawiakiem/noobem i nie masz skilla/klubu/mózgu" etc. będą odpowiednio nagradzane procentami, bo to jednak nie Hyde Park - a chyba wszyscy zgadzamy się co do tego, że jakieś zmiany trzeba wprowadzić. Smile

[Image: 7fXbY98.jpg]

WP NWO SMH ZM BR IN FCD FR LG PTHC VV North Korea Iceland

"Nabierz skilla albo zgiń"

"Haters gonna hate" & "Psy szczekają, karawana idzie dalej"
Gadu Gadu
Visit this user's website Find all posts by this user

Reklama
23-05-2018, 15:20
RE: Summer Cup - coś nowego?
Co do systemu rozgrywek to się nie będę wypowiadał.

Jeśli jednak chodzi o dobieranie zawodników, to fajnie było by coś zmienić na czas trwania SC i zobaczyć jak to wyjdzie.
Gadu Gadu
Find all posts by this user

23-05-2018, 21:38
ja się produkuje na SB a tu widzę ze ktoś wpadł na ten pomysł Biggrin jak najbardziej za , jak się sprawdzi to na ligę można by było zastosować
Gadu Gadu

23-05-2018, 22:22
(23-05-2018, 14:45)Steve Stifler Wrote: 3. Zmieniony turniej "mundialowy". W grupy bawimy się tak samo, ale komplikujemy awans do kolejnej rundy. Jak? Pierwsze drużyny awansują bezpośrednio do ćwierćfinałów, lecz kolejne grają odpowiednio w 1/8 i 1/16 finałów.

Przykładowo dla 16 drużyn i 4 grup po 4 teamy:
mecze w 1/16 - 3A-4B, 3B-4A, 3C-4D, 3D-4C
mecze w 1/8 - 2A vs 3C-4D, 2B vs 3D-4C, 2C vs 3A-4B, 2D vs 3B-4A
mecze w ćwierćfinale - pierwsze drużyny z grup kontra zwycięzcy 1/8 (losowane lub ustawione drabinką)

Moim zdaniem ten system może być najciekawszy, bo:
1. Eliminuje przewagę związaną z siłą lub słabością określonych grup - bo w pucharowej i tak musisz stanąć przeciw rywalom z innych grup.
2. Daje podstawę do walki o jak najlepsze miejsce w grupie, więc do ostatniej kolejki będzie walka nie tylko o awans - ale nawet o 3 miejsce i losowanie teoretycznie słabszego rywala z innej grupy.

To jest dobry pomysł, bo różni się w jakiś sposób od ligi, a jednoczesnie sprawia, że można grać relatywnie długo, a nie klasycznie "mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor". Props.

Co do podziału zawodników to fakt, miło by było, jakby połowa ekip to nie były przeniesione zespołu z ostatniego sezonu. Więc chyba najlepsza będzie jakaś wariacja na temat draftu (który chyba odbył się bez jakichś większych przypałów w Winter Cupie?) albo to ograniczenie zawodników z klubu w jednej repce.

Sceptyczny jestem co do totalnego, randomowego losowania (za dużo szans na przypał: bardzo słabe i bardzo mocne teamy, wylosowanie zawodników którzy się nie trawią w jednej repce). I co do pomysłu nagradzania drużyn WC/czelendżami za jakieś aktywnosci, bo czuję nosem, że zaczęło by się cwaniakowanie i jakieś inne machlojki.
Gadu Gadu

24-05-2018, 09:24 (This post was last modified: 24-05-2018, 09:38 by Margonemiarz.)
Jestem za opcją nr 3 zdecydowanie najlepsza opcja

28-05-2018, 11:02
Ech, dyskusja niestety dość martwa - a Summer Cup coraz bliżej. Czekamy też na wypowiedzi "czerwonych" :>

[Image: 7fXbY98.jpg]

WP NWO SMH ZM BR IN FCD FR LG PTHC VV North Korea Iceland

"Nabierz skilla albo zgiń"

"Haters gonna hate" & "Psy szczekają, karawana idzie dalej"
Gadu Gadu
Visit this user's website Find all posts by this user

28-05-2018, 14:34
Dla mnie też opcja nr 3. Co do zasad to lepsze te co są .

28-05-2018, 18:11
(28-05-2018, 11:02)Steve Stifler Wrote: Ech, dyskusja niestety dość martwa - a Summer Cup coraz bliżej. Czekamy też na wypowiedzi "czerwonych" :>

Jest i czerwony.
Propozycja odrzucona.
Gadu Gadu

Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)