Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball LeagueThread Closed
Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkolenia sędziów i nie tylko (Przniesione przez Jakub Wawrzyniak)
29-04-2014, 17:24 (This post was last modified: 29-04-2014, 17:39 by Aventador.)
Post: #1
Szkolenia sędziów i nie tylko (Przniesione przez Jakub Wawrzyniak)
Witam. Sędziowie - temat rzeka. W tym wątku chciałem poruszyć już często proponowane szkolenia sędziów. Mam kilka planów co do tego. Podzielę to na etapy.

Etap 1 - Obrazki
Chodzi mi o kilka obrazków z instrukcjami dla zawodników, ale także dla sędziego. Dla zawodnika - co robić, a czego nie robić na meczu, dla sędziego - co robić w danej sytuacji. Każdy obrazek to osobna kategoria np. czat, rozgrywka.
Przykładowy obrazek (w tym przypadku dla zawodnika):
[Image: 34i5qvq.jpg]
Tak jak mówię, ile kategorii tyle obrazków. Po skończemu wszystkich można by zrobić osobny temat (zamknięty) np. w dziale regulaminów ligi z tymi obrazkami p.t. Jak zachowywać się na meczu. Jednak bez waszej pomocy się nie obejdzie. O ile czat sam wymyśliłem to kolejne kategorie mi już nie przychodzą do głowy (prócz np. rozgrywka i trzymanie linii), więc jeśli masz jakiś pomysł - przedstaw go w tym temacie.

Ps. Oczywiście jeśli pomożecie z propozycjami to na pewno obrazek będzie trochę ulepszony graficznie, a dla sędziego i zawodnika będą dwie różne wersję aby można je było łatwo odróżnić.

Etap 2 - Film
Po skończeniu serii obrazków planuję zrobić film instruktażowy na podstawie obrazków. Nie będzie to złączenie obrazków w 30 sekundowy film, ale przedstawienie wszystkich scenek, sytuacji z obrazków + lektor (własny głos). Na szczegóły jeszcze za wcześnie.

Zdaję sobie sprawę, że etap 1 może nie być tak widowiskowy jak 2 oraz może nie przemawiać do każdego tak jak film, ale od czegoś trzeba zacząć.

Czekam na opinię projektu oraz propozycję co do etapu 1.


Najdłuższa seria bez straconej bramki: 182 minuty
Gadu Gadu
Find all posts by this user

Reklama
29-04-2014, 17:29
Post: #2
RE: Szkolenia sędziów i nie tylko
Napewno naszym sędzią pomoże


29-04-2014, 17:49
Post: #3
RE: Szkolenia sędziów i nie tylko
Nie jest tajemnicą, że także u nas sędzia sędziemu nierówny. Stąd dobrze byłoby od czasu do czasu (lub w chwili otrzymania przez nowicjusza blue color) przeprowadzić egzamin czy tam test (nazwa obecnie nieistotna). Osoby z dużymi doświadczeniem i umiejętnością sędziowania obserwowałyby prace początkujących bądź słabszych arbitrów. Takie szkolenie czy sprawdzenie mogłoby się odbywać na dowolnym roomie, np. na sparze czy zamkniętym publicku. Po swoich 20 minutach nowicjusz dostawałby garść info, jak mu idzie, na co zwrócić uwagę itd. Nie chodzi tu tyle o opanowanie atmosfery na meczu (od tego są osty, kartki i własny charakter), ale o umiejętność podejmowania słusznych decyzji, możliwie jak najmniej bezspornych.

Oczywiście, o czym już pisałem, podtrzymuję stwierdzenie o konieczności stworzenia konferencji dla sędziów. (jeżeli jeszcze nie ma).


[Image: 5097715.png]
Gadu Gadu
Visit this user's website Find all posts by this user

29-04-2014, 17:57
Post: #4
RE: Szkolenia sędziów i nie tylko
Dobra, jeżeli chodzi o sędziów:

Proponuję zatrudnić do "współpracy" najbardziej doświadczonych i najlepiej ocenianych - obecnych i byłych niebieskich, żeby mogli się wypowiedzieć, w jaki sposób oni sędziują mecze, co robią, czego nie robią, na co pozwalają, na co nie, co ich najbardziej drażni, irytuje, a jakie mecze są najłatwiejsze do sędziowania. Zrobić z nimi jakiś mały wywiadzik, kilka konkretnych pytań, żeby odpowiedzi były jasne i klarowne. I poprosić ich o przyłożenie się do odpowiedzi, a nie "odbębnienie", bo jeżeli ktoś zrobi to na odpier***, to na nic nam po takim materiale szkoleniowym. Po przeprowadzeniu ankiety, zebrać wszystko w całość i wypisać podpunktami odpowiedzi na każde pytanie. Taki sposób "burzy mózgów", jeżeli wszyscy rzeczywiście potraktują to poważnie, przyniesie nam dużo cennych rad dla nowych sędziów i zdecydowanie poprawi jakość sędziowania na RSHL.

Co do zachowania zawodników wobec sędziego na razie nie mam pomysłu, ale grafika zrobiona, przez Avena robi wrażenie i jest dobrym wstępem do dalszych obrazków / filmiku. Choć osobiście sądzę, że akurat w tym wypadku nie musi być tego przesadnie dużo, raczej podstawowe zasady szacunku, respektu do sędziego i ogólnego zachowania się na meczu.


[Image: py38lc.jpg]
Gadu Gadu
Find all posts by this user

29-04-2014, 19:06
Post: #5
RE: Szkolenia sędziów i nie tylko
RC, no nie zawsze każdy doświadczony ma czas ;p

Ogólnie dobrze że rusza coś w tym kierunku i zachęcam tych co się boją spróbować, napiszcie nawet na 46517990 to wam trochę pomogę na początku żebyście przeszli "testy sędziowskie" Biggrin

Logan edited 29-04-2014 19:12 this post because:

Brawo! Podoba mi się taka postawa Wink2


Find all posts by this user

29-04-2014, 19:19
Post: #6
RE: Szkolenia sędziów i nie tylko
(29-04-2014, 19:06)Polak Wrote: RC, no nie zawsze każdy doświadczony ma czas ;p

Przecież to nie musi być zaraz, teraz, już, można dać i tydzień czasu, na spokojnie Smile Tyle czekaliśmy z tą małą reformą, że troszkę więcej nas nie zbawi Smile


[Image: py38lc.jpg]
Gadu Gadu
Find all posts by this user

29-04-2014, 20:30
Post: #7
RE: Szkolenia sędziów i nie tylko
Od sezonu IV sędziuję mecze, zaczynałem dość marnie, jednakże myślę że jestem na tyle doświadczony(pozostała praca nad częstszym stosowaniem kar za przewinienia Biggrin, która już idzie w dobrym kierunku), żeby wspomóc nowych sędziów w rozwoju.


W razie jakichkolwiek pytań, piszcie GG: 41081443.

Gadu Gadu
Find all posts by this user

29-04-2014, 20:50
Post: #8
RE: Szkolenia sędziów i nie tylko
Również byłem sędzią przez pewien okres czasu. Może najlepszy nie byłem, ale najgorszy też raczej nie. Doświadczenie jakieś posiadam, także jakby któryś z nowych sędziów ma jakieś pytanie, wątpliwość - niech pisze śmiało (31390556) postaram się pomóc.Smile
Gadu Gadu
Find all posts by this user

29-04-2014, 20:51
Post: #9
RE: Szkolenia sędziów i nie tylko
Przy robieniu obrazkow zgłosze się na pewno do doświadczonanych sędziów. Również zrobie grafikę jak szukać sedziego i co mi tam do głowy przyjdzie. O filmie powiem tyle, że wybiorę kilka osób ogarniętych które pomogą mi to nagrać jeśli się zgodzą.

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka


Najdłuższa seria bez straconej bramki: 182 minuty
Gadu Gadu
Find all posts by this user

29-04-2014, 21:40
Post: #10
RE: Szkolenia sędziów i nie tylko
Sędzia od sezonu 3, chyba dość doświadczony, więc drodzy kandydaci na sędziów/początkujący sędziowie... w razie potrzeby piszcie - 12711547 Biggrin


[Image: 7fXbY98.jpg]

WP NWO SMH ZM BR IN FCD FR LG PTHC VV North Korea Iceland


"Nabierz skilla albo zgiń"

"Haters gonna hate" & "Psy szczekają, karawana idzie dalej"
Gadu Gadu
Visit this user's website Find all posts by this userThread Closed


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)