Wybory ZP (Przniesione przez Mateo)
Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
06-01-2017, 21:13 (This post was last modified: 06-01-2017, 21:14 by Gardner.)
Quote:Jako, że tradycyjnie, co nową edycje mamy masę idiotycznych zgłoszeń do nagrody ZP. Proponuję, aby na przyszłą edycję powołać komisję składającą się z byłych laureatów złotej piłki oraz administracji, która wybierze RACJONALNYCH KANDYDATÓW, na których będą mogli zagłosować wszyscy standardowo uprawnieni do takiego głosowania. Wybieranych na podstawie faktycznych osiągnięć, umiejętności i statystyk sezonu a nie koleżeńskich sympatii.

Tym sposobem unikniemy komedii, która odbywa się w ciągu ostatnich edycji ZP jeśli chodzi o zgłoszenia kandydatów, w której przyznaję bez bicia sam brałem udział. Z czego nie jestem dumny.

[Image: fifa-world-player-of-the-year-2009-2010-....gif?w=830]

Przywróćmy szacunek tej zacnej nagrodzie.

Temat, który napisałem we wrześniu 2015. Kolejne wybory ZP i kolejny raz mamy delikatny komediodramat. Nie będę odnosił się do aktualnych wyborów, bardziej odniosę się do potrzeby zmiany sposobu zgłaszania kandydatów do ZP.

Aktualnie zasady zgłoszeń są absurdalne, co prowadzi do wielu patologii w toku wyborów. 

W moim odczuciu ZP, aby miała sens musi być związana z faktycznymi dokonaniami na boisku, zamiast sympatiami, czy antypatiami. Aby uściślić zasady wybierania kandydatów proponuję, by anulować możliwość zgłaszania zawodników przez członków forum jak się im podoba. Kandydatów. Max 10 moim zdaniem powinna wybierać administracja, lub specjalnie powołana do tego ekipa kilku osób (OGARNIĘTYCH wiekowo i umysłowo), która na bazie sezonu obiektywie oceni zasługi poszczególnych graczy do kandydatury. Dopiero na bazie kandydatur wytypowanych przez ekipę robimy oficjalne głosowanie uprawnionych osób. 

Kolejny raz ośmieszamy ideę tej nagrody. Poprzednia administracja miała to w dupie. Liczę, że ta się opamięta.

[Image: giphy.gif]
Sit and spinSmoke
Gadu Gadu
Find all posts by this user

Reklama
06-01-2017, 21:15
RE: Wybory ZP
Ja sam podkreślałem, że obecna forma jest do zmiany. Na pewno zmienimy sposób wyborów itd. Także rzucajcie pomysły, zbierzemy kilka systemów wybierania, zrobi się ankietę, którą wersję wybrać i ją wcielimy.

06-01-2017, 21:18
Wybór osób z odpowiednim doświadczeniem i głową do wzorowej oceny zawodników na przestrzeni całego sezonu to obowiązek, żeby ZP miała jeszcze jakiś sens.

Myślę, że grono składające się z kilku osób z odpowiednim stażem i predyspozycjami do oceniania zawodników na przestrzeni całego sezonu to wymóg, który może się sprawdzić.

Niech ta "komisja" wybiera 10 kandydatów, którzy powalczą o złotą piłkę, następnie przedstawmy tych kandydatów na forum a potem niech dana "komisja" wybierze miejsca dla graczy.

06-01-2017, 21:19
Nie ma sensu zwoływać byłych laureatów złotej piłki. Większość z nich nie gra już na forum to nie będą mieć wiedzy kto i jak grał dany sezon.

[Image: 31359p0.jpg]
"Jeśli gralibyście w niebie, umarłbym, żeby tam Wam kibicować" iHALA MADRID!
Gadu Gadu

06-01-2017, 22:23
Można by ustalić pewne "kwoty" zgłoszeń na daną pozycję, przykładowo: 10 napastników, 5 defów, 5 gk. Wybór kandydatów zrobić w grupie administracja + sędziowie (mają dobry ogląd, mecze które sami rozegrali + sędziowane), a laureatów po staremu: trener + vice.
Gadu Gadu

06-01-2017, 23:06
Moim zdaniem listę po naradzie powinni stworzyć trzej organizatorzy z dość długim stażem na forum: Makumba, elChito i Mateo. Wtedy kapitanowie wybierają, komu przyznać punkty. Myślę, że na pewno wyeliminuje to sytuacje takie jak drugie miejsce Kamilosa w dzisiejszym rozdaniu, ponieważ listę kandydatów wybiorą osoby odpowiedzialne, którym nie zależy na śmieszkowaniu, tylko na wynagrodzeniu nominacją tych, którzy na to zasłużyli.

Gadu Gadu

07-01-2017, 13:14
Hans myślę że Mateo do tej trójki nie pasuje gdyż są inni admini z dłuższym stażem na forum i mniej stronniczy np Willian czy Ger. Ogólnie pomysł jest prosty i mi się ppdoba. Można go jeszcze oczywiście dopracować tak by nie było "kolesiostwa"

07-01-2017, 13:35 (This post was last modified: 07-01-2017, 13:36 by Fabregas.)
Zmiana głosowania i ogólnie nominowania osób do ZP była potrzebna od dawna ... w sumie dziwi się, że dopiero po takim czasie chcą to zmienić.
Propozycja aby to administracja wybierała 10 zawodników według nich najlepszych w sezonie wydaje się naprawdę spoko ale dodałbym do tego jakieś ograniczenie ilości 'zgłoszonych' zależnie od pozycji i/lub klubu (żeby nie było sytuacji, że całe 10 osób to napastnicy lub 3/4 jednego klubu jest nominowana) Smile
Gadu Gadu

07-01-2017, 13:44 (This post was last modified: 07-01-2017, 13:47 by Alcazar.)
Skoro prawo do głosowania mają tylko trenerzy, asystenci i administratorzy, to może niech tylko te trzy grupy użytkowników mają również prawo do zgłaszania kandydatów?

Ponadto dobrze by było, gdyby każdy uprawniony do zgłaszania kandydatów podał swoim zdaniem jednego najlepszego napastnika, defa i bramkarza sezonu, a nie losowo wybranych graczy, bo niektórzy przy zgłoszeniach stawiają na ilość a nie na jakość... Albo po prostu widzą, że ktoś kogo chcieli zgłosić został już zgłoszony, więc zgłaszali kogoś innego, choć wiedzieli że ta osoba nie zasługuje na ZP.

Po zebraniu zgłoszeń głosowanie mogłoby już przebiegać po staremu.

edit. Jeszcze wpadł mi do głowy pomysł karania procentami śmieszków robiących sobie jaja z głosowania, bo jak za idiotyczne głosy nie będzie żadnych kar, to takie kwiatki jak 2 miejsce Kamilosa (z całym szacunkiem) będą normą. Proponuję 40% dla każdego kto ewidentnie próbuje trollować.

Trzeba sto razy przegrać, aby ten jeden raz wygrać

[Image: tumblr_msm702Ba8q1qh6h8bo1_250.gif]
Gadu Gadu

07-01-2017, 13:53
Nie ma co mieszać kapitanów do wyznaczania kandydatów. W tym sezonie i tak znaczna część osób, która wskazywała graczy, to kapitanowie lub wice. Po wynikach rozdania widać, że niektórzy trenerzy również mało poważnie do tego podchodzą, więc jaki jest sens ponownego narażania się na straty w postaci idiotycznych zgłoszeń?

Gadu Gadu

Thread Closed

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)