Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydanie 1
13-09-2013, 22:44 (This post was last modified: 15-09-2013, 18:01 by BURAK XD.)
Post: #1
Wydanie 1
[Image: 79861522083236157630.png]

Numer 1
13.09.2013

Tak, dobrze widzicie to już 1 wydanie gazetki nowej redakcji. Rekompensując Wam długą przerwę od redakcyjnych gazetek postanowiłem wraz z ekipą stworzyć coś dla Was. Uważam, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty i nie zostaniemy skrytykowani a wręcz przeciwnie. Jak już weszliście to przeczytajcie. Życzę miłej lektury.

Red. nacz. Fabregas [4]


[Image: 18675468659393616013.png]

Za nami 5 emocjonujących kolejek czwartego już sezonu RSHL. Są zaskoczenia, nie małe; zarówno pozytywne jak i niestety te negatywne. Nowe odsłony znanych nam zespołów, fuzje innych; jaki to wszystko dało efekt, kto jest wygranym a kto przegranym po początku sezonu? Postaram się Wam to przedstawić.
Na razie na prowadzenie w naszej lidze wysunęły się 3 drużyny, dwie z nich były, są i zawsze będą brane jako godne mistrza RSHL, a w tym sezonie szczególnie. Ale kto to taki ta trzecia drużyna? Czy ktoś typował, że zaczną z takim przytupem? No cóż to po kolei…


[Image: 22.png]
LiverHax F.C – oto nasz lider po 5 kolejkach, znany wcześniej jako BeerConsumers zespół aktualnie prowadzony przez dobrze znanego nam tzR aka Bigosa. Klub zgromadził do tej pory 15 na 15 możliwych punktów, stosunek w jakim wygrywają mecze jest szokujący, 13 strzelonych na zaledwie 2 stracone. Ogrywali takie zespoły jak eT(2-1) pH(2-1) FT (2-0), pomimo tego, iż w każdym z nich faworytami wg. Was drodzy użytkownicy poprzez typera byli przeciwnicy LiverHaxu. Bardzo dobre jak się okazało transfery oraz umiejętność opanowania składu jest godne podziwu. tzR, Makumba, Polak, Pixel, każdy z nich miał coś do udowodnienia na forum, często niedoceniani zawodnicy zgrali się w jednym klubie i stanowią jak na razie o sile tej ligi. Jeżeli tylko coś złego nie stanie się w szeregach LiverHaxu, spokojnie mogą namieszać w naszej lidze, i stać się; o ile już nie można ich tak nazwać; czarnym koniem 4 sezonu RSHL.

Najlepszy piłkarz: tzR
Największe odkrycie: Makumba[Image: 4.png]
Northside Rangers – Zespół zajmujący drugie miejsce w naszej tabeli z dorobkiem 13 oczek. Przez wielu określany jako murowny mistrz zespół prowadzony przez Santosa dokonał transferów jak z bajki. Po rozwiązaniu PaintMasterów w szeregi nR zameldowali się Konciak oraz Quesidas. Do tego ściągnięto również Tello, który rozegrał świetny sezon w Kanonierach. Razem z takimi graczami jak Hitman, Szuwar, RedCafe, Unquero (hihi) oraz wspomniany wcześniej Santos stanowią niezwykle silne zestawienie, chyba każdy zespół, który patrzył w terminarz i widział w nim NR – swój klub, ma w głowie spore obawy. Zespół ma najlepszy bilans bramek, 15 na 2 stracone i wbija się w inne zespoły jak po maśle. Z takim składem, są głównymi faworytami do zdobycia mistrzostwa, nie widać nawet zalążku złej atmosfery, oby tylko nadmiar gwiazd nie przyniósł złego efektu, na razie wszystko idzie ku dobremu.

Najlepszy piłkarz: Red Cafe
Największe odkrycie: Quesidas[Image: 13.png]
Brave Hornets – Klub nieodłącznie prowadzony przez GreenTea ma na koncie tyle samo punktów co zespół Northside Ranger; 13, jednak z nieco gorszym bilansem bramek 8 / 1. BH od początku sezonu boryka się z małymi problemami personalnymi. Ściągnięcie za nie małą sumę 12mln Xavinho, oraz uznawanego za wielki potencjał Davida Ville nie dało pożądany efektów i znajdują się na wylocie z klubu. Ostatnimi czasem słyszy i się również o złej komunikacji dwóch topowych naszej ligi graczy, którzy stanowią o sile BH od długiego czas czyli ZagłębiaLubin z Greenem, wielka szkoda bo jest to bardzo charakterystyczny duet, miejmy nadzieję, że jednak wszystko się ułoży, a GreenTea znajdzie sposób na dalsze prowadzenie klubu bo BH to wielka marka na naszym forum i zasługuję na wielki szacunek. Na razie nie dają po sobie niczego poznać i przy dawce szczęscia nieodstają od czołówki.

Najlepszy piłkarz: Green Tea
Największe odkrycie: Sportomen[Image: 21.png]
Flame Team – Spore odkrycie 3 sezonu, w 4 sezonie było typowane do ostrej walki o nawet mistrzostwo. Na razie zespół prowadzony przez Szczypiora zajmuję czwartą lokatę z dorobkiem 7 punktów oraz bilansem 5/4. W ostatnich dniach jesteśmy światkami wielkich przemian we Flame’ach. Można powiedzieć, iż ze swojego klubu został wyrzucony TheoWalcott, klub opuscił również Paladyn. Teraz rozpoczyna się już samodzielna era Szczypiora, który wraz ze swoim bratem Bykiem, Casperem, Klaponem oraz nieznanym nam na razie Robinem van Persie będzie stanowił siłę FlameTeam. Sam jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie, na razie widać brak stabilizacji w tym klubie a co za tym idzie wyniki, chyba nie takie jak mają w planach.

Najlepszy piłkarz: szczypior
Największe odkrycie: Byku[Image: 14.png]
Zdziadziałe Zebry F.C. – Kolejny weteran RSHL, zespół, który chce ponownie przypomnieć o swojej sile, jak to miało miejsce w 2 sezonie. Z klubu odszedł Suriel, który był bardzo ważnym filarem w Zeberkach, ale jak to mówią: nie ma ludzi nie zastąpionych. Zebry sprowadziły nowych graczy takich jak: Dexter, Rashid(;3) oraz powrócił na swój sposób Jurgen. Start sezonu nie można określić jako zły, zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów oraz z stosunkiem 5/4 bramek. Teraz tylko czas działa na ich korzyść, wraz z nim przyjdzie zgranie a co za tym idzie lepsza gra, trudno mówić o atmosferze, bo w Zeberkach nie może być ona inna jak zaj… bardzo dobra!

Najlepszy piłkarz: Luisito
Największe odkrycie: Rashid[Image: 1.png]
PrideHax – Zespół wybawiony wręcz w 3 sezonie przez Zimela, wszystkich za pewne ciekawiło jak klub poradzi sobie bez niego, oraz bez Pornuszka którzy zreaktywowali swoje dawne kluby. Szefostwo klubu musieło się wziąć ostro do pracy i znaleść nowch graczy na miejsce starych. Do pH przybyli tacy gracze jak jak MASS, xKosmos oraz Senshi. Siła ataku wydaję się być co najmniej dobra, jednak klub boryka się z małymi problemami na pozycji obrony, chwilowa nieobecność MASSa spowodowała, iż napastnicy wcielali się w role obrońców i nie wszystko wychodziło jak zakładano. Na 5 meczy klub zdobył 5 punktów i zajmuję szóste miejsce ze stosunkiem bramek 3/4. Jeżeli w klubie nie będzie nieoczekiwanych nieobecności, ani sprzeczek zespół powinien powalczyć o nieco lepszą pozycje niż ocenie.

Najlepszy piłkarz: Konfucjusz
Największe odkrycie: Uniwersalny[Image: m_a52ffa3973551e7d4c7e944ab96943eb.jpg]
San Marino HaxSport – Zespół prowadzony przez redakcyjnego kolegę Garibaldiego uklasowało się na 7 pozycji w tabeli z dorobkiem 4 oczek, oraz najgorszym stosunkiem bramek straconych w naszej lidze, 3 do 17. Zespół znanych nam graczy z legendarnego BBS takich jak Moris, Arthurio, do tego tacy weterani jak Dembele czy Oleg mogą namieszać w naszej lidze. W 5 kolejce sprawili sporą niespodzianek, chociaż nie wiem czy do końca można to tak nazwać ogrywając bardzo źle spisujące się w tym sezonie eT 3-2 po bardzo ładnych trafieniach Morisa, Olga oraz Arthurinia. W klubie panuję bardzo dobra atmosfera, sami nazywają siebie Bandą Świrów a ich przyśpiewki po wygranym meczu z eT na TS’owym lobby były głośne i wyraźne. Widać, że SM traktuję to jako czystą zabawę, zabawa zabawą ale ogrywając eT pokazali, że piłkarsko stać ich o walkę z obecnymi drużynami ML.

Najlepszy piłkarz: Dembele
Największe odkrycie: Saint Negro[Image: 30.png]
Paradise Team – Kolejna reaktywacja, udało im się skoczyć do ML poprzez liczne rozpady. Klub prowadzony raz to przez PokerFace aka RM, raz przez Aventadora a obecnie przez naszego kochanego moderatora PanaMurzyna. Klub przed sezonem wykonał całkiem niezłych transferów, mianowicie Bartexxa (który obecnie podpisał kontrakt z BH), Chico Floresa, Jesse (obecnie bez klubu), oraz w ostatnich chwil wiadomo iż dołączył do nich TheoWalcott. Dodając do tego takich starych wyjadaczy jak wspomnieni wcześniej kapitanowie mogli powalczyć o środek ML. Na razie ParadiseTeam zajmuję 8 pozycje w tabeli z dorobkiem 3 punktów oraz stostunkiem punktów 2/5. Godne przypomnienia są mecze z BH, gdzie rajska drużyna ugrała remis, bądź też mecz z eT, gdzie przez 6 min. grali z osłabieniem, mimo tego także wywieźli z tego meczu cenny punkt. Być może pT pokusi się o kolejne wzmocnienia, po wstawieniu na listę transferową ZagłębiaLubin, pT zgłosiło się po jego wypożyczenie, kto wie co z tego wyniknie, na razie klub naszego Murzynka znajduję się tuż nad strefą spadkową.

Najlepszy piłkarz: Chico Flores
Największe odkrycie: El Rm[Image: 10.png]
Executors Team – Tak Executors Team zajmuję przedostanie miejsce w naszej tabeli z zaledwie dwoma punktami oraz stosunkiem 4/10. No to jest największy przegrany pierwszych 5 kolejek. Mając takie indywidualności jak Carsten, Namigo którzy zostali powołani do kadry, Joke, Kebaba, Mercelowską i swojego doświadczonego w ML trenera Fabregasa chyba nikt nie skazywał eT tak nisko. Nawet gdy grali 4vs3 przez długi okres czasu, nie udało się wygrać. Czym to jest spowodowane? Cieżko stwierdzić. eT zawsze miało charakteryzstyczną, przyjazną atmosferę a gracze sami zarzekali się, że mogą grac ze sobą choćby w IL. Jednak teraz dochodzi do momentu gdzie od eT odsuwają się powoli gracze. Namigo wylądował na liście transferowej, klauzulę ustalono też dla Carstena i Mercel, czyżby eT się sypało? Wszystko na to wygląda. Obecny asystent kadry RSHL nie ma tej energii co kiedyś aby naładować ją eT i walczyć z każdym klubem jak równy z równym. Gdzie te mecze jak remisy z pV 1-1, minimalne porażki jak z nR 3-2? Zanikły, teraz eT gubi punkty z takimi ekipami, że nikt nie pomyślał by o remisie. Oby tylko Fabsowi znowu wróciła chęć prowadzenia zespołu za wszelką cenę a eT naładowane entuzjazmem trenera zdołał wyjść ze strefy spadkowej i podskoczyć parę miejsc w tabeli - oby bo jeżeli tak się nie stanie, w przyszłych sezonach możemy już nie oglądać Executorsów na RSHL.

Najlepszy piłkarz: Carsten Jancker
Największe odkrycie:[Image: 29.png]
F.C Albatros – Outsider naszej ligi, na 5 meczów nie zgromadzili choćby jednego oczka, stosunek bramek 1/8 nie jest w cale taki zły, jednak czegoś brakuje. Aby gromadzić punkty w ML nie wystarczy się tylko bronić, trzeba atakować. Takie mecze jak z nR, gdzie nR strzeliło zaledwie 1 bramkę, na dodatek w końcówce, można zaliczyć na + Alabtrosów, ale czy o to chodzi, aby bronić się przez cały sezon? Ja osobiście bardzo na nich liczę, obronę mają jak widać bardzo zgraną i potrafią powstrzymać ataki wszystkich ekip, lecz muszą postarać się o lepszą grą w napadzie, jeżeli marzą o uciecze ze strefy spadkowej.

Najlepszy piłkarz: MrCraKu
Największe odkrycie: Wiru$


Mercy

[Image: 50339509365749507319.png]

[Image: 11_mikrofon.png]

Wywiad z moderatorem - testo !!!

Fabregas [4]: Witam testo Smile

testo: Witaj redaktorze :>

Fabregas [4]: Pierwsze pytanie. Powiedz mi jak masz na imię skąd jesteś i gdzie mieszkasz ?

testo: Nazywam się Filip , mam 16lat. Pochodzę z małej wsi na Pomorzu.

Fabregas [4]: No dobrze, to teraz przejdziemy do pytań troszeczkę trudniejszych Smile Jak zaczęła się twoja przygoda w haxa ? Zaczynałeś jak większość od classic czy bezpośrednio do naszej ligi ?

testo: Na początku grałem na mapkach podstawowych ale tylko i wyłącznie 4fun. Gre na mapce Real Soccer u joki i goleadora. Grę w lidze rozpocząłem równo z początkiem sezonu 0, tworząc własny team, który niestety się rozpadł po kilku kolejkach :C

Fabregas [4]: Rozumiem. W swojej karierze zawodnika miałeś już wiele klubów, zaczynając od własnego po kG i obecnego FC Trampkarze który klub najmilej wspominasz ?

testo: Najlepiej mi się grało w Beer Consumers, lecz atmosfera z czasów King Gladiators wywołuje u mnie najlepsze wspomnienia. Oczywiście ta atmosfera z przed czasów przyjścia batmana czyt. Green Tea.Smile

Fabregas [4]: To może przejdziemy do kolejnego pytania. Czy kogoś z RSHL darzysz większą sympatią ? Z którym rozmawiasz na różne tematy nie zawsze dotyczące haxballa ?

testo: Najlepszy kontakt miałem zawsze z Luckiem, którego niestety już nie ma wśród nas Biggrin Poza nim raczej nie utrzymuje kontaktu wykraczającego poza tematy haxballa.

Fabregas [4]: Ahhh ten Emerytowany Lucek Smile To może przejdziemy do tematu troszkę z nim związanym, Będąc moderatorem niestety bany są nieuniknione ale czy lubisz je rozdawać ? Czy koleżeńskie stosunki przekładasz do decyzji ekipy forum ?

testo: Decyzji nie podejmuje przez pryzmat kolegów. Każdy jest równy traktowany, może poza recydywistami, których bynamniej ja traktuje surowiej.

Fabregas [4]: No niestety recydywa nawet na RSHL się zdarza Smile To teraz pytanie o kadrę, pierwszym trenerem został Red Cafe sądzisz, że to odpowiednia osoba na to stanowisko ?

testo: Oczywiście, dla mnie był to jedyny odpowiedni kandydat. Oczywiście jego sztab szkoleniowy również jest odpowiednio dobrany.

Fabregas [4]: Uważasz, że sztab szkoleniowy jest odpowiednio dobrany a co myślisz o wyborach zawodników do kadry Smile Wybrano szeroką kadre uważasz, że ktoś znalazł się tam przypadkiem a kogoś brakuje ?

testo: Lepszych zawodników raczej nie dalo się powołać. Kontrowersje budziły powołania Rawra, który nie grał cały sezon oraz Polaka, który zagrał jedynie kilka spotkań ale są to wybory trenera, więc nalezy je uszanować.

Fabregas [4]: Dziękuje serdecznie za wywiad Smile

testo: Pozdrawiam Lucka jesli to czyta oraz całe FCT. Dzieki za wywiad.


Fabregas [4]


[Image: 73817577447613562451.png]

Nowy numer gazety RSHL, która pojawia się w jakże światłym wydaniu i ja, który znowu wrócił tu z porcją własnych przemyśleń, oceny wydarzeń na forum, które mogą doprowadzić do tego, że Czytelnik będzie mówił : „ W sumie ” – ma rację! , albo też : „ Co on chędoży! ”. Dlatego też zasiądź wygodnie, weź piwko, tosta, soczek i czytaj!

*******************

Wpierw sprawa Theo Walcotta. Nie znam szczegółów, bo w sumie, raczej ktoś na zewnątrz nie powinien się interesować tym co wewnątrz, ale ironią jest, że ten który stworzył klub, jest teraz poza nim. Coś w myśl hasła „ Rewolucja pożarła własne dzieci ”. Theo pewnie klub znajdzie, bo to nie jest jakiś prowincjonalny grajek, dla którego mecz z pV to wycieczka, przy której ani raz nie dotknie piłki, tylko stabilny zawodnik. Może nie haxballowy Messi, ale jednak. Jedno jest pewne, jak Flame Team się skompromituje, to wiadomo KTO najgłośniej się będzie śmiał.

*******************

RSHL staje się powoli „ Grą o Tron ”. Postacie odchodzą i się pojawiają nowe. Lucek, Sikorski, Theo Walcott i jeszcze afera w BH , o której napisze później wskazuje na to, że RSHL jest coraz bardziej przesiąknięty hmm.. jadem między graczami, tak bym to ujął. Lucek – wyleciał za zachowanie. Sikorski i Theo – wywaleni z klubów – wskazuje to na to, iż coraz częściej różnice między ludźmi są ważniejsze niż zabawa w Haxball i to powoduje takie tendencje. Niedługo będzie trzeba podpisywać umowy i przesyłać skany ze swoim podpisem. A także odciski palców.

*******************

Brave Hornets też ma swoje problemy. Pewien człowiek, o którym mówią, iż go ostatnio widziano w stroju Superbohatera, pokłócił się z Zagłębiem Lubin ( twarzą reklamy lizaków Chupa Chups z hasłem Ssij ) i zizu, który jest jak rudy w klasie, czyli siedzi cicho i jest spokojny. Czy ten klub upadnie? Odpowiedź – NIE. Dlaczego? Upadali już dwa razy i się podnosili, a poza tym Brave Hornets ma dużo do stracenia przy swoim upadku. Nie tylko oni, ale i liga ma sama do stracenia.

*******************

W końcu przyznacie sami, fakt, że w IL możemy zobaczyć więcej zaangażowania i bardziej emocjonującą rywalizację, niż w ML jest bardzo komiczny.

*******************

Wiele osób pyta mnie co było przyczyną odejścia z San Marino, do dziś nie udzielam odpowiedzi na to pytanie. Jednak sam fakt, że Daniel Sikorski, współtwórca klubu, człowiek ogólnie spokojny, nie wytrzymał, podtrzymuje, że jest coś na rzeczy. Nie, nie wiem co było jego powodem i szczerze mówiąc nie zamierzam wnikać.

*******************


Gari Boski Alvaro


[Image: 93390252555691006679.png]

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu ryszuła nowa edycja Ligi Mistrzów oraz po raz pierwszy rozgrywki Ligi Europejskiej. W europejskich pucharach występuje łącznie 7 drużyn z RSHL, cztery w LM i trzy w LE.

Liga Mistrzów jest organizowana po raz drugi. Pierwszą edycje wygrała ekipa z naszej ligi- ProVeterans, a jak sobie radzi w tym sezonie?...PROVETERANS
Drużyna pV dość nieudanie rozpoczeła tą edycje, przegrywając swój pierwszy mecz 1:0 z drużyną Fatality FC, ale jak najlepiej zamazać nieudany występ jak nie wygraną u siebie 6:0.
Ekipa kierowana pod wodzą Zimela nie dała żadnych szans teamowi HaXpress, a sam trener wpisał się trzy razy na listę strzelców.Po za nim podwójnym trafieniem mógł szczycić się PROpaganda, a żeby nie było, że przeciwnicy nie potrafią trafiać to też strzelili...do własnej bramki.Trzeci mecz w wykonaniu obecnych klubowych mistrzów Europy był spacerkiem.ProVeterans rozgromiło aż 12:1 Olympiacos i tym razem najczęściej trafiał do bramki rywala PROpaganda, który strzelił 5 bramek, oprócz niego gole zdobywali: Zimel - 3, Hakaes - 3 i haq - 1. Kolejny pojedynek nie był już tak łatwy jak poprzednie, a bramek nie było za wiele. Pierwszą mogliśmy ujrzeć dopiero w drugiej połowie, której zdobywcą był Zimel. gol wyrównujący padł w 10 minucie meczu i drużyny podzieliły się punktami.


BRAVE HORNETS
Drugą drużyną, która reprezentuje nasze forum jest Brave Hornets i ta drużyna radzi sobie bardzo dobrze w tych rozgrywkach. Pierwszy swój mecz wygrała po walce z "Pelikanami" 1:0, a zdobywcą jedynego gola w spotkaniu był zizu. W drugim meczu BH strzeliła dwie bramki ekipie RFC Blitzbolde (dziwna nazwa), nie tracąc przy tym ani jednego gola. Na liste strzelców dwukrotnie wpisał się Zagłebie Lubin. W trzecim meczu po zaciętej walce niestety drużyna BH przegrała swój mecz 2:1, a golem dla podopiecznych Green Tea był samobój.
Ekipa Brave Hornets po ostatnim przegranym meczu kolejny gładko wygrała z Rasta Tigers 4:0, a do siatki 3 razy trafiał Green Tea i raz zizu.


FLAME TEAM
Debiutant nie rozpoczął tych rozgrywek najlepiej. W pierwszym meczu dali sobie strzelić dwie bramki, nie strzelając przy tym żadnej. O drugim meczu za wiele nie można powiedzieć, ponieważ zakończył się bezbramkowym remisem. Jak to mówią "Do trzech razy sztuka". W swoim trzecim meczu FT w końcu strzeliło bramke w Lidze Mistrzów i zarazem wygrało mecz z Liverpoolem. Strzelcem gola był szczypior. Niestety radość trwała tylko do następnego meczu. Manita w wykonaniu francuskiego zespołu REES. Byku był zmuszony pięć razy wyciągać piłkę z bramki, a napastnicy nie popisali się i nie strzelili ani jednego gola.

PRIDEHAX
Kolejny debiutant, którego celem jest bardziej wyjście z grupy niż zdobycie pucharu. Drużyna PrideHax swój udział zaczeła od porażki z ekipą Die Bomb@stichen (następna dziwna nazwa), a wynik tego spotkania to 1:0 dla Niemców(?). I to był jedyny jak dotąd rozegrany mecz przez drużynę pH. Prawdopodobnie zdobędą oni swoje pierwsze punkty poprzez walkower na niekorzyść Ajaxu.
Jurgen

Nasz ostatni redaktor wyżej nie wymieniony (tj. Namigo) wykonał własny projekt Magazynu RSHL Smile [klik w napis]

[Image: 09282078798136085332.png]
Gadu Gadu
Find all posts by this user

Reklama
Thread Closed


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)