Zima na RSHL pod znakiem Igrzysk i Winter Cup'u
Witaj gościu! Nie jesteś zalogowany na forum, więc możesz nie mieć dostępu do niektórych z jego funkcji! Aby rozwiązać ten problem
zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.
Real Soccer Haxball League

Thread Closed
Thread Rating:
 • 0 Vote(s) - 0 Average
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Zima na RSHL pod znakiem Igrzysk i Winter Cup'u
29-12-2017, 00:02 (This post was last modified: 15-01-2018, 16:16 by Matuidi.)
Post: #1
Zima na RSHL pod znakiem Igrzysk i Winter Cup'u
Witamy serdecznie,

Chociaż pogoda za oknem nie sprzyja podziwianiu zimowej scenerii, to trzeba jednak wiedzieć, że takowa pora roku trwa. A to, że trwa, postaramy się zaakcentować i my poprzez organizację dwóch eventów w feryjnym okresie. Myślę, że obydwa pomysły przypadną Wam do gustu.


<img src="http://rshl.eu/images/mateo/zima/plakatzima.png" width="800" height="450" />


[Image: logo.png]

Pierwszy z nich to Zimowe Igrzyska Olimpijskie! Prawdziwe Igrzyska tuż tuż, ale my również zadbamy o to, by takowe odbyły się i w naszej społeczności. Może i gra Haxball nie sprzyja za bardzo organizacji zimowych konkurencji, ale kilka perełek udało się nam wyłapać i postanowiliśmy zorganizować kilka rozgrywek na mapach do sportów zimowych.

Cztery główne konkurencje naszych Zimowych Igrzysk Olimpijskich to:
 • Hokej (1v1 na boisku Hockey oraz 3v3 na boisku Big Hockey)
 • Skoki narciarskie (mała skocznia - Falun, duża skocznia - Wisła-Malinka i mamucia skocznia - Vikersund)
 • Curling
 • Short track
Zasady - Hokej:
Zacznijmy więc od początku. Turniej hokeja odbywałby się w dwóch systemach - 1v1 oraz 3v3. Turniej indywidualny rozgrywany byłby na zasadach podobnych do turnieju The Best of RSHL organizowanego przez Camilosa, z tym, że termin tych rozgrywek wyniósłby maksymalnie 2-3 tygodnie. W zależności od ilości zapisów, podjęlibyśmy decyzję o formie rozgrywki - system pucharowy lub grupowy, a następnie pucharowy. Turniej 3v3 chcielibyśmy zorganizować w jeden, konkretny dzień. Byłaby to sobota lub niedziela, a turniej przebiegałby podobnie do turnieju RS-TS, aczkolwiek drabinka oraz drużyny biorące udział byłyby już znane nieco wcześniej. Możliwe, że w systemie 3v3 pojawiłby się jakiś rezerwowy zawodnik. Zapisy do rozgrywek rozpoczęlibyśmy w okolicy 15 stycznia, a następnie w zależności od ilości zgłoszeń podjęlibyśmy decyzję o schematach rozgrywek w poszczególnych systemach. Planowanych jest również kilka transmisji z fazy finałowej poszczególnych rozgrywek, ale o tym będziemy na bieżąco informować.

Zasady - Skoki narciarskie:
Skoki narciarskie podzielone będą na trzy rodzaje - skocznia normalna, duża i mamucia. Konkurencje byłyby rozegrane w trzy dni, byłyby to najpewniej trzy soboty/niedziele. Jeśli byłaby duża liczba zgłoszeń, możliwe są wówczas kwalifikacje do zawodów. Opierałyby się one wówczas na oddaniu dwóch "skoków", po czym wybieramy ten najdłuższy i grono najlepszych uzyskałoby awans do pierwszej serii konkursowej. W serii konkursowej obowiązywałby normalny system zliczania dwóch długości skoków. Zapisy do rozgrywek, podobnie jak w przypadku hokeja, rozpoczęlibyśmy w okolicy 15 stycznia, a następnie w zależności od ilości zgłoszeń podjęlibyśmy decyzję o schematach rozgrywek w poszczególnych systemach. Jeśli chodzi o transmisje telewizyjne - chcielibyśmy przeprowadzić transmisję z całych zawodów, ale o wszystkim będziemy jeszcze informować w stosownym czasie.

Zasady - Curling:
Jeśli chodzi o curling - tutaj rozgrywki odbywałyby się podobnie jak konkurencja hokeja w systemie 1v1 - przez okres 2-3 tygodni. Wszystko będzie zależało od ilości chętnych. Nie ma co ukrywać, że jest to najbardziej "egzotyczna" dyscyplina spośród tych, które Wam zaproponowaliśmy, dlatego wszystko w Waszych rękach i zgłoszeniach - wtedy zadecydujemy o rozpisce turniejowej. Zapisy do rozgrywek na pewno rozpoczęłyby się w okolicy 15 stycznia. Transmisje telewizyjne również z fazy finałowej.

Zasady - Short track:
Ostatnią konkurencją, jaką udało nam się pozyskać jest Short track. Ta dynamiczna konkurencja odbędzie się najprawdopodobniej w jednym dniu. Wszystko będzie zależało od ilości chętnych. W każdym biegu wezmą udział maksymalnie cztery osoby, dwójka z nich uzyska awans do dalszej fazy. Drabinka pucharowa zostanie ustalona po zapisach, tak samo liczba okrążeń, którą trzeba będzie "przejechać". Nad poprawnością zawodów będzie czuwać sędzia. Zapisy do rozgrywek na pewno rozpoczęłyby się w okolicy 15 stycznia. Transmisja telewizyjna planowana jest z całych zawodów.

Nagrody:

To, co najważniejsze, to nagrody, a więc swego rodzaju motywacja do rywalizacji i gry. Podjęliśmy decyzję, że nagrodami będą osiągnięcia i wyróżnienia i tak:
 • I miejsce - osiągnięcie do profilu
 • II miejsce - wyróżnienie do profilu
 • III miejsce - wyróżnienie do profilu
Mamy nadzieję, że to zachęci Was do udziału w rywalizacji i poczujecie smak olimpijskiej rozgrywki. Oczywiście, nie trzeba brać udziału we wszystkich rozgrywkach, można np. tylko w jednej konkurencji.

Nad rozgrywkami Zimowych Igrzysk Olimpijskich czuwać będzie prawdopodobnie trzech Administratorów.


[Image: logo.png]

Drugim pomysłem na ten zimowy okres jest Winter Cup, a więc tak naprawdę DRAFT. Niestety nie miałem okazji śledzić jego pierwszej edycji, ale mam świadomość, że czujecie spory niesmak po jego przebiegu, dlatego my, nowa ekipa Administracji postaramy się, by ta kolejna edycja tych rozgrywek weszła na wyższy poziom przede wszystkim od strony organizacyjnej. Zadba o to ekipa administratorów specjalnie oddelegowanych do tych rozgrywek. W związku z tym, że Draft potrwa około +/- miesiąca, to o tyle opóźni się kolejny sezon ligowy.

Zapisy + Wybieranie na żywo:
Najważniejszą ideą Draftu, przynajmniej w moim odczuciu, jest wybieranie zawodników. Przede wszystkim ma to być duże SHOW, a to akurat obecna Administracja jest w stanie zapewnić, dlatego dokładnie rozplanowaliśmy formę wybierania drużyn. Przede wszystkim będzie to transmitowane na żywo w telewizji RSHLtv. Zaczniemy od zapisów, w których to m.in. kapitanowie będą zgłaszać się na trenerów swoich zespołów, a zawodnicy podadzą kapitanom dla formalności swoje pozycje. Ponadto kapitanowie podadzą propozycje nazw swoich drużyn, które po akceptacji przez Administrację staną się oficjalnymi nazwami zespołów. Po zapisach, w określonym dniu, odbędzie się wybieranie na żywo. Najważniejszą kwestią jest podział zawodników wg liczby rozegranych spotkań na forum.

Postanowiliśmy, że będzie to podział na trzy grupy:
 • I grupa - +120 meczów
 • II grupa - 31 - 120 meczów
 • III grupa - 0 - 30 meczów
Wybieranie rozpoczniemy od grupy numer 1. Kolejność wybierania przez kapitanów zostanie ustalona wcześniej wg losowania. Zaczniemy od pierwszego, gdy dojdziemy do ostatniego, wówczas ta osoba będzie miała prawo do wybrania dwóch zawodników itd. Forma dobrze znana z RS-TS. Każdy kapitan będzie miał zaledwie minutę na podjęcie decyzji o tym, którego zawodnika wybiera. Po wybraniu wszystkich zawodników i ostatecznym ukształtowaniu drużyn, eksperci zaproszeni do studia przejdą do analizy poszczególnych ekip, ich szans itd.

Typer:
Po wyborach zespołów na forum pojawi się również typer, w którym będzie możliwość wytypowania podium turnieju, a ponadto Króla Strzelców i Króla Asyst.

Przebieg rozgrywek:
Co do schematu rozgrywek - wszystko zależy od tego, ile pojawi się chętnych do udziału w turnieju. Liczymy, że będzie ich jak najwięcej. Na pewno będziemy chcieli pokazać kilka spotkań na żywo. Rozgrywki potrwają najpewniej kilka tygodni.

Nagrody:

Aby zachęcić graczy do gry, przygotowaliśmy kilka nagród za Draft'a:
 • I miejsce - osiągnięcie do profilu
 • II miejsce - osiągnięcie do profilu
 • III miejsce - osiągnięcie do profilu
 • Król Strzelców - osiągnięcie do profilu
 • Król Asyst - osiągnięcie do profilu
 • Trener Draft'u - wyróżnienie do profilu (otrzyma je każdy kapitan, który będzie należycie spełniał swoje obowiązki, nie będzie na niego większych skarg i dotrwa do końca, więc w zasadzie każdy kapitan może je otrzymać)
 • MVP Draft'u - wyróżnienie do profilu
 • Typer Draft'u - wyróżnienie do profilu
Nagród jest więc sporo. Myślę, że to przyciągnie Wasze zainteresowanie. Zapisy rozpoczną się w okolicy 15 stycznia. Im bliżej rozgrywek i zapisów, tym więcej będzie szczegółów.


W ten zimowy czas na RSHL będzie się działo wiele. Bądźcie z nami, zapraszamy do udziału we wszelakich eventach!

Pozdrawiamy,
Administracja RSHL


Reklama
29-12-2017, 00:04
Post: #2
RE: Zima na RSHL pod znakiem Igrzysk i Winter Cup'u
Edit: Do Zimowych Igrzysk Olimpisjkich dodany został Short track. Szczegóły oraz zasady poszczególnych konkurencji poznacie najpóźniej w połowie stycznia.


Thread Closed


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)