DISCORD – jak mogłoby to wyglądać?

Cześć. Postaram się jasno i klarownie opisać tutaj moją wizje Discorda, a przy okazji pokazać Wam jak to generalnie wygląda.

Jak pisałem w wątku, Discord na RSHL dzieliłby się na kanał główny i kanały klubowe.

Główny kanał RSHL to byłoby coś na kształt tego:

Jakby było niewyraźnie – https://prnt.sc/gbqijw

Byłoby kilka czatów tekstowych, każdy z inną funkcją. Jeden do zwykłych rozmów, drugi do ogłoszeń, trzeci do linków na roomy publiczne itd. Mielibyśmy też kanały głosowe, tutaj też w zależności od preferencji; ogólny, dla administracji…

Odpowiednik zaczepiania na Tsie – jeśli oznaczymy kogoś na czacie, osobie tej wyświetli się to przy kanale, a gdy wejdzie na czat to zobaczy swój nick wyróżniony – tak jak na screenie, zaznaczone na niebiesko.

Kanał główny i kanały klubowe.

https://prnt.sc/gbqjjd

Wcześniej patrzyliśmy na kanał główny, teraz obserwujemy z perspektywy kanału „np. et”, czy dowolnej innej drużyny. Oczywistym jest, że kanałów klubowych byłoby tyle samo, ile drużyn na RSHL.

Rangi i uprawnienia.

Każdy kanał oddzielałby użytkowników różnymi rangami (te rangi to jest to, co na poprzednich screenach było po prawej stronie. (Nie byłem w stanie ich tam pokazać, bo byłem jedynym użytkownikiem na kanale) Załóżmy, na kanale głównym mielibyśmy administratorów ( np. czerwony), sędziów ( np.niebieski), hosterów, moderatorów, czy tak jak tutaj pod nazwą „dostępny” zwykłych użytkowników. Byłoby o wiele szybciej i sprawniej napisać do kogoś, np. z prośbą o sędziowanie. Mielibyśmy też wgląd, kto z sędziów, hosterów itd. Jest dostępny. Natomiast na kanałach klubowych uprawnienia administratora miałby np. Kapitan i jeden z administratorów RSHL. Bo jednak wg mnie na każdym klubowym kanale powinien być obecny jeden administrator. Mógłby sobie wyciszyć kanał, w skutek czego nie odbierałby żadnych powiadomień z niego itp., a mógłby mieć na niego wgląd w każdej chwili. Chyba że preferujecie rozwiązanie bardziej Tsowskie, czyli jedynie kapitan będzie nadzorował porządek na swoim kanale, a jakby był potrzebny administrator (np. żeby coś skonsultować) to można mu w kilka sekund wysłać zaproszenie. Mimo tego, że na tym screenie zamazałem nicki, można zauważyć, że rangi oddzielają użytkowników i nadają ich nickom inną barwę – no to sobie zwizualizujcie, jak wyglądałoby to na RSHL.

 

Ogólnie przedstawiłem to w formie standardowych rozgrywek ligowych, ale można to równie dobrze zrobić podczas draftu – to tylko kwestia nazewnictwa. Ciężko to tu dokładnie opisać, najlepiej gdyby to wprowadzić na jakiś testowy okres – wtedy sami moglibyście najlepiej ocenić. Jeśli jednak by tak było i Discord by Wam się spodobał, to zrezygnowalibyście nie tylko z TSa, ale i z GG. Wszystko by było można załatwiać w jednym miejscu. Niektóre rzeczy, które tu napisałem mogą się wydawać oczywiste, ale chciałem to przekazać jak najprościej i na tyle dokładnie, na ile się dało.

To by było na tyle, mam nadzieję że każdy z Was zostawi swoją opinię w komentarzu bądź tutaj: http://rshl.eu/Thread-Referendum-Discord-Teamspeak?pid=143827#pid143827

 

Przyszłość haxballa – jak będzie wyglądać?

Witam bardzo serdecznie wszystkich graczy haxballa.

Wiele osób zadaje sobie to pytanie co raz częściej, czy powrócą lata świetlności haxballa, czy też jednak ta gra zakończy swój żywot. Aktualnie wszystko zapowiada się tragicznie przez co raz to mniejszą frekwencję na ligach jak i publicznych pokojach, co głównie spowodowane jest nieustającymi aktualnie atakami DDOS’erskimi. Czy wrócą te czasy, gdzie wieczorem będzie można pokopać spokojnie na publicznych jak kiedyś, czy nadal będzie się trzeba chować grając i rozsyłać linki między osobami prywatnie. Była chwilowa taktyka na ataki – hasło. Jednak i ono już nic nie daję, jedynym dobrym wyjściem są zamknięte pokoje – ludzi jednak nie zachęca to do gry. Na szczęście polskie fora haxballowe chcą coś z tym zrobić. Zaangażowani w to starają się pisać do twórcy gry – Basro, o jakąkolwiek pomoc w zaprzestaniu ataków oraz ogółem nad poprawą gry, pokazujemy mu, że naprawdę nam na niej zależy. Jednak czy Basro, twórca da nam jakąkolwiek odpowiedź w sprawie pomocy? Aktualnie jest to pod znakiem zapytania, trzeba cierpliwie czekać na to czy coś się w tej sprawie zmieni, czy też nie. Jedno jest pewne, nie możemy pozwolić na dalsze ataki hackerskie – jest to przestępstwo, na które jest paragraf. Nie dajmy się jakimś gówniarzom by psuli nam taką świetną grę, z którą tyle przeżyliśmy. Dlatego apeluję do wszystkich byśmy nie stali bezkarnie i patrzyli się jak psują nam zabawę dzieciaki bez życia, więc proszę was o wchodzenie w ten link: https://webchat.freenode.net/ – wystarczy tam wpisać swój własny nick z haxballa, a w kanale #haxball . Po wejściu na ten pokój jesteśmy na czacie z Basro, który raz na jakiś czas czyta tam wiadomości, więc najlepiej napisać coś w stylu „Haxball ddos, help basro” itp. Musi się nam udać, bo jak nie teraz to kiedy? Dziękuję, jeśli ktokolwiek dotrwał do końca tego artykułu, musiałem coś od siebie napisać, bo naprawdę źle mi jest na sercu jak patrzę co się dzieje z tym haxballem… Pozdrawiam, Pafeu.

Pomidor #3: Fabregas

POMIDOR RSHL – GOŚĆ FABREGAS

Cześć wszystkim w kolejnej części POMIDOR RSHL, tym razem gościem naszego programu będzie Fabregas – były administrator, król strzelców Initial League oraz lama roku 2013.

WillianCFC: Witam Fabregas, czy jesteś gotowy na to aby odpowiedzieć na wszystkie pytania?

Fabregas: Witam, jak najbardziej, jeszcze jak.

WillianCFC: Bardzo się cieszę i miejmy nadzieję, że w równie dobrym nastroju zakończysz odcinek POMIDORA.

Byłem online na forum łącznie przez ponad rok i 7 miesięcy, mimo tego, nie uważam się za no-life’a?

Fabregas: TAK

WillianCFC: Jestem jednym z najlepszych napastników na forum?

Fabregas: NIE

WillianCFC: Makumba niesłusznie nie powołał mnie do ścisłej kadry Polski na Nations Cup?

Fabregas: NIE

WillianCFC: Carsten Jancker był najlepszym defem w historii Executors Team.

Fabregas: TAK

WillianCFC: Thierry Henry, to napastnik, z którym najlepiej grało mi się w duecie w całej mojej karierze.?

Fabregas: TAK

WillianCFC: Poza „boiskiem” również z nim się najlepiej dogaduje?

Fabregas: TAK

WillianCFC: Czy liczyłeś na to, że po początkowych sezonach, gdzie byłeś najsłabszym graczem, wybijesz się i osiągniesz tak wysoki poziom?

Fabregas: TAK

WillianCFC: Nie jestem odporny na hejt, zbyt często brałem do siebie wyzwiska innych użytkowników?

Fabregas: TAK

WillianCFC: Żałuję swojej przeszłości na RSHL, chciałbym cofnąć się w czasie i nie popełniłbym już teraz tych samych błędów?

Fabregas: TAK

WillianCFC: Czy na prawdę jesteś nadal taki gruby jak dzieciństwie?

Fabregas: POMIDOR 🍅

WillianCFC: Dzisiejszym gościem był Fabregas, dzięki raz jeszcze za chwilę wolnego czasu.

Fabregas: Dzięki również i pozdrawiam.

Administracjo przed Tobą wielka szansa

Kiedy pisałem swój tekst na forum w ramach felietonu „Jak co jakiś czas…” nie spodziewałem się aż takiej reakcji. Myślałem, że można liczyć na jeden komentarz na temat, ewentualnie na drugi który będzie stwierdzeniem „spierdalaj grubasie”. To jeden z niewielu momentów kiedy mogę wprost przyznać – jestem zaskoczony.

Czytaj dalej Administracjo przed Tobą wielka szansa

+EXTRA Pomidor #2: Steve Stifler

POMIDOR RSHL – GOŚĆ SPECJALNY STEVE STIFLER

Witam w kolejnym odcinku POMIDOR RSHL, tym razem niezmiernie miło jest nam gości krUla komisji oraz odwołań, każdy wie o kogo chodzi – Steve Stifler, gorące brawa…

WillianCFC: Witaj Steve, jesteś gotowy na maraton 10 pytań które zmienią Twoje życie na gorsze?

Steve Stifler: Witam, witam. Jakoś przeżyję ten ból, studia prawnicze już wystarczająco odebrały mi smak życia.

WillianCFC: Czy ziemia jest gruba?

Steve Stifler: TAK! https://pl.wikipedia.org/wiki/Masa_Ziemi

WillianCFC: Jestem w trójce najinteligentniejszych ludzi na forum.

Steve Stifler: TAK (ale nie w top1) – Szkoda, że wielu inteligentnych ludzi już opuściło nasze forum.

WillianCFC: Żałuję, że w swoich początkowych sezonach nie trafiłem do silnego klubu, w którym mógłbym się więcej nauczyć.

Steve Stifler: TAK

WillianCFC: Byłbym w czołowej piątce napastników w Polsce, gdybym grał rsa regularnie.

Steve Stifler: TAK – Obecnie jest tak niewielu grających regularnie napastników, że z moim doświadczeniem spokojnie załapałbym się do TOP5 tak jak Fabregas (co udowodnił poprzedni SC).

WillianCFC: Niejednokrotnie masturbowałem się przy zdjęciach Mercelowskiej.

Steve Stifler: NIE – Widzieliśmy się na żywo, nie musiałem więc tego robić do jej zdjęć, chociaż ma swoje duże atuty.

WillianCFC: Gdyby nie moja życiowa forma na Summer Cup 2016 to Islandia na pewno nie zaszła by tak daleko w tych rozgrywkach?

Steve Stifler: TAK – Ale gdyby nie dobra forma pozostałych, też by daleko nie zaszła.

WillianCFC: Gdyby sędziowie nie przeszkodzili mi w sezonie 9 wraz z drużyną Zraszaczy Muraw opijałbym mistrzostwo Major League.

Steve Stifler: NIE – Byłoby podium, ale nie mistrz.

WillianCFC: Administracja blokując moje propozycje przyczynia się do umierania forum.

Steve Stifler: TAK – Pozdrawiam Ciebie, Willian.

WillianCFC: Dziękuje. Gorące dyskusje rozkręcam bardziej dla przyjemności i połechtania własnego ego, aniżeli dla dobra forum.

Steve Stifler: NIE – Być może to dziwne, ale naprawdę chciałbym aby miejsce w którym spędziłem tyle czasu, istniało i rozwijało się jak najdłużej. Aczkolwiek jest faktem, że mam z tego przyjemność – jednak na połechtanie ego mam inne sposoby.

WillianCFC: Zawsze chciałem aby na RSHL zrobić DRAFT, ponieważ wiem że normalnie nigdy nie dostałbym się do najlepszych klubów na forum?

Steve Stifler: NIE – przez mój charakter i tak nie wybraliby mnie najlepsi

WillianCFC: Dzięki za poświęcony czas, powodzenia dalej w psuciu mi humoru.

Steve Stifler: Ja życzę Tobie zaś odwagi w zmianach, oraz oczywiście upojnej nocy, najlepiej w towarzystwie zdjęć Mercelowskiej.
Pozdrawiam wszystkich widzów Familiady z RSHL!

Karty na stół – Roman Weidenfeller

Witam w nowym cyklu „Karty na stół”. Ktoś powie, że to zwykły wywiad. Nie do końca jednak. To będzie specjalna trybuna dla gości. Ci, którzy są znani, lubiani bądź znienawidzeni. To jest ten czas gdy mogą dać się poznać z zupełnie innej strony.  Ludzie RSHL jakich nie znamy. A na pierwszy ogień idzie gracz Chorwacji, sędzia RSHL, człowiek budzący skrajne emocje – Roman Weidenfeller.

Czytaj dalej Karty na stół – Roman Weidenfeller

Co działo się ostatnio na RSHL?

Nie jest to jakiś pełnoprawny artykuł – doszedłem po prostu do wniosku, że ostatnio na forum mamy trochę nowości a osoby, które  zaglądają tutaj rzadziej mogą mieć problemy z wyłapaniem wszystkich. Uznałem, że gazetka to najlepsze miejsce, aby poskładać to wszystko w całość. Tak więc konkretnie i w wielkim skrócie:

Kolejność przypadkowa

1. Modyfikacja rang

Stare:

[Image: qtfSrwt.png]

[Image: FESejAK.png]
[Image: GYx9YFs.png]
[Image: 59pcc5h.png]
[Image: MNcpTEi.png]
[Image: atLo1Po.png]
[Image: s6kQ60n.png]
Nowe:

[Image: OYn64mk.png]

2.  Zmiany w Administracji.

Znalezione obrazy dla zapytania you're fired

 

RE: Zmiany w Administracji.

Nie lubię pisać tego typu rzeczy, no ale niestety taka moja rola, dzisiaj z szeregami administracji żegnają się Fabregas oraz Mikk, dzięki za Waszą prace włożoną w forum, było tego naprawdę sporo.
Pozostało mi tylko uszanować Waszą decyzję i życzyć Wam powodzenia!Dzięki raz jeszcze chłopaki, byliście godnymi administratorami, powodzenia..

Oby tylko nie ucierpiały na tym streamy.

3.  Honduras sensacyjnie wyeliminowany z SC przez Angolę.

Znalezione obrazy dla zapytania wtf

 

Sprawozdanie: http://rshl.eu/wordpress/szanowni-panstwo-angola-zaprasza-do-tanca/

4. Wznowiony nabór na Administratora.

Znalezione obrazy dla zapytania komputer śmieszne

http://rshl.eu/Forum-Zg%C5%82oszenia-na-Administratora

5. Burzliwa sprzeczka Williana ze Steve Stiflerem.

Znalezione obrazy dla zapytania dyskusja śmieszne

 

http://rshl.eu/Thread-Sezon-17-Przeniesione-przez-WillianCFC

„Zrywy są krótkie, ponieważ do k…y nędzy upierd..asz wszystkie inicjatywy przy samej d..ie, uważając je za „wk*rwiające biadolenie, które się powtarza”. Przez co nam się odechciewa działać dłużej, gdy widzimy Twoją (lub wcześniejszych adminów) reakcję. Zacznijcie cokolwiek zmieniającego RSHL robić, to przestaniemy się powtarzać”

6. Sukces w turnieju RS – TS (i tak wolę Discorda).

Znalezione obrazy dla zapytania puchar śmieszne

 

http://rshl.eu/Thread-RS-TS-by-WillianCFC

GRUPA A:
TEAM GARDNER 6 pkt 6:0
TEAM WILLIAN 3 pkt 1:3
TEAM CHRIZZEN 0 pkt 0:3

TEAM WILLIANCFC 0:4 TEAM GARDNER
TEAM WILLIANCFC 1:0 TEAM CHRIZZEN
TEAM CHRIZZEN 0:2 TEAM GARDNER

GRUPA B:
TEAM KUROKO 4 pkt 1:0
TEAM THIERRY HENRY 3 pkt 1:1
TEAM SKILLZ 1 pkt 0:1

TEAM KUROKO 1-0 TEAM THIERRY HENRY
TEAM THIERY HENRY 1-0 TEAM SKILLZ
TEAM SKILLZ 0:0 TEAM KUROKO

GRUPA C:
TEAM SAYKO 6 pkt 6:0
TEAM MOVIEMENT 3 pkt 1:1
TEAM NEXOR. 0 pkt 0:6

TEAM SAYKO 1:0 TEAM MOVIEMENT
TEAM SAYKO 5:0 TEAM NEXOR.
TEAM MOVIEMENT 1:0 TEAM NEXOR.

Z grup wychodziły dwa najlepsze zespoły oraz dwa najlepsze zespoły z 3 miejsca, później rozpoczęła się faza pucharowa, gdzie okazało się, że rywalizacja była bardzo wyrównana, oto wyniki:

ĆWIERĆFINAŁY:

TEAM GARDNER 3:0 TEAM SKILLZ
TEAM KUROKO 2:2(5:3karne) TEAM CHRIZZEN

TEAM SAYKO 0:0(3:4 karne) TEAM WILLIAN
TEAM MOVIEMENT 0:0(3:4 karne) TEAM THIERRY HENRY

PÓŁFINAŁY:
TEAM WILLIANCFC 1:0 TEAM THIERRY HENRY
TEAM GARDNER 4:0 TEAM KUROKO

WIELKI FINAŁ:
TEAM GARDNER 1:0 TEAM WILLIANCFC

WIN: TEAM GARDNER

7. Wyróżnienia.

Znalezione obrazy dla zapytania świadectwo śmieszne
1. Ilość rozegranych meczy na RSHL

„Brązowa / Srebrna / Złota Klepsydra” za 100/150/250 rozegranych spotkań w lidze

2. Pobyt na forum RSHL

„Papierowe Gody / Srebrne Gody / Złote Gody” za 2/3/4 lata przebyte na forum

3. Ilość postów na forum RSHL

„Mały Spamer / Duży Spamer / Spamer Doskonały” za 300/600/900 postów na forum

4. Ilość reputacji na forum RSHL

„Mały Respect / Duży Respect / Total Respect” za 100/200/350 reputacji na forum

5. Ilość strzelonych goli na RSHL

„Strzelec Podwórkowy / Strzelec Doskonały / Strzelec Wyborowy” za 100/150/200 goli na forum

6. Ilość zaliczonych asyst na RSHL

„Brązowa / Srebrna / Złota Koszulka” za 50/100/150 asyst na forum

7. Nagroda dla osoby

„No Life” za najwięcej przebytego czasu na forum

8. Nagroda dla trenera

„Trener Doskonały” dla trenera, którego klub przetrwał minimum 5 sezonów z rzędu

9. Nagroda dla zawodnika

„Przywiązany Klubowicz” dla zawodnika, który spędził w jednym klubie 5 sezonów z rzędu

10. Nagroda dla zawodnika

„Wieczny Emigrant” dla zawodnika, który podczas kariery grał w minimum 8 różnych klubach

11. Nagroda dla zawodnika

„Postrach Ligowy” dla zawodnika, który w swojej karierze otrzymał 15 lub więcej kartek (czerwone i żółte)

12. Nagroda dla zawodnika

„Hat-Trick” dla zawodnika, który podczas swojej kariery w jednym meczu strzelił 3 bramki

13. Nagroda dla zawodnika

„Łowca samobói” dla zawodnika, który podczas swojej kariery strzelił 15 lub więcej samobói

14. Nagroda dla zawodnika

„Krajowa Gablota” dla zawodnika, który podczas swojej kariery zdobył Mistrzostwo Major League, Puchar RSHL i Superpuchar RSHL

15. Nagroda dla zawodnika

„Europejska Gablota” dla zawodnika, który podczas swojej kariery zdobył tytuł Ligi Mistrzów oraz tytuł Nations Cup

[Image: GTDbhTq.png]

8. Wreszcie najpopularniejszy ostatnio temat – reset rozgrywek.

Znalezione obrazy dla zapytania burza mózgów

 

Zaczęło się niewinnie, przerodziło w burzę mózgów. To tutaj najwięcej przeczytacie o dzisiejszej sytuacji na RSHL.

http://rshl.eu/Thread-Reset-rozgrywek

 

Ja tymczasem żegnam się z państwem, dziękuję za uwagę.

Alfabet Haxballowicza – Arogancja

Zawsze w życiu każdego z nas przychodzi moment na przemyślenia. Dla jednych jest to liczba zbrodni jakie popełnili, dla innych liczba zgonów jakie zaliczyli na imprezach. Haxball choć jest tylko grą sporo uczy. Pokazuje jacy jesteśmy wtedy gdy nikt tego nie widzi. Niczym druga strona medalu uaktywnia się nasza druga, podświadoma a niekiedy złowroga natura. Dlatego pora więc ją opisać. Nie po to by się wybielić, bo to nie Norymberga. Po to by w przyszłości ktoś nie podążył tą samą drogą..drogą która prowadzi do przepaści.

Czytaj dalej Alfabet Haxballowicza – Arogancja