Główna reprezentacja pod wodzą Makumby

Artykuł głównie skupi uwagę na kadrze Makumby, czyli głównej kadrze reprezentacji Polski.

Do tej pory kadra rozegrała w sumie tylko jedno spotkanie na Nations Cup, więc nie można za bardzo pokusić się o ocenianie ich obecnej formy, jednak wydają się być dobrze przygotowani i miejmy nadzieję, że już w kolejnym spotkaniu z Rumunami udowodnią swoją wyższość i pokażą swoje umiejętności.

Polska 2:0 Bośnia i Hercegowina

Krótka analiza spotkania: Przed rozpoczęciem tego spotkania Polacy byli uważani za zdecydowanych faworytów, mimo tego że w drużynie gości mogliśmy zobaczyć grę reprezentanta naszego forum  jasko. Od samego początku spotkania Polacy zdecydowanie ruszyli pod bramkę Bośni. Już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się jeden z najlepszych napastników na forum od lat – konciak. Pierwsza połowa to deklasacja naszych zawodników i pełna dominacja, Bośniacy byli w stanie może na minutę wyjść ze swojej połowy, jednak nie udało nam się przed zejściem do szatni zdobyć kolejnej bramki i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0. Drugą połowę zaczęliśmy źle, Bośniacy przez pierwsze dwie minuty starali się atakować jednak jakiegoś wielkiego pożytku z tego nie mieli, nasza reprezentacja dosyć spokojnie wychodziła z defensywy co jest bardzo ciężkim zadaniem na niemieckiej mapie. W 3 minucie wszystko wróciło do normy po pięknej akcji trójki mev-Jurgen & xkosmos wpadła kolejna bramka i już teraz mogliśmy się czuć bezpieczniej i grać swoje, czekając na błędy rywala. Druga połowa okazała się być zdecydowanie bardziej wyrównana, ale mimo tego nie straciliśmy żadnej bramki i nasi bramkarze mogli cieszyć się z czystego konta w obu połowach.

  1. Skład:
  • Makumba (C) | 10 min
  • iTob | 10 min
  • mev | 16 min
  • Luisito | 4 min
  • xkosmos | 16 min
  • konciak | 14 min
  • Jurgen | 10 min

Mecz można zaliczyć na plus oczywiście, liczą się 3 punkty i dosyć dobry styl, który zaprezentowali Polacy.

Polska 3-0 Bułgaria

Reprezentanci Bułgarii nie stawili się na mecz.

Polska 3-0 Argentyna

Reprezentanci Argentyny nie stawili się na mecz.

Wywiad z trenerem kadry Polski:

W: Witam gorąco trenera kadry głownej reprezentacji Polski na Nations Cup 5.

M: Witam szanownego Head Admina.

W: Mam do Ciebie kilka pytań. Pierwsze z nich: Jak do tej pory ocenisz grę swojej kadry, myślisz, że stać Was na więcej, czy też być może to już jest maksimum wyciągnięte z Waszych umiejętności?

M: Tak naprawdę do tej pory rozegraliśmy 1 mecz podczas trwania NC (2 pozostałe wygraliśmy poprzez w/o), więc ciężko jest oceniać dotychczasową grę kadry, bo osobiście nie jestem zwolennikiem oceniania sparingów, ale uważam że mamy bardzo duży potencjał i mam nadzieje, że będziemy w stanie go pokazać podczas trwania fazy pucharowej Nations Cup.

W: Jaki jest cel po wyjściu z grupy na Nations Cup oraz co sądzisz o Waszym pierwszym rywalu, czy kadrze Rumunii?

M: Cel od początku jest niezmienny – wygrana całego turnieju.
Jeśli chodzi o Rumunię, to mimo tego, iż nie znam nikogo z ich składu, to w swojej grupie osiągali przyzwoite wyniki, dlatego nie można ich lekceważyć i musimy się z nimi liczyć.

W: Kto jest Twoim zdaniem faworytem do wygrania całego turnieju?

M: W mojej opinii jest 3 faworytów, oprócz nas są to ekipy Węgier i Niemiec, zdziwię się jak któraś z w.w. ekip nie wygra turnieju, jednak są też ekipy: Włoch, Portugalii, Wielkiej Brytanii oraz Francji, które mogą napsuć krwi faworytom.

W: Co sądzisz o przebiegu obecnego Nations Cup, jak ocenisz organizację i czy jest jeszcze dużo luk, które są zdecydowanie do poprawienia?

M: Cóż, zawsze narzekałem na organizacje NC czy też CL, jak dowiedziałem się, że Mateo się za to bierze, to pomyślałem sobie, że w końcu będzie dobra organizacja międzynarodowego turnieju, nic bardziej mylnego, Mateo zniknął, zostawił nas z tym turniejem, przez co organizacja nie jest najlepsza, luk jest na pewno dużo, myślę jednak, że jeśli kolejny tego typu turniej zostanie zorganizowany na naszym forum, to będzie już o niebo lepiej pod kątem organizacyjnym.

W: Dzięki za wywiad i powodzenia dalej!

M: Dziękuję również za wywiad, pozdrawiam wszystkich moich fanów na czele z Damianem <3

Kolejny artykuł już wkrótce, tym razem trochę o U21…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *