Od zera do pro playera.

maxresdefault

Nasze forum istnieje już spory czas. Kilkanaście sezonów już za nami. Przez ten czas przewinęło się wielu zawodników, a ścisłą czołówkę nadal tworzą zawodnicy, którzy grają tu od początkowych sezonów, bądź czołowi zawodnicy z sąsiednich lig. Zdarzają się też nieliczne przypadki zawodników, którym udaje się przebić do czołówki. Dzisiaj chciałbym co nieco opowiedzieć i być może wskazać komuś drogę.1.Naucz się podstaw.

Jesteś początkującym graczem, grasz sobie w  haxballa. Nieważne w jaki sposób, ale dowiedziałeś się, że istnieje coś takiego jak RSHL. Chciałbyś spróbować swoich sił w lidze? Nie śpiesz się, na początek opanuj podstawy gry. Wbijaj na jakiekolwiek roomy RS tak, aby zaznajomić się z mapą i zrozumieć fizykę tej planszy. Próbuj kopać na wszystkich pozycjach i staraj się grać zespołowo.

2.Wybierz pozycję.

Pograłeś już trochę w rs, załapałeś podstawy. Na roomach u tych słabszych bez szyldu „RSHL” „PRO” zauważasz, że jesteś wyróżniającą się postacią? Jesteś na dobrej drodze do zrobienia kolejnego kroku. Teraz musisz przemyśleć kilka spraw. Gdzie ci się grało najprzyjemniej? Czy może jako bramkarz, czy jako rozgrywający, a może napastnik? Tutaj nikt ci nie pomoże, może co jedynie doradzić, bo tylko ty wiesz gdzie czułeś się najlepiej.

3.Załóż konto na RSHL i na Gadu Gadu.

Załóż konto na RSHL i GG, możesz także założyć temat w „Przywitaj się” i opowiedzieć o sobie kilka zdań. Umieść w profilu swoje gg tak, aby było widoczne. Może to się przydać w przyszłości.

4.Wbijaj na roomy RSHL i turnieje RS-TS.

I tutaj mogą pojawić się schody. Nowi gracze na tych roomach zwykle mają ciężko, bo zanim zagrają minie trochę czasu. Chyba, że ktoś cię wybierze i da ci szansę. Ogólnie teraz jest łatwiej, bo znikły kicki i bany za blokowanie miejsca dla kolegów z forum. Kiedyś to naprawdę graniczyło z cudem, żeby jako nowy dostać się na room RSHL i jeszcze nie zostać zbanowanym. Okej utrzymałeś się na roomie, rozgrywasz już mecze. Obserwuj bacznie innych zawodników i to jak się poruszają, staraj się naśladować ich ustawienie. Jeżeli nie jesteś banowany za poziom to znaczy, że jesteś na dobrej drodze. Zachowuj też zimną krew i nie wdawaj się w wyzwiska, bo zawsze ktoś się znajdzie kto będzie chciał cię zgnoić. Oczywiście nie zawsze da rade wbić na room rshl i nie zawsze one są. Nadal możesz grać na innych roomach rs i szlifować umiejętności. Śledź też forum i wbijaj na turnieje Rs-ts. Na nich także możesz się wiele nauczyć.

5. Oglądaj streamy i nagrania.

Staraj się patrzeć i obserwować jak grają ci najlepsi. Pomogą ci w tym nagrania z lig czy sparów, oraz streamy z innych meczów. Wszystko to znajdziesz na forum w prosty sposób.

6.Otwórz się na RSHL.

Jeżeli masz z czymś problemy, bądź jakieś pytania możesz śmiało założyć temat na forum, czy napisać na sb lub do kogoś doświadczonego na gadu-gadu. Ostatnio powstał nawet specjalny temat dla nowych w, którym można się spytać i otrzymać cenne wskazówki.

7.Poszukaj klubu.

Tak brzmi ten punkt, jednak przed tym powinieneś być pewny, że jesteś gotowy na klub, jeżeli nie nadal graj na roomach i ćwicz. W końcu praktyka czyni mistrza. Czujesz, że jesteś gotowy? Załóż temat w Szukam klubu. Możesz napisać coś więcej o sobie tak, aby kogoś zaciekawić. Napisz także do tych trenerów, którzy szukają grajków w temacie Szukaj zawodnika.

8.Zdaj testy i dołącz do klubu.

Po zgłoszeniu się będziesz miał szansę pokazania się w sparingu. Oczywiście nie każdy klub cię weźmie. Nie przejmuj się tym i nie odpuszczaj. W końcu pojawi się kolejna szansa i coś znajdziesz.

9.Pracuj nad swoją pozycją w klubie.

Ważne jest to żebyś zachowywał kulturę i spokój. Słuchaj się trenera, bo on jest szefem. Ciężko pracuj nad swoimi umiejętnościami, a będą efekty. Nie zrażaj się po paru porażkach. Zawsze zadawaj sobie pytanie czy mogłem coś zrobić lepiej zamiast obrażać innych i wytykać ich błędy.

10.Rozglądaj się za lepszą opcją.

Jeżeli jesteś już na tyle dobrym zawodnikiem i masz szansę na lepszy klub nie możesz jej przegapić. Zostaw na bok sentymenty i pnij się w górę na sam szczyt.

To byłoby na tyle. Chciałbym jedynie zaznaczyć, że te punkty jedni mogą zrealizować szybciej, a inni wolniej. Wszystko w waszych rękach.

Jako przykład najbardziej nasuwa mi się na myśl kariera Akatsukiego. On także zaczynał od zera. Dołączył dopiero w sezonie 9 gdzie był tu trudniejszy jeszcze okres dla nowych niż teraz, a mimo to udało mu się wejść do topki napastników i zdobyć wiele nagród indywidualnych i drużynowych. Jak widać można.

DO ZOBACZENIA WKRÓTCE!!!!

 

2 myśli nt. „Od zera do pro playera.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *